Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 23.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: adonia]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано06.05.06 13:25



2-ри януари - представи си температурата на водата каква е била...

A word is enough to the wise.


Тема Re: БоровЕцнови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано06.05.06 13:37



Останалите от форума поканени ли сме?



A word is enough to the wise.

Тема Re:нови [re: Бo^]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано06.05.06 13:48



Ами да, беше отвратителна цялата работа.Аз може би 2-3 седмици след случката само за това си мислех ,много ми беше мъчно за детето ,а като си спомнех гледката на трупчето му ми се обръщаха червата,дано там горе да е по-добре.



Тема Re: БоровЕцнови [re: Бo^]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано06.05.06 14:31



Да. Който има път натам , винаги е добре - дошъл в базата . Аще не сме се уредили напълно , но от гола душа ще посрещаме гости хе хе хе



Тема Re: Тъпотиянови [re: KATЛA]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано06.05.06 14:33



Значи , доколкото ме информират /понеже нямам възможност да отида/ , преместили са паркура за днес на друг терен , по-добър , май е пясъчен или нещо като сгур , не разбрах добре. Вчера е имало поне 4 падания , най-лошото на детето както казах. по последни данни е добре и няма усложнения.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.05.06 06:34



Само един банален пример от 95 -а ...Есента , май през септември беше , имаше скачания в Русе - ама сигурно 2 месеца капка не беше капвала на плаца - и твърдо - като асфалт ! И викнаха цистерните от "Чистота" - абе над 13 изляха на плаца , че да омекне ...И щеше да е супер , ама времето като не е с теб ...и като почна един дъжд - 3 дни не спря - из ведро ! На конете не шипове , а плавници трябваше да им слагат ! И при нас имаше падания - до него момент не бях виждала кон да чупи бариер - е , видях ! Признавам си - побиха ми тръпки ! Една огромна алеста кобила скачаше комбинацията ,
последно - оксер - не помня колко беше , но поне 120 см - и тя като се хлъзна преди скока - и се изплющя по корем - счупи бариера като кибритена клечка !
Мен ме хванаха за стартьорка тогава - бая стоях под дъжда ...Що мръзнене и мокрене беше...Не правих сники по обясними причини...
А за линейката ...По рано по регламент искаха на всяко състезание с коне ДВЕ линейки - нподчертавам го това - не една ! На бяганиията специално , имаше ли стипълчейз , просто не минаваше поне без едно падане ! И линейката подеше да прибира падналия - все едно дали той може да върви !
Тук на кроса имахме - на самия крос - и на скачането . На обездката не видях , може и да е нямало - даже се шегувах , че пък кой кон може да те хвърли и да се пребиеш на някаква си обездка , нали ? Да де , ама те белите бързо стават ...Едно от най - страшните ми падания беше след езда , на чешмата ...
Но не е някакъв единечен случай това , с линейката - на "Свети Георги" 2004 -а имаше такъв случай...
Значи съботата , ще почва първия паркур - до 110 см , сутринта , зад съдийската кула на плаца загряват ...Разигра се един кон , втори видя от него и се разподскача , някакакво момиченце го яздеше - конят успя да го събори , детето - по гръб , на кръст я тръшна , настъпи я , изхлузи й единия ботуш при това , и избяга ...А детето лежи и не може да си поеме въздух - и викат ЛЕКАР...След около 5 минути от съдийската кула СМЪКНАХА - нямам друга дума , лекарката - едно туловище над 120 кила , 120 са малко , двама думи я крепят на крака , че на собствен ход не може да стигне до детето - и вика да се обадели на линейка - а линейката - в "Пирогов"! Ами ...Без коментар ! Ако беше на умиране момичето , брой го умряло !

Много жалко за Мастър ...Дано не е сериозно и да се оправи бързо !






Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.05.06 06:37



Само малко да те поправя - миналата ггодина в Божурище бяха Квалификациите за ЮЖНА България ! За СЕВЕРНА обикновено са в Шумен...Ако и те бяха в София - е , за софиянци би било супер , но , съгласи се , колко би струвал транспорта на един кон от Варна , и колко часа ще се лашка по пътищата ?То ние едни хубави пътища имаме де ...






Тема Re: Тъпотиянови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.05.06 06:39



Странно , но и в Русе винаги са искали - а пък линейките май вземаха по 500 лева на ден , някаква подобна яка сума беше ...Съответно са ти отпуснати пари за състезанието - и голяма част за линейката отиват ...





Тема Въпрос....нови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано07.05.06 06:47



Един малко тъп въпрос и не по темата ...Ти последно стигна ли до Русе на кроса ? Имам предвид за неделята ?
Вашите не ги видях кога натовареха , мярнахме само камиона с Жоро вече като излизаше от портала , ама после чух да казват , че "шефът" им бил дошъл - ако не си бил там , на кого друг викат шеф ?






Тема Re: Тъпотиянови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано07.05.06 19:21



Абе на нас не ни искаха пари линейките,защото ставаше въпрос за един час-докато трае състезанието,ама пък за да ни разреши кмета ни искаха подпис и от полицията и от болницата,че ще имат техни хора там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.