Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 29.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За Ренинови  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню (член)
Публикувано02.04.07 18:02



Започнах да пиша този постинг като бележка до теб и Тишо , но понеже стана по-голям от бележка , ще го пусна като тема , още повече , че някой може да ме коригира ако съм сбъркал нещо и информацията ми не е вярна.
Става дума за следното :
Видях , че сте ми пратили стартовия лист на клас "Н".
Значи по принцип това не е клас "Неучаствали коне" . Неучаствалите коне се водят в клас "Н.К.".
Клас "Н" във всестранната езда се води "Начален" и отговаря на клас "Н" от конкура , който е до 115 см.
Във всестранната езда коня може да стартира в клас "Н" в рамките на 1 година и после автоматично преминава в 1* , която отговаря на клас "Л" /Лек/ в конкура който е до 125 -135 см.
В 1* коня може да си стои колкото иска или да премине в 2** , които отговарят на клас "М" /междинен/ от конкура 135-145 см.
В конкура има и клас "Т" /тежък/ , който във всестранната езда отговаря на 3*** и нагоре , но на този етап в България няма коне които да участват.
Сега това състезание в Русе беше обявено за CNC*** /национален/ , но в действителност не отговаря по трудност и дистанция дори и за 2 ** международен клас. Обявиха го така , за да може по протокол да фиксират участие на наши коне в 3*** за да ги допускат в чужбина.
А там каквото сабя покаже.
Във всестранната езда има 2 вида състезания за всеки отделен клас.
CNC се води национален крос /кънтри национал крос/
CIC се води международно състезание /кънтри интернационал крос/
Тука важното е къде стои буквата , която различна от "C".
1. Когато стои между двете "C" -примерно CNC или CIC , значи става въпрос за по-леката /лайт/ версия на дисциплината. Намалена дистанция и намален брой на препятствията и скоковете, сложността и височината са същите.
2. Когато стои от края на двете "C" - примерно CCN или CCI , значи става дума за тежката "стронг" версия на дисциплината, където дистанцията и броя на скоковете са увеличени, съответно и темпа на езда е увеличен.
По този начин коня може да му се признае право на участие за дадена дисциплина когато е покрил CIC , но за преминаване в по-горен клас му трябва покриване на CCI.
Нагледно това изглежда така.
- Примерно , Европейско първенство за млади ездачи до 21 години е от ранг CCI**. Тука може да участват коне и ездачи , които са покрили изискванията за 1 първенство CCN** и още две първенства минимум CIC**.
- Европейско първенство за мъже е от ранг CCI*** , като в него може да участват ездачи покрили 1 първенство CNС*** и две първенства CCI**.
Ето защо го обявиха и сега в Русе това за 3 звезди и сега заминават за Германия да покриват другите 2 турнира CCI**.
До момента от българските коне само Замбо е покрил право за участие на европейско за мъже. Моя Вимпел го готвя за покриване на квота , но какво ще стане тепърва предстои да узнаем.
- Световно първенство е от ранг CCI****. На него могат да участват коне покрили 1 турнир CIC*** + 1 турнир CCI***.
- Олимпийско първенство е от ранг CCI*****. На него може да участват директно коне , които са участвали успешно на последното световно , или покрили в годината преди олимпиадата 2 турнира CCI***.
Също така , всички квоти се зачитат , ако коня и ездача са ги покрили в годината преди съответното преминаване в по-горен клас.
Ако по някаква причина има прекъсване на изявите на коня в предната година , всичко започва отначало , т.е. връщат коня в по-долен клас и трябва да покрива отново.
Характерно при всестранната езда е , че всички протоколи от национални и международни турнири се изпращат във ФЕИ , където се водят на строг отчет и досега не е известен случай да се допусне участие на кон в даден клас , без да е покрил необходимите изисквания за това.
В този отчет конете се водят "милитари хорсес" , т.е. военни коне.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: За Ренинови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано03.04.07 10:54



Аха, аз преснимах резултатите от обездката като ги изкараха - разбирай в 19 и 57 - със светкавица, че беше вече истински мрак - обездката продължи до към 19 и 20...


