Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 17.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Тъпотия  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 15:53



Днес е квалификацията за ДП конкур в Стара Загора.
Бесен съм.
Ако оставим настрана , че от твърдия като бетон терен си осакатих един кон и го спирам от по нататъшшно участие , то организацията е направо смайваща.
В паркура на 110 см. има падане на дете. 5 минути в безсъзнание , гълтане на езика, паника по терена. И на този фон организаторите не са подсигурили линейка и медицински екип. 30 минути чакат линейка да пристигне от Стара Загора.
Сега пиша темата в прекъсването от 1 час , което федерацията наложи за да се подсигури медицинско обслужване на турнира.
В 110 см. имам още един кон и ако и на него му стане нещо , ще спра Вимпел да не участва на 130 изобщо.
Както казах , бесен съм за Мастър , прибрали са го на 3 крака в бокса.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Sarav4eto:) (Дивото зове)
Публикувано05.05.06 16:19



Точно това говорихме с роси преди да заминат - за терена, че е ужасен! А пък ако вали - кал до колене!
Кое дете е паднало и добре ли е вече?!


[ItGRABSyou...]



Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 16:29



Доколкото ме информираха , детето е момиче от "Херос" Войводиново. Откарали са го в болницата в Стара Загора и към този момент няма още информация дали е нещо по сериозно. Въпреки , че комоциото от 10 -тина минути само по себе си е достатъчно сериозно нещо и доколкото знам в такива случаи , особено при деца се налага да се обездвижи поне 2-3 дена, в тъмна стая и шумоизолирана , за да няма дразнители на сетивата.
Случват се такива неща , но фарса с медицинското обезпечение е очеваден.
Преди малко ми се обадиха , че 2 клуба отказват по нататъшно участие . Аз още се колебая , ще видим.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано05.05.06 16:31



Как може изобщо да допуснат състезание да се проведе на такъв терен..... Наистина имаш право да си бесен, защото дори и да не си личи сега може и доста други коне да получат разни проблеми от твърдия терен... Пък и липсата на линейка е недопустима също....
наистина си е тъпотия и то Българска.. може това да си е клише вече, ама си е вярно, какво да се прави... другите страни, в които се провеждат конни състезания поне се внимава за конете... А тука отдавна се е изгубило уважението към конете....

Редактирано от DustDevil на 05.05.06 16:34.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Sarav4eto:) (Дивото зове)
Публикувано05.05.06 16:34



Леле, стискам палци да се оправи...обаче, най-тъпото е, че не е само там. Есента Янка като си счупи крака (зверски) ПОЛОВИН ЧАС се чака линейка, при положение, че Пирогов е на 5 минути с ТРАМВАЯ!
Аз се надявам наще да се откажат, но жестоко ме съмнява...
Наистина точно това си говорихме с Роси, че хората си изкарват конете на три крак от тоя терен. Мислехме, че е по-добре за северна България да се прави в София напиремр, защото терен си има и то добър, повечето хора са от ергиона на София (Божурище, Банкя, Егида,а и самата Хан Аспарух), а и има предостатъчно боксове. Нали на самсунга ги събрима всичките турчуля и прочие... Не знам до колко идеята е добра, просто го обсъждахме като вариант...а изцепките с мединциското обслужване са напълно възможни навсякъде

[ItGRABSyou...]



Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 16:38



То си е за колебание отказването , щото това все пак е квалификация за ДП и ако не я преиграят , конете и ездачите губят сезона.
Абе вкараха ни в шиник , ни така - ни така.
Още не са почнали , скандалите текат с пълна сила в момента , ще видим какво ще излезе накрая.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Sarav4eto:) (Дивото зове)
Публикувано05.05.06 16:41



Абе квалификацияя, ама като си преебеш коня за цял сезон? Не съм тая дето ще ти дава акъл разбира се, но това е моето мнение. Съжалявам за израза, но и аз избеснявам, защото нищо чудно и наще коне да излязат сакати, а Ави да вземе да издъхне над някой оксер!

[ItGRABSyou...]



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор dedomraz (грозен)
Публикувано05.05.06 17:12



Е те тия са за трепане... Пусни инфо за детето като разб нещо. И за коня.



Тема Re: Тъпотиянови [re: dedomraz]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 17:44



Детето е добре по последни новости. Само комоциото и уплахата.
Мастър приключи състезанията за тази година , както се очертава .....
Абе това е положението, другия път по-добре



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор dedomraz (грозен)
Публикувано05.05.06 17:57



За детето - добре, че не е нещо повече. За Мастър - мнго кофти, дано се възстанови напълно. Изв. за въпроса, къде точно е твоята база? Щото неделя обиколих района на Дупница, а забр. името на селото. И последно - кое време е удобно да намина?



