Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 06.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ТУРНИР " СВЕТИ ГЕОРГИ В СОФИЯ "-14 МАЙ 2005нови  
Автор OлraПpaйд* (пак аз)
Публикувано16.05.05 04:34



Петък , 13 май
Денят започна шантаво . Ших до към 3 , когато разбрах , че и да не спя , пак няма да успея - преместването на " Свети Георги " по - рано ми дойде като гръм от ясно небе , и макар , че последните дни шиех като смахната нон - стоп и почти не спях , не устпях да наваксам разликата ...
За карпак рано сутринта бахме и на зъболекар - нещо , дето психически не го понасям ! Като резултат почти и не спах , а щяхме да пътуваме и пак щеше да ми се насъбере бая безсъние ...
С тенденция , че на другия ден няма да сме на хиподрума , този път отиваме по навреме , за да зкараме Голди и да пояздим .
Най - обикновена тренировка - първо Тишо язди по пистата , после се качвам аз .Отново правя един крэъг на дясно - а на завоя долу си мисля , дали всеки път ще се питам може ли Голди пак да го ухапе щъркела и да хукне като изогрлавен ...впрочем , едва ли . Сменихме " спирачката " - не съм убедена , че така би успял да решава точно колко да увеличи . Винаги съм държала това аз да го реша .
Както и да е , спираме при трибуните . Тишо така и не беше снимал , та правих " втори дубъл " . Само дето като минавах другия завой , се оказа , че креслата , изкарани за кроса , са ги скупчили в един ъгъл и са ги омотали в найлон , явно заради дъжда - и на Голди , който като цяло въобще не е плашлив кон , това кой знае защо му се видя страшно - и като се връщах пак да мина на галоп , умишлено го закарах край креслата и го повъртях максимално близко до тях . От време на време пусках реплики от сорта на това , че тия кресла наистина са много страшни и ей сега ще го изядат .
Креслата вече не ни бяха интересни , та се върнахме на пистата , ама тоя път той нещо се заинати и не вдигна галоп с десния крак , та го връщах два пъти - и аз се бях заинатила !
След това пояздих малко в манежа и реших да направя някой скок - въпреки многото комари . Като цяло ядяха най - вече Тишо , съжалявах го , но пък не може да не яздим докато падне първия студ и комарите се изпокрият !
Натправих няколко скока на един хикс , посвле на едно ниско препятствие - като цяло Голди беше в енергия , опитваше се да се засили и да се мята плоско като дъска , но пък поне като стъпи , не хукваше , все едно са му подпалили опашката - като във фаталния понеделник . Определено има разлика дали яздиш чистокръвен кон или нещо полукръвно !
На поредния скок , един от добрите , спрях - ако се бях закрастила да стане идеално , сигурно бихме замръкнали . А и Голди все пак се стараеше . Не се даваше всичко от себе си определено , но пък и аз не съм максималистка !
Прибрахме го да го разседлаем , Тишо го изкара да пасе , аз дойдох да си измия краката на коня , после отидох да прибирам амуниция и да глася вечерята - нкрая изчистихме Голди и го прибрахме , след което хукнахме към автогарата , за да видим има ли някой подходящ автобус - въпреки , че не можах да си свърша работа , бяхме решили да пътуваме . До последно се колебаехме дали за събота или неделя - последно все пак се спряхме на съботата - и без друго ни е традиция на " Свети Георги " да сме в събота - от 2002 -а все така правим .
на автогарата разбрахме , че все пак има един автобус на " Етап " от 2 и 30 - решихме , че това е идеалния вариант . Този , на " Ованесови " в 24 съм го намразила . Писна ми да пристигам в София в 4 и нещо и да се мотам , докато стане по - нормален час !
Касиерката нещо беше изнервена и на изненадания въпрос на Тишо ще има ли кой да ни продаде билет посред нощ / понеже каза , че работили / , се сопна нещо . Впрочем - от предния път ми направи впечатление , че касиерките им не са особено възпитани - за любезни въобще не говоря .
Прибрахме се и звънихме наред - на Руми , Сияна , Ния и Борислава . Ния и Борислава не вдигнаха и им писах - звъннаха ми малко след това .
