Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 05.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Тази събота и неделя...  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано30.10.07 00:44



... беше поредното хънтър сътезание. Този път във Франктаун, Колорадо.
Първият ден беше лудница за мен. Изтеглих кон Комиш, който първо изобщо не искаше да влезе в манежа, второ беше страшно нервен, трето хвърли поне 20-30 къча (в рамките на не повече от 10тина минути) и четвърто на галопа бяхме на една бясна скорост, колкото и да се опитвах да му говоря, да дърпам и отпускам повода.... Не само не паднах, но и успях да си запазя сравнително добра позиция. Само дето на съдията не го интересуваше това. Станах 7ма от 8 (последното момиче падна). Треньорите не са поискали да ми сменят коня, защото са били убедени, че ще ми дадат горно място, поради факта, че съм се справила толкова добре с такъв труден кон... Да, ама не... Толкова бях разтроена. Много време ми трябваше, за да се самоубедя за следващия ден, че всичко ще е различно... Отборно спечелихме!



Неделята започна добре... Този път моят клас беше по-назад. Изтеглих един сладурски Куатър Хорс, Уестин. Бях си казала, че ще се усмихвам през цялото време и ще се кефя на ездата си.



Резултатът: ПЪРВО място (от 13)!

Отборно също бяхме първи и водим в региона.




Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано30.10.07 07:37



Браво Ния честито



aз и Уфо

Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано30.10.07 09:13



Събирай,събирай!

После ще те питам.Трябва и нова къща с отделна стая за призовете да си направиш
Честито ,Ния!Радвам се много за теб!



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: KATЛA]  
Автор psiharche_93 (конче)
Публикувано30.10.07 09:16



Честито!!

Пожелавам ти да грабнеш още много призове и да стигнещ до целта си

I <3 Horses!

Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: psiharche_93]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано30.10.07 09:30



Честито и от мен! Много е важно да си доволна от ездата си и да ти доставя удоволствие!

Браво!

Никой няма да ми попречи........

Тема Re: Честито!нови [re: DustDevil]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано30.10.07 09:55



Честито и от мен! Много си чаровна на тези снимки.



Cambiaré
Mi destino cambiaré
Cambiaré
Seré feliz...


Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.10.07 12:41



Честито !
Знаеш ли, това ми напомни две неща - едното - като почвах да яздя на хиподрума - дадоха ми да покажа колко мога да яздя на един кон, тип хафлингер...от тия, дето не са истински, защото са по - рижи, а не златисти...И там зависи много от коня ти как ще се държи...


а дпругото - съвсем наскоро гледах родео с биковне - на един от участниците не му дадоха нужните точки, защото му се паднал бик, който не хвърлял не знам как си - абе трябваше по - шантаво да се мята, пък той не си давал много зор - най - добрия бик за сезона си събори ездача на втората секунда...
Между другото, аз ли съм с грешка - предните състездания не бяха ли по един ден ?



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано30.10.07 13:45



Състезанията са два дни... Някой път някои хора се състезават 1 ден, за да могат и други хора да се състезават, защото може да сложат лимит на състезателите във всеки клас от един отбор.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.10.07 18:50



Сега разбирам зщо съм останала с такова впечатлние...Всъщност розетката е за ездача в такъв случай, а не толкова за тандема ездач - кон...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано30.10.07 18:56



И розетката, и точките...

А реално класирането много зависи именно от това какъв кон ти се е паднал, както и моят случай показва...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.10.07 19:08



Аха, аз това имах предвид - и в тоя дух споменах бика...Онзи можеше и супер добре да стои на гърба му и да не падне, ама преброи това, че бикът не скачал по най - гадния възможен начин...

И отиде назад в класацията...Пък не той си избира бик !



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторeлeн (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 19:29



извиняваи разкажи ми малко пове4е за тези състезаня.





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: eлeн]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано30.10.07 19:35



Виж старите теми... С две думи: като се отиден някъде, се ползват местни, а не лични коне. Висчки състезатели в даден клас влизат заедно в манежа и са оценяване от един съдия за това колко добре, красиво и ефикасно седят на коня. Важно е и действието на ездача върху коня, а дори и външен вид (дрехи, усмивка).



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано01.11.07 20:36



Честито! Това е чудесно!





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано01.11.07 22:11



Браво и честито за успеха,само така занапред...

