Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 11.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.12.07 03:17



Да си прнизная, кефя се на всеки кон, който пасе, бяга или стои загледан, и съответно ми е жал за всеки, особено пък млад кон, дето е овързан така...





Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано10.12.07 07:11



Е овързан или не тя си е тя по натам и по овързана ще стане на корда(с песоа като почнем да я кордираме)

aз и Йо Йо

Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 04:11



Е, тук поне си показа истинското лице - аз обичам конете, мога и да не я яздя, дрън - дрън - така поне клубарите ще разберат за какво става въпрос и защо реагирам...


В такива случаи казвам ГОРКИЯ КОН ! Жал ми е за нея, наистина...
Пък ти се замисли защо точно Дани има такава връзка с кобилата си - може би защото никога не я е овързвала и не се е кефила, че се тръшка със седло !И при мен е така. Никога не бих си овързала коня, голям праз, ако не върви събран точно тази седмица - ако му отделя нежното време, ще тръгне - без да го овързвам ! Ама без отдаване и влагане на време нииищо не става в тоя живот !



Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 09:23



Ама Рени има и друго ти си си ездач с главно Е а аз с малко.Първо аз немога да я накарам от седлото като съм на нея да се събира а и Ники ми е казал ,че не е правилно да караш коня да се събира ако ,не е учен от земята(според някой повече от 50 % от обучението на коня трябва да се върши от земята ),за да не стане ти да си от горе и задаваш дадена команда и коня понеже не е учен да не те разбере и да го объркаш.За Дани няма съмнения с отношенията пък аз недължа да ходи Йо Йо идеално.

aз и Йо Йо

Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 18:41



Не съм ездач с главно Е и никога не съм го твърдяла. Аз съм любител ! За да постигнеш нещо, майката му е търпение и време ! Ти какво мислиш, че аз сядам на коня, плясвам с ръце - и той веднага почва да прави всичко, което поискам, само защото се грижа добре за него ли ? Всяко нещо си иска етапите, и при всеки кон траят различно. Колкото повече бързаш да постигнеш нещо на момента, толкова по - зле
Наистина, много неща се вършат от земята - ама не е казано, че за да ги прави, конят трябва да е максимално фиксиран и омотан ! Ок, сега ще й овържеш главата, ще я наведе насила, къде ще ходи, ще се поджаска, ще се поджаска, ще се умори - ми утре ако я изкараш без тия поводи и въжерии, какво правим ? Или цял живот овързана ще излиза ? Постигнеш ли нещо насила, само да може, конят не го прави. А начини той си намира !
В такива случаи в спомените ми винаги изплува един цирков кон - излезе ли пред публика, и не си даваше зор - ми прави испански под, ама си влачи краката, поклона го прави набързо, и гледа да не се смъкне до долу, тръгва да го прави - и веднага скача на крака - и т.н. - а зад кулисите тия неща ги прави супер - защо ли ? Ми защотко знае, че пред публика няма да го набият, а зад цирка - да ! Изводите май са ясни...



Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 21:09



Аз никога не бих я набила или ударила ако ненаправи нещо,а и несъм казала,че от днес за утре ще стане най-обучения кон,просто това ,че оня ден бе с ластици бе за да почне да свиква и да се събира ,макар че си се събира смисал задницата не ,но главата си я навежда и без да е овързана просто като не се язди ,на мен така ми казаха ,че ако не я искарвам с ластици или с нещо дето да работи един вид нямало смисал ,незнам колко е истина или не точно два пъти е излизала с ластици и скоро няма да и се слагат понеже ще си се язди .

aз и Йо Йо

Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 21:11



Пък лека по-лека си карам с нея ,няма да бързаме за никаде и с време и търпение всичко се постига ,най-важното ми е да ми е жива и здрава и все така да си ме радва другото не ме интересува (неми пука колко добре ще върви или колко събрана ще е макар,че казвам ,че ми харесва коня да е събран да хубаво е коня да е събран и неказвам ,че не ми харесва ,но аз до са да си кажа нямам помен да съм сабирала кон на езда може би монито ,но немога да дам гаранция).



aз и Йо Йо

Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 00:05



За да можеш да го правиш, първо ти трябва да се научиш - на можещ кон !



Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано12.12.07 00:07



Да знам ,сега неязда и няма да язда Йо Йо определено докато не се стегна са нека минат празниците и ще почна да язда(но не Йо Йо)

aз и Йо Йо

Тема Re: Ето и останалите клипчета от състезанието !!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 00:14



Говорили сме за комбинацията млад кон - млад ездач, и какво може да произлезе от това, няма смисъл да го повтаряме...а опит се трупа с научен кон...Истината е, че ти имаше нужжда от такъв...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.