Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 02.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Първи пътнови  
Автор isetodd (ездачка )
Публикувано18.09.06 15:03



Вчера за пръв път галопирах без да сам на корда страхотно е но собственика ми се провикваше да удрям кобилата с нагайката а аз нея даже ползвам ужасно се почуствах като я ударих

то за да си забърза толко значи я е боляло като сам я удряла а тя не е първа младост вече
неяздих Арка ами една друга тракенерка Панама родена е 1988 година толко ми беше жал



Тема Re: Първи пътнови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано18.09.06 19:40



Е,как няма да боли...разбира се,че боли...
Хммм,защо те е карал да я удряш

?
Можела си и да не го послушаш...




Тема Re: Първи пътнови [re: SEABlSCUlT]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано18.09.06 20:05



Според мен пък един начинаещ ездач не е готов да язди самостоятелно на глоп или дори изобщо, ако не нуждае от нагайка за повдигането му.... Пък и на начинаещ ездач не му се полага накайка... Ръцете са прекалено нестабилни, за да могат да я използват правилно!
А това ме подсети за едно изказване относно шпорите: ЕДИН ЕЗДАЧ ИМА ПРАВО ДА НОСИ ШПОРИ, ЕДВА КОГАТО МОЖЕ ДА НАБЕРЕ ТЕЛЕФОНЕН НОМЕР С ТЯХ НА ТЕЛЕФОН ПОСТАВЕН ЗАД КРАКА МУ.... Много ме кефи това......



Тема Re: Първи пътнови [re: SEABlSCUlT]  
Автор isetodd (ездачка )
Публикувано18.09.06 20:20



mi za da se dviji poneje az neq karax da varvi i za tova ako nego slusham nqma da qzda pove4e se pak qzda bezplatno ai kobilata si e negova





Тема Re: Първи пътнови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано18.09.06 20:53



Трябва да се учиш само с крака...знаеш ли толкова време яздя вече и нагайка не съм пипнала (на езда не нося такова чудо) и едва съм карала конете да вигнат галоп в началото,но не са ме карали да ползвам нагайка,защото причината не е коня,а съм била аз...сега от глезотия също кончето ми прави номера и се прави,че не разбира какво му искам понякога и се ослушва,ама не съм го била...,е когато ми направи поредния номер му се скарах,защото е разбрал,че доста от прищевките му минават при мен и пробва докъде ще стигне,че чак започна да прекалява и се наложи да го шляпна по дупето (но с ръка и то не силно,просто да разбере,че не може винаги да се лигави)
Не се учи с нагайка,вреден навик е...въпросът е да можеш да се оправяш, да схванеш подхода...,а не като не можеш самичка и хайде с нагайката за по-лесно...




Тема Re: Първи пътнови [re: DustDevil]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано18.09.06 21:04



Хихи...това ми хареса...не го бях чувала.
Ми аз галопа го учих на свободно

и първите ми опити все до увеличен тръс докарвах...ама моята история с галопа е доста по-различна от представите...и съм почти сигурна,че съм единичен случай...




Тема Re: Първи пътнови [re: SEABlSCUlT]  
Автор isetodd (ездачка )
Публикувано18.09.06 21:05



ami i az taka iskam az i dov4era nebqx polzvala nagaikata makar 4e q imam v mene az samo q pokazvam na konq ako me razbirash nikoga nego dokosvam s neq a v4era onq kak se karashe i vika tova e kon ne 4ovek i az vikam znam ama nemoga da i posegna se edno da posegna na sebesi i toi ze toq kamshik i shteshe da q udrq ot vreme na vreme a qko si boli pove4e ot nagaikata predpolagam





Тема Re: Първи пътнови [re: DustDevil]  
Автор isetodd (ездачка )
Публикувано18.09.06 21:07



nesam na4inaesht az se u4a mn burzo ve4e galopirax sama i sam bez korda ot nqkolko dena a kato hodq sega shte napravq purvviq si skok



Тема Re: Първи пътнови [re: isetodd]  
Автор adonia (член)
Публикувано18.09.06 21:29



Исеенцееее ,не ми се обиждай човек, ама ме разсмя.Щяла се да направиш първия си скок.Ха-ха.Не знам другите на какво мнение саа ,ама аз не мисля ,че човек ,който едва едва е започнал да разбира какво е да се галопира на свободно,е способен даа направи успешен опит за скок.



Тема Re: Първи пътнови [re: adonia]  
Автор isetodd (ездачка )
Публикувано18.09.06 21:38



mi i az taka mislq i neti se surdq ama treniora mi mi kaza taka az napravo se shokirax kato go 4ux poneje oshte nesam sviknala sas si4ko nali znaesh da digam trus moga no oshte galopa mi kuca ai se plasha ot misulta da sko4a neznam zashto ama si4ki mi kazvat 4e qzda mnogo dobre no za men tva nezna4i ve4e 4e trqbva da ska4am






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.