Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 27.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема съвети за манежен?нови  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано09.11.06 18:52



Здравейте хора,

От няколко месеца вече ходя на езда поне 2 пъти седмично. Мисля, че се справям прилично с облекчения тръс, но манежния много ми куца. Друскам се като торба с картофи по целия манеж ..поне вече дупето не ме боли

.
Най-вероятно не правя нещо като хората. Треньора ми казва, че с времето ще се получи.
Ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет как да го оправя този манежен.



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: _princess_]  
Автор adonia (непознат)
Публикувано09.11.06 19:01



Това,което мога да кажа, е че трябва да се отпускаш идеално в областта на кръста.Много помага.Също ако коня ти бърза, е повече от естествено да не можеш да стоиш добре ,така няма смисъл да се мъчиш и себе си и коня,защото и той като тръсира бързо и ти се друсаш прекалено много отгоре му и му люлееш трензелата в устата, се нерви.

.Петата задължително да е хубаво надолу и да не стоиш напред.Ами това горе долу ,за друго не се сещтам..Ааа всъщност ако евентуално откриеш ,че коня наистина бърза,не го карай в цял манеж , а прави волтчета или осмици с много завои.Ее,кажи нещо друго,от къде си, къде яздиш?
P.S.Друга възможна причина да се тръскаш много е, ако да речем си сложила прекалено рано стремената за манежния тръс,желателно е на манежния ,колкото се може повече да яздиш без стремена.



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: adonia]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано09.11.06 20:05



...хм, май си права за всички причини за моето подскачане на седлото. Кончето определено бърза, но и аз на манежен в опитите да се притискам по силно с колената се навеждам напред. Мисля че и доста рано сложих стремената. Ще пробвам пак без тях. Благодаря...
Яздя на Хан Аспарух



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: _princess_]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано09.11.06 20:06



Личното мнение на един НЕ-ездач ако може да бъде съвет-язди повече без стремена.Ако имаш пък възможност и без седло,ще е чудесно.
Но най-добре е да изчакаш какво ще каже Ния и останалите,които се занимават с обездка.



Тема Re: съвети за манежен? [re: _princess_]  
Автор horse_mania (пристрастен)
Публикувано09.11.06 22:21



Ами една от главните причини е , че може би прекалено много стягаш кръста .. и един вид се противопоставяш на самите движения на коня .. и за това се получава "подскачането" на седлото ...Просто трябва да се отпуснеш ... Също така ако и тялото ти е наведено напред ... опитай се да стоиш по-изправена /ако "политаш" напред/
За стабилен седеж /манежен ... а и не само / определено ще ти помогне ездата без стремена ...



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: _princess_]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано10.11.06 01:24



При кого яздиш там? Кой кон?

Колкото за облекчения тръс: след като имаш проблем, язди без стремена 3 седмици поне (нали само 2 пъти седмично ходиш). Просто това най-много ще ти помогне. Защото без стремена ако не си седнеш на д-то, ще си на земята. Важното е и да не се дъжиш за поводите. Принципно добре би било все още да си на корда, за да не мислиш за тези неща, но вземайки предвид честите практики, малко вероятно е да си. Не се дръж за поводите в никакъв случай!

Сядай дълбоко в седлото, но все пак не чак толкова, че да си като седнала в стол. И да е на д-то, а не на едно място по-напред, защото тогава не само боли, но и не се в баланс и няма как да седиш без да се друсаш. Идеалното е рамо, бедро и пета да са в една права, перпендикулярна на земята. Петата да е натисната надолу, ако не е, това ти разваля баланса.

Другото, което спомена някой пред мен, наистина е важен и алюра на коня. Ако поначало има друсав тръс, прави малки и забързани крачки, ще ти е по-трудно да се научиш и ще трябват повече усилия, но пък после, като яздиш някой по-малко друсав и няма да го усещаш изобщо.

Едно много важно нещо, което често бива забравяно, защото УЖ се подразбира: ДИШАЙ!!!!!!! Не забравяй да дишаш! Знам, че звучи смешно, но много често дори не се и усещаш, че реално от 1 минута не си си вземала дъх. Странно, но ако се стараеш да дишаш нормално, вероятността да не се друсаш е по-малка.

Опитай да отпуснеш областта на таза и кръста.

Въобще е трудно да се дават съвети за облекчения тръс. Примерно аз като се кача на коня и знам как става, но пък да обесня точно какво трябва да се прави не мога. То просто се УСЕЩА!!!! Почувствай движението на коня и се опитвай да го следваш...



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: KATЛA]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано10.11.06 01:29



Е, Дид, то облекчения тръс не е свързан само с обездката.... Всеки трябва да го може. Хахахаха.... Стана ми смешно... Реално аз вече от година и половина с обездка не се занимавам. И миналата година особено, новата треньорка постоянно ми викаше да престана да мисля и яздя като обездкаджийка.... Хахахахахаха.... Ама на.... Като яздим свободно някой път и си правим каквото искаме и си тренирам някои от старите програми...



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: DustDevil]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано10.11.06 09:08



Благодаря за съветите.
Наистина ми е много трудно да си отпускам кръста. Когато се опитам да го направя се прегърбвам напред и хоп хоп започвам да се друсам ...

, малко преувеличавам разбира се но нещо такова.
Странно, че с облекчения нямам проблем, може би заради стремената. Ще пробвам известно време без стремена на манежен.
Яздя в Св. Георги при Юри.
Въпреки всеобщото мнение тук се радвам, че не сам на корда, така е доста по интересно, нали всичко е за удоволствие все пак



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: _princess_]  
Автор adonia (непознат)
Публикувано10.11.06 09:42



Ееехх,знаех си ,че нещо съм забравила, а то е точно с дишането.При мен го има тоя проблем забравям да дишам,колко пъти съм се чудила как не усещам ,че в рамките на няколко минути не си поемам дъх.Таа,миличка радваш се,че не си на корда сега,когато си яздиш с треньор,с нормален научен кон и всичко останало, обаче после вярвай ми -ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ.Имам впредвид ако наистина малко са те кордирали преди това.Моята история клубарите я знаят,8 пъти на корда ,дори първия ми галоп на свободно беше иии после ,гледай само какво става с по-труден кон и въобще,как си се държиш на повода,как си ставаш само на стремена на облекчаването и като станеш тялото ти хвърчи нагоре и краката ти се отлепят от седлото целите,абе ужас ,не може и дума да става за стабилен седеж,добре ,че после още към 1 месец ме кордира една жена.Така,че не се чувствай тъпо,когато примерно решиш да помолиш тренировката ти да е на корда.





Тема Re: съвети за манежен?нови [re: DustDevil]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано10.11.06 11:20



Знам,че не е свързан само с обездката.Аз например облекчаващия тръс не го мога.
Просто си помислих,че тези,които са тренирали ще и дадат повече съвети от мен.Както и стана де.Това за дишането например,никога не би ми минало през ума,а това за отпуснатият кръст го знам,но забравих да го пиша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.