на мен пък първият кон ми изглежда сладур,може би е от фактът ,че ми харесват коне с характер,но определено бих била на твоето мнение ако бях изпаднала в твоята ситуация...и все пак като гледам май повече се гледа ездачът и седежът,след като не оценяват коня за събраност,повдигнатост и импулс както е в обездката...много добре за млади ездачи..дано го има и в Родината някой ден



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Gerylin]  
Автор вaлчeтo ()
Публикувано01.11.07 22:27



Честито и от мен и все по-големи успехи за напред!



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 11:27



Въпросче: не е ли малко връщане назад в развитието ти като ездачка, сравнявайки със стартовете ти в БГ? Което виждам по снимките (доколкото може да се види по снимки), седежът ти се е "американизирал". Ти как мислиш по въпроса?



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано03.11.07 17:37



Мислила съм по въпроса... "Американизирал" не знам... Но като гледам стари снимки, на много от тях съм на "столче", а тук реално рамо, бедро и пета са ми на една права, перпендикулярна на земята. Това е унивврсално. Пък ми се струва, че няма да е чак толкова трудно да се върна към обезкаджийски седеж, когато ми потрябва. За американизирането, една голяма критика на този седеж е "облекчаването" при галопа... Нещо, което аз не правя... А за стъпка назад, също не мисля... Когато в рамиките на 3 месеца яздиш 1, 2 или дори понякога 3 нови коня на седмица, придобивам много опит.

Ти имаш ли нещо тонкретно предвид, което аз не виждам?



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторфpeн (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 06:06



Мислех същото да ти кажа,но не знаех дали няма да се обидиш.Изглеждаш страшно неестествено и нестабилна.А от всичките коне,които яздиш поне на вид няма нито един,който да се доближи даже наполовина до нивото на Гидрана или на оная ,,Фатма,,



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Авторфpeн (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 06:09



Страшно си тактична.





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 06:51



Не мисля, че човек, на когото конят му хвърля яки и мръсни къчове на всяка минута и не пада може да е нестабилен! Кое точно изглежда неестествено? Искам да ми дадеш точни и конктетни критики на седежът ми!

Пък за ниво... Тък на снимките виждаш два коня, които яздих за 10тна минути на едно състезание и най-вероятно никога няма да видя повече. Иначе в стадото на университета има по-качествни коне и от двата, които споменаваш. Има и по-малко качествени, но все пак не са частни. А за Фатима... Много обичам тази кобила, но какво ниво виждаш в нея, не знам... Мисълта ми е... Един ден като си взема личен кон, тогава може да го критикуваш колко е на ниво.



Тема Това бешенови [re: фpeн]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.11.07 09:51



най-красивия плавенски кон който съм виждал!


За съжаление също и най-мачкания кон
кон който съм виждал!



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторфpeн (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 18:41



Тогава няма да те критикувам,а ще ти помогна ако мога.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 18:55



В смисъл?



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 19:42



Сигурно събираш опит като яздиш много различни коне, но въпросът ми беше в качеството на ездата. Като гледам конете не се облягат на повода, не се събират, да не говориме за други упражнения. Доколкото си спомням в БГ имаше стартове, където изискванията бяха по-високи. Доколко можеш да научиш от такива коне тънкостите в ездата?
За седежът - струва ми се, че стремената ти са къси за манежна езда, коляното трябва да слезе по-ниско. Чувала ли си на немски израза "Hohlkreuz"? Поне на снимките ми изглежда така, д...то и кръста изглеждат малко пасивни.
Виж например тази снимка:


Надявам се, че не се засягаш, просто реших, че си на ниво, на което може да се говори за такива "подробности".



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторфpeн (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 19:45



В смисъл,че конете с които се снимаш даже и на състезания изглеждат изглеждат като Български Суходолски.Абе не показвай такива снимки.Това са коне за разходка.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 19:46



Това иронично ли да го разбирам?



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 20:08



На състезания не се изискват упражнения. Гледа се красотата и ефективността на седежа. Иначе в стадото имаме коне, които могат и смени и полупристъпвания и рамо вътре и завъртания около предница и задница да правят...
Стремената са ми ок за този тип езда. Хубавото е, че лесно мога да яздя и с по-дълги и с по-къси стремена.

Струва ти се, че съм малко пасивна в д-то и кръста.... Може и така да е... Какво трябва да правя, упражнения, за да поработя над този проблем?