Мимка беше казала , че ще идва , но й нямах новия номер .
Най - после / след два дни ! / пак имах Интернет - и се опитах да поотговоря в клуба , че предната вечер не ми се получи - до някое време все пак имах нещо като връзка , после и тя секна .
След това поговорих с момичетата от Копривщица - точно на връщане от зъболекарката минахме през един магазин за сувенири - странно , имаше картички от Русе и просто от България - и една серия изгледи точно от Копривщица - с един голям каменен паметник на ездамч на кон - оказа се , че бил на Бенковси .
Изкъпах се и приготвих камерите и акумулаторите , последните ми късаха нервите и се заредиха буквално в последната секунда - за капак на всичко записвачката ми се скапа тотално - изгори 2 - 3 подложки и успях да запиша само снимките на Карентос от Шумен за Мимка .
Не знам какво ми стана , явно бях луднала съвсем - изюрках Тишо да тръгнем още към 1 и 30 ...Само взехме " Кола " по пътя и отидохме на автогарата - и тогава се усетих , че всъщност автобуса ни не е в 2 , а в 2 и 30 ! Хем го писах в клуба и го казах на всички ! Ама с Тишо винаги се закъснява , бяга се и се лови транспорт в последния момент , та сега поне беше спокойно .
На автогарата беше прохладно , а и косата ми още беше мокра , но пееха славеи и беше тихо и спокойно ...Касиерката беше там и се извини - била ядосана ...Ех , аз ако съм ядосана ако всеки път се зъбех на хората ...
Автобусът дойде някъде 15 минути преди тръгването - качихме се и Тишо заспа почти веднага . Аз не можах . Винаги ми е гадно като пътувам с автобус , а за капак точно този шофьор караше доста нервно ...Настъпва газта - и почти веднага удря яки спирачки ...Абе ...Задоволих се да пътувам със затворени очи и да си мисля за различни неща ...Най - вече за настъпващия ден .
На Обнова спряхме за малко . Бяхме огладнели и си взехме по една кифла - уж 20 минути трябваше да стоим , а кифлите ги доядахме в автобуса ! За ккапак една пъгтничка се беше затрила някъде , някой каза , че била в тоалетната , а шофьорът каза , че за толкоз време трябва да се е удавила ! Шоу . Жената се появи и тръгнахме .
Тишо продължи да спи - аз успях да заспя точно преди влизането в София - колкото да се стресна от поредното яко набиване на спирачки . Навлизахме в крайните квартали и вече беше почти светло .Не беше особено слънчево , но поне не валеше .
Влязохме откъм " Орландовци " и завихме покрай гробището Май оттам минаваше трамвай №2 . Стигнахме автогарата . Докато вземахме завоя , усетих как мечтата ми за топъл геврек се сбъдва - за тези 2, които не зцнаят - сутрин по улиците на София ходят продавачи с големи хартиени чувалчета и продават ТОПЛИ гевреци . И на всяко ходене си мечтая за това - как ще стигна и ще си взема геврек ...Малките сладости на живота .
Само дето нещо се замотаха с бариерата и докато я вдигнат , човекъ с гевреците беше изчезнал . Върнахме се назад към гарата , по пътя гледам , как всеки яде геврек - а продавач няма ! На самата автобусна спирка обаче имаше продавачка , спрях пред нея и я погледнах като гладно куче , само дето не ми потекоха слюнки - и продавачката като каза " Колко искаш , миличко ? " , съвсем ме разби ! Взехме по дсва геврека , звъннахме на Руми , че сме пристигнали , и поехме пеша към тях .
Обожавам да вървя пеша из централната част на София . Това е съвсем друга друга Бългаия - един съвсем различен свят ! Вървим с Тишо , зяпаме витрините като някои диваци и си викаме " виж това , виж онова " ...В София определено има какво да види човек . Забавно е , ако всеки ден край мен е такава лудница , сигуррто бих откачила , но ако го правиш 1 - 2 пъти в годината е забавно .
Наближавахме ЦУМ , около Халите за първи път видях пхлакат за състезанията . В движение се шегувах с Тишо да заобикаля по - отдалеч спрелите джипове , че тия неща многогърмят ...Излязохме пред градинката с многото знамена - даже се питахме точно колко трябва да са - може би колкото държавите в Европейския съюз - впрочем , прзнавам си , че не знам колко са !
