Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 27.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: aдвokaтkaтa]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.08.06 02:40



Това вече от доста хора го чувам - явно всички стигат до тая мисъл...

Впрочем , аз във Войводиново се хванах за главата - на малката конят й отби , и майката вика така , че цялата база да чуе "Удари му две нагайки ! " - и малката почти през плач й вика "Няма пък !"
Нямам още деца , ама се надявам никога да не съм ТАКАВА майка !



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.08.06 03:29



Ще чакаме с нетърпение да разкажеш как е минало





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано17.08.06 14:14



Оооо супер е !..тази седмица ходия всеки ден, от другата ще мога по два дни седмично, но се запалих много.
Днес ми беше четвъртата тренировка и Юри ми даде стремената и беше много готино. Иначе предните три дни си намествах здраво д-то.
Има страхотно красиви коне направо е удоволствие да ги гледаш!....



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано19.08.06 04:34



Стремена на четвъртата тренировка ?

Ами това май е най - добрия начин да НЕ се научиш да яздиш ...



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор _princess_ (непознат )
Публикувано19.08.06 09:10



...след всичко прочетено до тук почвам да си мисля, че наистина е така. Само че какво да правя, преценката не е моя. Сигурно като почна да падам нещата ще си дойдат на мястото... ще походя при юри пък ако минавам с бясна скорост през всичко ще го сменям. Ако се сещащ нещо което да ме посъветваш, в тази ситуация ще ти бъда благодарна.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор cowgirl (член)
Публикувано19.08.06 09:25



Да ти кажа,не е съвсем така.мен са ме учили само на стремена,без корда,първият ми галоп беше на мах.скорост,без изобщо да знам какво да правя,с една дума цялото ми обучение беше не да се науча,а да оцелея на гърба на коня и въпреки всичко имам мн добър баланс .ЗА пет години нямам нито едно падане,а ситуации за падане-хиляди.Така че стремената не са най-важното, а усета,техниката и упритостта.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор SEABlSCUlT (ентусиаст)
Публикувано19.08.06 13:46



Ми аз какво да кажа-от първата съм със стремена и все така си карам и затова ги "държа здраво" да не ги "изгубя по пътя" ,че не искам да си оставям кончето да си ходи из пистата самичко

.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор adonia (член)
Публикувано19.08.06 16:05



Ха ,Диди---как го каза само ,да не ходи самичко по пистата.

Абе де да знам ,ама аз пък си мисля,че Рени е права за стремената,щот и мен са ме учили направо на стремена и на много ранна свободна езда и ква беше цялата работа-научих се на това да разчитам ,на повод и на стремена.Е ,който иска да вярва,който не иска да не-ама е отврат така.После вече като смених обстановката си почнах пак на корда пак без стремена и сега си се чувствам супер и стабилна, преди -малко като подскочи коня и в повечето случаи бях на земята.Сега си разчитам на шенкела и дори ми е кеф да яздя без стремена и си го правя доста често.Доволна съм от седежа си сега.



Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: adonia]  
Автор Gerb ()
Публикувано19.08.06 21:47



И мен ме научиха с стремената, още от първия път. Лошото идваше след това. Понеже яздих в група, и те ти дават друг кон всеки път, от време на време ти попадаше кон, дето се яздише без седло. Аз бях на 8 години, качваха ме на каквото беше за мен едни огромни Холандски топлокръвни коне, и ми беше толкова страх, за да ме качат изведнъж на кон без седло, че още си го спомням. Даже веднъш ме качиха на един много красив кон, един от наи високите. От ъгала дойде някой друго дете, развикала се е и тичаше. Когато коня ми се оплаши, и почна да се повдига на задните си крака! Аз нямах друг начин, освен да се хлъзгам и да падна. А едно друго лошо за кадето ме научиха, беше че не искаха да дадат от времето си, за да ме научат как се слага седлото и юздата на коня. Яздих там за 4 години, но не мога да кажа че кой знае колко съм се научила от там. Беше 4 години само да се возя на кон и то все на кръгчета около пистата.





Тема Re: Кой клуб по езда да избера?нови [re: _princess_]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.08.06 05:18



Ами добре е когато можеш , да яздиш без стремена - или поне за малко да и пускаш - помага много .Дай боже един ден да можеш да пробваш и езда без седло...
Лошото е , че за повечето неща няма готови рецети - на един ще му трябва поне месец без сремена , на друг и три ще са му малко - зависи от човека , от коня , от треньора...И всеки трябва да се нагоди според ситуацията...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.