Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 28.09.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ТЕСТ ОТ MALKIJAнови  
АвторOлra Пpaйд (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 15:25



Някой знае лви какво е това ?






Тема Re: ТЕСТ ОТ MALKIJAнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор horse_mania (ентусиаст)
Публикувано18.02.05 17:40



Аз не .. Но ще ми е интересно да науча !

На едната снимка главата на коня е много надоло , а на другата - много нагоре .. но е съм сигурна дали точно това не е целта на ездача Това някакво упражнение ли е ?



Тема Re: ТЕСТ ОТ MALKIJAнови [re: Oлra Пpaйд]  
АвторDukesa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 19:24



На първата снимка най-вероятно коня е млад и ездача му позволява да протегне шия напред и надолу.Това се прави за да се отпусне коня и да се намали напрежението в шията и гърба му, така той ще върви по-отпуснато и с меки и пластични движения. Особено полезно упражнение, за младите коне се практикува задължително най-вече на ходом.
За втората снимка:
Това се прави за да се провери дали коня е в равновесие и дали не тежи на повода и дали ездача не дърпа. Коня при поглаждането по гривата по този начин трябва да запази такта и импулса, както и да не променя постава. Прави се на всички алюри.



Тема Re: ТЕСТ ОТ MALKIJAнови [re: Dukesa]  
Автор OлraПpaйд* (пак аз)
Публикувано19.02.05 00:04



Аз вече си казах - ние никога не сме го правили , аи не съм виждала някой от познатите да го прави ...



Тема Re: ТЕСТ ОТ MALKIJAнови [re: horse_mania]  
Автор OлraПpaйд* (пак аз)
Публикувано19.02.05 00:05



Надявам се накрая и това да стане !



Тема Re: ТЕСТ ОТ MALKIJAнови [re: Dukesa]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 03:45



Почти, но не е съвсем коректно.
Други мнения?
Никой ли не го е виждал или чувал това?



Тема Re: ТЕСТ ОТ MALKIJAнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано19.02.05 19:26



За първата снимка аз съм правила нещо подобно само веднъж с кон, който много време е вървял с гаг. Обяснението за толкова навезената глава беше, че коня вървял освободен, в смисъл, че няма никакво напражение във врата и цялото движение идва от гърба., т.т повдига гърба и изкарва задницата-върви по-добре и е по-потчинен коня.
За втората не съм много сигурна, но мисля, че се прави, за да се провери дали не тежи на повода, дали върви равномерно, в смисъл, че като се направи коня трябва да запази хода, да не променя нито постава на главата, нито да забавя или забързва. Това съм виждала да го правят само на млади коне, но не съм сигурна дали е точно това.


Only God will judge me


Тема Re: ТЕСТ ОТ MALKIJAнови [re: DAlZY]  
Автор horse_mania (ентусиаст)
Публикувано19.02.05 19:44



Какво е "гаг" ?



Тема Re: ТЕСТ ОТ MALKIJA [re: horse_mania]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано19.02.05 19:49



Значи това е въженце с две карабинки на двата края. Тези двете се закачатза трензелата, минават през допълнителни халкички на горната част на юзечката исе закачат в другия си край за стременни, който минава през опаса. По този начин ако коня иска много да си вдига главата се дърпа в устата. Постепенно конете/понеже са много умни животни/ почват да навеждат главата надолу, за да не се срещат с гака.
Дано си ме разбрала


Only God will judge me


Тема Re: ТЕСТ ОТ MALKIJAнови [re: DAlZY]  
Автор horse_mania (ентусиаст)
Публикувано19.02.05 20:40



Благодаря , разбрах те !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.