Малко по - нататък се натъкнахме на църквата на открито , за която даваха репортаж около Велик ден . Отдавна съм спряла да се изненадвам на шантавите неща около мен - просто ги приемам като даденост . Но Тишо се въодушеви - искаше да види някаква икона ! Задърпах го обратно - в ранния час нямаше никой там , значи църквата не работи . Той каза , че щом няма стени , значи е отворена все едно , наяакрая от лбрлизкия фурт.гон един поп излезе и взе да храни гълъбите - Тишо взе да се бъзика с мен , че ако не сме били ние там , тоя поп нямало да се сети да нахрани птиците - едно богоугодно дело . Тук се опитах да възразя , че май нямам спомени в Библията да пише за хранене на пгици , но вниманието ни беше привлечено от близката сграда , където часовник отброяваше колко дни ни остават до влизането в Европа . Сякаш сега сме някъде другаде !
Зяпайки витрините стигнахме градинката пред " Кристал " - там имаше памеетник - реално имаше една глава , и аз тъкмо питах дали това е Захари Стоянов , когато Тишо каза , че ако била цепната , е на Стамболийски ...Варно , цепната беше ! И той взе да ми разказва как се возел на файтон и го нападнали и гто убили . Е , това със сигурност не сме го учили ! Поне заради файтона щях да го запомня !
Така стигнахме до Руми . С нея не бяхме се виждали от миналия " Свети Георги " - пихме заедно кафе и поехме към базата .
Мислех си , че ще закъснеем , беше вече почти 9 , за късмет стигнахме точно навреме - конете вече загряваха , но още не беше стартирал първия участник .
Сияна вмече беше там , докато се прегръщахме , попитах за стартния лист , защото на идване нва двете възможни места не видях . Имаше до входа към паркура - но участниците бяха 59 , и нямаше да успея да ги препиша , преди да почнат . Оставаше ми да пиша в движение .
Ния и нейната Деси също вече бяха там , удобно заели позиции на седалките най - горе . Само дето аз не мога да седя на едно място , пък и камерата не приближава чак толкова . Тишо много искаше да снима , та оставих снимките на него , а аз се задоволих да правя по някой клип .
И така , ранно утро , прохладно , влажно , кани се да вали ...Витоша е в облаци и мъгла , а насреща е оловносиньо небето ...
В движение разбирам , че и вчера , и днес преди състезанията , е имало преглед като на кроса . Звучи ми странно . Нямам време да размишлявам върху това - стартира първият участник - Петър Марчев с Мелвил .Минаха с 8 н.т. за 78, 47 сек
Втора трябваше да стартира Симона Симеотнова с Премиера - но името й беше задраскано на стартовия лист . Обявиха Тодор Василев с Гард - знам , че някъде събори , защото не се класира за бараж - но не съм записала къде .
След него стартира Красимир Сребров с Данте - той просто падна - мисля , че на комбинацията , защото Тишо го е снимал на земята пред препятствие 8 а .
След него стартира Апостол Тенев с Ландорф - този кон не помня да съм го виждала преди .Алест , остриган , без бяло по главата . Отби два пъти - и камбана .
След него стартира Аспарух Атанасов с Вилгор -. мина чисто , но за 88 , 35 секунди - и му сложиха една грешка от време . Контролното време се оказа 86 секунди
След това беше Петя Тодорова с Нищо Лично - допусна 12 н.т. , времето не успях да запиша .
След нея стартира първия румънски представител - Клаудио Джордже с Леонардо да Винчи - един як тъмно алест кон с бяла звезда на челото - Сияна си го хареса много . Мина чисто в контролното време и стана първия участник за баража . Пуснаха му пасо добле - пускаха го на всички , минали чисто .
Тук трябва да вметна , че този път международния турнир включваше румънци , турци - и един швейцарец за цвят .
Девети трябваше да стартира Димитър Камбуров с Рамона , но беше задраскан - Сияна каза , че на прегледа куцала .
Десети стартира Адриян Тодоров с Литъл Лило - невероятно красиво сиво същество - на снимките видях някакво западно тавро на левия заден крак - явно не е български .Също мина чисто - втори участник в баража . Оле !
