Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 03.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Снимки от Финалите във Войводиново (4-ти юни)  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано11.06.06 09:54



В неделя бях за около час във Войводиново и обхванах времето на една пауза между два класа. Намерих Рени и Тишо, които бяха пристигнали рано сутринта в Пловдив. Зарадвах се, когато видях, че са ползвали картата на Пловдив, която им бях подарила преди време. :-))) Видях и Яна, а когато тръгвах, и Сияна (Сиянче, скъсаха ме на кормуването, листовките ги реших успешно :-((( ). Паузата беше твърде дълга, имаше някакви неплатени такси от отделни клубове, после пък всички състезатели се впуснаха вкупом, като стадо, дълго да разглеждат паркура - и Рени сподели, че досега не била виждала такова стълпотворение вътре, такава върволица от ездачи...

Между другото, който познава Пловдив - веднага след това в града се натъкнах на файтон, който возеше младоженци, но без никакъв кортеж към него, само кочияшът и те двамата. Движеха се по бул. "Дунав" (явно са идвали от "Столипиново") и завиха по бул. "Васил Априлов" към така наречената "Шекер махала". Точно до бензиностанция ОМV ги хванах в кадър, тази на изхода за София.



A word is enough to the wise.

Тема Re: Снимки от Финалите във Войводиново (4-ти юни)нови [re: Бo^]  
Автор Gepina (малкото кон4е)
Публикувано11.06.06 19:19



Ех,мен ми се скачаше и на 4ти,ама както винаги треньора реши,че няма да е-причини безизвестни както винаги

А иначе каква беше височината...петък-1.10,събота 1.15,в неделя значи 1.20трябва да е било?

Генади-Менади

Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: Gepina]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано11.06.06 20:00



В първия клас не знам за каква височина е ставало въпрос, следващият (този, който започна в 14:30, средният) беше с препятствия от 130 и 135см. Рени да каже.

A word is enough to the wise.


Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: Бo^]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано11.06.06 23:06



Клас "Н":
петък:110см
събота:115см
неделя:120см
Клас "Л"
петък:115-120см
събота:120-125см
неделя:130,бараж 135см
Клас"М"
петък:130см
събота:140см
неделя:150 (че някой да не бяха и повече,много високо беше.Казаха,че до сега не са правили толкова сериозен паркур за "М"-а)



Тема Re: Снимки от Финалите във Войводиново (4-ти юни)нови [re: Бo^]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.06.06 05:21



Много добре са станали , браво ! Разпознах повечето коне - един май само не можах !


Смешното е , че нали каза , че си на изпит , и може и да не успеиееш да дойдеш / ако Тишо правилно е разбрал/ , и не се оглеждах въобще !Пък и аз като снимам , съм като кон с капаци - нищо не виждам край мен !
Еееех , картата страхотна работа ни свърши , благодаря - не стигнахме докъдето искахме , защото нямаше време , но...Поне си намерихме градинка с чешмичка !Ние с карта сме много добри и двамата - тренирали сме ориентиране , пък и аз имам опит от София и Москва , а Тишо - от казармата.Та имаме ли карта - всичко ни е на длан !
На огледа на паркура наистина имаше страшно много народ - вярно , че много участници бяха , ама и друг път са били много - сякаш едновременно никога не са се събирали толкова !
Аз не знам ние откъде излязохме от Пловдив - през цялото време планината беше от дясно на камиона - е , на нас ни се падаше отляво , защото до последно гледахме назад...
Всъщност , от базата потеглихме точно в 21 и в 3 и 30 бяхме в Русе...

Редактирано от OлraПpaйд на 12.06.06 05:29.



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.06.06 05:38



Какъв бараж в средния клас ? Бяха ДВА паркура - и сумираха точките и от двата !


И в големия клас пак така беше - ДВА паркура - като във втория паркур стартират първо ездач и кон с най - много наказателни точки , след тях - тия , с по - малко - до най - добрите , които стартират последни...
Е , този път не го изпълниха на 100 % , много ездачи бляха с по 2 коня и нямаше как и с двата един след друг да скачат...И имаше няколко раздмествания...