Тема Re: Тъпотиянови [re: dedomraz]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 18:40



Значи , след Дупница , по посока Благоевград , на около 15 км. , магистралата минава през с.Мурсалево. Покрай пътя има капанчета , скара и прочее. На 100 метра след тях в дясно е отбивката за с.Боровец. Ударението е на Е ..БоровЕц. На самата отбивка от главния път има ЖП прелез и веднага след него мост над река Струма , след него на 200 -300 м. пътя се раздвоява и по лявото отклонение на 500 м. е базата.
Винаги може да минеш , по всяко време , аз лично ходя към 15-16 ч. след обяд. През другото време там е бай Стоян и треньора Величко и ездачите Жорката и Ламби.
Най добре като наближиш ми звъни на 088/ 8300 921 , или по добре пусни СМС , че на непознати номера рядко вдигам. Аз ще се обадя да те посрещнат.
По принцип в мое отсъствие не пускат хора , щото базата още е в строеж и без това доста любопитни идват да гледат и работници се мотаят и затова.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор SEABlSCUlT (член)
Публикувано05.05.06 19:25



Много,много лошо.Цяло престъпление-да се провежда на такъв терен.
И това с линейката.
Май само у нас е така,уникални сме просто,кой като нас.
Дано с детето всичко е наред.
Съжалявам за Мастър,дано да се оправя бързо и да се възстанови напълно.
(ще видя и от нашата конюшня като се върнат какво ще кажат)



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор HORSELOVE (еленчанче)
Публикувано05.05.06 19:35



Много грозно, наистина!!!
Желая бързо оправяне на детето и кончето!



Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано05.05.06 19:49



Хора,сори,че не е по темата,но като стана дума за линейки-вие нищо не знаете.През Разград минава река Бели Лом.Същата тази река минава точно до нашия блок.На 2.01.06 баща ми видя от балкона как двама мъже вадят от водата едно дете и после се опитват да му правят изкуствено дишане.Първо се обадихме за линейка ,а после слязохме на цимента на коритото на реката,за да видим дали можем да помогнем,но детенцето вече си беше отишло от този свят.Беше ужасно.Дойдоха пожарната и пуснаха стълба от моста,по която изкараха мъртвото телце,а след 30 мин се появи и линейката.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано05.05.06 20:12



Вчера на нашата база се роди конче от Ких Бах Зет...доста рано сутринта и доктора ми обясняваше как за три минути е стигнал до базата и бил по бърз от линейка,а аз му обясних,че е имал още време,ако се е състезавал с линейките защото те идват на 30-тата минута,но както и да е....В България сме все пак....
А какво не ви харесва за северна България да се преви в Шумен...терена ни е много добър ... особено по това време на годината е иделно,даже и да вали калта не е до коленете на конете (верно,че е кофти,но не чак толкова...).Миналата година аз като скачах,майка ми и баща ми бяха учудени от терена...как може толкова хубажа трева....Няма дупки и е равно..супер си е ....



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано05.05.06 20:20



А знаеш ли как се казва момиченцето..Аз като бях във Войводиново се запознах с едно момиче,което скачаше за първа година в "Н",значи и тази година е там ... и май от момичетата им само тя скачаше,но не съм сигурна...Тя беше една нисичка,много весела.....?!!?!?



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
АвторKATЛA (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 22:16



Много неприятно!Много!Не си го обяснявам как така са нямали линейки?Ние преди няколко години като организирахме надбягванията в Хасково,ни трябваше полиция и линейка с лекар на място по време на състезанието.Иначе нямаше да ни го разрешат.Събират се много хора,всичко става!
Съжалявам за кончето!Пиши как минаха другите.Не знаех,че терена им е толкова лош.



Тема Re: Сърдечен масажнови [re: adonia]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано06.05.06 13:16



Ако не се направи сърдечен масаж и изкуствено дишане, до 6-та-8-ма минута човекът си отива... Ръцете трябва да потъват на 4-6см на гръдния кош (два пръста над слънчевия сплит и точно в центъра, за да не се счупи някое ребро), иначе няма смисъл от масажа, все едно нищо не се прави... Съотношение обдишване:сърдечен масаж - 2:15. Жалко за удавеното дете...

A word is enough to the wise.


Тема Re: Сърдечен масажнови [re: Бo^]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано06.05.06 13:22



Ами ние тези работи ги знаем-майка ми е медицинско лице и аз покрай нея,но те хората казват,че още като са го извадили от водата е било мъртво,а после по новините казаха,че то е паднала в реката в района на автогарата и водата го е влачила близо километър.Беше отвратително, а най-гадното беше ,че линейката спря точно пред мен и видях мъртвото телце,цялото синьо като го вкарваха вътре.Съжалявам,поувлякох се.



Тема Re:нови [re: KATЛA]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано06.05.06 13:23



Преди няколко години на национално състезание по йога едно момиче, бивша гимнастичка, докато прави някаква сложна асана, си глътва езика. Чист късмет, че в публикато имало лекар... От този случай нататък станало задължително да присъства такъв, до онзи момент явно не са считали за нужно.