Единайста беше Яна Терзиева с Дъглас - мина с 4 н.т. за 85, 11 сек . не съм сигурна кое препятствие бутна - мисля , че някое от вътрешните , които бяха далеч от нас .
В интерес на истнината , Дъглас вървя доста по - уверено , отколкото в Русе -. Или поне на мен ми се стори така . Дали на тревата се хлъзгаше не знам , но можеше и да не бутне . По принцип . Реално погледнато - много от конете вероятно можеха да минат чисто - все пак говорим за големи коне , или поне средни - и много от тях струват доста . Да де , ама ако наистина беше толкова лесно едсин кон да скочи паркур 110 см , тогава всичките 59 участника трябваше да минат чисто , нали ? А не стана !
Всъщност това исках да кажа след кроса в Русе - не да омаловажа нечий труд . Не е толкова лесно . Скачала съм с Мери паркур 110 см - вярно , не на съсктезание , но тя можеше . Щеше ли да мине чисто ? Не знам , на нея й бяха проблем комбинациите ...Заради ръста . Може би щеше да може , ако тренирахме ...Но Мери я няма и вече няма значение ! А и да я имаше - на мен не ми беше коронния номер в живота непременно да отида на състезание с нея . Умчих я да скача за себе си , за мое удоволствие . И скачах толкова , че да ни е приятно и на двете . Това беше хубавото . А на състезания обичам да ходая , за да гледам и за снимам .Пък и човек винаги може да види и да научи нещо ново .
И така , стартира Ивелин Вълев с Памела . Във всеки случай - не учебната Памела от Пловдив - но също сива Памела .Мина с едно бутане за 77,91 сек.
Малко преди това със Сияна коментирахме един от конете , защото много приличаше на Гизберг от Варна - и се оказа той , само дето го яздеше ...турчин !Хакан Алкан . Минаха с 8 н.т. за 83,35 сек.
След това стартира Михаела Попова с Танк - мина с 14 н.т. за 90,71 сек.
Тук най - после разбрахме името на една много интересна кобила - тъмно кестенява , но на пулове - май само при ахалтекинците съм виждала точно такъв цвят - казваше се Дивна и я яздеше Тодор Георгиев . Как мина не знам , защото се оказа , че Светльо с Каспър няма да стартира - обявиха Радомир Матев с Калверо - когато пристигахме на базата , се разминахме в прохода с него . Сепна ме това как тежкоте му копита изтропаха по цимента ..." Боже , какво животно ! " ...Почти историята от Шумен , когато Атина Палада едва не ме отнесе ...Е , този мина спокойно , макар и доста плътно покрай мен ...Ама аз като не съм спала , ходя като дрпогирана и нямам никакво чувство за самосъхранение ...
Калверо не бутна никъде - и се класира за бараж .
Стартира Йонка Максимова с Гдиня ...Спомних си как я взехме от конезавода и как я водих ...Сякаш беше вчера , а не есента на 96 -а ...Събори едно препятствие и мина за 76 секунди и нещо
След нея беше Георги Стоев с Децибал - мина с 8 н.т. за 83,30 сек.
Двайсет и първа стартира Селиме Делиорманлеу от Турция с Осиек ...Почти 100 % съм сигурна , че конят е български ! Минаха чисто и се класираха за бараж .
След нтях и Недко Гайдаров с Арива също мина чисто - последното албсолютно не ме изненада - при условие , че в Шумен стана първи в средния клас !
Спомням си първия път , когато я видях ...Беше слад кроса в Русе 2003 -а - бяха я докарали да я пробват за пръв път на чужд терен , извън състезанието .
След това стартира Петрут Отеану с Леандра 76 от Румъния - още един участник , минал чисто .
След тях Павел Желев с Верея мина с 24 н.т. за 78,62 сек.
След него стартира Изабела Селестиян с Комишанка - една много сладка светло сива кобила . Събори две препятствия и мина за 82,86 сек.
След ниея беше Камелия Едрева с Делфин - гривата на Делфин беше на мрежичка , докато коментирахме това , нашата Деси каза , че повече харесва на кокчета , не така , а аз й казах , че ще я почерпя , ако успее да направи Голди на кокчета с тая грива ! Накрая Сияна каза , че то не кокчета , а направо кюфтета ще станат !
Делфин отби на комбинацията и допусна 9 н.т. за 105,59 сек.
След Това беше Янко Янков с Топ Гън - мина чисто за 88,39 сек , но му сложиха една грешка от време и не се класира за бараж .