Тема Re: Снимки от Финалите във Войводиново (4-ти юни)нови [re: Gepina]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.06.06 05:41



На Квалификации малкия клас първия ден е 110 , втория , 115 , а Финалите са 3 дни - съответно 110 , 115 и 120 см...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: Бo^]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.06.06 05:49



В малкия третия ден е 120...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор E3DA4KATAМодератор (4e6it)
Публикувано12.06.06 17:09



[image]http://www.bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=2337198[/image]
а това този,който си мисля ли е????





Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: E3DA4KATA]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.06.06 19:26



Ами ако си мислиш , че е весо , да.А кобилата е Гергана - от Фанагория. Скачаха в средния клас...
Всъщност , мислех да пиша резултати , да разказвам - но няма смисъл.





Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано12.06.06 20:12



ИЗВИНЯВАМ СЕ...исках да кажа,че втория паркур беше с височина на препятствият 135см.Ама се бъркам,защото броя им беше като за бараж затова...

.ИЗВИНЯВАМ СЕ още веднъж!



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.06.06 20:29



Аз специално разпитах...И ми обясниха за втория паркур - аз мислех , че само миналите без грешка ще стартират - като при баража - ама не беше така !
То никой не може да знае всичко де , и эаз бъркам !





Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано14.06.06 12:54



Абе незнам, защо го направиха така..ама беше голяма простотия, и доколкото разбрах не го мисля само аз...

.Айда за "М"-а OK там са малко коне..ама в "L"-а ....където бяха 50 коня е тъпо...!!!
Не си направиха бараж,ами два паркура...пфффф



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.06 19:30



Какво да правиш - регламент ! Аз се тюхках , че не ми стигат кадри , даже ми се наложи да намалям размера на снимките...

На първия парсур гледах да направя поне по 2 снимки на кон , на втория оставих на Тишо да снима и той поне по една им е правил - освен на нашите , тях повече ги е снимал...Е , и на Евро имаше хубаво отбиване снимано , и на Пастис...Ама този път не завиждам , защото и аз имам снимка на хубаво отбиване !Само на хубаво падане нямам още , ама се надявам ако имам , да е без последици за мен и коня !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано14.06.06 22:33



А нямаш ли падането на Асьо от Солдаго или не успя да го хванеш...

.
А,и да те питам...имаш ли някой мои снимки с Викинг от квалификациите,ако имаш,като ти остане време,ако можеш да ми ги пратиш?



Тема Re: Планина?...нови [re: OлraПpaйд]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано15.06.06 07:52



Не знам на кое казваш планина - по-миналата година беше нарекла едно от тепетата така.

Отдясно са ви били Родопите, защото сте пътували на североизток.

A word is enough to the wise.

Тема Re: Планина?...нови [re: Бo^]  
Автор horses_smiles (konche)
Публикувано15.06.06 18:01



Има я и Енда от Егида.



Ащера i LOVE Her THE BEST HORSE IN THE WORLD

Тема Re: Планина?...нови [re: Бo^]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано15.06.06 19:53



За Родопите говоря , дългата тъмна верига край шосето...А за тепетата...Аз не можех и да допусна , че насред града може да има такова чудо !

Жалко , че този път не стигнахме до тях - щяхме да закъснеем много...Ама са голяма красота !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано15.06.06 20:46



Самото падане не - имам го на шията на коня...А Тишо и още един кон е успял да снима с паднал ездач...Затова пък аз изпуснах Пегас като падна след скока...
Ами сигурно имам , и снимки , и клипове...Ама напоследък гледам , че всеки си прехвърля снимки подмолно и никой нищо не показва / изключвам Борислава и Дани / и се заинатих нито да пиша за Пловдив / и без това аз бяха само ЕДИН ден !/, нито да качвам някъде снимки ! Ако Дид направи галерия , може би - иначе ще постъпя и аз егоистично и на никого нищо ! Да видите дали е хубаво така !