Имам и другите, без тия, от скачането - тях не ги изкараха, а не ни дадоха да ги преснимаме - предполагам за благодарност, че на обездката Тишо тичаше между колите да им разнася листите - за да не си разхождат те задниците / с извинение /! Ама догодина, живот и здраве, ще се разхождат - поне доколкото зависи от нас !Иначе аз записвах - бягах, снимах, и записки водех - горе - долу успявах...Не записвах само времето от паркура на всеки кон, ама ми идваше в повече - само наказателните точки и общо точките от трите дни...
За Н и неучаствали...Абе истината е, че миналата година май все пак неучаствали ги водеха - а тази година има разлика във височините...
Значи, 2003 -а, 2004 -а и 2005 -а такъв клас нямаше въоще - имаше една звезда, две звезди и деца. Като децата не скачаха тия чудесии, дето сега, ами няколко бали, няколко варела, ниско дънерче - и равностоен паркур - такива препятствия, дето без кон мога да ги скоча ! Ама от година на година летвата се вдига...
Та до 2004 -а мога да ти кажа, че една звезда отивах и я скачах, без да се замисля - сега още на първо ще се почудя - ха - ха, не знам дали разбра, ама участниците сложиха и име на първо - кръстили го "гроба" - предполагам, заради натрупаната могилка с пръст и набодените цветенца...Само кръст липсваше там ! Та...все по - трудно става ! Факт - но пък за сметка на обездката - 2003 -а и 2004 -а беше такава, че лично аз си виках, че това не е за мен - паркура ще го скоча, кроса ще го мина, ама обездката...А сега май е обратното точно !
За съкращенията страшно благодаря - това направо си е за библиотеката - търсех ги някъде написани и обяснени - така и не ги открих !Страшно полезна информация !
Между другото, германецът избра ли накрая кои ще ходят на лагер ?



Тема Re: За Ренинови [re: OлraПpaйд]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню (член)
Публикувано03.04.07 11:43



Избра .....
Всъщност не е германеца , щото той още не е селекционер а и няма да стане в скоро време.
Федералните избраха , но имаше малко разправии , както можеше да се очаква и тука не е мястото , прекалено е сериозна темата за да се чопли по форумите.
Що се касае до сложността .... Имай в предвид , че трябваше да има още поне 2 басейна с вода и един сух. В чужбина са много по трудни кросовете , дори и от шуменския крос.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: За Ренинови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано03.04.07 12:06



Ясно...Ами понеже накрая нищо не се чу - в смисъл ще ходи ли някой и кой...

Пък нали заради германеца почна обездката чак в 16 в петък, и продължи до тъмно...
А за басейните знам, трябва да си има вода, но...При нас такива бяха възможностите...Ако обърна внимание, едното препятствие в центъра на нивата не го одобриха - било като за германските 3 звезди !Странно, от нашите 3 звезди ако отидеше кон, може би щяха специално за него да ги направят по - лесни препятствията ли ?Все си мисля, че ако искаше да скачаме по чужди турнири, трябвна да можем като тамошните ездачи и коне...Не да казваме калко е труден паркур 90 см...Е, говоря за тия, дето имат претенции де, аз нямам такива, аз правя по някой скок за кеф и не ми е работата това !



Тема Re: За Ренинови [re: OлraПpaйд]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано03.04.07 13:58



Неодобряването на това препядствие, както и допълнителното дообработване на други не беше заради сложност или трудност, а заради това, че не бяха обезопасени... Както каза дупнишкия, имаше доста неща, които не са за коментиране във форума, за това ще си замълчим

!



Тема Re: За Ренинови [re: aдвok]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано03.04.07 14:12



Да....Наистинта имаше МНОГО неща, дето не са за тук - и една част даже вече сме си ги изкоментирали...

Това, че не е точно ТУК, не значи, че въобще няма !



Тема Re: За Ренинови [re: OлraПpaйд]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано03.04.07 14:23



Аз си коментирах на всеослушание, ама всички са ми свикнали! А и бях бясна, защото не би беше ясно как така, изведнъж правилата се променят, без да е изменен правилника в тая част, ама поне мога да попържам на воля! Пък и ми мина, защото коня и хлапето въпреки всичко се представиха добре. Нито един от двамата не се беше готвил за една звезда, даже и програмата не бяхме зели и всичко се промени в движение. Да не говорим, че Коко тренира с Верлизар от две седмици и самия той язди сериозно от 1година, откакто баща му се прибра. Никой хабер си нямаше, че ще има смяна на пилотите, аз си готвех коня да си скачам в кроса, ама.....Това, че обърка програмата (кво я обърка, той си направи свободно съчинение м/у двете програме на 1зв. и на Н) или, че препуска по терена да си търси едното препядствие, няма знаечние. За мен е постижение, че на двамата им е сефте в кроса, пък и в обезката и кункурипика и първото състезание на момчето! Умрях от страх, защото си познавам коня и изпадах ужас от мисълта, че ще се метне някъде и момчето може да падне и да се пребие!

