Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 26.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Кой клуб по езда да избера?  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано08.08.06 23:37



Здравейте,

Искам да се запиша на езда за начинаещи. Прегледах сайтовете на някои клубове но не мога да преценя, кой да избера.
Ще ви бъда благодарна ако ми препоръчате някой клуб...и ако може да е не е много далече от София

Благодаря





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор adonia (член)
Публикувано08.08.06 23:43



Здравей!Ако искаш виж кво са писали тук:


Успех с ездата!



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано09.08.06 03:55



Ако говорим за цени , май в Банкя са най - пришемливи...А ако говорим кое ти е по - близо...Тогава не знам...Все пак ако пътуваш дълго и плащаш доста за път , няма да е много удобно...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано09.08.06 13:32



ами цените общо взето са ясни там ниама проблем, за транспрта също.
интересувах се има ли добри , по добри или пък лоши места на които да не ходя..



доколкото разбирам навсиакъде е ОК ..така че ще ги търся
Благодаря!



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: adonia]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано09.08.06 13:42



Това ми беше полезно, благодаря!
Ще отида до Банкя да видя каква е хавата...





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор horses_smiles (konche)
Публикувано09.08.06 14:07



в Егида или Хан Аспарух



C:\Documents and Settings\Stephy\My Documents\My Pictures

Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано09.08.06 19:51



Ами от последните постинги на клубарите съм останала с впечатление ,че в Егида е най-доброто място май.Малко ,но чисто ,спретнато и спокойно.Цените им не знам как са,ама в най-лошия случай ще са като тези на Хан Аспарух.

Uti ,non abuti


Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: KATЛA]  
Автор horses_smiles (konche)
Публикувано09.08.06 20:03



Ами не в Егида е по-скъпо от колкото в Хан Аспарух.Аз язда там и е горедолу ок



C:\Documents and Settings\Stephy\My Documents\My Pictures

Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано10.08.06 15:49



В "егида", но като треньор, най добре е е бат Зоро на "Хан Аспарух", иначе и на егида цените били същите.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано11.08.06 05:15



Много е важно точно какво искаш да правиш - от това зависи дали мястото е добро според мен...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано11.08.06 22:39



shte hodia na han asparuh drugata sedmica. Ezdata shte e za udovolsvie no mi se iska vse pak da imam dobro nachalo s dobar trenior za da ne se ucha pogreshno. Sigurna sam che shte e super!





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
АвторSarav4eto (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 19:55



Хаха, при бат Зоро е добре, ако иска цял живот да я кара на корда





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор horses_smiles (konche)
Публикувано13.08.06 20:00



Мале с много извинения ама тоя Зоро(Зорничко)е много зле



C:\Documents and Settings\Stephy\My Documents\My Pictures

Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: Sarav4eto]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано14.08.06 00:56



ясно, бат Зоро го не ща!, крайно време беше някой да каже нещо конкретно...





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: horses_smiles]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано14.08.06 13:20



Що, какво му има на човека?

А той попринцип не е ли обездкаджия?Тоест е бил на времето или го бъркам с друг



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: Sarav4eto]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано14.08.06 13:30



говорим, ако искаш да се научеш да яздиш. Аз специално съм била 2 месеца на корда и докато не започнах да лягам на гърба на коня на тръс не ме пуснаха на самостоятелна езда. Тия системи сега дето ги вкарват от десетата езда на корда да те пускат сам с някоя кранта не се научаваш да яздиш а да се возиш!



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: horses_smiles]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано14.08.06 13:33



Определено бъркаш в менението си. Той нама да те пусне на самостоятелна езда, ако не си се научил правилно да стоиш на коня и без грешки да прилагаш помощите. При него не е въпроса само да ти взема паричките, а да те научи, ако човек няма търпение наистина ще му е трудно да язди при него.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: vizantiq]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано14.08.06 13:36



Мимееееееее, и в кункурипика е бил добър, просто като е поодъртял е минал на обездки.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано14.08.06 14:02



Мхм...той е от Шумен нали? Леля Младенка ми е разказвала за него...и каза че бил много добър

И че май той тренирал сега семейство Адамс на обездка...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: vizantiq]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано14.08.06 14:11



ОО ти си тук! И аз така чух, чи ги тренирал, ам те подлежат ли на обучение изобщо!!! Много е спокоен и действително се опитва да ги научи, за разлика от повечето треньори в Сф, дето само прибират парички, нали ги гледах на Св Георги



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: vizantiq]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано14.08.06 14:12



