Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 03.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Вестник "24 часа",за конете...нови  
Автор adonia (лудитооо)
Публикувано05.11.07 22:02



Днес баща ми ми донесе вчерашния брой на вестника,тааа има няколко статии за конете.Постарах се да ги сканирам и ще ги пусна, надявам се поне малко от малко да се четат,че е малко дребен шрифта

Както обикновено бисери,фантасмагории разни,измишльотини,чак нашите се дивят пред тях ,дето не спадат към категория разбирачи.Ама все ее нещо-конските материали винаги са интересни ,поне на мен.Примерно не знаех,че конете ядат яйца -вярно ли е?
Ето заглавието:

Ето и първата част на първата статия,извинявам се,че е отрязана ии се чете само до някъде, а не цялата,но площта на скенера е малка затова съм сканирала отделно долната част.Ето ги и двете части :


Ето и следващата,отрязала съм главата на жокея, за което се извинявам,но просто едното за сметка на другото

Аа ето и последната малка статийка :

Нещата които най-ме шашнаха бяха следните:
Собствениците на ЕЗДИТНИ коне у нас са привърженици главно на чистокръвната английска и арабската породи!!А къде отиват всичките конкурипични,не че няма и чистокръвни и арабски скачачи ,обаче ... И после седлото било между 3 и 4 хиледарки Ееее къъъъ така,те съвсем искат да ошашавят хората с тея цени те златни ги изкараха,юздите и стремената в комплект-1000лв.Да,бе
А и исках да питам какви са тези флайъри,милъри и сталери??
Оох, сега като се загледам ,наистина е много дребно,е ако някой има нерви..или пък малко зуум.



Тема Re: Вестник "24 часа",за конете...нови [re: adonia]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано05.11.07 22:22



Само за яйцата ще коментирам: Да, ядат. Дори са били/са част от диетата на Ахал-текинците!



Тема Re: Вестник "24 часа",за конете...нови [re: adonia]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано05.11.07 22:23



абе дребно,едро..карай..квото е такова..мерси

аз като малка си събирах статиики за конете..всякакви...дори и поговорки за конете си писах в една тетрадка..абе тя луда работа



от малка съм луда по конете,ама те хората казват,че веднъж да ти замириШе на фъШк.я,остава за цял живот..

абе тва маце на снимката ти ли си много си куул



Тема Re: Вестник "24 часа",за конете... [re: DustDevil]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.11.07 22:49



Това с яйцата е единственото вярно нещо в писанията им!


Яйца и сега се дават на пипиниерите в България!



Тема Re: На снимката..нови [re: adonia]  
Автор adonia (лудитооо)
Публикувано05.11.07 22:52



Аз съм,мерси

!С моя кончо бонбончо-Сеата (така му виках аз по някой път ,щото той се казва иначе Кордоба)ама най-често му викахме Шишо.Е,кфото било било-няма го вече де,такаффаа си е практиката при г-н Кюфтето.Аа междудругото ,тая тениска много си я обичам,щото на нея има едно малко момиченце,как води един голям кон-мн сладкуу.За яйцата-вече ще знам



Тема Re: Вестник "24 часа",за конете...нови [re: AGLER]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано05.11.07 23:02



Дааа, това го бях забравила! За пепинерите! А причнината е, че животното абсорбира и разполага с 94% от протеините, които се съдържат в яйцето! Най-ефикасния продук от тази гледна точка!

Редактирано от DustDevil на 05.11.07 23:04.



Тема Re: Вестник "24 часа",за конете...нови [re: adonia]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано06.11.07 04:08



Жалко, че е дребничко и не се чете...

Ти защо не опита да го щракнеш с камерата, по - лесно е ?Мен като ме домързи напоследък, така правя - особено на големите статии...Иначе ги надя, и моя скенер не ги хваща, ама е играчка...
А за яйцата - не само ядат, но и на жребците в случния сезон им се полагат в дажбата - друг въпрос дали ги получават...
Иначе, за статистиката - в нашата конюшня има два чистокръвни английски, нашият и Гибсън, във втора е Дим и в първа има една кобила. Араби - в "Силвена спорт " Фарлап, който е Шагия - и чистото арабче в първа - при може би над 50 коня на хиподрума - смятайте...Другото е все кръстоски...Ако не броя понитата, които са си чистопородни - и един хафлингер.



Тема Re: Вестник "24 часа",за конете...нови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано06.11.07 04:11



Аз събирам от дете, майка ми ме запали, но по принцип цялото семейство плюс приятелите ми събират...



Тема Re: На снимката..нови [re: adonia]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано06.11.07 04:13



Аз имам една любима лилава - с гола жена в гръб, на кон...





Тема Re: Вестник "24 часа",за конете...нови [re: adonia]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано06.11.07 10:02



Човекът от втората снимка е на Банкя всеки ден го виждам с конят му дори и това е снимано там



aз и Уфо


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.