Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 05.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 06:51



Не мисля, че човек, на когото конят му хвърля яки и мръсни къчове на всяка минута и не пада може да е нестабилен! Кое точно изглежда неестествено? Искам да ми дадеш точни и конктетни критики на седежът ми!

Пък за ниво... Тък на снимките виждаш два коня, които яздих за 10тна минути на едно състезание и най-вероятно никога няма да видя повече. Иначе в стадото на университета има по-качествни коне и от двата, които споменаваш. Има и по-малко качествени, но все пак не са частни. А за Фатима... Много обичам тази кобила, но какво ниво виждаш в нея, не знам... Мисълта ми е... Един ден като си взема личен кон, тогава може да го критикуваш колко е на ниво.



Тема Това бешенови [re: фpeн]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.11.07 09:51



най-красивия плавенски кон който съм виждал!


За съжаление също и най-мачкания кон
кон който съм виждал!



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторфpeн (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 18:41



Тогава няма да те критикувам,а ще ти помогна ако мога.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 18:55



В смисъл?



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 19:42



Сигурно събираш опит като яздиш много различни коне, но въпросът ми беше в качеството на ездата. Като гледам конете не се облягат на повода, не се събират, да не говориме за други упражнения. Доколкото си спомням в БГ имаше стартове, където изискванията бяха по-високи. Доколко можеш да научиш от такива коне тънкостите в ездата?
За седежът - струва ми се, че стремената ти са къси за манежна езда, коляното трябва да слезе по-ниско. Чувала ли си на немски израза "Hohlkreuz"? Поне на снимките ми изглежда така, д...то и кръста изглеждат малко пасивни.
Виж например тази снимка:


Надявам се, че не се засягаш, просто реших, че си на ниво, на което може да се говори за такива "подробности".



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: DustDevil]  
Авторфpeн (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 19:45



В смисъл,че конете с които се снимаш даже и на състезания изглеждат изглеждат като Български Суходолски.Абе не показвай такива снимки.Това са коне за разходка.



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 19:46



Това иронично ли да го разбирам?



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 20:08



На състезания не се изискват упражнения. Гледа се красотата и ефективността на седежа. Иначе в стадото имаме коне, които могат и смени и полупристъпвания и рамо вътре и завъртания около предница и задница да правят...
Стремената са ми ок за този тип езда. Хубавото е, че лесно мога да яздя и с по-дълги и с по-къси стремена.

Струва ти се, че съм малко пасивна в д-то и кръста.... Може и така да е... Какво трябва да правя, упражнения, за да поработя над този проблем?

Не, не се засягам. Щом критиката идва от човек с опит и е конструктивна и обоснована. Дори ще те помоля за още повече детайли!



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: фpeн]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано04.11.07 20:13



Това са конете, които имаме. И ще показвам снимки, колкото си искам...

Но пак не се обосноваваш с какво седежът ми е нестабилен? И как ще е нистабилен, когато конят не ме събори, колкото и да се опитваше?

И пак казвам... Не коментирай конете... Нямам избор... Пък колко са по-лоши от българските.... Ами не чак толкова много, дори се намират и по-добри...



Тема Re: Тази събота и неделя...нови [re: malkija]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано04.11.07 20:18



явно сте много добър треньор, за да преценявате хората по снимка ( в случая няколко снимки) ...това да не е нов вид trainierung в Германия ...

ездата на повече коне НИКОГА не е в минус .. всеки един кон може да те научи на неЩо : ма били за разходка,били не знам си какви...вие все коне за световно сте яздили сигурно?

седежът на момичето си е супер даже..не е зле и в България да се поработи над седеж преди хората да се пускат на по сериозни състезания




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.