Хареса ли ти днеска Велизарчо? Как си ги метна 130см с такава маймуна като мене





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано14.08.06 16:11



О...по това време когато ти си се учила е имало хора, които са ги въртяли и по година на корда, но не мога да се сетя кои точно бяха.Е верно че е имало такива които никога не са въртяни ... като Пешката...ама той е бил роден талант



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: vizantiq]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано14.08.06 16:39



Така беше, докато не легнеш на гърба на коня на тръс и с лявата ръка да си пипнеш десния крак на тръс забрави да те пуснат. А сега като се научеш крива да облекчаваш на тръс и те пускат. Те затова са толкова добре, напр. вземи Поля малко да кривне коня и тя е на земята.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано14.08.06 16:45



Поля ли .... длупости!!!!!!!

Как пък като кривне коня и ще е наземята.Напоследък пък много хубаво си стои даже.Онзи ден като нацепи тоя Вилгор...ако аз бях на гърба му незнам дали щях да се задържа...а тя успя.А днес незнам дали я видя ... целия кон падна на предни крака както си галопира...и та не мръдна от седлото а го дигна коня и си продължи...!!!А той пуквално падна с предницата..сигурно краката и опряха в земята ама не падна.Точно пък Поля в момента много добре си стои



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано14.08.06 16:53



Ами той спокоен да ама не колкото леля Младенка.Значи тя ми каза, че той гледа ако някой не може да накара коня да върви по правилния начин, го карал да го прави по грешния ама колкото там да стане.Значи Адамс като биле тук и майката казала на Цвета с обратен повод да вкара коня в ъгъла, а ти знаеш леля Младенка колко мрази обратните поводи!!!

И тя и каза, че не трябва така...ама майката казала "Той Зорничко така й каза да го кара" и като се срещнали той и леля Младенка, тя го питала ... абе защо ги учиш грешно нали!И той казал - ами аз има казах 1-2-*-3 пъти ама то не разбира...затова като не може по правилния начин ... поне да го е направила някак си - пък как вече не било от значение



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано14.08.06 16:54



Аз ти казах...че коня не ги осеща тия 130...заминава и не се замисля...Само дето ти вика и Асьо, че правих много рязък завой ... почти прав ъгас..малко по-плавен и още по-хубаво ще скача





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: vizantiq]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано14.08.06 16:57



Е с тях е така, тя и леля Младенка ,като и викам, защо нищо не им казваш? и тя , че аз като им казвам, те не чуват, тогава за какво да се обаждам. Ами вземи трениравките със Светльо, тя даже не можое и да гледа и се изнася, не казва нищо, щото няма смисъл. А за Поля, може и да си е пооправила седежа, но скоро как падна Вилгор галопира и изведнъж подскочи в страни и тя цопна на земята.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: vizantiq]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано14.08.06 16:59



Даже Труфчо помисли,че е тръгнала да скача и конят е отбил.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 17:08



Аз бих ти препоръчала нашия клуб на Хан Аспарух. Казва се Астерикс и се занвимаваме предимно с клиенти. Ездата е 25лв за 30мин или карта за 10 урока за 200лв.
Телефон: 0888666276
Няма работно време, общо взето-когато решиш звънни.





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: Sarav4eto]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 17:10



Хахахахах!Това си говорихме с Цвети, че при него подаръка за 50-тия рожден ден на клиентите е да повдигнат галоп...и то за малко!

Хаахах чакай че не е колегиално....



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: vizantiq]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано14.08.06 17:29



Да ма като ми каза да завия от там, как да завия, като ми беше на пътя. Сигурно искаше да го вържа с оксера-Асо първо, оскера второ





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 17:37



Е, тях и най-добрия да ги тренира пак са недоволни и му обсъждат решението...такъв им е стила!





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
АвторSarav4eto (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 21:50



Ами аз специално съм била половин година на корда, като повечето време без стремена...това не означава, че Зоро не е зле...плюс това Зоро изобщо не се занимава, кордите ги върти Калина...Хубаво е човек да се учи и то правилно, ма е хубаво и да има развитие. И става ли като съм всеки ден там, по цял ден, да знам как са нещата? Не говоря напразно, нито злобея, нито нищо. Казвам как стоят нещата. Ако иска да галопира на втория ден на свободно Ангелина е човека

...
Има още два клуба, които се занимават с уроци - Левски и Св. Георги, но Лерски не го препоръчвам по вече съвсем други причини. все пак може да дойде, да провери и да избере където и харесва. От скоро и Бебето от Грасхопър започна да дава уроци на корда.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: Дecи]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 11:27