А в плевенската база - на Гетови - работникът ми разказа (преди две години, когато бях там) как едно момиче при първата й езда без корда, било хвърлено много жестоко от коня - превъртяла се във въздуха и паднала със страшна сила на земята, и си глътнала езика. Успели са да я спасят за щастие.

A word is enough to the wise.


Тема Re:нови [re: adonia]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано06.05.06 13:25



2-ри януари - представи си температурата на водата каква е била...

A word is enough to the wise.


Тема Re: БоровЕцнови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано06.05.06 13:37



Останалите от форума поканени ли сме?



A word is enough to the wise.

Тема Re:нови [re: Бo^]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано06.05.06 13:48



Ами да, беше отвратителна цялата работа.Аз може би 2-3 седмици след случката само за това си мислех ,много ми беше мъчно за детето ,а като си спомнех гледката на трупчето му ми се обръщаха червата,дано там горе да е по-добре.



Тема Re: БоровЕцнови [re: Бo^]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано06.05.06 14:31



Да. Който има път натам , винаги е добре - дошъл в базата . Аще не сме се уредили напълно , но от гола душа ще посрещаме гости хе хе хе



Тема Re: Тъпотиянови [re: KATЛA]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано06.05.06 14:33



Значи , доколкото ме информират /понеже нямам възможност да отида/ , преместили са паркура за днес на друг терен , по-добър , май е пясъчен или нещо като сгур , не разбрах добре. Вчера е имало поне 4 падания , най-лошото на детето както казах. по последни данни е добре и няма усложнения.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.05.06 06:34



Само един банален пример от 95 -а ...Есента , май през септември беше , имаше скачания в Русе - ама сигурно 2 месеца капка не беше капвала на плаца - и твърдо - като асфалт ! И викнаха цистерните от "Чистота" - абе над 13 изляха на плаца , че да омекне ...И щеше да е супер , ама времето като не е с теб ...и като почна един дъжд - 3 дни не спря - из ведро ! На конете не шипове , а плавници трябваше да им слагат ! И при нас имаше падания - до него момент не бях виждала кон да чупи бариер - е , видях ! Признавам си - побиха ми тръпки ! Една огромна алеста кобила скачаше комбинацията ,
последно - оксер - не помня колко беше , но поне 120 см - и тя като се хлъзна преди скока - и се изплющя по корем - счупи бариера като кибритена клечка !
Мен ме хванаха за стартьорка тогава - бая стоях под дъжда ...Що мръзнене и мокрене беше...Не правих сники по обясними причини...
А за линейката ...По рано по регламент искаха на всяко състезание с коне ДВЕ линейки - нподчертавам го това - не една ! На бяганиията специално , имаше ли стипълчейз , просто не минаваше поне без едно падане ! И линейката подеше да прибира падналия - все едно дали той може да върви !
Тук на кроса имахме - на самия крос - и на скачането . На обездката не видях , може и да е нямало - даже се шегувах , че пък кой кон може да те хвърли и да се пребиеш на някаква си обездка , нали ? Да де , ама те белите бързо стават ...Едно от най - страшните ми падания беше след езда , на чешмата ...
Но не е някакъв единечен случай това , с линейката - на "Свети Георги" 2004 -а имаше такъв случай...
Значи съботата , ще почва първия паркур - до 110 см , сутринта , зад съдийската кула на плаца загряват ...Разигра се един кон , втори видя от него и се разподскача , някакакво момиченце го яздеше - конят успя да го събори , детето - по гръб , на кръст я тръшна , настъпи я , изхлузи й единия ботуш при това , и избяга ...А детето лежи и не може да си поеме въздух - и викат ЛЕКАР...След около 5 минути от съдийската кула СМЪКНАХА - нямам друга дума , лекарката - едно туловище над 120 кила , 120 са малко , двама думи я крепят на крака , че на собствен ход не може да стигне до детето - и вика да се обадели на линейка - а линейката - в "Пирогов"! Ами ...Без коментар ! Ако беше на умиране момичето , брой го умряло !

Много жалко за Мастър ...Дано не е сериозно и да се оправи бързо !






Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.05.06 06:37



Само малко да те поправя - миналата ггодина в Божурище бяха Квалификациите за ЮЖНА България ! За СЕВЕРНА обикновено са в Шумен...Ако и те бяха в София - е , за софиянци би било супер , но , съгласи се , колко би струвал транспорта на един кон от Варна , и колко часа ще се лашка по пътищата ?То ние едни хубави пътища имаме де ...






Тема Re: Тъпотиянови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.05.06 06:39



Странно , но и в Русе винаги са искали - а пък линейките май вземаха по 500 лева на ден , някаква подобна яка сума беше ...Съответно са ти отпуснати пари за състезанието - и голяма част за линейката отиват ...





