Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 01.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помогнете им !!!нови  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано11.11.07 12:01





превеждам за тези ,които не знаят фински :

Австралийската провинция Куйнсланд планира да убие чрез застрелване над 10 000 диви коня на свобода в природата.Планът ядосва природозаЩитниците.

Провинцията на Куйнсланд смята,че конете ерозорат почвата,униЩожават пресноводните запаси на местността,застраШават културата на местните хора,и се бият за храна с оригиналните обиталети на животинския вид на континента.

ПриродозаЩитниците не отричат ,че дивите коне ерозират почвата ,но са на мнение,че застрелването на животните от хеликоптер не е най доброто реШение.

ПриродозаЩитната организация за заЩита на дивите коне RSPCA е публикувала снимка на сайта си от това колко брутално биват убивани конете.

Организацията твърди,че на животните трябва да се направи инжектиране за да не се размножават повече.

Правителството на Куйнсланд се опитива да скрие плана си,но вместо това той се популяризира все повече и повече.



аз намерих петицията на организацията в Интернет и моля всички ние,които обичаме конете и искаме да спрем това жестоко безумие да я подпиШем на адрес:




жалко,че всички ние сме далеч от Австралия и не можем да



Тема Re: Помогнете им !!!нови [re: Gerylin]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано11.11.07 17:45



Ужас горките коне има ли как да се спре това ?

Ние дали ще имаме влияние дори ако подпишем петиция?

aз и Йо Йо

Тема Re: Помогнете им !!!нови [re: isetodd]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано11.11.07 18:21



ами има създадена организация точно за тази цел..не знам доколко е възможно да се помогне,но все пак е неЩо..аз подписах петицията..досега са събрани около 2600 подписа..

о вие вече се яздите с Йо Йо..много добре..изглеждате много сладки двете..дано всичко да е наред при вас



Тема Re: Помогнете им !!!нови [re: Gerylin]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано11.11.07 18:25



Аха еми дано успеят да ги спасят кончетата незаслужават такава съдба и те са живи същества.Имат си души и сърца като нас.
Днеска за пръв път и се качих Ники ми я води разбирасе все пак . Той за сега си я язди по натам и аз живи и здрави. Мерси мерси :)

aз и Йо Йо

Тема Re: Помогнете им !!!нови [re: Gerylin]  
Автор lionesss (хищна)
Публикувано11.11.07 18:38



Хм, в София си имаме кучета, а в Австралия си имат бръмбита... Ама навсякъде една и съща невъзможност да се справят "великите" човеци с проблема както си му е реда, та решават да избиват всичко наред. Отвратително! Има кастрация, както се вижда (прочита) има и ваксина, спираща размножаването, тия коне могат да се опитомяват и използват за различни цели, ама нейсе - 'що да не си ги стреляме, от въздуха при това, ей така за по-забавно!

И все пак е хубаво, че има и хора, които се опитват да направят нещо срещу тази поредна човешка глупост. Дано подписката наистина успее да промени нещо...



Тема Re: Помогнете им !!!нови [re: isetodd]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано11.11.07 18:44



Браво на вас,много се радвам,заЩото сте много сладки на снимката...ама заЩо не го сподели в отделна тема,все пак е важно ,вие минахте през толкова премеждия за да се яздите (е не оЩе но скоро) ..живи и здрави и двете

за кончетата в Австралия е много жалко наистина,има съЩо апел към осиновяване на конче от там,но представи си транспортните разходи до Европа...Ще излезе златно ...тъжно е ако не се спре това жестото безумие



Тема Re: Помогнете им !!!нови [re: lionesss]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано11.11.07 18:45



ДА ужасно е .Уж сме Европейци и ние нямаме свястни закони(имаме ги ,но не се спазват).Дано помогне петицията ще стискам палци .

aз и Йо Йо

Тема Re: Помогнете им !!!нови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.11.07 06:06



Добра кауза, дано успее !



Тема Re: Помогнете им !!!нови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.11.07 06:11



С риск някой да каже, че по снимка нищо не може да се прецени - мисля, че не я язди, а само се е качила за снимката...Мое впечатление - като човек, дето го е правил много пъти !



Тема Re: Помогнете им !!!нови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.11.07 06:13



Аз исках от Лас Вегас - там има едно място, където спасяват коне от кланиците - и ако са стари и болни, хайде, по как да е - ама има съвсем млади коне, повечето просто лошо гледани, без травми, без нищо - а има спасени даже бременни кобили ! Е, това пък ако не е гадно - да заколиш бременно жиотно !

И такива арабчета имат...Ама с ветеринарните истории май 10 000 $ ще ми е пътя - даже ако конят е почти без пари - и с Австралия едва ли е по - розово...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.