Опитаи при трениора на Лиуба - Владо Симеонов



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: Sarav4eto]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано15.08.06 11:47



Точно за това ти говорих, това,че галопираш свободно на втория ден не означава, че можиш да яздиш от втория ден. Просто Ангелина има коне, които си знаят работата и те возят. Но за да може да се каже, че се крепиш на коня трябва поне да можеш да издържиш на корда поне 20 обиколки на галоп без стремена. И то на кон, който галопира, не да върви със задните тръс и с предните ходом. Сега като ходих на турнира я видях да тренира едно детенце и коня точно така вървеше. Това определено не е яздене, а возене.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: Дecи]  
Автор aдвokaтkaтa (Велизар)
Публикувано15.08.06 11:48



Тия сем. Адамс са уникални! Майката била психоложка, ама според мен е само психо.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.08.06 02:31



Аз бях около 6...Истината е , че почвах с много групи , накрая всички се отказваха , оставах само аз , и почвах отново със следващата група - никой не искаше само с мен да се занимава...





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.08.06 02:32



Ние и ножица правехме на тръс...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.08.06 02:35



Бил е , и нашия арабин Форпост , дето е бил в цирка бая години , той го е учил...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.08.06 02:37



Мда , аз затова съм да е КРАСИВО - не коня да се прехвърли като куче през стобор на 120 см - може метър да скочи , ама да е с техника и ездачът да стои като на картинка...





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.08.06 02:40



Това вече от доста хора го чувам - явно всички стигат до тая мисъл...

Впрочем , аз във Войводиново се хванах за главата - на малката конят й отби , и майката вика така , че цялата база да чуе "Удари му две нагайки ! " - и малката почти през плач й вика "Няма пък !"
Нямам още деца , ама се надявам никога да не съм ТАКАВА майка !



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.08.06 03:29



Ще чакаме с нетърпение да разкажеш как е минало





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано17.08.06 14:14



Оооо супер е !..тази седмица ходия всеки ден, от другата ще мога по два дни седмично, но се запалих много.
Днес ми беше четвъртата тренировка и Юри ми даде стремената и беше много готино. Иначе предните три дни си намествах здраво д-то.
Има страхотно красиви коне направо е удоволствие да ги гледаш!....



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано19.08.06 04:34



Стремена на четвъртата тренировка ?

Ами това май е най - добрия начин да НЕ се научиш да яздиш ...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано19.08.06 09:10



...след всичко прочетено до тук почвам да си мисля, че наистина е така. Само че какво да правя, преценката не е моя. Сигурно като почна да падам нещата ще си дойдат на мястото... ще походя при юри пък ако минавам с бясна скорост през всичко ще го сменям. Ако се сещащ нещо което да ме посъветваш, в тази ситуация ще ти бъда благодарна.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано19.08.06 09:25



Да ти кажа,не е съвсем така.мен са ме учили само на стремена,без корда,първият ми галоп беше на мах.скорост,без изобщо да знам какво да правя,с една дума цялото ми обучение беше не да се науча,а да оцелея на гърба на коня и въпреки всичко имам мн добър баланс .ЗА пет години нямам нито едно падане,а ситуации за падане-хиляди.Така че стремената не са най-важното, а усета,техниката и упритостта.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано19.08.06 13:46



Ми аз какво да кажа-от първата съм със стремена и все така си карам и затова ги "държа здраво" да не ги "изгубя по пътя" ,че не искам да си оставям кончето да си ходи из пистата самичко

.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор adonia (член)
Публикувано19.08.06 16:05



Ха ,Диди---как го каза само ,да не ходи самичко по пистата.

Абе де да знам ,ама аз пък си мисля,че Рени е права за стремената,щот и мен са ме учили направо на стремена и на много ранна свободна езда и ква беше цялата работа-научих се на това да разчитам ,на повод и на стремена.Е ,който иска да вярва,който не иска да не-ама е отврат така.После вече като смених обстановката си почнах пак на корда пак без стремена и сега си се чувствам супер и стабилна, преди -малко като подскочи коня и в повечето случаи бях на земята.Сега си разчитам на шенкела и дори ми е кеф да яздя без стремена и си го правя доста често.Доволна съм от седежа си сега.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: adonia]  
Автор Gerb ()
Публикувано19.08.06 21:47