Ще покажа само едно нещо , което не е мое , но ми останаха очите -

и н(това нямаше , ама от мен да мине !



Тема Re: Планина?...нови [re: OлraПpaйд]  
Автор Lady^Drakula (колекционерка)
Публикувано15.06.06 21:47



Абе аз през цялото време си мислех да питам и все забравях, кои бяха съдиите на състезанието? Защото аз нямах възможност да отида и ми е интересно...

Живея за да се наслаждавам на живота!!

Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано15.06.06 22:09



Това не е ли Мария?
Пък иначе галерията,в събота и недяля ще се постараем-заинатила съм се да е на кирилица.Не е толкова хубава колкото тази тука-постничка е нашата,не ми харесва и на мен,но е много удобна откъм боравене с албумите и снимките.
Ако не стане на кирилица обаче ,не знам какво ще правим.Трябва ми уеб дизайнер дето да ги разбира,ама МНОГО да ги разбира тия работи.Ние тука само време и нерви хабим!

Редактирано от KATЛA на 15.06.06 22:16.



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано15.06.06 22:43



Мерси,че ми показа сайта...А това photoforum.net ли е !?!!?Или....!?
Знае ли се кой я е правилл...?!



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.06 04:31



Снощи не можах да заспя , та се поразрових...Викам си , не може никой да не е снимал коне...Сайтът е


Фотографа не го познавам , но знам с какво е снимал - Никон D200 - не ми се овори , влюбих се в това чудо , очите ми останаха ! Плюс всички екстри , като ISO 100 - 1600 , сменяеми обективи и т.н. ,10,2 мегапиксела...прелест ! Ама 1700 $Ако спечеля от тотото , първо това бих си взела !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: KATЛA]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.06 04:42



Тя е , умишлено пуснах линк , а не направо снимката - уважам авторското право на фотографа , и шапка му свалям !
Ами стискам палци да стане...И аз бутам по малко моите - поне на компютъра да и има в някакъв вариант...Аз взех част от модула на Зоомания , но само част , доста и преработих...Е, няма да излиза брояч коя снимка колко пъти е видяна , ако все пак и кача някъде , но ...И аз си късам нервите , можеш да ми вярваш ! Ако имах книга на БЪЛГАРСКИ , дето всичко да е описано като свят ...

ама нямам , и играя на сляпа баба...



Тема Re: Планина?...нови [re: Lady^Drakula]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.06 04:56



Съдиите не знам кои бяха , ама говорителят беше пародия ! Бъркаше имената и пола на ездачи и коне , забравяше да каже резултати , та на доста не и записах , естествено , мънкаше под нос , фъфлеше...Абе първия човек от пътя да бяха хванали , по - добър би бил , предполаам !





Тема Re: Е, и?...нови [re: OлraПpaйд]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано16.06.06 08:40



Какво от това, че не можеш да имаш Nikon-а; и аз никога няма да мога да имам и карам Lamborghini Gallardo (примерно), и какво?!? Има много по-важни неща в живота...



A word is enough to the wise.

Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано16.06.06 16:58



Абе аз много не им разбирам на апаратите,ама щом казваш,че е хубав...пък и с какво качество е снимката...малеее....


Като я гледах тази снимка ....гледах,гледах я и ми се стори позната,сякаш я бях виждала някъде...и се сетих,че след състезанието Поля (едно момиче което язди тук,беше стартьорка на средния и на големия клас в Шумен) ми донесе две снимки и ми каза:"Някой ми каза да ти дам тези снимки" и аз нали кой ....и тя каза,че е забравила....и сега като погледнах едната снимка е същата като тази която е качена в сайта...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано16.06.06 17:25



Рени това ли е апарата

Приятеля на сестра ми си купи Cannon (незнам какъв точно) но беше за 1500$.И наистина много хубави снимки прави,но и хубави пари му искат...



