Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 29.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано29.06.06 04:42



Нещо от вчера...



Невероятното усещане да тичаш ДО коня , да си редом с него...Истината е , че с пъти по бърз , и само да поиска , може да избяга...Но може и да не поиска !
И се замислих , че за да разбираш конете , трябва да си тичал с тях ...Особено чувство е !



Тема Re: Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови [re: OлraПpaйд]  
Автор E3ДA4KATA (s pqna)
Публикувано29.06.06 05:26



слу4вало ми се е да ти4ам и зад тях
особено 4увство е
с тъпа болка в кръста и с пясък в устата



не,сериозно.....супер е....или това,за което ти винаги говориш....да се засили срещу теб и в последния момент да ско4и в страни....алфонсо винаг го правеше



Тема Re: Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови [re: E3ДA4KATA]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано29.06.06 23:08



Точно-скитахме в полето.Обикновено аз хуквах преди него-измазулвах се тихичко докато се е запасал някъде и после луд бяг,а той вдигне глава ,изцвили и хукне след мен като обезумял.
А за тичането насреща-мисля ,че повечето коне го правят.И кучетата го правят-случвало ми се е на само на мен,а съм гледала как Звездин го прави с други хора-засили се като бесен срещу тях и в последния момент свърне...
Само веднъж се беше джаснал в едно момченце,но беше нарочно-тия гаднярчета цял следобяд дразниха конете...
Красиво е да тичаш с конете...
Едно време...много много отдавна...имаше едно мургаво момиче,което се казваше Тичащата с конете...Дори не знам къде е всичко,което съм писала за нея.И така и не дописах...



Uti ,non abuti

Тема Re: Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови [re: E3ДA4KATA]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.06.06 00:30



И зад него съм тичала - то малко мързелив пада , не гледай , че като скача , особено последователни препятствия , ако го прихване , хуква и влачи - мързелв си е ! Впадока не го ли гониш , трудно ще вдигне и тръс - виж , ще се търкаля поне 5 - 6 пъти в прахоляка - това ни е любимото !
Болка не е имало - не и с този кон точно - е , веднъж , но паднахме ЗАЕДНО , направи ножица на един станционат...


Ами той напоследък не го прави...Идва нормално , ако се прави на идиот , то е да се изправи , но ако ние ме от другата страна на орадата - и така , че да не ни удари ! Той и като хуква към мен , никога не ме е наранявал - може , но знам , че няма никога да го направи умишлено...и това е ценното ! Аз знам , че няма да ме блъсне , и пак се шашкам , а него това го забавлява ...



Тема Re: Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови [re: KATЛA]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.06.06 00:46



При нас няма как да стане в идеален вариант - конете на "Силвена" са с електрически пастир сред пистата , но като ги прибират , ги пускат свободно на табун - ако сте на кон или пасете кон - ваш проблем ! Питайте Тишо как прибира на бегом и на задни крака току - що къпан жребец , защото 5 - 6 кобили се носят насреща на кушия !

И дали има риска да бъде ритнат или размазан от някоя от тях - а ако в тоя момент кордирате дете , жалко за детето , нали ?
Та ако го пусна навън , ще е опасно , затова само из падока си бяаме заедно...



Тема Re: Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови [re: OлraПpaйд]  
Автор Kapoлинa (непознат )
Публикувано30.06.06 14:36



Снимките са супер.


А, забелязала ли си, че обикновенно "тичат" с твоя ритъм. Поне моите го правят и когато спирам спират и те. И си тичаме навсякъде и по полето и около конюшната - предимството да си на собствен терен и с достатъчно простор. Конете на такова място са невероятно спокойни. Нямам търпение да си приберат реколтата около нас - понякога конете излизат от някой падок и си се "разхождат по нивите - аз си ги прибирам точно с такова тичане, правя се на част от табуна и си потичвам, а те с мен
Но ако се наложи да прибера някоя кобила за урок и тя се усети - тичането след нея си е готово. И аз винаги губя. Идва, ако й зашумоля с хартийка - мислят, че е бонбон и веднага идват



Тема Re: Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови [re: Kapoлинa]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.06.06 20:40



Благодаря ! Ами да , той е с пъти по - бърз , и най - никаквото каруцарче реално е по - бързо , пък той е чистокръвен....Но ако иска да сме ЗАЕДНО -тича с моя ритъм...Гледа ме и поддържа моето темпо , аз пък гледам него...Сигурно и в табуна е така - усещането , че си чат от нещо , че и с някого заедно...
Аз няма как да го пусна свободно съвсем , защото е жребец и има много кобили...А той даже и на понито има мерак !

Но пък падока ни е голям...
Нашият по прнцип ако не го подгоня , няма да и даде зор да тича , та бягам и след него да го погоня понякога...Тогава се навива да бяга и играе , пък и може да му е скучно да го прави сам и да гледа да не се мине...Иначе и той идва като го викаш - всъщност , показвам му оглавника и го викам - и той пристига , заящото знае , че като ти слагат оглавника , ти дават захар и те водят да пасеш.И репликата "Ела да сложим оглавника" я разбира на 100 %



Тема Re: Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови [re: OлraПpaйд]  
Автор SEABlSCUlT (член)
Публикувано01.07.06 12:34



Духът на свободата.





Тема Re: Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Kapoлинa (непознат )
Публикувано01.07.06 14:33




Да свободата си е нещо велико, и за конете и за нас.


Редактирано от Kapoлинa на 01.07.06 14:36.



Тема Re: Те се скитаха в полето винаги двама, винагинови [re: SEABlSCUlT]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано02.07.06 14:10



Нещо такова ...Иска ми се същото в някое голямо поле ...Без други хора и коне ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.