Тема Въпрос....нови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.05.06 06:47



Един малко тъп въпрос и не по темата ...Ти последно стигна ли до Русе на кроса ? Имам предвид за неделята ?
Вашите не ги видях кога натовареха , мярнахме само камиона с Жоро вече като излизаше от портала , ама после чух да казват , че "шефът" им бил дошъл - ако не си бил там , на кого друг викат шеф ?






Тема Re: Тъпотиянови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано07.05.06 19:21



Абе на нас не ни искаха пари линейките,защото ставаше въпрос за един час-докато трае състезанието,ама пък за да ни разреши кмета ни искаха подпис и от полицията и от болницата,че ще имат техни хора там.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор dedomraz (грозен)
Публикувано08.05.06 11:02



Благодаря за любезната покана, ще се обадя със СМС поне два - три дни предварително.



Тема Re: Тъпотиянови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано10.05.06 02:58



Абе то и тук никога не е цял ден по принцип ..Е , като беше два дни кроса , събота - та , ама все пак ...500 лева са си бая пари за да не правиш НИЩО !





Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Авторtrubadur (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 11:19



Момичето се казва Мария Николова,скача за "Херос" и е на 23 г.Добре е вече,но да не забравяме ,че всяко губене на съзнание дава отражение дори и след години.Тя е сериозно момиче и такова падане не може да я изплаши,така че скоро пак ще я видите на терена.В Стара Загора обикновено предлагат горе-долу добър терен,но явно тази година са се поиизложили.



Тема Re: Въпрос....нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано10.05.06 20:53



не знам на кого са викали шеф там хе хе хе
Аз не можах да дойда



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано11.05.06 21:02



Това е не само тъпотия - това е пълна идиотщина, безотговорност и не знаем още какво!!! Как може така! Знаеш ли какво е станало с детето? Дали е добре? А конят? Ужас направо!



Тема Малко Off Topicнови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано11.05.06 22:50



Някой мойе ли да пусне резултати от състезанието...горе-долу да знаем кох е скачал,кой е станал първи втори....!?!?!



Тема Re: Тъпотиянови [re: vizantiq]  
Автор мoзa (horse rider)
Публикувано12.05.06 13:16



Запознала си се с Кикито,но не е тя контузената ,защото и на мен ми разправяха,че някой се е контузил,ама не казаха кой!но май не беше кикс!дано не е тя !тя е супер готина!

Believe in the possibility of the impossible!

Тема Re: Тъпотиянови [re: мoзa]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано12.05.06 19:31



Те казаха как се казва в някой от темите...!Ама аз имена малко не помня...Но казаха също,че над 20....и не е от малките и не е тази с която съм се запознала....Аз даже имам нейна снимка...!!!



Тема Re: Малко Off Topicнови [re: vizantiq]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано13.05.06 04:06



Ми нямаме агент в Стара Загора , за съжаление ! Можеш да разчиташ само на Федерациятоа , но за ктях е мноооого рано да сложат през май резултати от състезание през май ! Догодина , примерно , би могло ...За тази година още няма !





Тема Re: Въпрос....нови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано13.05.06 04:10



И аз така разбрах , че няма да идваш , ама нашата коонегледачка каза , че като тръгвали , момчетата казали , че "шефът бил дошъл" - и си викам , че може и да си успял в последния момент ...Ама тя не е видяла на кого викат шеф , та наистина си остава загадка !
Аз не видях кога са натоварили , нали бях болна , не бях закусвала , беше ми лошо през повечето време , и след състезанието седнахме направо да обядваме , и видяхме , че камиона с Жоро тръгна ... Не видяхме кога са натоварили ...
В интерес на истината си помислих , че може някой да ти се е обадил , защото имаше инцидент в еднин от дните преди кроса...





Тема Re: Малко Off Topicнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано13.05.06 16:04



Е,трябва на назначим някой за агент на Южна България....Тука сме много ама там нещо....
А,ако чакаме Федерацията те ще дойдат финалите и там ще разберем какво е станало...



Тема Re: Малко Off Topicнови [re: vizantiq]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано17.05.06 03:06



Така е , нямаме за сега ...Соня беше от там , но замина за Гърция , после писа , че се е върнала - и изчезна пак...
Да бе , знам как се развиват събитията при тях , иронизирах просто ...Какво друго ни остава ?





Тема Re: Малко Off Topicнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано17.05.06 13:22



Аз само успях да разбера,че Ицо (от Котел) е станал първи с новия си кон в "Н", а втори е Радо с Пепи (Радомир Матев...) .
Само това знам...



Тема Re: Малко Off Topicнови [re: vizantiq]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано18.05.06 02:41



Аз и толкова не съм чула даже...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.