Тема Re: Е, и?...нови [re: Бo^]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.06 19:45



Абе истината в моя случай е , че не мога да го имам СЕГА - след 3 - 4 години , като гледам с какви темпове се развива техниката , може и да мога...Знаеш ли коже е тъжното ? Че точно по - важните неща от живота искам да и снимам качествено...

Като знам обаче с какво снимах през 2002 -а и с какво снимам сега...Разликата е ОГРОМНА ! Та човек поне може да си помечтае ! Имай предвид , че най - добрата /вероятно / камера е 27 мегапиксела и струва наистина майка си и баща си - аз мечтая за по - реални неща !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.06 19:49



Знаеш ли , и аз не разбирам - мога да кажа само , че това , дето снимам в момента с него , е най - доброто , с което съм скнимала - а снимките , които видях , изглеждат така , какво ишскам да излеждат снимките , които аз правя ! Затова ми харесва ! гаранция , че има и по - добри !
Вярно , че имаше едно момиченце за стартьорка...Абе той е снимал още Мирослав Илиев със Замбо , мисля , че двете отбивания са на Игрива - и един алест кон , който ми прилича на Делгадо , ама там ти ще кажеш , аз все пак съм го виждала два пъти за много малко и него познавам добре !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.06 19:51



Би трябвало да е това...Странно , че колегата не съм го забелязала , ама той явно е бил някъде край съдиите - аз си избрах другата страна на манежа и бягах на буква "Г"...Е , признавам , че много не ми хареса паркура - как е пада спрямо слънцето , ама...

Отделно , че камерата ми "слънчаса" - в Шумен за втори път ми изкара термометър - в Пловдив беше за трети !Топло й било ! Що не го каза това зимата , като беше минус 20 ?



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано18.06.06 15:48



Ами аз мился,че всеки би искал неговите снимки да изглеждат така,наистина е много добър,аз разгледах цялата му галерия и наистина има хубави снимки...ама и апаратът му си го бива,даже доста...

.
Аз приказвах с Поля и каза,че в барчето имало някакъв албум само със снимки на шуменци и там биле моите двете и май всеки си е зел снимките.Но фотографа е неизвестен



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано18.06.06 15:52



Да някъде там ще да е бил...ама наистина е странно,защото и аз не видях някой с апарат освен вас двете със Сияна и Искъров..ама така като гледам има доста голяма конкуренция вече на Силвена спорт

.Не сте само ти и Сиса



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано19.06.06 19:54



Добър е , и аз му разглеждах другите снимки , е , най - вече на конските наблегнах - и при условие , че нея нощ прегледах целия им спорт и раздела животни , мога да кажа , че не видях по - добри !


Абе и от камерата има - ако имах възможност за избор , бих погледала кой с какво снима , и така бих си избрала камера - но тази определено МНОГО ми хареса!
А в барчето тоя път не съм влизала , Тишо по едно време ми донесе сандвич , а после и сладолед отнякъде , иначе аз през повечето време тичах да снимам и не остана време...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано19.06.06 19:58



Аз към края ви видях на една или две мои снимки - да си призная , не ви бях видяла къде сте по време на състезанието , аз много неща после по снимките ги виждам...
Абе дай боже , аз обичам конкуренцията - това вдига летвата и снимките стават само по - добри !

Ако и показва по някоя снимка от време на време - супер !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано20.06.06 22:52



Ами да аз пак не видях dani_f и си мислех,4е може да дойде и се оглейдах ама пак не я намерих...

.
А за конкуренцията ставаше въпрос за тези,които си продават снимките...и ако решите и вие да продавате..оле майко



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано21.06.06 02:26



Мисля , че е била в петък , но не съм сигурна...

Ами аз се видях с теб и Сияна , с двете Яни , с Борислава , с Мария Гетова...И още с доста хора се видях , дето пък не са от клуба...
Ами ако има на кого , ще продадем , лошо няма ! Не става въпрос да станем БОГАТИ - ама що да не си изкараме с честен труд пари за транспорт за следващотно състезание ?



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано21.06.06 11:32



Миме, аз в Събота бях във Войводиново и незнам от де този късмет да не се видим...





Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: dani_f]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.06.06 01:39



Това пак ме навежда мисълта от на нуждата да имаме нещо като профил - всеки с ЯСНА снимка отблизо- та да се намираме и разпознаваме по - лесно !





Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано22.06.06 13:51



Идеята ти ми се вижда добра.Наистина ще ни помогне!Аз тогава доста се озъртах дано видя някой от клуба, ама ето на...





Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: dani_f]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.06.06 14:45



Ами аз това о казвам заради "Самсунг" 2004 - Ния беше нова в клуба тогава , тя беше виждала някоя и друга наша снимка , ама ние нейна - не , и се събрахме аз, Сияна,Мимка, Деси...А с нея не се видяхме. Тя май по едно време ни беше мярнала , но не се престрашила да пита...

И в резултат с нея имаме почти една и съща снимка на един сив кон - на едно и също препятствие , една и съща фаза на скока , само дето тя е била на десетина метра по - встрани от мен...
Та затова го казвам !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано22.06.06 19:15



И аз се видях с повечето хора..ама с Дани не...

.
Ама така,защо да не си изкарате малко пари...Това го казах във връзка с това,че Искъров на последък е почнал да си слага надпис на сайта телефон и още куп неща,най-отдолу на снимките...което дразни всички ама ....като няма от кой да си купят хората ...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано22.06.06 19:19



Аз знам как изглежда ама просто не я видях никаде...





Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.06.06 19:35



то затова е добре да си имаме и телефоните...

Аз не , че обичам да говоря по телефон де , обикновено Тишо се обажда вместо мен ама е все там ! Ако някой е на дадено състезание , и друг също , да могат да се намерят...Все пак не се събираме толкова често , че да пропускаме възможности !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.06.06 19:39



Тя не е била в неделя , и аз въобще нямах шанс !


Ами и аз това имах предвид - МАЛКО - не ми е професия , вярно , че влагам колкото мога от себе си , но не съм професионалист - любител съм.Идеята е, че не аз копирам снимките , и аз във фото и вадя - тези разходи - и малко отгоре - все пак пътувам до даденото място !
Аз не слагам надписи и телефони , конска глравичка слагам само на снимките , които качвам тук - таме - по обясними причини. Иначе разни като "Езда" ви крадат снимките и ви казват "ами дадоха ни " , "то беше в мрежата" и т.н. ! Аз като съм качила нещо такова , знам , че някой може да го ползва, но поне се надявам на тактичност - ако не да получа нещо , поне да ме питат може ли - и да ми споменат името !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор Gepina (малкото кон4е)
Публикувано22.06.06 20:46



Да...честно казано,мисля си че ще е що-годе печелившо това със снимките.Аз примерно си поръчах снимките от 2я ден във Войводиново-които са 8,и с транспорта до Първомай излязоха -45лв...

.А иначе мен ме дразни това,че снимките които са качени в интернет-в неговият сайт-на цялата снимка е тупнат един огромен надпис www.iskarov.com !!! Еми не може ли да си направи едно малко лого и да го слага да кажем в десния долен край на снимката.А с тоя неговия надпис цялата снимка се оризилява.Но пък иначе много хубаво ги заснема..само тоя надпис не знам защо така

Генади-Менади

Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: Gepina]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано23.06.06 02:15



Ами аз съм си казвала мнението за подобен надпис - в тоя размер все едно никой няма да ги "открадне", щото и децата знаят , че от такъв размер снимка не се разпечатва - едно нищо ще излезе ! А така много често не може да се види кой кон е или кой ездач !





Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: Gepina]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано23.06.06 16:33



Абе айде за сайта не можем да му се сърдим много...биваше по-големи да са поне снимките...преди бяха по големи и се виждаше,поне кон,ездач ала бала..ама сега нииищо...много се нервя затова даже на влизам да ги видя ...