Не, не се засягам. Щом критиката идва от човек с опит и е конструктивна и обоснована. Дори ще те помоля за още повече детайли!



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 20:13



Това са конете, които имаме. И ще показвам снимки, колкото си искам...

Но пак не се обосноваваш с какво седежът ми е нестабилен? И как ще е нистабилен, когато конят не ме събори, колкото и да се опитваше?

И пак казвам... Не коментирай конете... Нямам избор... Пък колко са по-лоши от българските.... Ами не чак толкова много, дори се намират и по-добри...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано04.11.07 20:18



явно сте много добър треньор, за да преценявате хората по снимка ( в случая няколко снимки) ...това да не е нов вид trainierung в Германия ...

ездата на повече коне НИКОГА не е в минус .. всеки един кон може да те научи на неЩо : ма били за разходка,били не знам си какви...вие все коне за световно сте яздили сигурно?

седежът на момичето си е супер даже..не е зле и в България да се поработи над седеж преди хората да се пускат на по сериозни състезания



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор Enigma^ (бръмбар)
Публикувано04.11.07 20:58



Браво на теб! Поздравления! Пожелавам ти още по-големи успехи занапред

Много ми харесаха снимките, особено последната Изглеждате страхотно с кончето!

Редактирано от Enigma^ на 04.11.07 22:47.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 23:27



Ясно ми е, че на такива състезания не се изискват упражнения, а се гледа седежа. Лошо няма в това. Но нали беше така да се каже по-напред с материала? Или бъркам нещо? Какъв ви е учебния план по-нататък? Състезания по обездка, скачане....?
За стремената ... казах какво смятам, че виждам, пък ти си преценявай. Как се води този тип езда?
Разлики в положението на таза и гръбначния стълб, правилно е междинното положение на таза.





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 23:40



Опитвам се да погледна най-обективно на ситуацията и не мисля, че като цяло съм изостанала в материала. Работя над седежа си, обработвам някои упражнения, яздя много различни коне..... Сега нещо ме карат да яздя уестърн, та това ми бърка малко в здравето, ама какво да се прави

Учебният план е за ВСЕСТРАННАТА езда.

Хънт Сиит е типът. И се води също така като подготвителна преди скачането, затова и стремената са по-къси от обикновеното за манежна.

Хм... Ами дори и с тези снимки не разбирам кое ми е точно грешното в таза... Все пак линията рамо, бедро, пета е спазена...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Gerylin]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 23:43



Аз се притесних Ния да не ми се обиди, а гледай кой се почуства настъпен по петата!
Със сигурност не е в минус да яздиш различни коне, но дали ще напредваш по-бързо с такива или с научени коне? Не съм яздила все коне за световно, но знам от опит, че един научен кон може да те научи за няколко месеца неща, за които с ненаучен кон може би години ще ти трябват.
Съгласна съм с тебе, че в БГ няма да е лошо да има състезания за стил.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано04.11.07 23:49



един научен кон може да те научи за няколко месеца неща, за които с ненаучен кон може би години ще ти трябват.

а дали не е по добе заедно с коня да се учите...да не ти се дава наготово ,а сам да достигнеШ до положението ,в което можеШ да преминеШ на следваЩото ниво ..

дали ще напредваш по-бързо с такива или с научени коне

далиЩе напредваШ с каквито и да е коне си зависи от личните ти качества

а гледай кой се почуства настъпен по петата

айде по полека ,а? това е обЩествен форум където няма диалог а има обсъждане на теми .. и след като вие сте си казали (не)компетентното мнение заЩо и другите да не могат да се изразят





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Gerylin]  
АвторSarav4eto (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 23:53



не, не е по-добре (това за първото, другите не ме вълнуват).
Млад кон, млад ездач е ТЪПА комбинация. това все едно учителя ти тепръва и той да си учи урока и да ти го предава след това....



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Sarav4eto]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 23:59



Амммм... все пак имам 7 години опит. Не е чак толкова много, но не се слагам в графата млад ездач....

Пък за конете, които яздя на тренировки... Нито един не е МЛАД. Всеки е много обре обязден за ходом, тръс и галоп. А както вече споменах, има и такива с по-големи възможности и в манежната работа, и в скачането.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 00:04



Позволих си да извадя снимки от албума ти. С Грейс нали беше малко след като отиде в Щатите?


