Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 27.09.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: съвети за манежен?нови [re: _princess_]  
Автор aдвok (новак)
Публикувано13.11.06 14:29



Охоп и аз да си призная, като яздя манежно с дълги падали постоянно ги гоня! За това просто ги махам, няма само с това да се занимавам я-да си търся стреманата! Пък веднъж направо си сложих черни ластички да си ми стоят на краката и да не ги гоня, щото те вместо да ми помагат само пречат!





Тема Re: съвети за манежен?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.11.06 19:56



Признавам си, че това ме уби ! Ние нямахме избор, и първо манежен научавахме, пък и практикувахме с месеци...





Тема Re: съвети за манежен?нови [re: DustDevil]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.11.06 19:59



Е, край ! Да ти кажа, никога не се бях замисляла за дишането - признавам си ! И по - страшното е, че никога не са ни го казвали...Ама тия дни го пробвах - хе - хе, май трябва да продължа в тоя дух !



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (познат)
Публикувано14.11.06 20:12



Споко, това е положението. И аз учих манежен 1-2 масеца, ама при 2 дни седмично не е кой знае какво.

Както и да е днес беше доста по добре, този път си стоях на Д-то, а не ..по напред и започна да се получава.

Благодаря за съветите!





Тема Re: съвети за манежен?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.11.06 21:09



Ааа, не, при 2 езди седмично щяха да ме изгонят ! Беше ВСЕКИ ден ездата !


На мен по принцип без седло ми се получава по - добре...Може би защото по - добре усещам коня, не знам...



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано15.11.06 03:56



За дишането е много хитър номер. И е странно как човек наистина просто забравя да диша?!?!

За съжаление така реално през пръсти се обучават днешните ездачи.... Повечето, масовото, поне...



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор aдвok (новак)
Публикувано15.11.06 10:16



а на мен манежната езда ми е най-лестно без стремена, хем краката ти са максимално опънати, хем стремената не ти пречат. Даже като се ядосам на Велизар, че си натиска главата надолу, направо ги махам, щото така ми е по лестно да го повдигна с крака!



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано15.11.06 11:26



Интересното е,като се ровя из интернет да чета за ездата,винаги ми попада това за дишането и че наблягат много на него.Тук това не се брои,но наистина е мн важно. Дишането успокоява мускулите,зарежда ги с кислород и от там те са по-издръжливи на натоварване.Също така конят долавя дълбокото дишане и последващата релаксация и това го успокоява. А и при всеки спорт е така,дишането е мн важно.



Тема Re: съвети за манежен?нови [re: cowgirl]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.11.06 01:23



О, дишането за много неща е важно - за изкачването на планина, за плуване, за раждане...Ако искаш - и за прилошаване...Последното го споменавам точно защото на мен често ми става лошо в превозни средства, то зависи от много неща де, но предмно с дишане го докарвам...





Тема Re: съвети за манежен?нови [re: aдвok]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.11.06 01:25



Хе - хе, а на мен без седло ми е най - лесно - не мога да кажа защо, ама просто някак си по - добре усещам коня...И със седло манежния ми тръс може да мине за посредствен, а без седло е коренно различно, и то в положителна посока...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.