Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 26.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Течащ нос  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано15.03.06 17:40



Един приятел ми е пратил мейл с молба да питам тук за неговата кобилка.Аз и Петя ще питам ,ама повече глави-повече идеи.
Та приятелчето се оплаква ,че носа на кобилката течал сутрин.Опитвал доста неща но нищо не помогнало.
Някой има ли подобен случай в практиката си?Знаете ли какво помага в такъв случай?



Тема Re: Течащ носнови [re: KATЛA]  
Автор Gerb ()
Публикувано16.03.06 00:49



Може да е алергична кам част от тревата или прахта в сламата или сеното. Ако е това, може да вземе сеното преди да си храни кобилката му, да седи в вода за няколко минути. Така сеното няма да има толкова много прах в него.



Тема Re: Течащ носнови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.03.06 01:18



На Мери й течеше носа първата година като докараха зараза и не беше ваксинирана ...Важен въпрос - този кон дали е ваксиниран за инфлуенца през последните 6 месеца ?



Тема Re: Течащ носнови [re: Gerb]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.03.06 01:21



Обикновено при алергия / ако сеното е трпенирано с някой химикал / , се лющи муцуната ...



Тема Re: Течащ носнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано18.03.06 23:35



Не ми е писало приятелчето още-той не е от интернет маниаците,но се съмнявам сеното да е третирано с някакви химикали-момчето живее в екологично чист раьон.Повече ме съмнява алергия от прах.Но ще почакам да ми отговори и пак ще пиша тук.Петя каза,че ако не мокри меления фураж вечер може и от това да се получи.Той не е вчерашен и не вярвам да не го мокри,но не ми е отговорил засега и не знам .



Тема Re: Течащ носнови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.03.06 04:54



Сигурно може и да е от прах , макар , че аз такъв случай не съм виждала при нас ...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.