След това стартира Димитър Джа.онгов с Леонардо - прекрасното сиво животно , което така си харесахме на миналия " Свети Георги " - мина с 10 н.т. за 109,21 сек.
След това Стефан Стефанов с Авилон мина с 24 н.т. - не записах времето . Втората Деси , приятелката на Ния , стриктно водеше записки , и ако пропуснех нещо , притичвах до нея да питам .
След това беше Емилия Димитреско от Румъния с Гьок - мина с 8 н.т. за 79 секунди
След това стартира Петър Марчев с Вингел - странтно , тоя кон никога не го бях виждала на живо , само на няколко снимки , а за капак е от кестенявите коне , които винаги казвам , че различавам трудно - но го познах !
Минаха с 8 н.т. за 79,19 сек.
След това стартира Симона Семеонова с Тригона - много симпатична сива кобила . За момент си спомних за Кап де Лион ...Щеше ли да ми се развика , ако снимах кобилата ? Не знам , май само един този път се киселеше на това - той още не се беше появил и успя и да се расмърди !
Мимка се обади , на Сияна , когато състезанието вече беше почнало - пътуваше към София и питаше кой стартов номер е Карентос .Все пак тя дойде навреме .
Кога точно дойде Борислава - това не мога да кажа . Признавам си , че дзаради безсънието някои моменти ми се губят !
Та Карентос беше вече на плаца за загряване , аз , разбира се , успях да го снимам на клип - и то точно преди Антон Дацинскки да ми се развика като каруцар , че сме се били разбрали да не снимам ! Аз не помня да съм се разбирала каквжото и да е с него - първо , защото реално лично не се познаваме . По принцип . И второ - аз не мисля , че бих се разбрала с някого за каквото и да е , ако ми крещи ! Гаранция ! Като цяло съм сговорчив човек и не съ войнствена , докато не ме настъпят . Но пък съм голям инат и много обичам да ми забранят нещо , ммм, такава амбиция ме хваща , че просто не е истина ! Да не говорим , че от 86 -а снимам коне - и не мисля , че се е родил този , дето ще ми забрани да снимам коне !
Спестих си някой гаменски отговор , можех да се изразя доста ...нецензурно , макар , че думата е слаба . Толкоз годзини на хиподрума си оказват влияние , ама не съм такава ! Пък и ми е под достойнството да се разправям като циганка на пазара !
Смешното е , че Сияна дстоеше до мен и също снимаше - а той само на мен се развика ! Явно не съм му симпатична ! Не , че ми пука особено ...
После стояхме с Мария Гетова и си говорехме за това - тя каза , че той си бил такъв - пък със сигурност го познава много по - добре от мен ! Само дето и аз съм ТАКАВА - мтного мразя някой да ми се бърка в живота и да ми казва кога да снимам на състезоние !
Нормите на поведение са да не снимаш в банки и обществени места със знам за забрана - но навсякъде другаде по допускане може !
Та пропуснах някои неща край ушите си , за да не ми се налага да реагирам бурно и насочих вниманието си към Тригона , която отби два пъти . Сияна каза , че сега ездачката й определено ще е против да я снимат - впрочем не знам , ако не друго , поне потупваше кобилата по шията на излизане от паркура - не я подпука с нагайката !
След нея стартира Тодор Василев с О'кей - допусна 13 н.т. за време 89,85 сек , като в цялата работа измаше и отбиване на шесто препяствие
След това беше Цветомира Цветкова с Добуш - с риск някой пак да каже , че се заядам или нещо от сорта - не отиваше с котня това момиче . Не му висеше чак на устата , но определено не му помагаше , да не казвам , че му пречеше . Мина чисто все пак , но с една точка за пресрочено време .
Тук стартира Антон Дацински с Карентос . Хе - хе , ако можех , бех снимала само коня - той определено ми разваляше гледката ! Не защото нямаше фигура тна манекен , то малко хора имат такава по принцип , а защото не ми харесва стила му на езда . Той може да си мисли , че е супер като скачаш краката ти да отиват чак на гърба на коня , но знам моите колеги какво биха ми казали ако аз скачам така - те на това му викат изсипано . И това е само меко казано !
Та кончето наистина е готино , но не мога да кажа същото за ездача - и не е лично отношение ! Впрочем - ще покажа снимки , ако на някой му хареса такъв начин на езда ...
След това стартира Милко Бисеров с Драг - мина чисто и се класира за бараж .
Веднага след него стартира Митко Далаков с Пейпър Бой - еее , този кон вече е съвсем бял ! Когато го видях за първи път на скачанията в Русе през май 96 -а , беше още тъмно сив , нещо като Голди .
И той мина чисто и се класира за бараж
След него беше Георги Стоянов с Калинда II - мина с 4 н.т. за 82,24 сек.
