Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 28.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Управител,учредители,цели и средства...нови  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано14.05.06 16:16



Надявам се да сте видели приложените документи в пощата за общо ползване и да сте ги прочели.Сега трябва да гласуваме за управител на дружеството и учредители.
Също да даваме предложения за формулировка на целите на дружеството и средствата за тяхното постигане.
Гласувайте ,моля, дали сте съгласни за членския внос в размер на 10 лева за година.Това е по-малко от лев на месец и предполагам,че ни устройва всички.Не знам само как ще стане събирането на тия малки суми-може би един път в годината с пощенски запис или в препоръчано писмо.
Също хората,които могат да отделят по-голяма сума,нека пишат на мейла за обща употреба.
Аз като начало давам старт:
Предлагам за управител Рени,защото отговаря на всичките изисквания за длъжността.
По въпроса за учредителите подкрепям мнението на Мая: "Нека да се обадят и тези, които искат да станат учредители, а не само членове - смятам, че тези, които се включиха в дискусията трябва да бъдат учредители - върху тях ще пада по-голяма отговорност и ще вършат повече работа - имайте предвид, че учредител се сменя трудно, а повечето решения се вземат от учредителите"

Uti ,non abuti


Тема Re: Управител,учредители,цели и средства...нови [re: KATЛA]  
Автор мoзa (horse rider)
Публикувано14.05.06 19:09



Ако сама изкарвах пари и аз бих се включила,но едва ли ще мога!Съжелявам!
Но задължително ще помагам със снимки ,идей ,историй,инфо...
Аз съм "за" Рени да е управител също!Но моето мнение няма да е от голямо значение...все пак не плащам нищо!

Believe in the possibility of the impossible!

Тема Re: Управител,учредители,цели и средства...нови [re: мoзa]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано14.05.06 21:25



Това за 10-те лева веднъж годишно е идеално,само ще трябва да доуточним как ще се внасят тези пари.А какво всъщност правят учредителите?



Тема Re: Управител,учредители,цели и средства...нови [re: adonia]  
Автор HORSELOVE (еленчанче)
Публикувано14.05.06 22:28



Всъщност няма особена разлика - учредителите по закон са редовни членове, разликата е в това, че учредители могат да бъдат самодееспособни физически лица, т.е. навършили 18г., важна подробност, която пропуснахме да обсъдим по-рано.



Тема Re: Управител,учредители,цели и средства...нови [re: KATЛA]  
Автор HORSELOVE (еленчанче)
Публикувано14.05.06 22:37



Всъщност има още една възможност за управление - управителен съвет с председател, минимум 3 човека, което според мен е по-добро в нашия случай - колективен орган, който взема колективни, а не еднолични решения. Друго, което трябва да се обсъди - къде да бъде седалището! - Седалището на юридическото лице с нестопанска цел е населеното място, където се намира неговото управление. Трето - сдружението общественополезна дейност ли ще развива - ако да - вижте основните цели по закон: 1. развитието и утвърждаването на духовните ценности, гражданското общество, здравеопазването, образованието, науката, културата, техниката, технологиите или физическата култура; 2. подпомагането на социално слабите, на инвалидите или лицата, нуждаещи се от грижи; 3. подпомагането на социалната интеграция и личностната реализация; 4. защитата на човешките права или на околната среда; 5. други цели, определени със закон - такива ли ще са нашите? Ако да - трябват ни 7 учредители /над 18г./



Тема Re: Управител,учредители,цели и средства...нови [re: KATЛA]  
Автор dedomraz (грозен)
Публикувано15.05.06 10:51



Рени - управител аз съм "за". Остава и тя да се съгласи.
За членският внос - не ми трябват сега пари за регистрация - аз ще внеса таксите. След излизане на съд решение ще открием банкова сметка, и тогава ще се внася членския внос.



Тема Re: Управител,учредители,цели и средства...нови [re: HORSELOVE]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано15.05.06 11:10



Ами дайте да видим колко учредители ще се съберем за целите.Управителя влиза ли в това число?
Иначе Мая,Ния,Валери,Мария(Кантака)Сияна,Марта,Борислава са 7 и всичките са над 18(надявам се)Ако има някой друг,който съм пропуснала и иска да влезе в това число,да се обажда-нямам идея за годините на клубарите(освен за някои конкретни)
За тези които са в чужбина за постоянно не знам дали може да станат учредители.
Седалището не трябва ли да е на същото място ,където се регистрира дружеството?
За целите...Хммм...ще ги формулираме заедно.

Uti ,non abuti


Тема Re: Управител,учредители,цели и средства...нови [re: KATЛA]  
Авторdedomraz (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 11:47



Седем учредители стигат, от тях се избира Управител. Това, че някои живеят в чужбина, не е пречка. Само трябва да са навършили 18 год. Нови членове се приемат, както е описано в устава.



Тема Re: Управител,учредители,цели и средства...нови [re: KATЛA]  
Автор HORSELOVE (еленчанче)
Публикувано15.05.06 11:51



Да, управителят влиза в това число.
Да, седалището е там, където се регистрира сдружението, но трябва да има и адрес на управление /конкретен адрес/ - той е доста важен, вписва се и фигурира навсякъде, на него се получава кореспонденцията, т.е.това е административният адрес на сдружението /и трябва да бъде в София при така стеклите се обстоятелства/.
Да, тези, които са в чужбина могат да станат учредители, но трябва да заверят по местоживеенето си /при консул, посланник или местен нотариус/ пълномощно, с което някой да ги представлява тук.



Тема Re: Управител,учредители,цели и средства...нови [re: HORSELOVE]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано15.05.06 12:00



Е,то тогава си имаме готови 7 учредители!Идеално!
Само дето половината от тях още не знаят
Сметката без кръчмаря-нямаме и отговор от Рени дали иска да е управител.
Тя е малко заета тия дни,но днеска сутринта получих мейл от нея и предполагам,че до довечера ще се появи в клуба да си каже мнението по въпроса.
Иначе аз за учредител хич и не се натискам-още повече,че българското посолство тук даже не го знам къде е,камо ли да ходя да се разправям с тях. Мразя институции от каквото и да е естество!

Uti ,non abuti



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.