Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 27.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Понитата в Зоопарка в Стара Загоранови  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано09.05.05 13:51



Вчера бях в Стара Загора. Не бях се разхождала никога в този град, не предполагах дори, че може да бъде толкова приятно и красиво. По-голямата част от времето се отдели за Аязмото, където се намира и Зоопаркът. Какво беше учудването ми, когато установих, че там има три понита и едно бяло (!) магаре. Понитата и магарето са на една поляна заедно с тибетския як и козичките. Имат нещо като хранилка с покривче над нея. Едното пони (черно) остана там и не можах да го разгледам по-добре, но другите две - бяло (от женски пол) и черно (от мъжки) пристигнаха към нас веднага. Носех някакви царевични пръчици "Рени" и им дадохме от тях. Кобилката беше по-напориста и въодушевена. Черното пони само стоеше и взимаше, когато му се подаде, но не нахалстваше. Неговите копита са в ужасно състояние, като обувки с остър връх...На бялото са ги подрязали.

Бялото магаре не го видях отблизо, снимах го отдалеч, както и якът - той се беше прибрал на сянка и спокойствие.

Имаше австралийско ему и типично щраусово семейство - един мъжки и две женски. Те тримата постоянно сновяха нагоре-надолу в ограждението си.

Лъвът и лъвицата не са много големи на възраст, дори когато се приближиш, лъвът те гледа втренчено и в един момент сякаш се подготвя за скок към теб, дебне те. Все още не са поживели дълго време в клетка и не са станали апатични и отпуснати, както тези в пловдивския Зоокът. Направи ми впечатление, че на тяхната клетка мрежата не е ситна - може спокойно да се провре мъжка ръка.

Стара Загора е много хубав град, при снимките така се получи, че акцентирах на животните в Зоопарка. Ако имах по-солидна памет във фотоапарата, щях да направя още три пъти по толкова...

Църквите "Св. Тодор Тирон" и "Св. Димитър" имат страхотни дървени олтари с много орнаменти и детайли - напомнят ми за пловдивската "Св. Неделя".

Змейово и Алба ще бъдат тема на друга разходка някой друг път...





Тема Re: Понитата в Зоопарка в Стара Загоранови [re: Бo^]  
АвторKATLA (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 14:04



Еееее,тъкмо щях да питам като си била в Стара Загора не си ли наминала да видиш Алба.
Много ми е интересно като чета за зоопаркове.Нашият е в ужасно състояние.Хасковския де.Иначе тука нямат зоопарк.



Тема Re: Змейовонови [re: KATLA]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано09.05.05 14:08



Вчера разбрах, че в Змейово били измерени високи нива на радиация. Военните разбивали някакви ракети там. Преди месец по новините били споменали, че често малките на различен добитък (примерно на крави или кози) се раждали или мъртви, или с малформации...



Тема Re: Змейовонови [re: Бo^]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано09.05.05 20:24



Кофти.
Но в момента наистина не мога да кажа нищо ново по темата дето да не го знаем.Тъжно е,че се получава така и виновника си е единствено и само човека.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Змейовонови [re: Бo^]  
Автор White River ()
Публикувано09.05.05 20:46



Да, аз преди време на село бях видяла живо теле с 4-ри крака!
Двата допълнителни му висяха от врата като шалче. Е, нямах фотоапарат, иначе щеше да е интересно да го документирам.



Тема Re: Змейовонови [re: White River]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано09.05.05 20:55



Какво искаш да кажеш с това "бях видяла живо теле с 4-ри крака!"
Телетата не са ли с по 4 крака по принцип?


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Понитата в Зоопарка в Стара Загоранови [re: Бo^]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано09.05.05 22:14



Поздравления и за тези снимки!!!! Направо ти се чудим откъде имаш толкова време да обикаляш нашата прекрасна страна и да снимаш тези чудесни неща!!!! Блазе ти!!! Стигнахме до извода, че сигурно работиш като професионален фотограф. Трябва да е страхотно!!!!
Това за понитата е много лошо. Дано да ги оправят. А иначе зоопаркът широк ли е ? Има ли достатъчно пространство за животните?



Тема Re: Понитата в Зоопарка в Стара Загоранови [re: Бo^]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано10.05.05 02:20



Ееее , страхотно звучи това ! Като каза за бялата кобилка - пони ...Бях си харесала една такава в Шумен 95 -а ...Груба грешка , че попитахме дали може да снимаме - развикаха ни се , че не може !
А твоите снимки са много хубави

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Змейовонови [re: White River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано10.05.05 02:40



Не знам дали помниш котетата на Петя ...На едното предните лапи му бяха обърнати НАЗАД / то живя само 2 дни / , а другото от китките надолу нямаше кокали въобще - само хрущял ! Родиха се когато беше войната в Югославия - щото НЯМАШЕ радиация , както ни увверяваха !
Не съм ги снимала , щото не беше за гледане въобще !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Малка грешка!!!нови [re: KATЛA]  
Автор White River ()
Публикувано10.05.05 02:44



Щото много бързах! Телето беше със 6 КРАКА, всъщност!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.