А за качеството.... реже и той от време на време токи ама айде...да му мисли тоя,който ще купува...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано26.06.06 03:49



Като каза за токите , аз на кроса бях много зле , като снимах обездката - с дълъг обектив , то духа един леден вятър , на мен ми е лошо , та мви се икска да лена край манежа - и да не стана , ръцете ми хем на камък замръзнаха , хем треперят - абе ужас !
Та тогава бая цилиндри , токи и конски крака отнесох , ама ...Трпиех на момнета !

И после като ме викнаха зда плета аншуа , 5 минути си топлих ръцета на шията й , чце не можех да и сгъна пръстите !Слънчево уж , не беше студено , за април даже приятно , ама един гаден , леден ветрец подухваше...След обяд ми изгоря лицето !А в Шумен си признавам , бе отнасях стойките отдолу - нали тичам да снимам на последно , и на беам , де успея да клекна , де не , камерата "слънчаса" - взе да вади един термометър и да снима мнооооо бавно...Абе с две думи аз издържам на гадни условия , ама техниката бая кляка ...И което ми е излязло , с много труд е правено ! Ха доно ви покажа скоро...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано26.06.06 21:20



Е...не си единствената която режеш токи,и професионалистите го правят ..

.
А за Аншуа...кой скача с нея,малкия от Горна ли,Данчо..?Е той Анрейчо я беше сплел във Варна и при това много сполучливо...пък там мен караше.Пък аз да си призная хич ме няма в плетенето на коне....
А ти ще идваш ли за кроса...??



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано28.06.06 02:33



Логичен въпрос - на професионалиста му е работа , и може не винаги да е на кеф , а любителя точно за кеф го прави - не значи ли , че трябва да се старае повече ?Това падни - стани , бегом - като в казармата , дето го правя , а бая пъти - и болна , не знам дали акко е само за пари , бих имала точно този ентусиазъм ...


Да , Йордан Василев се казваше момченцето...Абе може да не съм най - великия плетач / виж , на Илиянка от Варна просто шапка й свалям за плетенето !/,ама добре тана кобилата...
Да си призная , нямам идея , даже не знам и кога е !На мен ми е идва след Дербито , Кайчо като се върне / искам да видя пак Калиера и Кантагма / - така , за един ден на разходка - не за сътезание...Ама не знам дали ще стане...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано28.06.06 11:18



Аз пък шапка свалям на Юлия ..мале как плете тя..направо нямам думи...

.
Ами кроса попринцип беше на 14-15-16.07.2006 ама го преместиха на 7-8-9.07.2006 и съвпада точно със Свети Георги...аз се каних на Св.Георги да ходя ама...щом ще е тогава кроса никъде не отивам..




Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано28.06.06 15:10



Нея не съм я виждала , признавам си ...Ама мисля 2004 -а беше , в Шумен на Квалификациите , гледах Илиянка как плете Аризона - паднах - пръстите не мога да й видя !

На мен 100 пъти повече време ми отнема - и няма да го направя така добре...Ми който го може , го може !
Аз наскоро се опитвах на нашия да му направя гривата на една дълга цяла плитка - е , не можах ! А съм го правила това !
За състезанията...снощи по БТВ казаха , че разчитали на ...няколко българки имена - едното ми беше абсолютно непознато - и казаха още , че Саманта тренирала за не знам какво си европейско състезание - и няма да дойде ! Пък нея ако я няма , "Самсунг" - а вече не ме влече особено !
Впрочем , той утре почва , ама не видях някъде да го дават - в петък има 1 час по канал 1 ...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано28.06.06 19:03



Аз пък Илиянка не съм виждала как плете..

.Ама Юлия един кон за 5-6 минути го сплита...аз паднах като я гледах....
Мен пък хич ме няма ама изобщо
Е,как няма да я има Саманта...?!?!?То ние без нея какво ще правим,НЕЗНАМ!!!
Кои ще са в национала...Росен,Ивайло,и този,който беше миналата година в националния ама му забравих името,Борисов ли беше...
не помня....
Асьо почти 100% няма да е,защото е с пукнато рамо и ме съмнява да скача...
А дали може Вълев или Мирослав...????????????