Виж положението на таза на тази снимка.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано05.11.07 00:10



Може би 7-8 месеца след като пристигнах е правена... Гледам... Въпреки че хубаво съм седнала на д-то, тялото ми е зад вертикалата.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Gerylin]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 00:19



Остани си щастлива с убеждението, че първокласник може да научи друг първокласник и да стигнат матура. Темата за ненаучен кон + ненаучен ездач е дъвкана много пъти в този форум.


Дали един Родриго щеше да е на същото ниво, ако беше се учил в БГ? Дали личните му качества, таланта му щяха да са достатъчни, за да го направят на световно ниво?
И мерси, че ме светна, че тука диалози не се водят, само теми се обсъждат. Не съм се мръщила, че някой си е казал мнението във връзка с някое мое изказване, но тона ти малко ме смайва!



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 00:53



Ния, не исках да се заяждам с тебе. Опитвам се да ти кажа какво на мене не ми харесва (което някои други го взеха много присърце). Изобщо не искам да оплювам това, което правиш, но някои неща ми се струват странни.
На снимката с Грейс таза ти не е толкова наклонен напред и съответно кръста ти не е така пробит. На последните ти снимки това ми направи впечатление - таза наклонен напред и кръста напред. Отделно, че стремената ти са по-дълги и седиш в най-ниската част на седлото.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 00:56



Имаш ли възможност да яздиш редовно от по-обучените коне?



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано05.11.07 01:02



Знам, че не се заяждаш... Не съм си го помисляла... Именно това беше, че имаш достатъчно опит и мисля, че бих могла да науча нещо от теб.

Сега виждам това за кръста, трябва да си поизправя гърба малко наистина.... Ще гледам да поработя над това да не ми е толкова наклонен напред тазът, но същевременно да не губя правилната вертикала.

Да, имам възможност често да прояздвам и по-знаещите коне.





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 01:14



Практически трябва да отвориш ъгъла между бедрото и корема - бедрото малко назад, коляното слиза надолу, тазът се изправя, вертикала ти остава.

Айде стига толкова, че се разви един диалог...не бива.... Успех, аз отивам да спя.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано05.11.07 01:16



Мерси все пак. Лека нощ!



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Авторфpeн (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 05:25



Не разбира се.Но критиката не винаги е приятна въпреки,че е градивна.Кои години си била в Войвод.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано05.11.07 14:32



Ния, не са коне на някой майстор на спорта...

Нищо, ти показвай, на нас ни харесват - особено алестия лично мен много ме кефи !



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано05.11.07 14:35



Само за събиране недей, че ще се върнем до война от преди 2 - 3 години, дето си позволих да кажа за един кон, че не е събран - и ме изядоха с парцалките...Пък то първо, беше вярно, второ Ния още другия път показа, че може да го събере - и аз за това и го казах . Защото тя си сеедеше много красиво на коня, а той разваляше това впечатление...Пък и знаех, че тя може - ако знам, че не може, ще кажа майната му, толкова можала, толкова карала - аууу, брано, супер !





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Sarav4eto]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано05.11.07 14:42



Дай боже повече хора да стигнат до това, преди да паднат на глава и да си счупят каската - сигурно се сещаш кого имам предвид...

И аз го казвах, и бях лошата...После се оказах и правата, ама ако нямаше каска, щеше да е все тая...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано05.11.07 15:10



Само че в сегашната ми реалност, на състезания, ако конят не ще да върви събран, а аз тръгна да го боря, ще ме дисквалифициарат за "обучение." Нали се сещаш, че преди да влезем в манежа за оценяване, няма време за загрявака. Качваш се и влизаш!



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано05.11.07 20:58



аз пък ти казвам ,че когато израстваШ заедно с коня който яздиШ е 10 пъти по добре от показването наготово..по трудно е ,вярно,но трае повече време в главата на ездача..като един път го усетиШ,трая за цял живот..

но разбира се,ако си учен като по учебник всеки път е лесно и бързо..

Остани си щастлива с убеждението, че първокласник може да научи друг първокласник и да стигнат матура. Темата за ненаучен кон + ненаучен ездач е дъвкана много пъти в този форум.

ми не ми е убеждение : аз така съм се учила...на млад кон...и смело твърдя ,че си заслужава и времето и усилията...

