Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 01.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Тъпотия  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 15:53



Днес е квалификацията за ДП конкур в Стара Загора.
Бесен съм.
Ако оставим настрана , че от твърдия като бетон терен си осакатих един кон и го спирам от по нататъшшно участие , то организацията е направо смайваща.
В паркура на 110 см. има падане на дете. 5 минути в безсъзнание , гълтане на езика, паника по терена. И на този фон организаторите не са подсигурили линейка и медицински екип. 30 минути чакат линейка да пристигне от Стара Загора.
Сега пиша темата в прекъсването от 1 час , което федерацията наложи за да се подсигури медицинско обслужване на турнира.
В 110 см. имам още един кон и ако и на него му стане нещо , ще спра Вимпел да не участва на 130 изобщо.
Както казах , бесен съм за Мастър , прибрали са го на 3 крака в бокса.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Sarav4eto:) (Дивото зове)
Публикувано05.05.06 16:19



Точно това говорихме с роси преди да заминат - за терена, че е ужасен! А пък ако вали - кал до колене!
Кое дете е паднало и добре ли е вече?!


[ItGRABSyou...]



Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 16:29



Доколкото ме информираха , детето е момиче от "Херос" Войводиново. Откарали са го в болницата в Стара Загора и към този момент няма още информация дали е нещо по сериозно. Въпреки , че комоциото от 10 -тина минути само по себе си е достатъчно сериозно нещо и доколкото знам в такива случаи , особено при деца се налага да се обездвижи поне 2-3 дена, в тъмна стая и шумоизолирана , за да няма дразнители на сетивата.
Случват се такива неща , но фарса с медицинското обезпечение е очеваден.
Преди малко ми се обадиха , че 2 клуба отказват по нататъшно участие . Аз още се колебая , ще видим.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор DustDevilМодератор ()
Публикувано05.05.06 16:31



Как може изобщо да допуснат състезание да се проведе на такъв терен..... Наистина имаш право да си бесен, защото дори и да не си личи сега може и доста други коне да получат разни проблеми от твърдия терен... Пък и липсата на линейка е недопустима също....
наистина си е тъпотия и то Българска.. може това да си е клише вече, ама си е вярно, какво да се прави... другите страни, в които се провеждат конни състезания поне се внимава за конете... А тука отдавна се е изгубило уважението към конете....

Редактирано от DustDevil на 05.05.06 16:34.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Sarav4eto:) (Дивото зове)
Публикувано05.05.06 16:34



Леле, стискам палци да се оправи...обаче, най-тъпото е, че не е само там. Есента Янка като си счупи крака (зверски) ПОЛОВИН ЧАС се чака линейка, при положение, че Пирогов е на 5 минути с ТРАМВАЯ!
Аз се надявам наще да се откажат, но жестоко ме съмнява...
Наистина точно това си говорихме с Роси, че хората си изкарват конете на три крак от тоя терен. Мислехме, че е по-добре за северна България да се прави в София напиремр, защото терен си има и то добър, повечето хора са от ергиона на София (Божурище, Банкя, Егида,а и самата Хан Аспарух), а и има предостатъчно боксове. Нали на самсунга ги събрима всичките турчуля и прочие... Не знам до колко идеята е добра, просто го обсъждахме като вариант...а изцепките с мединциското обслужване са напълно възможни навсякъде

[ItGRABSyou...]



Тема Re: Тъпотиянови [re: Sarav4eto:)]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 16:38



То си е за колебание отказването , щото това все пак е квалификация за ДП и ако не я преиграят , конете и ездачите губят сезона.
Абе вкараха ни в шиник , ни така - ни така.
Още не са почнали , скандалите текат с пълна сила в момента , ще видим какво ще излезе накрая.



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Sarav4eto:) (Дивото зове)
Публикувано05.05.06 16:41



Абе квалификацияя, ама като си преебеш коня за цял сезон? Не съм тая дето ще ти дава акъл разбира се, но това е моето мнение. Съжалявам за израза, но и аз избеснявам, защото нищо чудно и наще коне да излязат сакати, а Ави да вземе да издъхне над някой оксер!

[ItGRABSyou...]



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор dedomraz (грозен)
Публикувано05.05.06 17:12



Е те тия са за трепане... Пусни инфо за детето като разб нещо. И за коня.



Тема Re: Тъпотиянови [re: dedomraz]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню (непознат)
Публикувано05.05.06 17:44



Детето е добре по последни новости. Само комоциото и уплахата.
Мастър приключи състезанията за тази година , както се очертава .....
Абе това е положението, другия път по-добре



Тема Re: Тъпотиянови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор dedomraz (грозен)
Публикувано05.05.06 17:57



За детето - добре, че не е нещо повече. За Мастър - мнго кофти, дано се възстанови напълно. Изв. за въпроса, къде точно е твоята база? Щото неделя обиколих района на Дупница, а забр. името на селото. И последно - кое време е удобно да намина?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.