След това стартира Христо Найденов с Възторг ...Спомням си миналата гоадина на кроса какво снимане падаше - той участва с Неуловим , и понеже Сияна много го харесва тоя кон , голямо снимане го снимах - на прегледа , на обездката , на кроса , на загряването , на скачането ...Абе дето не ме сееха , там никнех ! Антон Дацински , както казваше един мой колега жокей " не ми познава на характера " - аз него кажи - речи все едно не съм го снимала , и той вече лудна ! Пък тоз човек бая търпелив излезе ...
Възторг събори на четвърто препятсгтвие - станционат с небоядисани бариери и стойки като къщички - мисля , че там и му падна ездача ...
Стартира Изабела Селестиян с Анда - очакваше се да мине чисто и тя и мина - още един участник в баража .
След това беше Фирган Делиорманлу с Платиниум - един сив кон , и за него съм почти сигурна , че е български . Мина с 9 н.т. за 86,81 сек.
След това изклюмчиха Янислав Николов с Грация за две неподчинения - ами има коне , които неъ искат да скачат ! При мен животните обикновено искат , понякога дари повече , отколкото аз искам - не говоря само за конете , а за котките , кучетата и козата .
Тази вечер преди да разходя пекинеза , и той скача - едно животно , дето ако беше кон , щеше да е ужас - това иска да скача , при това не гледа какво - всичко , към което го насочиш - и често не се и пита може ли да скочи толкова ! Той просто отива ! Както аз казвам - важно е да накараш животното да иска това , което и ти . С бой не става определно .
И така - стартира Васил Дойчинов с Графщат - как мина не съм записала - но не се красира за бараж .
Бях се загледала в Ива Гетова , която щеше да стартира с Регата - Мария беше покрай нея , и като ги гледам , ми става някак приятно ...Това , дето казах , че с моята майка няма как да стане ! Реално някога тя ме заведе на хиподрума , а даже не ми е виждала конете !
Регата събори едно препятсгтвие - малшанс , можеше да мине чисто ! В Шумен скача много добре , хем паркура беше 115 см !
След нея стартира Ася Чанева с Айс Гърл - тая сива кобилка я бях виждала само на снимкитте на Ния от Зимната лига - истинска прелест е ! Мина чисто и се красира за бараж .
След нея чисто мина и Димитър Илчев с Класикър Зет ...Тук се запитах дали този кон е от родата на тия , дето са със Z в името....
След това стартира Мария Димитрова с Еврика - мина с 24 н.т. за 86,54 сек.
След нея беше Илияна Паскова с Демос - мина с едно бутване за 84, 33 сек . Демос е от тоя тип алести коне , който аз харесвам - с много бяло по главата и краката .
След това стартира Красимир Сребров с Астория - изключиха го за две неподчинения - едното беше на седмо препятствие , където снимах аз , не видях къде беше второто - мисля , че на комбинацията , но не съм много сигурна .
Как мина постол Тенев с Щемпал не съм записала , но не е било чисто , защото не се класира за бараж .
След него за бараж се красира Аспарух Атанасов с Гугенотка .
След него стартира Петя Тодорова с Мамбо №5.Реално това се оказа , че е миналогодишния кон на Мария Гетова - Мобил - който наскоро се е подвизавал подх името Муй Бун .Само дето като Мобил миналата година на същия този паркур с Мария Гетова след бараж стана 5 , а сега просто отби два пъти и си тръгна !
Както аз казвам в такива случаи - много зависи кой е на гърба на коня !
След нея стартира Клаудио Джордже с Афтемон - мина чисто и се класира за бараж .
След него Димитър Камбуров със Спартак мина с 24 н.т. за 78,75 сек.
После Адриан Тодоров мина чисто с Ален .
След него стартира Петър Марчев с Есперо и се крласира за бараж . ТЕсперо наистина се оказа син на руския тракененски жребец , на който бях конегледачка есента на 93 -а ...Спомням си тогава като го натовариха за Костинброд , дсе питах ще видя ли някой ден негови деца да се състезават ...Ето , видях !
Предпоследна стартира Симона Симеонова с Премиера - мина с 4 н.т. за 74,46 сек.
И роследен стартира Тодор Василев с Гамала . Кобилата отби два пъти , май и двата пъти на комбинацията - и ги изключиха .
Следваше бараж за миналите чисто .
В паузата се събрахме да обсъдим видяното до тук - иначе през цялото време всеки щъкаше на някъде - току се събирахме по двойки и по тройки - и пак се пръсвахме да снимаме и записваме . Беше като някакъв особен танц всичко това !
Оказа се , че Антон Дацински казал и на Мимка да не го снимаме - смяхме се по тоя повод , аз каязах , че задължително ще му режа кратуната и ще снимам само коня ! Карентос едва ли е против да го снимат ! Поне не ми се е развиквал хамалски ! Казах , че с другите коне може само да мечтае да го снимам - какво да направя , като не са сиви ?
