Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 06.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Разкази с коне...нови  
Автор psiharche_93 (конче)
Публикувано22.11.07 10:39



Еми ето няколко разказа с коне, които намерих снощи и според мен са много интересни



1.
2. - от тук 1вия разказ "Синия кон"
3.
4.
5.
6. - един полицейски разказ

Преди доста време бях чела и една исория за Storm Cloud-един бял кон. За съжаление когато я четох запазих само снимката, не и историята . та ако някой я намери ще съм много благодарна. Ааа и ако знаете някакви други истории - пишете или давайте линкове .

Редактирано от psiharche_93 на 22.11.07 10:41.



Тема Re: Разкази с коне...нови [re: psiharche_93]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано22.11.07 11:26



много благодаря за интересното четиво...страхотна идея от твоя страна...
разказът на браздата винаги ме е натъжавал


ето оЩе един разказ от часа по литература в не помня точно кой клас бе,но си спомням че го обожавахме с най добрата ми приятелка(която съЩо е луда по коне):
на Йовков

търсех и разказ за Фарлап на български .той съЩо много ме е впечатлявал като история на действително живял кон ..но не ми се отваря ,а видях че сте говорили за него

ето и за Милтън,той съЩо е бил уникален кон,но за съжаление е на английски




Тема Re: Разкази с коне...нови [re: psiharche_93]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано23.11.07 04:38



Ами пишехме на времето, превеждахме...Malkija пусна двете части от историята за Цивилист, аз пуснах "Счупеното седло"...Щях да превеждам още две книги от руски, после се отказах - защо да го правя, утре някой паразит като "Езда" ще го пусне като СВОЕ, демек техен е превода и ще се бият в гърдите колко са им големи успехите...


Иначе руснаците бяха качили като текстов файл повечето творби на Дик Франсис - ама на руски...За мен е добре дошло, та си ги запазих и си ги чета...
За превод на български, се сещам за 3 негови книги - ето ви едната как изглежда




Тема Re: Разкази с коне...нови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано23.11.07 04:39



Имам спомени, че за Фар Лап щях да превеждам преди време една статия от руското "Коневъдство" - ама нямам спомени дали я преведох...



Редактирано от Oлra Пpaйд на 23.11.07 04:39.



Тема Re: Разкази с коне... [re: Oлra Пpaйд]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано23.11.07 12:14



А книгите на Дик Франсис на каква тематика са най-често. Има ли кончета?
Имам много свободно време на работата , така че мога да си позволя да чета. Знам , че сте правили тема преди за книгите , но моля за кажете някое друго заглавие-художествена лителатура имам в предвид. Аз съм чела само " И отново коне" на Гжимек. А пък ако дадете и някое заглавие свързано с арабчета , цена няма да имате( може и на английски)

Редактирано от POLllV на 23.11.07 12:47.



Тема Re: Разкази с коне...нови [re: POLllV]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано23.11.07 13:42



Ееее, ти какъв въпрос зададе ! Ми той не знам дали въобще има книга, дето не е за коне ! Всъщност, той е бил жокей, преди да почне да пише...
А за заглавията - виж библиотеката - има някое и друго заглавие - на някои книги си им пише, че са с авторски права, и не съм ги сканирала...Ама май някой път ще сложа и още заглавия - поне тия, които аз имам...
Имаше една жестока, на руски, но превод от английски - е, тая книга си струва - поне за такива като нас, не е за спорт, а за общуването с коня - какво да направиш, ако го е страх от нещо, ако не иска да се качи в караваната - и т.н. - големичка е, със страшно много снимки...Канех се да я преведа, ама при снимки, с които не мога да разполагам...Не мога да ги повторя, защото ми липсват условия, а и само един кон имам, та този вариант не става...Не мога и да пиша на автора, защото ще е нелепо да платя за нещо, което вече имам - ако мислех да я преиздам на български, друг въпрос...И си остана така положението...



Тема Re: Разкази с коне...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано23.11.07 13:48



Дай тогава и другите заглавия на книгите , които са издадени на Български.



Тема Re: Разкази с коне...нови [re: POLllV]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано23.11.07 14:03



Тук са само някои, трябва да наглася и другите...





Тема Тарпанинови [re: psiharche_93]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано25.11.07 15:09



Ето един много хубав, но тъжен разказ за тарпаните. Открихме го наскоро.Съставен е от няколко части и е дълъг.Добре, че са го публикували целия.




Редактирано от horserider на 25.11.07 15:45.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.