Родриго си е Родриго и не знам заЩо го намесваШ пък точно тука..Родриго си е един от най добрите,малко хора биха му стъпили и на малкия пръст

тонът ми си е каъвто си го искам..ако имаШ проблем с него ,не ми отговаряй...казвам си право в лицето на отсреЩния какво мисля..директно..мисля ,че Ния има много добър седеж и е проява на излиШен майсторлък да се коментира по снимка..



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Gerylin]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 23:22



С тебе водиме май диалог?

Или тема развиваме?

Много се радвам за тебе, че си могла да израстнеш с коня, който яздиш. При Ния явно го няма този филм - сменя конете като носни кърпички. И повечето, които познавам, не са имали твоето щастие. Извод: ние другите нещастници сме минали по по-лесния и бърз път, не сме имали късмета да усетим и запазим за цял живот....(тука малко ми се загуби мисълта ти)

ми не ми е убеждение : аз така съм се учила...на млад кон...и смело твърдя ,че си заслужава и времето и усилията...


Щом смело твърдиш нещо, значи си убедена в това, което казваш. На това му се вика и убеждение.
Аз пък съм виждала и яздила коне, които са били по най грозен начин опорочени от начинаещи ездачи. И много от тези коне заминаха за кланниците в Италия. Оня клип с коня, който се изправя и обръща на гръб ми припомни един такъв опорочен кон. Като усетеше или си мислеше, че усеща повода се хвърляше по гръб. Беше иначе симпатично конче, познай защо беше стигнал до това положение. И познай накъде замина.
И ако ти си имала късмета, може би и таланта, да се справиш с млад кон (какво правиш с него?), недей да пропагандираш това като общо правило!

Родриго си е Родриго и не знам заЩо го намесваШ

Виж предишните ни реплики - ставаше въпрос за личните качества, които според тебе гарантират успеха, независимо какво четириного имаш на разположение.

И накрая.... Така ли да те разбирам, че ти имаш право да прецениш по снимката дали Ния има добър седеж, а аз нямам право да си кажа мнението? Интересно виждане!
И може би за твое пояснение - не познавам Ния лично, но досега имам много положително мнение за нея.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 23:26



Много зависи как ще подходиш и каква ти е целта. Не всеки носи, а и понякога е все едно си бръкнал в кошер.
Аз от 90-а не съм в БГ.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 23:33



А като сте си в "къщи" работите ли по тези неща. Имате ли някакъв план. Например, че този месец се учи отстъпване назад, другия се започва с рамо вътре, а напролет пасаж (

).



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано05.11.07 23:33



по скоро е изживяване,не убеждение

правя с младия кон каквото се прави,яздя и слуШам треньора..и се учим и аз и коня..заедно..аз уча от него и той от мен ( не съм казала че едва съм се крепяла на коня,но не съм била и много опитна)
мисълта бе,че ако достигнеШ до дадено знание/опит сам ,а не на готово,Шансът да го запазиШ е за по дълго...

и на мен баЩа ми да бе Нелсон Песоа и аз Щях да притежавам качествата на Родриго сигурно

не моля,разясни как става това установяване на седежа по снимка??? заЩото аз за първи път чувам професионално мнение по снимка..не знам може би там където съм тренирала,хората са се нуждаели поне от една тренировка за да преценят нивото на седежа и карането...това да е ново 5 в Германия?

п.п и аз не я поснавам лично,но ми харесва амбициозността й и особенно седежа й..





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 23:35



Ти не се обаждай - даже и юздечка не можеш да си сложиш





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано05.11.07 23:39



даже и юздечка не можеш да си сложиш



не са я учили...а и на състезания не ходи



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Gerylin]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 23:59



Значи всички останали не могат да претендират, че са изживяли подобно нещо. И понеже много се пениш, ще ти кажа, че и аз съм учила млад кон, без да съм била особено опитна. И впоследствие ми станаха ясни някои грешки,които съм допуснала. Яздила съм готови коне, млади коне, опорочени коне. От всеки можеш да научиш нещо, въпроса е и какво ти можеш да ги научиш.

и на мен баЩа ми да бе Нелсон Песоа и аз Щях да притежавам качествата на Родриго сигурно...
...и да му имаше конюшната с конете и съответното портмоне....