И така , почна баража . Не знам как го сбутаха в средата - аз се отказах да снимам конете като точки .
Петя Тодорова с Нищо Лично мина с 12 н.т. за 45 секунди и нещо
Клаудио Джордже с Леонардо да Винчи мина с 4 н.т. за 39,42 сек
Адриян Тодоров с Литъл Лило мина чисто за 39,07 сек.
Радомир Матев с Калверо мина чисто за 39, сек.
Селиме Делиорманлу с Осиек мина с 8 н.т. за 37,34 сек.
Недко Гайдаров с Арива мина чисто за 33,14 сек. и вдигна летвата максимално .
Петрут Отеано с Лееандра 76 мина чисто за 52,18 сек.
Антон Дацински с Карентос мина чисто за 39,88 сек.
Милко Бисеров с Драг мина чисто за 37,10 сек
Митко Далаков с Пейпър Бой мина чисто за 37,40 сек
Изабела Селестиян с Анда мина чисто за 36,56 сек .
Ася Чанева с Айс Гърл мина чисто за 34,89 сек.
Димитър Илчев с Красикър Зет мина чисто за 35,33 сек.
Аспарух Атанасов с Гугенотка мина с две бутания за 32 секунди и нещо
Клаудио Джордже с Афтемон мина чисто за 37, 14 сек.
Адриян Тодоров с Ален мина чисто за 40,62 сек.
И последно , на Петър Марчев Есперо му отби веднъж и той се отказа .
Крайно класиране на 110 см -
1.Недко Гайдаров с Арива
2.Ася Чанева с Айс Гърл
3.Димитър Илчев с Красикър Зет
4.Изабела Селестиян с Анда
5.Милко Бисеров с Драг
6.Клаудио Джордже с Афтемон
7.Митко Далаков с Пейпър Бой
8.Радомир Матев с Калверо
9.Адриян Тодоров с Литъл Лило
10.Антон Дацински с Карентос
11.Адриян Тодоров с Ален
12.Клаудио Джордже с Леонардо да Винчи
13.Аспарух Атанасов с Гугенотка
14.Селиме Делиорманлу с Осиек
НВагради , българският химн ...Пейпър Бой и Ален нервничат и ровят с крак ...Марш , почетна обиколка нагалоп . Разотиване . Антон Дацинси охилен като зеле , вика на Мимка сега да го снимала . Подхилвам се и поне аз не снимам . Снимам когато ми е кеф просто !
Почивка . Следва паркур 90 см за любители . Като за нас такъв .
Ангеллина язди Орландо в манежа . Някои си яздят , други се готвят за старт , трети прибират ...Сядаме на открито пред кръчмата . Мисля , че тогава някой каза гадната новина - бащата на Симона Семеонова сгазил едното местно куче - минал му през главата .Последно така и не разбрах с коня или с колата , но всички казваха , че е НАРОЧНО . Ангелина се беше разплакала . И аз съм емоционална , но бях прекалено изморена за каквото и да е .
Събрахме се почти всички на масата - тоя път Деси се губеше . Оказа се , че Квасьо е подарил на Тишо една снимка - според мен е от 20 - и март - точно неделята срлед Тодоров ден - Голди в падока , а Тишо е залегнал със задника нагоре да го снима ...
Снимахме се заедно , доколкото беше възможно . По едно време и Ангоан Дацинсщи беше на масата , но повечето сякаш не обърнаха внимание , пък лично аз му игнорирах присъствието . Нямах никакво желание да го заговарям , пък и бях изморена за да споря и да се джавкам с някого .
С Тишо огледахме двата магазина - нямахме намерение да купуваме нещо - имах някакви пари в мен , но като цяло исках просто да позяпам и да ми замирише на нова амуниция .
Почваше любителския паркур и полека - лека пак се прегрупирахме към плаца
Тоз път наистина се бяха оляли и така бяха наредили препятствията , че въобще се отказах да снимам ! Бяха ми ужасно далеч . Снимах само няколко коня на излизане и влизане ...
Тук мога да изброя участниците , но не и резултатите - значи който миинеше чискто първата част , продължаваше за втората - който не , си излизаше . Нямах много място , а и ми беше сънено , за да измисля как да го запиша това - и като цяло почти не записвах .
Тук нямаше кой знае какви емоции - миналата година от около 30 коня половината ги изключиха за две отбивания . Този път конете бяха около 20 и само едно момче падна като му отби коня - Иван Кисьов с Айнщал .
Обявиха крласирането при децата -
1.Атахан Делиорманлу с Осиак
2.Иван - Арлександър Тодоров с Нилтон
3.Савина Тонева с Вселена
Не знам дали обявиха и за останалите - поне аз не чух .
На пясъчния плац вече беше се появила Рапира и аз нищо друго не забелязвах . Баях я виждала само на снимка във вестника преди време , но я познах . Яздеше я една симпатична полицайка , Адриана Добрева , която като видя , че се каня да снимам , се усмихна - и всеки път като погледнеше към мен , все се усмихваше . Е , то не всички хоря ти се зъбят , че конят им ти е харесал ! Или поне нормалните хора не го правят , за другите не знам !
После тя спря кобилата при някакъв мъж , който взе да я милва по муцуната и главата и си си говореше с ездачката , явно се познаваха . Докато си търсех ъгъл да снимам само главата , Яна дойде наблизо и остави Дъглас на Сияна , и отиде да разгледа паркура - 120 см , избери си сам маршрута ....

