Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 03.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема ИЗВИНЯВАМ СЕ...нови  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано24.10.07 04:34



Във вторник след обяд човек, когато уважавам, ни каза / на мен и Тишо/, че Катя Дунева е била засегната от неща, писани тук, и ни помоли да й се извиним. Сега, не е ставало въпрос за нея вероятно поне половин година, може и повече, но от уважение към въпросния човек - ако лично аз / Тишо няма как, той по принцип не пише/ с нещо съм я засегнала, й се извинявам като на човек.
А като на коняр...Тук ще изпадна в кратко лирично отклонение - за мен понятието коняр е нещо специално - потребност, призвание - съдба ако щете, пък даже и диагноза. Да си коняр преди всичко значи да считаш коня за твой партньор - при условие, че правите нещо заедно, редно е да е така. В тоя дух - ако този партньор има проблеми, означава да поставиш неговите нужди над своите амбиции за изява. Означава неговото здраве да е пред желанието да покажеш ти какво можеш.
След тренировка се подразбира, че ти си отпускаш опаса, миеш и разтриваш този кон, разхождаш го колкото е необходимо - махаш му там шипове и т.н. - всичко, от което има нужда. Извинението "бързам, имам друга работа" не се приема - ако толкова бързаш, не го изпотяваш, яздиш го 10 минути по - малко, че да имаш време за съответните грижи, или само ще го разходиш - според случая. Варианта "аз си плащам" също не върви - всички си плащаме. Но това не значи като слезем от седлото, да си захвърлим коня !
Пък имането на време от своя страна значи понякога ти да се откажеш от нещо - защото всеки може да казва, че обича конете - друг въпрос е дали думите имат покритие.
И за да не продължавам по всички точки в тоя дух - не на последно място - от теб зависи и какъв треньор избираш за коня си. Ако ти работиш с тоя кон, избора е твой - от теб зависи да е подходящият ! Да прави най - доброто за коня ти и за теб. Ако не прави, сменяш го, иначе си носиш всички произтичащи от това негативи...
Добър коняр не значи автоматично добър ездач - може да яздиш посредствено, особено ако си любител, и пак да си обичаш коня - но тогава няма защо да се сърдиш, ако някой те коментира как си като ездач, особено ако се изявяваш по състезание - все едно Стефка Костадинова, примерно, ако не скочи 2 метра, и някой да коментира, че този път не е скочила добре, и тя да се нацупи...Ми може да е дала всичко от себе си, но да не е най - доброто, което може да покаже - хората няма да имат право да го кажат, така ли ?

Ако си публична личност, трябва да си готов за това.
Ами, май това е - ако тя е в графата добър коняр по моите критерии, извинявам й се и като на коняр. Ако не е, оставам си само с първото извинение, а мнението си какъв трябва да е един коняр, няма да го променя ей така ! И ще си запазя правото да го изразявам и отстроявам. Въпрос на мой избор - както и въпрос на избор на останалите дали това ги обижда или не.



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню ()
Публикувано24.10.07 11:18



Коя беше Дунева ?

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕ...нови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Авторbashmakova (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 15:32




дето скача с Ешафод при Аматьорите



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕ...нови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Авторbashmakova (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 15:43







Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано24.10.07 16:13



Ух, бях писала нещо, което пак можеше да засегне някого. Затова редактирам...

На цялото това нещо ще кажа, че някой май търси публичност. От толкова време не сме говорили за тази личност, а сега, моля извинете се за еди какво си.... Ако толкова се е обидила от неща казани за нея тук, защо не се регистрира и не се защити (очевидно е, че знае за клуба и писаното тук), да каже, че нещата не са вярни. Пък ако са били вярни, тогава няма нужда да коментираме повече.

Ама Рени хубаво си го е написала, въпреки че, аз в случая не виждам нужда от извинение.

Редактирано от DustDevil на 24.10.07 16:22.



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕ...нови [re: DustDevil]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано24.10.07 21:32



присъединявам се към казаното от теб



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕ...нови [re: bashmakova]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню ()
Публикувано24.10.07 23:29



А , може , може ....
Лично на мен ми е доста симпатична, помня я от Зимната лига ако не се лъжа. Специално бях оставил човек да ме извика от кафето като влезе да скача .....

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: за какво???нови [re: DustDevil]  
АвторFaber_Castell (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 02:02



то4но така...

да каже от какво се е обидила, и тогава хората ще преценят дали да се извиняват или не...





Тема Ега ти простотията...нови [re: Faber_Castell]  
Автор AGLER ()
Публикувано25.10.07 02:34



Тя казала на някой, той да каже на друг и този другия да вземел да се извинял в клуба!
На нея да не вземе да й се раздвои езика ако вземе да си го каже тука?


Е това като, че ли Чудомир го е измислял!

Не съм от тез как"Сийке, не съм от тез,
не говоря за хората, ама тя тази като английската кралица, ни си запряга конете, как"Сийке ни нищо, направо в каляската скача...................................
Ай...........и примадоните му!
Барем да се беше бръкнала да купи Ешафод а не да скача с общински кон!



Тема Re: ИЗВИНЯВАМ СЕ...нови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано25.10.07 05:05



Да си призная, и аз горе - долу така реагирах...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.