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано28.06.06 19:48



Би ми било интересно да я погледам някой път...Ееее , за Голди ми отиват към 20 минути да го направя на плитки , но той все пак е с доста дълга грива - той за кокчета не става...
Ми казаха , че няма да я има - факт - снощи , в късните новини ...На Асьо какво му е станало ? В неделя на приза "Крум Лекарски" , Зетор отби два пъти , и той нсеи държеше за едната ръка под рамото - май лявата ръка беше...Да не е улучил някоя стойка ?


Не знам кой Борисов имаш предвид , Дончо ли ?
Виж какнво казаха - аз това хванах , изтървах част от първото изречение :

"...е от четвъртък до неделя . Включва общо 8 изпитания , две от които са световните купи за индивидулния приз "Ягуар " в петък , и отборната купа на нациите за наградите на ЦУМ в неделя. Общият награден фонд е 20 000 евро , като страната ни ще бъде представена от Росен Райчев , Ангел Няголов , Калин Неделчев , Ивайло Бонев , Ивайло Любенов и Аспарух Атанасов. Надпреварата пропуска новозеландката с български паспорт Саманта Макинтош , която се готви за световните игри през август в Германия."



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано29.06.06 00:00



Ами той е паднал на загрявката и те даже си помислили,че поня си е счупил връта,а Асьо,че е със счупена ръка,но се оказва,че коня е добре,а той е с пукната кост на рамото май.Аз незнам кой ден са давали по телевизията,но май на следващия ден,след като му е отбил на комбинацията.

.
А не нямам предвид Дончо...епа аз него го знам...Може да е бил тоя Бонев....Кои бяха в национала миналата година?!?!?Него го взеха всместо Асьо,и те много му се смяха,защото подхождал на тръс на 150...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано29.06.06 02:56



Е , това няма откъде да о знам...Абе в неделята като отби втория път , даже мислех , че ще удари коня и ще скочи някое друго препятствие , пък той о потупа по шията , хвана се за ръката и излезе...и аз се запитах къде е успял да се удари , то конят май отдалеч отби , едва ли можеше да улучи стойка , ама знае ли човек ...Миналата година на "Самсунг"- а в неделя на отборния приз , единия грък нали си извади ръката от рамото , чак линейяка вкараха в паркура ...И не е падал , да кажеш ...
Кои бяха миналата година ? Росен, Саманта , Ивайло и Борис Павлов...Мисля , че за него говориш...Смешното е , че неделята на водното , на втория паркур , май беше , вече ще излъжа , ама Сияна , Ния и аз точно една и съща снимка сме му направили - като е вдигнал нагайката !





Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано29.06.06 19:09



Днес казаха,че щял да скача на Самсунга,но ще се върне тук за кроса,доколкото разбрах,няма да остава за свети Георги

.Ама аз незнам как ще скача,той коня май не е в отлично състояние.
А за това дето не го е ударил...как да го удари..при положение,че е паднал на загрявката предния ден,май,и коня и той са се ударили...няма смисъл...

А да именно за Борис Павлов исках да кажа...Спомням си че беше нещо Борис..ама дали Борисов или Борис,както и да е,но казаха,че той тази година няма да участва...пък тая година идея си нямам кой ще са....Ти знаеш ли нещо?



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.06.06 00:26



Ами аз за състезанието говоря , че не видяхт да се удря от този ъгъл , от който го даваха нали е ещаш , че зарявката НИКОГА не я дават ? За моя изненада , даядоха няуколко секунди , но на двата коня преди баража !
Коментатор еше трифон Дацински , и той не каза , че Зетор е падал , а зрителите няма откъде да знаят ! Виж , каза обаче , че Гигантик е ЧИСТОКРЪВЕН , и аз много се смях...Мда , от нашия конезавод е , но там все пак не всички коне са чистокръвни - той , Гутенберг и Гугенотка са родни братя и сестра - и в най - добрия случай ще излязат ВИСОКОКРЪВНИ - от чистокръвен баща и източно - българска майка , ама до читокръвно бая проценти не стигат ...