Добре де, разкри ме като ..... (оставям на тебе да ме определиш)... Моля те обясни ми ти по какви критерии разбра, че седежът и е добър? Щом не я познаваш лично, явно не си виждала на живо как язди (освен ако не си се криела по храстите). На мене ми се натрапва мисълта, че ти даваш твоето "професионално" мнение гледайки същите снимки. Може пък да прихвана нещо полезно от тебе.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано06.11.07 04:19



Знам, аз зяатова не съм казала нищо...и аз не бих пробвала да скоча ей така без седло на чужд кон, дето не го познавам, или пък да се вейна без трензела, без да знам ще спре ли...





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано06.11.07 04:23



Не бе, преди около седмица слагах...за коването...

Малко е лигав на тая процедура и по принцип му слагаме за успокоение на подковача...И...февруари два дни го яздих с юздечка
това беше то - за повече от година време...ДВА ПЪТИ - и съвсем се отказах ! Вървеше по - зле отколкото без трензела - виж как се озъбил - а нито го дърпам, нито нищо...Самия факт, че има нещо в устата, го дразни...и по - рано така - колкото и да дам повод на скока, той с всичка сила блъсва с уста трензелата, та чак се озъбва...Опитвала съм и съвсем да му хвърля повода на шията - ама той си се бори с трензелата все едно...
Та....караме както ние си знаем и върви по - добре, отколкото с трензела...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано06.11.07 04:28



Учили са ме, още 84 -а...Дали това повлиява, от малък да те научат, че ТАКА е правилно ?

Всичко друго е лошо и не бива да се прави...Да де, ама аз нали съм си луда глава...Пък и исках да видя дали наистина може - няма по - добър начин от това, да опиташ сам...
Пък за състезанието би било интересно, ама си мечтая да си купя истинска
bitless bridle

а не правена от лента...Че по - авторитетно изглежда някак, може да мине метър !Че на Тодоров ден двама души поне 10 минути ме гледаха и коментираха, че не е възможно...
За съжаление тук няма...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано06.11.07 04:34



Специално Ния носи точно на градивна критика - ако я познаваш...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано06.11.07 10:00



А Рени замисляла ли си се ,че може би има проблем с зъбите викали ли сте доктор да го прегледа?И мойта се зъби и мисля ,че има проблем с зъбите .

aз и Уфо

Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 11:04



каква е тази мания да се чувствате наречени с епитети? да съм те удостоила с някой? човек да не се бъзикне,веднага се обиждат (но това си е от естеството на комуникацията по форумите)

От всеки можеш да научиш нещо, въпроса е и какво ти можеш да ги научиш.


много от опорочените коне се дават на млади ездачи,заЩото младите ездачи не им искат ниЩо освен основните помоЩи...и е по добре да им се иска малко,отколкото греШно....говоря за опорочени коне

Моля те обясни ми ти по какви критерии разбра, че седежът и е добър

погледнах снимките й от миналия хънтър и много ми хареса изправени й седеж...нормално е ако не е сигурна в кон на следваЩото състезание да промени леко положението на тялото..а тя каза,че конят й не е бил никак лесен

не те знам нито ми се иска да споря с някой даваЩ съветите си по снимка .. момичето си има от кого да се учи



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: isetodd]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано06.11.07 15:06



Исе, това е едно от най-логините неща, които си писала напоследък тук... Това го казвам в най-добър смисъл!

Наистина, когато конят има проблем с трензела, която уж му пасва и не се използва погрешно, е именно от проблеми със зъбите. Ама в БГ колко конски зъболекаря има? Добре е да се погледне, да няма някое връхче, дали пасва захапката, дали си има запазени сраничното движение на челюстта при хранене....
Но пък и не винаги това е решението. Тука една кобила, така се зъби и дъвче трензелата, пилиха й зъбите, нгласяха, ама пак си е така...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано06.11.07 15:20



Мерси просто казвам това което сам чула и все пак май ще имаме нужда да ни пилят зъбките ,че нейните зъби не са виждали май зъболекар .Дано няма нищо де да се надяваме ,че просто трензелата не й е удобна.

aз и Уфо

Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Gerylin]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 17:45



каква е тази мания да се чувствате наречени с епитети? да съм те удостоила с някой? човек да не се бъзикне,веднага се обиждат
Прочети си предишните мнения, за да видиш как се обръщаш към мене. А че цялото това е бъзик... много съм смотана, че се хванах на въдицата.

