Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 28.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Първи пътнови [re: DustDevil]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано19.09.06 08:42



Браво,че го каза това-ако знаеш на мен колко ми липсват тези шест месеца на корда без стремена...

.Нещата при мен станаха много бързо,ама и затова се бях наплашила и от галоп и от писти-после докато го преодолея това...беше гадно да ти побегне коня и да не знаеш галоп и той да не спира,аз за късмет успях да се удържа върху седлото, ама си се бях стресирала после.За галоп не продумах,той треньора ми след този инцидент след известно време ме пробва на корда на галоп,ама аз не се отпуснах и дълго време за галоп при мен дума не стана...Едва след месеци реших,че се чувствам по-спокойна и помолих да почна да го уча,ама както казах на свободно,а вече историята за това как действително ми се получи галопа е дълга.
И наистина лошото е,че сега повечето пускат направо на стремена и за пет шест езди махат кордата и хайде готов ездач
Бариери не помня дали съм минавала...само имам спомен,че веднъж на ходом или тръс минах два или три бариера един след друг...
А скок на галоп нямам,много исках да се уча да скачам,но нямаше възможност,а и сега нямаме подходящ кон,но много се радвам на тези скокчета на тръс, усещането беше много приятно и съм доволна,че ги е имало - удоволствие ,нито коня се напряга нито ти,той си се прехвърля лекичко и аз по него,голяма радост бяха...даже помня,че бях питала треньора (след като на предишна езда ми беше дал да скачам така) дали може да повторя...слъгласи се човека,а аз на седмото небе от щастие.
Много гадно,лекувай се и да се оправиш бързо.
А за мисълта,ами точно си я каза.




Тема Re: Първи пътнови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано19.09.06 09:02



Тц,тц-недей така,защото с ездата с това мислене доникъде няма да я докараш.
Никой не е перфектен,винаги има какво да се изпипва,какво да се желае.Ако си с мисълта,че можеш много ще си седиш на едно равнище и няма да имаш никакво развитие.




Тема Re: Първи пътнови [re: SEABlSCUlT]  
Автор isetodd (ездачка )
Публикувано19.09.06 14:16



mi za sega tova polojenie si mi e perfectno i sam si dobre s ezdata dostata4no mi e da znam 4e teq ot bazata mislqt taka



Тема Re: Първи пътнови [re: SEABlSCUlT]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано19.09.06 19:00



Ами май не си единичен случай.Когато бях в Банкя,първият ми галоп беше на свободно по пистите, е с треньор,но и той не ме спаси тогава. Кобилата така се набра,около нас имаше 5 кучета,които гподгониха един заек и настана такава суматоха...Единственото,което си мислех, беше как да се задържа отгоре и успях,но бях в шок.Но е истина,че се преодолява с много езди.А и като понатрупах опит,това вече не се случваше.Това е просто жокейската школа.Затова сега ми е трудно в Егида,кобилата е свикнала да галопира по пистите и сега виждаме зор.



Тема Re: Първи пътнови [re: cowgirl]  
Автор isetodd (ездачка )
Публикувано19.09.06 19:09



това е страхотно





Тема Re: Първи пътнови [re: SEABlSCUlT]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано19.09.06 19:12



Диди,явно с теб имаме мн общо, просто сме продукт на хиподрум Банкя.И аз съм пропуснала мн в началото,нямала съм корда, а директно на пистата.Без стремена?Какво е това...?Баланс,манежен галоп....?Никакви такива.Само як галоп по пистите,ако удържиш коня,те смятат за готов ездач.А сега тр да се обучавам наново..заедно с кобилата.И ми е мн трудно.Както казва Ния да преодолееш вредни навици е мн трудно.А от това и кобилата е вредни навици и ми е още по-трудно.



Тема Re: Първи пътнови [re: isetodd]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано19.09.06 19:15



Кое е страхотно?



Тема Re: Първи пътнови [re: cowgirl]  
Автор isetodd (ездачка )
Публикувано19.09.06 19:27



че си се научила да галопираш бързо





Тема Re: Първи пътнови [re: isetodd]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано19.09.06 19:48



Щеше да бъде ако не беше по този начин.Ами ако нещо се беше случило?Имах голям късмет.



Тема Re: Първи път [re: isetodd]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано19.09.06 20:03



Абе дете, вземи погледни реално на нещата! Не може да си повдигнеш един галоп без нагайка, а камо ли ако ти се даде някой по-див кон, дали ще си жива след това не е много сигурно! И не е супер, че се е научил някой бързо, най-често е грешно!
И не ми казвай, че имаш опит, след като И ЕДИН ОГЛАВНИК НЕ ЗНАЕШЕ КАК ДА СЛОЖИШ допреди месец......






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.