Редактирано от aдвok на 03.04.07 14:33.



Тема Re: За Ренинови [re: OлraПpaйд]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню (член)
Публикувано03.04.07 14:56



Рени , сега във форума наистина не е уместно да се коментира.
Аз по принцип съм прям , по някога до цинизъм , но една такава дискусия тук няма да донесе нищо добро.
Адвокатката е права за препятствието. Отмениха го не защото е трудно , а защото е опасно.
Значи , да поясним за тези дето не са го виждали , препятствието представлява трап около 4 метра широк и около половин метър дълбок и по средата дървена стена /от дъски/ някъде около 110 см. от нивото на банкета на препятствието ..... може и малко по-висока да беше, но някъде там.
На такъв трап се прави препятствие , но то не трябва в никакъв случай да е непрозрачно , във вид на стена. Трябва да има просвет , за да види коня , че от другата страна на задължението също има дупка.
В прав текст думите на англичанина бяха , "тук според мен ще има смъртен случай и при такъв кой ще носи отговорност ? ..."
Второто опасно препятствие беше банкета , на който ти пусна снимка дето се беше снимала с коня.
Това препятствие беше направено според изискванията и отговаря по трудност и сложност на 3*** , но при него имаше един съществен недостатък и всички ездачи го усетиха на гърба си, за щастие без някакви сериозни последствиа.
Нямам предвид , че конете затъваха горе на банкета , щото това се случи и миналата година на подобен профил в Германия. Когато нагорката е от прясно насипана пръст , се случват такива неща. Е , да , в Германия го отмениха това препятствие по средата на кроса ..... тук ще спомена извън темата , че го отмениха точно след като през него мина Ламби с Вимпел хе хе хе .... Тия които бяха там от нашите , още го бъзикат , че когато немците са видяли как нашата саранска мечка е скочила профила и са се ужасили и са го отменили.
Шегата на страна .... Недостатъка на банкета в Русе беше , че двете нива не бяха обозначени.
Сега се чудя как да го опиша с думи , щото то трябва да се начертае за да стане ясно но ....
Примерно , представи си , че караш с 600 м. темп .. влизаш в зоната на препятствието. Коня не може да ризличи хоризонталното и вертикалното ниво. За него цялото препятствие изглежда като една стена от пръст и си мисли , че трябва да скача най-отгоре.
Това може да се оприличи , все едно като две широки стъпала. Коня трябва да скочи на първото и скок-скок на второто , откъдето да скочи на 1.60 пад надолу.
Профила беше много хубав , но само трябваше дъските на вертикалните плоскости да бъдат с по светъл цвят и да служат за задължение.
Другите препятствия бяха нормали за нашите условия , а и Искаров човека се е постарал да направи сам каквото може.
Що се отнася до конкура , немеца извади фотоапарат да снима бариерите.
За него не знам , но аз също за пръв път видях квадратни бариери , т.е. боядисани бичмета 15х15 , забележи от салкъм /акация/. По принцип такива неща се използват и тука и отатък за подбиване на конете , къде легално , къде по-нелегално , но да се наредят на държавно първенство ...... тук има и по опитни от мен в конния спорт , и не знам как е , ама и така не е .
Англичанина беше клекнал до един бариер , после се опита да го вдигне и 5 минути го разглежда и се чеса по главата.
Говоря ги тези неща , щото те всички ги видяха и не са някаква тайна.
що се отнася задругите неща дето не са за казване ... хе хе хе ... ми дай Боже да се оправят някой ден. Догодина ще си извадим изводи от сега и ще се направи по-хубав крос. за сега това можем-това правим.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: За Ренинови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано03.04.07 15:05



А и още колко други неща имаше по препядствията..... Е, все пак Илиян се беше постарал, такъв крос не се прави от сам човек! Дано и ентусиазма за Съединение да не се окже гол

, там също е страхотен терен за крос, но има повече от 10 години откакто не се ползва.



Тема Re: За Рени [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано03.04.07 17:16



ааааааааааа един въпрос!! какво правят с тези дето влизат с гамаши в обездката??






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.