И мен ме научиха с стремената, още от първия път. Лошото идваше след това. Понеже яздих в група, и те ти дават друг кон всеки път, от време на време ти попадаше кон, дето се яздише без седло. Аз бях на 8 години, качваха ме на каквото беше за мен едни огромни Холандски топлокръвни коне, и ми беше толкова страх, за да ме качат изведнъж на кон без седло, че още си го спомням. Даже веднъш ме качиха на един много красив кон, един от наи високите. От ъгала дойде някой друго дете, развикала се е и тичаше. Когато коня ми се оплаши, и почна да се повдига на задните си крака! Аз нямах друг начин, освен да се хлъзгам и да падна. А едно друго лошо за кадето ме научиха, беше че не искаха да дадат от времето си, за да ме научат как се слага седлото и юздата на коня. Яздих там за 4 години, но не мога да кажа че кой знае колко съм се научила от там. Беше 4 години само да се возя на кон и то все на кръгчета около пистата.





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:18



Ами добре е когато можеш , да яздиш без стремена - или поне за малко да и пускаш - помага много .Дай боже един ден да можеш да пробваш и езда без седло...
Лошото е , че за повечето неща няма готови рецети - на един ще му трябва поне месец без сремена , на друг и три ще са му малко - зависи от човека , от коня , от треньора...И всеки трябва да се нагоди според ситуацията...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: cowgirl]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:22



Абе моли се да не изпадаш в наистина критична ситуация , където да ти се наложи колко здрав седеж има - да не си покаже колко мечешка услуга ти оказват стремената...
Аз при толкова езда без стремена , редовно яздя пак - даже без седло , че да е още по - трудно...
Ако скъсаш стреме и кобилата ти хукне без спиране , разчитай на упоритост !





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: Gerb]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:23



При нас се почваше с оседлаването някога...треньорът ти оказцва и е кара всичко да се научиш сам , то само е роверява...И докато яздиш , учиш частите на амуницията , породи , цветове , дисциплини...следващия път те изпитват .



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:24



Съжалявам , че си толкова далеч , иначе можех да и дам да яздиш Гоалди без стремена - той поне носи приятно и няма опасност да си разбиеш бъбреците ! Че някои коне просто отвратителен тръс имат !



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: adonia]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:26



Да , това имах предвид

Пък то ездате без стремена де факто си е за теб - ти имаш полза от нея , не няко друг !



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано20.08.06 09:24



Ами изпадала съм в доста тежки ситуации,когато коня галопира на пълна скорост и не мога да го спра...Не искам да кажа,че ездата без стремена е ненужна,съвсем не,винаги на края на всяка тренировка ги махам,така,за подобряване на седежа.Но когато нямаш избор и те научат грешно,разчиташ на усета и инстинктите си,които в мн ситуации помагат.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано20.08.06 09:35



А най си се учудих,нали не бях яздила без стремена в Банкя,в Егида като се учих на манежен галоп и за да се науча,тр да яздя без стремена.В началото побелях и реши ,че съм на земята.Но се оказа ,че си яздя без стремена мн добре,даже ми е по-удобно,отколкото със стремена.Даже по време на скок едното стреме ми се извади и не мръднах от седлото.Та това искам да кажа,че дори и да си учен лошо,ако си упорит,ще постигнеш много.Казвам го,защото съм виждала хора в Банкя,които също ги учат на лоши навици и не полагат никакво старание да се усъвършенстват и в критични ситуации разчитат само на повод и резултата е кълбо напред.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано20.08.06 10:09



да предполагам, че е така...в крайна сметка важно е и удоволствието от ездата. За мен е още твърде рано за да си правя каквито и да е изводи, важното към момента е, че МНОГО МИ ХАРЕСВА



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано20.08.06 12:47



Eх, защо и на мен не ми се е паднал навремето такъв треньор. Моят нито ми показваше тези толкова важни неща,а на всичкото отгоре като отидех на тренировка все едно му бърках незнам къде- той просто се беше изчерпал и нямаше желание за сериозна работа. Затова сега съм решила , колкото и смешно да звучи , да ходя на уроци отново( след 10год. самоука едза ) . Открих един клуб в Перник на поносими цени . Е, в момента се развиват, но имам чувството, че хората имат желание . А иначе смятам, между другото , да ходя за удоволствие на полска езда(открих , че точно под носа ми има коне , които се яздат за 10 лв. на час и това е доста добре за мен и ми е много удобно ).



