Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 18.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Първата розетканови  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню ()
Публикувано14.01.06 15:13



Да се похваля ....
Днес новопоявилия се клуб "Марек" се сдоби с първата си розетка .
Вимпел стана 3-ти до 110 см.
Мастър също скача , но получи 17 наказателни точки . Май само едно препятствие не е бутнал . Още преди да излезе , треньора ми се обади , че се е схванал нещо коня и няма да го пуска , после каза че горе-долу се е оправил , но явно не е било оправянето както трябва.
Не знам дали може да се схване от нещо . Олга да каже . А понеже нямаше свободни боксове на Хан Аспарух , конете ги изпратих рано сутринта и влязоха в манежа направо от камиона. При транспорта ли му е станало нещо , не знам .
Хермес също скача , но в по-долния клас за неучаствали , извън класирането , мина с едно бутане.
Като за начало не е зле мисля хе хе хе



Тема Re: Първата розетканови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор dedomraz (грозен)
Публикувано14.01.06 15:40



Честито за първата розетка!



Тема Re: Първата розетканови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор SEABlSCUlT (непознат)
Публикувано14.01.06 15:45



Правилно мислиш. Можеш ли да ми кажеш нещо повече за Мастър -преди известно време в конюшнята имаше един Мастър,но го продадоха-харесвах го много,доста сме се закачали с него. Не го пускаха много по състезания,защото не се представяше добре, ама е готино конче



Тема Re: Първата розетканови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано14.01.06 17:04



Честито!!! Дано успехите да продължават!



Тема Re: Първата розетканови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню ()
Публикувано14.01.06 18:32



Да , за същия Мастър става дума , преди 4 - 5 месеца го купих от Банкя , беше при близнаците. Тука на тренировките скача добре , но сега на състезанието нещо се насмете. Живот и здраве , ще видим по натам как ще е.



Тема Re: Първата розетка [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор SEABlSCUlT (непознат)
Публикувано14.01.06 22:26



E ,аз яздя точно там, а за Мастър пожелавам да има успехи на състезанията



Тема Re: Първата розетканови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано15.01.06 04:17



Честито и от мен ....още много занапред...!!!А със Сакраменто (ако не греша) какво стана не го ли пусна или още е малък?!!?



Тема Re: Първата розетканови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано15.01.06 19:43



Честито ! Млад куп , първи старт , първа розетка ...Аз го гледах вечерта по канал 3 - в интерекс на истината - страшно съм недоволна от коментара , защото не казваха точки , време и доста от имената на конете ...Как се казва кобилата , която стана първи в този паркур ? Така и не казаха !
възможно е Мастър - ако е бил потен , примерно и е било студено в караваната , ако се е стресирал от пътуването ...Възможно е да се схване . Една от моите кобили се беше схванала почти като коня пред Народното събрание - само главата си можеше да помръдне . На една тренировка треньорът качи друг на гърба й за бързата работа , ама аз бях 54 килограма , а той - над 80 ...И след обяд чак се беше вдървила ! Разтривах я над половин мчас , за да помръдне ...
По това , което видях / между другото - не бяха ли 4 бутания - защо 17 точки ?/, Мастър има големи възможности . На тройната комбинация отиде ного бавно , без импулс - и се измъкна ! мисля , че е той тепърва ще показва какво може .
А за Вимпел кофти , че му сложиха 2 точки от време - не мисля , че се движеше бавно . Мина чисто , а това се отнася само до него и още два коня - тези , които участваха в баража



Тема Re: За Олганови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню ()
Публикувано16.01.06 00:33



Мастър , освен че се беше схванал , имаше и лошия късмет да е с 1-ви стартов номер , нямаше време да го разтрият и разтъпчат. То още при товаренето имаше ядове , Хермес , жребеца правеше номера и закъсняхме . Да , Мастър мина с 4 бутания , не знам защо 17 точки. Аз имах работа и не можах да отида , гледах записа на камерата после.
Вимпел мина чисто , на един стационат само издрънча бариера но не падна , късмет . Иначе той е много мощен и скоростен кон , ще участва в шампионата предимно , конкура му е за тренирвка . Указанията на треньора бяха , Светльо да го спира и да се стреми да мине чисто , без да се интересува от времето. Ако ти направи впечатление , коня скача със сила предимно и почти без техника , опитва се да влачи след скока и по тази причина трудно може да скъси при излизането от препятствието. Този стил му върши работа в кроса , но в конкура му пречи. Сега наблягат при него на скари , кавалети , скачане в коридор и обездка , за да го подчинят и да започне да върви спокойно . Височината за него не е проблем , тука по моя идея /треньора беше против много , но му наредих/ , та направиха му паркур от 7 препятствия , една тройна комбинация на 120 , 2 стационата на 140 и един оксер на 110 . Мина чисто два пъти , на третия отби на оксера.
Моя е грешката , няма да се меся повече.



Тема Re: За Олганови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано17.01.06 18:08



Да , и жребият е важно нещо ...Първите обикновено са по - онеправдани - ако си по към средата поне , можеш да видиш кой къде бърка , къде е по - трудно ...А когато си първи , вече е на голям късмет ...Нищо , другия път сигурно ще мине по - добре - все пак и това си е опит ! Може би са дали едната грешка от време , не знам - по телевизията не ги обявяваха .Казаха камо за двете точки от време на Вимпел - нямаше как де , защото трябваше да кажат защо като е минал чисто , не продължава за бараж .
Видях , че е темпераментен , личи си . Но се справяше много добре . Гледах го снощи на страницата ти - страхотно изглежда . Не знам в какъв вид си го взел , но в Русе сякаш беше по - слаб като скача ...
Вярно е , че по принцип треньорите по - добре си преценяват конете - все пак нали това им е работа ? Е , и те са хора , и те бъркат . Никой не е безгрешен !




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.