----------------------------------------
/ Следва продължение /
Последно имаше спор кой да пише за първия ден - поне аз ще пиша , моля останалите , които присъстваха , ако не им се пише цял разказ , да допълват и да ме поправят където се сетят - сигурно ще пропусна доста неща , признавам си , напоследък доста безсъние ми дсе събра и бях като пияна ...Още не съм се наспивала Предварително се извинявам за печатните грешки !




Тема Re:нови [re: OлraПpaйд*]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано16.05.05 10:27



Не се впечатлявам толкова от витрините на магазините в София, обожавам старите сгради с интересна архитектура, старите къщи, тесните улички в центъра, църквите като "Св. Николай", музеите, примерно Археологическия...

Къде се намира тази открита църква?!

Никога не съм знаела на кое точно му казват "градинката пред "Кристал"" - може би съм твърде млада, за да знам. Било е място за срещи преди '89-та и в ранните '90. Много съм чувала, но така и не познавам мястото. Както и "Синьото кафе" - също съм чувала много, така и не съм го виждала, май някъде до БНТ е било.

Руми е жената с късата коса, която стоеше с нас на масата?

На мен това момченце с Айнщал ми беше любимо, жалко, че падна.



Тема Re: ТУРНИР " СВЕТИ ГЕОРГИ В СОФИЯ "-14 МАЙ 2005нови [re: OлraПpaйд*]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано16.05.05 17:12



Благодаря за труда да напишеш толкова дълъг разказ
!
Хех,"един швейцарец за цвят" ме разсмя.
Този Литъл Лило съм го чувала някъде.Много познато ми звучи.
Абе колко Памели има?
А това момченце Иван-Александър не беше ли момченцето дето питаше за него една жена преди време.Дето беше паднало.Ако е то ,значи бързо се е възстановило.И се класира на 2 място!Браво!


dove portano i passi che facciamo

Тема Re:нови [re: KATЛA]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано16.05.05 18:35



Да, доста дълъг и обстоятелствен разказ...От мен едно благодаря за труда най-вече да записва имената и резултатите в момента на състезанието.

Аз мислех, че Иван Кисьов е Иван-Александър, но вторият очевидно беше по-голям на години.

Гледах флаговете и ми беше трудно да повярвам, че това е швейцарският...Така или иначе от другите балкански страни също нямаше по много участници (в срв. с Балканиадата, да кажем).



Тема Re: ТУРНИР " СВЕТИ ГЕОРГИ В СОФИЯ "-14 МАЙ 2005нови [re: OлraПpaйд*]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано16.05.05 18:35



Браво за дългите описания и за информацията! Ти описваш цялото състезание и тези, които не са ходили, се чувстват така, сякаш са били там.
Полицайката, за която говориш-Адриана Добрева ни учеше миналата година в базата на охранителна фирма Егида. Тя е спокоен и уравновесен човек. Няма как да ти се развика.
Стана ми гадно за кучето. Явно е било с кола, защото един кон не би минал по този начин през живо същество. Що за човек е този, който го е направил нарочно!
На втория ден от състезанието нямаше паднали от конете, но за неподчинение дисквалифицираха доста , а и някои сами се отказаха поради лошото време.
Това с гевреците ме разсмя. И ние със сестра ми обожаваме гевреци, но си права, че все по-рядко могат да се открият продавачите. Не, че ги няма-просто се местят.




Тема Re: ТУРНИР " СВЕТИ ГЕОРГИ В СОФИЯ "-14 МАЙ 2005нови [re: OлraПpaйд*]  
Автор horse_mania (ентусиаст)
Публикувано16.05.05 18:44



И аз благодаря за труда и разказа След толкова безсънни нощи ... да намериш време да разкажеш толкова подробно за преживяното си е направо постижение !!! Отново благодаря за прекрасния разказ !!!
Явно е било интересно ... а и този път сте се събрали доста хора - било е голяма "клубна среща"
С нетърпение очаквам просължението ...



Тема Re: ТУРНИР " СВЕТИ ГЕОРГИ В СОФИЯ "-14 МАЙ 2005нови [re: OлraПpaйд*]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано16.05.05 20:13



Както винаги обстойна! Браво!

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: ТУРНИР " СВЕТИ ГЕОРГИ В СОФИЯ "-14 МАЙ 2005нови [re: horserider]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано16.05.05 20:14



Как?! И втория ден ИМАШЕ паднали! Няколко даже...

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: ТУРНИР " СВЕТИ ГЕОРГИ В СОФИЯ "-14 МАЙ 2005нови [re: OлraПpaйд*]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано16.05.05 20:57



Благодаря за разказа! Аз лично няма да разказвам-няма смисъл, за допълване до момента не се сещам. Евентуално, ако някой мисли, че би му било интересно бих разказала петъка като пристигнах в София.
А за снимането....нали ти казах и на тебе и на Ния кой ми е любимия конегледач? Турчина-страшен човек. Виждам го след паркура изморен, с измъчена физиономия-бичи си, че иска да прибира коня и не му е до нищо. Видя, че почвам ще снимам,спря коня, дръпна се в страни, ако обърнеше глава го наместваше към мен и пет минути ме чака да го снимам от къде ли не! Накрая попита ОК? Аз кимнах, благодарих...културен човек! Бих му дала медал! Не се сетих да му направя хуббава снимка с коня и да му я подаря следващия път като го видя-заслужава си го


Only God will judge me


Тема Re: ТУРНИР " СВЕТИ ГЕОРГИ В СОФИЯ "-14 МАЙ 2005нови [re: horserider]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано16.05.05 21:02



Как да нямаше паднали втория ден??? Тъкмо трима-единия беше Недко Петров на 140, Пламен Костов от Пилигрим и още един с бял кон имаше, но не се сещам кой точно


Only God will judge me



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.