Аз писах кои ще са - цитирах дословно това , което хванах от спорта - виж ми мненията от вчера в едното трябва да го има , писах текста снощи !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано30.06.06 16:22



Аз просто ти съобщавам,че е паднал още на загрявката и затова се е държал за рамото след това

.
Е сложи ли са го и Гигантик към чистокръвните сега...кой ще разбере,че не е така..



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.06.06 21:13



Да де , ама ако не го кажеш , от предаването това не се разбра - исках да кажа , че въобще никой нищо не каза !


Ами колко му е сега , щом е за идеята ! Не знаех , че Грийн Грас /майка му /е чистокръвна , но пък човек винаги може да научи нещо ново , нали ?



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано01.07.06 04:17



Да така няма от къде да се зане..


Е,явно не познаваш толкова добре кобилите в конезавода ви ....И така е научила си нещо повече,като погледнем от добрата страна...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано02.07.06 14:27



Аз да ти кажа затова много обичам да гледам хем загряването , хем скачането - абекато в Шувен , като е на поляната , не на пясъка...Хвърлям по едно око през рамо ...И в София ставаше , ама в Пловдиив много под ъгъл ми идваше...
Ха - ха , да бе , аз да си мисля , че знам кобилите - то две полукръвни имахме само , пък аз едната да не знам , че всъщност била чистокръвна , голям майтап ! То да е някой конезавод с поне 50 кобили , че да ги объркаш , пък те - двечки !


"Истър" наистина беше конвезавод предимно за чистокръвни коне , полуквърни почти никак и някой и друг тежковоз...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано02.07.06 23:10



Е,и в Пловдив скава,но трябва да застанеш до стълбичките и не е мого удобно,ама приемлови може би..


Само две...и аз викам вие имато много кобили ... и ти всичките ги знаеш и ми стана много старнно..защото ние имаме много пак аз не ги знам .
Е той Дацински затова се е объркал,защото повечето са такива,защо иманно Гигантик да не е



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано03.07.06 01:38



Не бих могла да тичам толкова бързо до мястото , където бях - и обратно !Пък и все минаваха хора да се пречкат ...
Имахме много кобили , но чистокръвни , последно полукръвните ни бяха Грийн Грас и Сиера Гранде - майката на Галеаса - Галеаса не я броя , защото не е раждала - с нея - три .Как да не ги знае човек ?

Е , аз и повечето чистокръвни знаех де - тези , от 91 -а насам , защото са били на хиподрума , по - старите като са пуснати на табун и няма кой да ми каже коя как се казва , нямаше как да ги науча ...



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано03.07.06 18:43



Е,ние имаме полукръвни само,ама не им знам имената.Аз попринцип имена на хора не помня

и на коне също.
Даже на коне по-лесно помня от колкото на хора.



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано03.07.06 21:07



Аз конете ги помня много , като някой жив , смахнат справочник , на една
крачка от аутизма...

За ужас на Тишо като почна - къде за пръв път сме го гледали , как е вървял , после къде , ако знам нещо пък за родителите ...отиде !
Амма ездачите не помня. На времето ако ходех до София да гледам "Свети Георги" , и колегите ме питат не знам кой си как скачал ! Че отде да го знам ? и тогава питам кой кон язди !



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: OлraПpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано04.07.06 18:08



ДА,именно и аз така,като ми кажат за някой човек и питам с кой кон скача,защото хората така ...абе не ми се отдава да им помня имената

.
А за майка,баща на някой кон....абе помня ако ме интересува..ако имам нещо общо с този кон ..или ако ме засяга,ако не изобщо не си правя труда да ги запомням



Тема Re: Височина на препятствиятанови [re: vizantiq]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано04.07.06 21:17



Ако има кой да ми ги каже , помня много...е , сигурно съм позабравила някои , защото взеха да стават много вече , та по принцип си записвам , но голяма част ги знам...Виж , за хора да не ме питат - там ме няма !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.