Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 06.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Амуниция!!!нови [re: HAXOДKA]  
Автор Gepina (& Fenomen)
Публикувано10.12.07 15:55



А кое е по-добро-такава неопренова подложка или от ония пухенките от овча кожа...нали се сещаш?Защото трябва скоро да купувам и не мога да преценя още.А иначе ние за тенировки използваме едни,не ми изглеждат неопренови да са,ама нямам и снимки да покажа,но много се пукат.И постоянно ги пришиваме с кожа,но не са добри-трябва абсолютно точно да си паснат със седлото иначе още повече вземат да се нацепват,а и не мисля че при тоя случай са удобни за коня.

Fenomen`s best friend

Тема Купи си ...нови [re: Gepina]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.12.07 16:25



...гел за под седло!



Тема Re: Купи си ...нови [re: AGLER]  
Автор Gepina (& Fenomen)
Публикувано10.12.07 17:02



Мерси.Другото,което ми е интересно и искам да питам.Забелязала съм,че някои чужди ездачи яздят с бинтове(изглеждат ми по-тънки от обикновените ластични/почиващи бинтове или поне на мен) и отгоре слагат гамашите,а иначе в повечето случаи конете са само с гамаши.Каква е разликата някой ще ми обясни ли?Гамашите попринцип служат за защита,бинтовете пък държат сухожилието стегнато...всъщност така разсъждавам де

Някой ще разясни ли защо ги комбинират така,с каква цел?

Fenomen`s best friend

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Gepina]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано10.12.07 19:51



Едното е гел и не е от неупрен, а от гел /нещо като много особен силикон/. Другото, дето е като късокосмест губер му казваме мече. Ако яздиш само един кон на ден може да си вземеш мече, но то се износва по бързо за разлика от гела, освен това гела поема точно формите на коня.
Желателно е да яздиш с гел, защото, ако седлото не лижи както трябва на гърба на коня го набива. Набитото минава много трудно, а понякога и изобщо не минава.

Не отговарям на простотии-няма смисъл!

Редактирано от aдвok на 10.12.07 20:26.



Тема Re: Амуниция!!!нови [re: isetodd]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано10.12.07 20:34



Гамашите също трябват и при кордиране, особено за млади коне, които не знаят да вървят в кръга. От върването в кръг много често се косят /чукат се със собствените си крака/. От това непрекъснато удряне стават и кости нароси и доста други неприятни проблеми.
На кратко: най-важното е юлар, корда, седло, гел, потник /2-3 бр./, юздечка и гамаши. Другите неща са за един по-късен етап, а може и да не ти потрябват.
Това са по-едрите работи, като не слагам копитна смаска, смаска и сапун за амуниция, спрей за опашка, гребенчета, ластички и още един куп други дребни неща, за които дори и не се сещам в момента.

Не отговарям на простотии-няма смисъл!


Тема Re: Купи си ...нови [re: Gepina]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано10.12.07 21:58



значи бинтовете би трябвало да са ластични,заЩото платнените служат за отпочиваЩи и са хлабави : не държат на движение..
аз си го обяснявам с факта,че гамаШите не предпазват предната кост на крака ( май се казваШе пиЩял) .а понякога стават сакътлъци точно при нея ...
признавам си,не знам



Тема Re: Купи си ...нови [re: Gerylin]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано10.12.07 22:03



Гери, заради друго е

!

Не отговарям на простотии-няма смисъл!

Тема Re: Купи си ...нови [re: aдвok]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано10.12.07 22:06



о ,зацепих...но не е за този клуб





Тема Re: Амуниция!!!нови [re: aдвok]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано10.12.07 22:15



Ами аз я кордирам с гамаши просто не са неини лични ,но утре ще и взема .Юлар(нали е углавник?) корда имам ,седло нямам ,но чичо ми има две и като си дойде от почивка ще говоря с него да ми даде някое да ползвам,гел ще си взема и потник разбирасе

,юздечка си има вече.Копитна смазка си взех а сапунат за какво ми е преди да смазвам амуницията ли се ползва?А за какво ми е спрей за опашка(той какво действие оказва)Гребен си нямам незнам какъв гребен смисал(имам в комплекта с четки и чесалки от тсм-а).

aз и Йо Йо

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано10.12.07 22:28



Със сапунът се почиства кожата преди смазване, находка е обяснила в темата на катла, тъй, че няма смисъл да повтарям вече написаното. Конската пот скапва кожата, за това не е желателно да я смазваш преди да я почистиш.
Юлар и оглавник е едно и също.
Спреят за опашка е за поддържане на опашката. Първо я миеш със шампоан, аз специално ползвам бебешки. После я напръскаваш със въпросния спрей и сле като изсъхне се реше с антистатична четка. Гребенчето е за гривата - за проскубване, подравняване и ресане. В те есемските коплекти мисля, че има такова, алуминиево. Пропуснах копитното ножче. Чисти копитата винаги преди и след езда. Преди езда изчистваш за да не се набиват фъшкиите, защото копитото загнива. След езда го чистиш от калта и пясъка. Добре е и да се мият с твърда четка. След измиване преди да прибереш коня, копитата трябва да поизсъхнат и тогава ги смазваш.- Зимата може и да не е всеки ден, но поне три пъти в седмицата. Не прибирай коня с мокри копита, защото може да хавне мокрец, пък той се лекува трудно. Абе кво ти обяснявам, Никето ги знае тези неща.



Не отговарям на простотии-няма смисъл!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.