много от опорочените коне се дават на млади ездачи,заЩото младите ездачи не им искат ниЩо освен основните помоЩи...и е по добре да им се иска малко,отколкото греШно...
...и за младите ездачи е много полезно да яздат опорочени коне!
Без коментар!

погледнах снимките й
Значи и ти по снимките си съдила (и аз погледнах от предишните състезания)!
Без коментар!

И погледни пак по-горе кой започна спора. Ако случайно не си забелязла - с Ния приключихме въпроса. Дали ще ми се обиди, дали счита за грешно или правилно какво казах, това тя си решава. Ако реша някой ден да пиша нещо подобно, трябва ли да пиша изрично: "Да не се чете от Gerylin"?

Повече няма да ти отговарям по тази тема.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 18:04



..."за успокоение на подковача." Значи съвсем сте без трензела - добро постижение с жребец. Нямаш ли понякога проблеми като минават примерно кобили?



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 18:09



Нали разправяха, че са почнали да пилят зъбите и в БГ?



Тема Разбира се,нови [re: malkija]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.11.07 21:43



че се пилят зъби!
Само, че не се пилят сами!
Все пак собстгвеника трябва да се обади
на Дойчин да дойде да ги изпили!


А ако нещо ти говори вече
и доктор Рейхан се върна в България
и се остановява за постоянно!




Тема Re: Разбира се,нови [re: AGLER]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 21:53



Кой е д-р Рейхан?



Тема извинявам сенови [re: malkija]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано06.11.07 23:19



за младите коне моите треньори са ми казвали ,че е хубаво известно време да се яздят от млади ездачи (без да се иска ниЩо) ,за да се отърсят от психическия стрес от опитните ездачи,но направили греШки ..не е мой патент казаното..никога не бих казала неЩо ,в което не съм научена и не ми е преподадено или е в разрез със собственото ми мнение само за да угодя на някого

съжалявам,не съм искала да ви обидя,както вас така и многото съфорумци ,с които съм се карала (Аглер,Ния,Рени,Исето и другите)..не ви познавам лично и не бих правила закл.само от форумните ви изяви..просто езикът ми е пиперлив понякога..затова и обожавам английския хумор



просто не мисля ,че е коректно да се прави констатация за греШен седеж на базата на няколко снимки...клип:да,но снимките са запечатали отделен момент,в който може да са действали много фактори за наруШаването му..
и реагирах ,заЩото седежът на Ния много ми харесва и бих искала тя да е като модел лза подражание на останалите съфорумци..а когато го изкоментираме публично се наруШава идеята за това...не че съм искала да се заяждам

трябва ли да пиша изрично: "Да не се чете от Gerylin"?

наистина се надявам да не го пиШете .. не съм лоШ човек,просто съм на моментни емоции (все пак съм близнак )



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: isetodd]  
Авторяни (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 23:34



ния въсхитен сум от твоиата езда

искам и аз така като теб да язда а каксе пи6е6е езда или язда?



Тема Re: не се горещете, бенови [re: Gerylin]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 23:50



Ама че спор!
И на мен ми се стори малко пробит кръста на момичето, но при движението може точно такъв момент да се е "запечатал на лентата" /или каквото там я замества/....
И двете имате право: по снимка не бива да се съди!
От друга страна положението й в точно този момент е "на чатал" и с доста високи колене..
но колко от нас могат да се качат на своенравен, непознат кон и да се изявят на мига с него пред съдии? Пък бил той и не на ниво за Гран при

?
От друга страна: кой ли от нас би си пуснал коня в такъв вид състезания? /ако ги имаше, де/ За петобоя са куп сметки и уговорки и пак участват от N-тия в нашите първенства, назад

А, за младия ездач, който ще учи млад кон - попаднах в една стара тема на най-подходящия отговор: има учебник за това, намира се в библиотеката, до книгата за вълка-вегетарианец




Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: яни]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано07.11.07 03:29



В отговор на:

ния въсхитен сум от твоиата езда искам и аз така като теб да язда а каксе пи6е6е езда или язда?




Това подигравателно / иронично ли да го приемам??? Твоите любими български треньори са ме учили... подробност...

