Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 26.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тъпотиянови [re: dedomraz]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 18:40



Значи , след Дупница , по посока Благоевград , на около 15 км. , магистралата минава през с.Мурсалево. Покрай пътя има капанчета , скара и прочее. На 100 метра след тях в дясно е отбивката за с.Боровец. Ударението е на Е ..БоровЕц. На самата отбивка от главния път има ЖП прелез и веднага след него мост над река Струма , след него на 200 -300 м. пътя се раздвоява и по лявото отклонение на 500 м. е базата.
Винаги може да минеш , по всяко време , аз лично ходя към 15-16 ч. след обяд. През другото време там е бай Стоян и треньора Величко и ездачите Жорката и Ламби.
Най добре като наближиш ми звъни на 088/ 8300 921 , или по добре пусни СМС , че на непознати номера рядко вдигам. Аз ще се обадя да те посрещнат.
По принцип в мое отсъствие не пускат хора , щото базата още е в строеж и без това доста любопитни идват да гледат и работници се мотаят и затова.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор SEABlSCUlT (член)
Публикувано05.05.06 19:25



Много,много лошо.Цяло престъпление-да се провежда на такъв терен.
И това с линейката.
Май само у нас е така,уникални сме просто,кой като нас.
Дано с детето всичко е наред.
Съжалявам за Мастър,дано да се оправя бързо и да се възстанови напълно.
(ще видя и от нашата конюшня като се върнат какво ще кажат)



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор HORSELOVE (еленчанче)
Публикувано05.05.06 19:35



Много грозно, наистина!!!
Желая бързо оправяне на детето и кончето!



Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано05.05.06 19:49



Хора,сори,че не е по темата,но като стана дума за линейки-вие нищо не знаете.През Разград минава река Бели Лом.Същата тази река минава точно до нашия блок.На 2.01.06 баща ми видя от балкона как двама мъже вадят от водата едно дете и после се опитват да му правят изкуствено дишане.Първо се обадихме за линейка ,а после слязохме на цимента на коритото на реката,за да видим дали можем да помогнем,но детенцето вече си беше отишло от този свят.Беше ужасно.Дойдоха пожарната и пуснаха стълба от моста,по която изкараха мъртвото телце,а след 30 мин се появи и линейката.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано05.05.06 20:12



Вчера на нашата база се роди конче от Ких Бах Зет...доста рано сутринта и доктора ми обясняваше как за три минути е стигнал до базата и бил по бърз от линейка,а аз му обясних,че е имал още време,ако се е състезавал с линейките защото те идват на 30-тата минута,но както и да е....В България сме все пак....
А какво не ви харесва за северна България да се преви в Шумен...терена ни е много добър ... особено по това време на годината е иделно,даже и да вали калта не е до коленете на конете (верно,че е кофти,но не чак толкова...).Миналата година аз като скачах,майка ми и баща ми бяха учудени от терена...как може толкова хубажа трева....Няма дупки и е равно..супер си е ....



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано05.05.06 20:20



А знаеш ли как се казва момиченцето..Аз като бях във Войводиново се запознах с едно момиче,което скачаше за първа година в "Н",значи и тази година е там ... и май от момичетата им само тя скачаше,но не съм сигурна...Тя беше една нисичка,много весела.....?!!?!?



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
АвторKATЛA (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 22:16



Много неприятно!Много!Не си го обяснявам как така са нямали линейки?Ние преди няколко години като организирахме надбягванията в Хасково,ни трябваше полиция и линейка с лекар на място по време на състезанието.Иначе нямаше да ни го разрешат.Събират се много хора,всичко става!
Съжалявам за кончето!Пиши как минаха другите.Не знаех,че терена им е толкова лош.



Тема Re: Сърдечен масажнови [re: adonia]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано06.05.06 13:16



Ако не се направи сърдечен масаж и изкуствено дишане, до 6-та-8-ма минута човекът си отива... Ръцете трябва да потъват на 4-6см на гръдния кош (два пръста над слънчевия сплит и точно в центъра, за да не се счупи някое ребро), иначе няма смисъл от масажа, все едно нищо не се прави... Съотношение обдишване:сърдечен масаж - 2:15. Жалко за удавеното дете...

A word is enough to the wise.


Тема Re: Сърдечен масажнови [re: Бo^]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано06.05.06 13:22



Ами ние тези работи ги знаем-майка ми е медицинско лице и аз покрай нея,но те хората казват,че още като са го извадили от водата е било мъртво,а после по новините казаха,че то е паднала в реката в района на автогарата и водата го е влачила близо километър.Беше отвратително, а най-гадното беше ,че линейката спря точно пред мен и видях мъртвото телце,цялото синьо като го вкарваха вътре.Съжалявам,поувлякох се.



Тема Re:нови [re: KATЛA]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано06.05.06 13:23



Преди няколко години на национално състезание по йога едно момиче, бивша гимнастичка, докато прави някаква сложна асана, си глътва езика. Чист късмет, че в публикато имало лекар... От този случай нататък станало задължително да присъства такъв, до онзи момент явно не са считали за нужно.

А в плевенската база - на Гетови - работникът ми разказа (преди две години, когато бях там) как едно момиче при първата й езда без корда, било хвърлено много жестоко от коня - превъртяла се във въздуха и паднала със страшна сила на земята, и си глътнала езика. Успели са да я спасят за щастие.

A word is enough to the wise.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.