Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 29.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Тавиан...нови  
Автор мoзa (horse rider)
Публикувано12.03.06 21:16



Не знам как да започна такава тема...Малко ми е неудобно,че ви занимавам с моите проблеми ама наистина е важно...
Значи да си дойда на темата...
Както гледам в наща конна база няма свободни коне,които да яздя и да се състезавам с тях и говорих с майка ми по този въпрос и аз си бях харесала одавна едно конче от сайта на Кабюк -Тавиан - и тя ми каза да разпитам каквото мога за него,но от сайта нищо не можах да разбера!
Ми ето малко инфо за него:
Име:Тавиан
Пол:Жребец
Порода:Източно Българска
Цвят:Кестеняв (или поне така пишеше )
Дата на раждане:12/03/2001 Честит рожден ден!
Местонахождение:Шумен;Кабиюк
Височина при холката:159см
Дължина:152см
Свирка:19см
Гърди:179см
Тавро:3659
ето и няколко снимки:(аз ужасно много го харесвам не знам за вас)


Та въпросите са ми няколко:
Според вас дали е подходящ за мен?
Каква ще е приблизителната му цена ?Как мислите вие?
Ми това е...
Ще съм ви много благодарна!наистина!
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

I love Moza!

Тема Re: Тавиан...нови [re: мoзa]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано12.03.06 21:42



Красиво е кончето, поне и на мен ми харесва. Особено на втората снимка много добре изглежда. Цената... хмммм... най-вероятно в ниските петцифрени суми.... предполагам.
Дали е подходящ за теб... млад жребец, най-вероятно, който няма никаква тренировка: сама прецени.
Предполагам на сайта имат телефони, обади се и разпитай...



Тема Re: Тавиан...нови [re: DustDevil]  
Автор мoзa (horse rider)
Публикувано12.03.06 21:50



Това си ми беше и проблема-нямат НИЩИЧКО даже и имел!Нито телефони ,нито поща,нито даже и адрес ако реша да отида!
За това,че е млад-нямам проблем обичам предизвикателствата,а и ще му бъда първата ( и надявам се последната)стопанка и няма да е бил бит или трениран не както трябва или нещо такова от други хора!Ще си свикне с мен и като се подготвим ще започнем спортна кариера!Кой знае може да се окажем добри!
Имам съмнения ,че бащата на кончето е Тарзан ама не съм съвсем сигурна...

I love Moza!

Тема Re: Тавиан...нови [re: мoзa]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано12.03.06 22:33



Дам... Пробвай на този имейл да се свържеш със Светлозар Кашчиев: smkgeg@mbox.digsys.bg... Евентуално може да пробваш и този телефон: 0888/202888. Не знам дали информацията е актулна и дали ще те свърже с точния човек....!!!!!!!
Сега няма проблем, но да знаеш, че трябва месеци наред да прекарате само в обуение на най-прости неща... Трябва да имаш много търпение. Хубаво е човек да има самочувствие, но да е в границите на реалното. И тук не казвам нищо против теб или какво и да било, просто наистина да погледнеш трезво на ситуцията и да прецениш дали имаш всичко необходимо (пари, умения, треньор), за да се справиш с един млад жребец. Това решение можеш да го вземеш единствено ти.



Тема Re: Тавиан...нови [re: мoзa]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано12.03.06 22:50



Много симпатично конче.Но не мислиш ли ,че можеш да си намериш кон,който вече е научен и би могла да се учиш ти от него.Тепърва да се учите двамата млади взаимно е малко рисковано.Това са ежедневни тренировки.Прецени сама дали ще имаш време за него всеки ден,колко от другите си планове и ангажименти си готова да загърбиш.
Казвам ти го,защото е лесно да се каже "искам"и после изведнъж се оказва ,че сметката ти не излиза.С мен стана същото-за това сега Звездин си седи нетрениран,вече тригодишен.Вярно е ,че се грижат за него,но плановете ми бяха съвсем други...Казвам моя си опит.Хем аз нямах никакви намерения да го яздя или да го пускам по състезания...Пак се оказахме без време за нас двамата.А почна наистина красиво всичко...
Така че си помисли много хубаво,като голям човек...
Един млад кон,който стои без работа в конюшнята няма да научи много.
Все пак решението си е твое.Споделих само опит.



Тема Re: Тавиан...нови [re: DustDevil]  
Автор мoзa (horse rider)
Публикувано12.03.06 22:59



За самочувствието ми е пределно ясно!Нямах предвид,че се хваля...просто се размечтах...мисля,че имам необходимите неща освен разбира се одобрението на майка ми!Много ти благодаря за телефона и е-пощата!Наистина БЛАГОДАРЯ!

I love Moza!

Тема Re: Тавиан...нови [re: мoзa]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано12.03.06 23:07



Аз също не съм имала предвид, че се хвалиш. НЕ! Просто, когато човек се разметае, наистина не може да погледне реално върху ситуацията. Дид е напълно права... Ежеднени тренировки, без оправдания. И много често ще трябва да се занимаваш само с неща, които вече знаеш. Няма да има дълго време нищо вълнуващо като скачане и т.н. Огромно търпение и време ще е нужно. А още по-често нещата няма да вървят изобщо както трябва... Още повече търпение и време. Ще е много трудно. И може би наистина ще е по-добре да се огелдаш за някой вече обучен, за да можеш да напреднеш достатъчно, за да обучиш сама кон.
Няма защо. То дори не се знае дали ще са ти от полза.



Тема Re: Тавиан...нови [re: DustDevil]  
Автор мoзa (horse rider)
Публикувано12.03.06 23:17



Може би сте прави...,но къде ще намеря такъв сладък обучен кон?
НЕ не ми е толкова за това ,колкото-тези обучените обикновено са някви състезатели печелили хиляда награди и сигурно ще са супер скъпи, а аз ...де да знам...толкова скъп кон не искам ,а и едва ли мога да си позволя някой от онея - 500 000 000евро...

I love Moza!

Тема Re: Тавиан...нови [re: мoзa]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано12.03.06 23:30



Ами нямаш ли наблюдения над конете в базата?Сигурно имаш любимци,които скачат добре.Поразпитай дали не се продава някой от конете,с които имаш контакти в базата.Хубаво е да си вземеш кон,когото познаваш.Или най-малкото харесваш от личен контакт.Не вярвам и да са на такива цени,каквито ще ти кажат в Кабиюк.Това ,че кончето е скъпо и е от добра порода,не значи автоматично,че ще скача добре.Цената ,както сме казвали вече не прави коня скачач.
Лично мнение,но съм страшно предубедена към конете,които се продават на страхотно високи цени по нета...Не само снимката може да те излъже,но и...продавача.



Тема Re: Тавиан...нови [re: KATЛA]  
Автор мoзa (horse rider)
Публикувано12.03.06 23:30



Ох,ами тогава,щом ме убеждавате,че не е подходящ за мен...ми ще ми препоръчате ли кон,който да е обучен да скача,да мога да се уча и аз на него ,да мога да се изявявам в спорта с него,да е някой от прилична порода-както например Тавиан беше източно българска,и най-вече да е на прилична и достъпна цена!Помогнете ми моля ви!

I love Moza!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.