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: adonia]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано20.08.06 13:46



Да де точно това намекнах,че най-добре е да се учиш без стремена- без почти не съм яздила и затова гледам да не ги изпускам,че не знам къде ще съм-дали върху коня или ще тичам зад него да го гоня,ако самичък не се е спрял

.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано20.08.06 13:57



Да. Чак отвратителен тръс не ми е познат,но все пак съм усетила някаква разлика от кон до кон.
При мен лошото е,че все не остава време,а и
двата бегови в конюшнята си искат работа и само им е до мен,а без корда и без стремена не биха ме пуснали сама...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: POLllV]  
Автор adonia (член)
Публикувано20.08.06 15:16



Учудвам се от факта колко много хора в този клуб сме минали през такова "сериозно обучение" ,което е било само ей така,колкото да се отбие номера.А после защо не се развивал конния спорт и не бил популярен?!Може би затова хората си мислят ,че при езда много се пада, заради ей такива хора дето "изгарят от желание" да се занимават с теб и понеже ти след едно такова обучение естествено си изграждаш добър седеж ,правиш шенкел,повода въобще не го използваш да се държиш на него,ама въобще и затова ставаш после специалист.Супер се радвам ,че аз с помощта на хора, които наистина искат да ме научат се измъкнах от това положение и се надявам с всички ни от "тази школа " да стане така.А,и междудругото Поли много добро решение за това да взимеш на ново уроци.





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: adonia]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано20.08.06 16:20



Е точно по този въпрос искам да направя нещо... Понеже знам какво е и от двете... Имах късмета преди да замина да попадна на добри треньори, които не претупваха... А където съм сега пак не претупват, но имат друг подход... Мисля си, че ако взема малко от едно, малко от сругото и малко от себе, може да се получи една добра школа след време, когато съм натрупала още опит.





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: DustDevil]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано20.08.06 16:35



За Марчеви ли говориш?



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: cowgirl]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано20.08.06 16:51



Ахам... Защо?



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: DustDevil]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано20.08.06 19:44



кои са тези Марчеви? Преди колко време е било това?



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: adonia]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано20.08.06 19:48



А кои са тези хора, коит са те научили? ....и преди колко време е било това?



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: DustDevil]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано20.08.06 20:31



Ами те ми коват кобилата в Егида и са страхотни хора.Тя имаше доста проблеми с коването поради грубо отношение,но те помогнаха мн тя да се успокои.Мисля,че са страхотни,предполагам че и като треньори са такива.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор Gerb ()
Публикувано21.08.06 05:28



На мен ми стана много кофти, когато веднъж ме помолиха да си оседлавам коня си сама. А пък понеже при същото място обикновенно са готови за който си има час за да се качи на дадения си кон, аз им казах просто че не са ме научили и нямах представа. А иначе много не гледах за каквото не са ме научили по това време, бях толкова щастлива само да съм на гърба на коня.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.08.06 05:49



Удоволствието е много важно , но пък човек като си плаща , заслужава най - доброто за парите си ...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: cowgirl]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.08.06 05:53



Понякога е и до късмет - не само до равновесие - познавам хора , които яздят по - зле от мен / пък аз не претендирам , че съм велика ездачка / , но не падат , защото не са изрпадали в сложни ситуации като мен ...Е , не съм ввиновна , че все аз имам вълнуващи приключения...На мен в паркура ми се вадило стреме , то какво "вадене" , конят почти падна , приколеничи и ме изпраска с шия под брадичката , не знам как не паднах...Та продължих така и стремената ги хванах преди последно препятствие чак...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: cowgirl]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.08.06 05:54



Явно в не толкова скритична ситуация , защото познавам доста хора , които са учени така - със стремена - и съм виждала каква вреда им носи това после...При целия си мерак не остават на гърба на коня...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: POLllV]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.08.06 05:56



При нас това си беше практика и всички треньори бяха такива някога !



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: DustDevil]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.08.06 05:58



Аз точно това се опитвам да правя...И , както знаеш , опитвам много различни неща...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: Gerb]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.08.06 06:00



О , ние седлаехме , и то много бързо , ако ще ходим на полска , под 3 минути тряба да си оседлал , и да си навън , на гърба на коня !



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.08.06 06:05



По принцип рисаците имат най - ужасен тръс...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано22.08.06 14:06



prava si taka e ...az zatova i razpitvam
blagodaria za savetite





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Авторohevidec (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 17:40



Ami, orientirai ce po rezultatite ot deinostta na kluba za kahestvoto na rabotata mu. Te vsichki rabotiat s klienti, no niakoi ne gi huvame po sastezaniata. Puk i ne e lo6o hovek da znae tohno kakvo iska - da se krepi na konia, da si pravi kefa ili da iazdi prilihno.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано25.08.06 05:43



Много е важно човек да има избор - има ли нещо монопол на пазара , качеството може да е ...Мани просто , пък цените - до небето !

А има ли избор , е друго !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.