П.С.: на съвременнен български се пише езда (съществително)- яздя (глагол)



Тема Re: извинявам сенови [re: Gerylin]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано07.11.07 11:33



Извинявам се, че се намесвам и аз - и без друго излишно се разводни темата с този спор, ама наистина - признай си, че колкото е некоректно да правиш констатации за неправилен седеж по снимки, също толкова е некоректно и да правиш заключения, че седежът е правилен...пак по снимки. Не може това правило да важи в единия случай, а в другия - не, само защото на теб много ти харесва седежа на Ния. Сигурна съм, че много от "съфорумците" я харесват и без друго, но за модела за подражание - неки всеки сам да си решава на кого иска да подражава. Пък и всеки има право на мнение и да си го изразява свободно - щом самата Ния приема забележки и съвети, ти защо се палиш? От всяко мнение или критика човек може да си извлече нещо полезно за себе си, в крайна сметка човек цял живот се учи, важното е да има желание да се развива...Но това е друга тема вече.





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: isetodd]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.11.07 18:56



Исе, замисляла съм се - в тоя дух - понеже не стои на коването, има проблем с копитата, а понеже и на оседлаването - може би с гърба ?


Истината е, чме ако си бегови кон, може през много неща да минеш, особено пък ако последно си бил у цигани - там да те изцукат, че си се дръпнал си е в реда на нещата...В интерес на истината - може би с друга трензела би било различно - някоя много мека...ама ако веднъж си е патил от трензела, бая време трябва да мине, че да има доверие...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.11.07 18:59



Ния, май няма такъв проблем - единствения видим, е обелен емайл на един от горните предни - но не мисля, че му оказва влияние на трензелата точно...
Е, ако го погледне някой, дето наистина разбира, винаги може да има нещо за пипване - ама тая работа без упойка няма как да стане...Едно е да го уговориш да налапа обезпаразитяващо, друго е да му бърникаш и стържеш из устата...Сигурна съм, че ще е силно против...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: isetodd]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.11.07 19:03



Аз си презнавам, че откакто яздя без, нещата са добре...и в интерес на истината, ако го задържиш, пак се озъбва понякога - мисля, че очаква дръпване в устата и реагира...Нищо, че няма такова...



Тема Re: Разбира се,нови [re: AGLER]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.11.07 19:06



Не се пилят сами, вярно е, ама като се пилят, е трагедия...Съвсем не това, което Ния беше показала - при нас конят скъса два оглавника и от устата му капеше кървава пяна - пък не знам колко човека го държаха...И съм резервирана към подобна процедура - ако ще е така, по - добре не...





Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.11.07 19:09



Ами той чак много не е кован и подрязван докато стигне до нас - смятай, кон на 5 години не знаеше въобще да си дава задните крака - оставям ти извода на теб...

И после малко трудно се наваксват пропуските, не върви да го набиеш за това, че не стои - и с юздечка уж по го контролирлаш - пък той като те помъкне, не го спира факта, че има трензела в устата, но...
Да де, то в това е предизвикателството - че е жребец. Ако е кастрат и не е чистокръвен - идилия !
То само кобилите да са проблем - на никого няма да кажем ! Много от колегите си прибират конете на табун от поляната - значи, водят два - три коня - пък другите свободни, кой на галоп, кой на тръс - де отгоре ти - както дойде !Няколко пъти и това сме преживали, живи сме още !
Всъщност, най - голям мерак има на понитата - не знам защо, а едното пони му е особена слабост - кастрат, ама се държи така хм...педерастки, че...Един път наистина имахме проблем - прибираме се на оглавник и без седло - а понито стандартно пуснато - и на галоп отгоре ни ! И с трензела да сме - все там !
Ами подметна се два - три пъти - не като за родео де, но едни такива подскоци направи, и аз реших да скоча от него и да го поведа, хем да воювам с понито от земята, ама той точно тогава се изправи - никога не го прави с човек на гърба, ама понито прекали...Ми нищо, аз не можах да падна, то ако падах от едно изправяне - пък ако и да съм без седло - ама се скарах по - сериозно, и до там беше с номерата...Не съм го била до сега, че като го яздя, наблизо има кобила...
Уникален момент от зимата - до манежа стоят колеги с две кобили, трета скача в манежа, нашият стои между тях и си пасе, без да прояви интерес...Не, че иначе не мърка на кобилите де, напротив, ама все пак като си на езда, трябва да мислиш зда това, което правиш...Напомням му, че не е на разходка и че кобилите няма да ги закачам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.