Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 19.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нещо ново....нови  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 15:27



Нали знаете поговорката, че мн хубаво не е на хубаво. Е, така е! Съжалявам че не съм писала от мн време, но просто не бях на сембе си. На 2ри(един ден слред като взех Карито на издръжка) тя се разболя, викнах доктор и казаха че е вирусен артерид, ако някой го интересува болестта- малко по надолу на този адрес:


Частта с 80% смъртност направо ме побърка!!!Висях по цял ден на базата, скъсах си нервите с доктори и шефовете на клуба, за които 15 лв за инжекции са прекалено мн, нищо че кобилата е с температура 40 градуса, разорих се, защотото все някой трябваше да плаща за тези неща....и 2 седмици по-къснож се оказа че кобила всъщонст не е болна от това!!!! Вбесих се-бях доволна естествено чце не е толкова гадона болест, но и алтернативата не беше мн по-розова-пукнато или счупено около задна лява скакателна става.Снимахме я- за щастие и тази прогноза се оказа невярна! Сега се знае само че има течност в ставата и още не сме решили ще се прави ли пункция или може да се разнесе от само себе си... Та това при мен...Сага кобила те по-добре-вече не вдига температура и се мажем с разни неща за ставата!тук е мястотот да благодаря на Краси, защото нейнатка рецепта наистина помага! Иначе яздя който ми дадат-Салвадор, Дундо...Когато Ангелина беше на море яздих Глория и Ванчо, даже се шегувахме че трябвало явно да спра да плащам за тоя кон, за да започна да го яздя!
Сега стискайте палци да се оправи кобилаката, защото лечението е дълго и трудно, но поне не е толкова безнадеждно като първите 2 диагнози!
И пак извинявайте, че не съм писала и не съм отговаряла!Обещавам, че когато нещата се оиправят ще се реванширам!Мн ви обичам!Целувки!



Тема Re: Нещо ново....нови [re: Дecи]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано22.08.05 04:51



Познатто ми е ...И ние луднахме с тоя мокрец ...Огичоат ни задните крака по - малко , но без болка и точно движението ни помага да се разкара ...Мазания , илачи , глупости ...Не става по - зле , ама и не минава ...Мани .
Конете са като децата - понякога наистина влагаме много в тях !
Ако се замислиш при нас как е ...Обезпаразитяващи , при това - на всеки 3 месеца , витамини , ваксини , лекарство като му отече задния крак , сега лекарства ...
Ей това е лошото при нас - че нямаме доктор , дето да дойде и да ти каже , че конят има това и това и се лекува с това и това ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Нещо ново....нови [re: Дecи]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано24.08.05 20:40



Eh, mili4ko... Dano se opravi napulno i da e po-skoro! Uspeh!

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: Нещо ново....нови [re: Дecи]  
Автор horse_mania* (непознат)
Публикувано24.08.05 21:09



Успех с лечението - независимо колко е дълго , важното е да дава положителни резултати !!!Дано Карито скоро да се оправи и да се възстанови! Успех още веднъж !



Тема Re: Нещо ново....нови [re: Дecи]  
Автор Дyпнишkoтo Пapвeню ()
Публикувано24.08.05 21:59



Хм !!!
Явно шефовете на клуба са взели твърде буквално термина "След като взех Карито на издръжка" и затова не са се охарчили за илачи , т.е. предполагали са , че си го взела на издръжка и това включва всичко необходимо за издръжката му , включая и медицинското обслужване .
От друга страна ми е интересен самия акт на вземането на издръжка , доколкото и аз съм шеф и собственик на коне .
По точно ме интересува аспектите на договорката .
Примерно , ти вземаш коня на издръжка , но той дефакто не е твой ? Или са ти го прехвърлили документално и вече си е твой ?
Ако не е твой и ти се състезаваш с него и вземеш , да речем , призово място на състезание и те решат в един момент да го продададат , тогава какво ?
Това , че си го издържала ти дава право да претендираш за процент от продажбата , или ако не искаш да го продаваш , те от своя страна да се съобразят с теб ?
Ако от друга страна е твой , тогава тези въпроси отпадат и ще го правиш каквото сметнеш за необходимо .
Още в предната тема когато каза , че са ти го дали и са казали , ето коня все едно е твой , ти си го гледай и издържай , никой няма да го пипа и прочее неща , ми беше интересно да задам тия въпроси от просто любопитство , но щяха да те наведат на черни мисли и не исках да ти развалям щастливия момент.
Така . Защо се интересувам от това ?
Тука по нашия край има доста гърци развиват бизнес . Един от тях се занимава и с коне в Гърция и така между другото дойде на една от тренировките на Сакраменто . След като разбра , че коня е на 3 години и 5 месеца , а за пръв път му е сложено седло през м.04 тази година , започна да ми говори нещо да го вземел под аренда и т.н. не разбрах точно какво .
Та затова се интересувам от такива съвместни мероприятия и как се регулират отношенията ако евентуално се навия на такова нещо.



Тема Re: Нещо ново....нови [re: Дyпнишkoтo Пapвeню]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано25.08.05 07:55



Не само ти се питаш ...На мен ми беше странно как можеш да плащаш издръжка на един кон , а да яздиш каквото ти дадат ? Ама се оказа , че там може и е нормално !
Та сега като попита се сетих и аз за няколко въпроса , които не зснам има ли ги в такъв договор - наистина кой поема лечението на даден кон - в дне ситуации - конят е болен / контузен / по вина на моментния собственик или по вина на истинския собственик - този , който го е дал под наем ?
Второто - ако конят , не ай боаже , счупи крак , извадзи си око - или въобше получи някакво трайно увреждане , кой плаща - пак ако е станало по вина на едната или другата страна ...
И третото , най - лошото - ако конят умре . Същия въпрос .
Защото човек тия неща трябва да ги обмисли и опише предварително . Абсолютно всичко няма как да бъде предвидено - но поне основните неща ...
И понеже има много неясноти , и ако едната или другата страна се заинати и заяде , ще се почнат едни спорове , едно търсене на права ...Аз предпочитам наистина да си е МОЙ кон - да си го купя - и каквото сабя покаже . Само споделям мнение
А въпросите ги зададох във връзка с това , че през април ни караха дда подписваме договор за боксовете , които ползваме - с плащане със задна дата , без предизвестие / на нещо , което си има собственик , но той не се е интересувал от тази собственост с години /- и там се оказа , че като наемаш бокс , имаш само ЗАДЪЛЖЕНИЯ !После договора не знам колко пъти го променяха , защото беше голяма смехория в този си вид - и накрая пак никой не подписа ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Нещо ново....нови [re: Oлra Пpaйд]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано27.08.05 14:22



Стискам палци и при вас и при нас да се опражят нещата!



Тема Re: Нещо ново....нови [re: DustDevil]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано27.08.05 14:23



Благодаря!Дано....



Тема Re: Нещо ново....нови [re: horse_mania*]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано27.08.05 14:27



Еееххххх, за съжаление има мн променлив резултат....ту се оправя ту се подува! Ве4е ще отка4а....



Тема Re: Нещо ново.... [re: Дecи]  
Автор vizantiq (Мимито)
Публикувано27.08.05 14:39



O6te li ne se e opravila...ujas
Dano skoro da se vaztanovi 4e i ti da se uspokoi6 malko




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.