Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 23.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: cowgirl]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:22



Абе моли се да не изпадаш в наистина критична ситуация , където да ти се наложи колко здрав седеж има - да не си покаже колко мечешка услуга ти оказват стремената...
Аз при толкова езда без стремена , редовно яздя пак - даже без седло , че да е още по - трудно...
Ако скъсаш стреме и кобилата ти хукне без спиране , разчитай на упоритост !





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: Gerb]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:23



При нас се почваше с оседлаването някога...треньорът ти оказцва и е кара всичко да се научиш сам , то само е роверява...И докато яздиш , учиш частите на амуницията , породи , цветове , дисциплини...следващия път те изпитват .



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:24



Съжалявам , че си толкова далеч , иначе можех да и дам да яздиш Гоалди без стремена - той поне носи приятно и няма опасност да си разбиеш бъбреците ! Че някои коне просто отвратителен тръс имат !



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: adonia]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:26



Да , това имах предвид

Пък то ездате без стремена де факто си е за теб - ти имаш полза от нея , не няко друг !



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано20.08.06 09:24



Ами изпадала съм в доста тежки ситуации,когато коня галопира на пълна скорост и не мога да го спра...Не искам да кажа,че ездата без стремена е ненужна,съвсем не,винаги на края на всяка тренировка ги махам,така,за подобряване на седежа.Но когато нямаш избор и те научат грешно,разчиташ на усета и инстинктите си,които в мн ситуации помагат.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано20.08.06 09:35



А най си се учудих,нали не бях яздила без стремена в Банкя,в Егида като се учих на манежен галоп и за да се науча,тр да яздя без стремена.В началото побелях и реши ,че съм на земята.Но се оказа ,че си яздя без стремена мн добре,даже ми е по-удобно,отколкото със стремена.Даже по време на скок едното стреме ми се извади и не мръднах от седлото.Та това искам да кажа,че дори и да си учен лошо,ако си упорит,ще постигнеш много.Казвам го,защото съм виждала хора в Банкя,които също ги учат на лоши навици и не полагат никакво старание да се усъвършенстват и в критични ситуации разчитат само на повод и резултата е кълбо напред.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано20.08.06 10:09



да предполагам, че е така...в крайна сметка важно е и удоволствието от ездата. За мен е още твърде рано за да си правя каквито и да е изводи, важното към момента е, че МНОГО МИ ХАРЕСВА



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано20.08.06 12:47



Eх, защо и на мен не ми се е паднал навремето такъв треньор. Моят нито ми показваше тези толкова важни неща,а на всичкото отгоре като отидех на тренировка все едно му бърках незнам къде- той просто се беше изчерпал и нямаше желание за сериозна работа. Затова сега съм решила , колкото и смешно да звучи , да ходя на уроци отново( след 10год. самоука едза ) . Открих един клуб в Перник на поносими цени . Е, в момента се развиват, но имам чувството, че хората имат желание . А иначе смятам, между другото , да ходя за удоволствие на полска езда(открих , че точно под носа ми има коне , които се яздат за 10 лв. на час и това е доста добре за мен и ми е много удобно ).



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: adonia]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано20.08.06 13:46



Да де точно това намекнах,че най-добре е да се учиш без стремена- без почти не съм яздила и затова гледам да не ги изпускам,че не знам къде ще съм-дали върху коня или ще тичам зад него да го гоня,ако самичък не се е спрял

.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано20.08.06 13:57



Да. Чак отвратителен тръс не ми е познат,но все пак съм усетила някаква разлика от кон до кон.
При мен лошото е,че все не остава време,а и
двата бегови в конюшнята си искат работа и само им е до мен,а без корда и без стремена не биха ме пуснали сама...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.