Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 30.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Отново Копривщицанови  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано01.05.05 20:48



Днес е 1-ви май, и освен че е Великден, в Панагюрище, Клисура и Копривщица се прави възстановка на Априлското въстание. Бях за около един час там, но закъснях за същественото, тоест за началото, когато възпроизвеждат нещо като битка между българи и турци, гърмят пушки и се чува конски тропот. Точно беше приключила тази част, когато пристигнах там. Все пак конете бяха не повече от 6-7, съвсем обикновени, алести, както и по-тъмни. Имаше обаче един чилест, който хващаше окото. Някои бяха спрели конете си, хората ги снимаха, както и ръчкаха децата си да се качат за снимка. Аз също се запътих за тази цел - първо към един друг кон, но все пробутваха малките на гърба му. Ядосах се и отидох при чилестия. Само че седлото беше едно такова съвсем мъничко и тъничко, стремената също, и когато опитах да се кача, хващайки се за предната и задната част на седлото, то се изхлузваше към мен. Така че ездачът (той беше преоблечен в бяло и зелено - играеше ролята на български боец) ме хвана за едната ръка, за да ми помогне. Междувременно чух някои възгласи наоколо: "Направо му се мятай!" За съжаление приятелката уж ме снима, а впоследствие разбрах, че само е натиснала копчето, колкото да фокусира, но снимка не е направила. Няма значение, така или иначе снимах коня отделно. Името му е Лучано и баща му е арденец - знаех си, че не е случаен този цвят. Ездачите, които играеха ролята на турци, бяха облечени в синьо, с червени фесове, и всички бяха без седла.

Интересното е, че именно снощи сънувах как съм в някакъв падок, имаше много коне и ездачи, а аз яздех в тръс - плътно до оградата на падока - именно чилест кон.

Беше пълно с хора, имаше изпълнения на народна музика и танци от един детски хор, както и такъв от по-възрастни жени. Поли Паскова и Николай Славеев щяха да пеят по-късно. Наоколо - сергийки колкото иска човек. Видях едни такива надуваеми балони с пръчка, сред които имаше и под формата на черни кончета.

Относно възможността за конна езда в Копривщица - намерих само телефон, който стои като реклама на една къща в центъра. От самия магазин само познават хората, без подробности за конете и ездата. Телефонът на тези, които предлагат конен туризъм, е: 0887/664 535.



Тема Re: Отново Копривщица [re: Бo^]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано01.05.05 21:08



Пак интересен разказВиж как бях забравила за Априлското въстание
То съня отще в началото трябвае да те насочи към чилестия кон
Еххх,как ми се ходи на панаир със сергийкииииии
Аз често виждам такива балончета с коне тука и все ме е било яд,че няма как да донеса за някого.Ама явно има и там.Колко готино!


dove portano i passi che facciamo

Тема Re:нови [re: KATЛA]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано01.05.05 21:56



На мен сергийките са ми най-неприятни. Но ако живеех извън България, щяха да са ми мили, зная...



За съня по-късно се сетих. Иначе снимах и други коне в Копривщица, както и едни, оставени на произвола по пътя за Стрелча. Не знам със Зоомания какво става, Рени дали е качила последните ми снимки?! Ще взема да си ги слагам в Yahoo Web Shots, или подобен сайт, където ще си ги качвам веднага...



Тема Re: Отново Копривщицанови [re: Бo^]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано01.05.05 21:57



Супер! И аз тая нощ сънувах нещо, което впоследствие излезе истина...

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re:нови [re: Бo^]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано01.05.05 21:59



Да бе, и аз не знам какво й става на Зоомания...

Live your dreams, don't dream your life!

Тема зооманиянови [re: DustDevil]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано01.05.05 22:17



Шефа го няма.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: зооманиянови [re: KATЛA]  
Автор DustDevilМодератор (игрив)
Публикувано01.05.05 22:38



Изчезнал безследно, трябва да пуснем обява, че се издирва!

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re:нови [re: Бo^]  
Автор Sarav4eto:) (Дивото зове)
Публикувано01.05.05 22:41



Днес майка ми и баща ми бяха в Копривщица и ми казаха за същите коне (предполагам) с много бебета, нали? А Симеон Сакскобурготски (едва ли съм го написала правилно, но все тая) успя ли да видиш

[ItGRABSyou...]



Тема Re:нови [re: Sarav4eto:)]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано01.05.05 22:57



Аз бях в Копривщица между 12 и 13 часа на обяд. Бебета ли?! Качваха съвсем малки деца. И аз - барабар Петко с мъжете

В програмата пишеше, че Сакскобургготски ще бъде там в 16:30. Иначе видях певеца Николай Славеев, и преди съм го виждала - по пловдивската Главна.

А ти защо не отиде в Копривщица с майка и татко?



Тема Re:нови [re: Бo^]  
Автор moza (love horses)
Публикувано01.05.05 23:08



В bgphoto е най-хубаво!Бързо и лесно!

I love you,MOZA!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.