Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:27 05.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема За КондОмннови  
АвторPoccko (Нерегистриран)
Публикувано30.12.04 12:33



А , за Ния дето я спомена .....
Не съм я виждал . Може и да не я видя . Шегувах се , както разбра и тя . Ти ме заяждаш , макар , че никога не съм виждал и тебе и нищо лошо не съм ти направил . С конете може и да си добра , с мен не си . И какво от това ? Кой му пука хе хе хе .
Веднага определи момчето ми като "пияница" от село ...
Все едно аз да те определя като курва от града без да те познавам ... и да добавя , че ако сметнем колко конярски кура си строшила , ако са дърва за огрев има да се грееш с тях цяла зима ...
Този разговор ли искаш да водим ? Едва ли . Доказвал съм се бил и те дразня . Ми много си раздразнителна бе .
Е , добре . Можеш да си доволна . Показа на всички колко съм лош , надговори ме , доказа се и ти , че можеш да поставяш такива като мен на местото им .
Поздравления .
Ще се възползвам от възможноста в писаното до тебе да пожелая на форума всичко най-хубаво .



Тема Re:нови [re: Poccko]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано30.12.04 12:45



За момчето сам написа, че прекалява с алкохола. Шегата към Ния беше в друг смисъл като че ли, не по повод пиянството.

Весели празници!



Тема Re: За КондОмннови [re: Poccko]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 13:15



Сори,хора,че се намесвам в разговора!
Исках само да ви кажа,че са празници и не е хубаво баш по празниците да се заяждаме!
Росско,мойте уважения-можеше да отговориш по съвсем друг,много по-груб начин-не го направи!А аз си направих изводите!За мен!
Боре,хубаво,че си казваш истината в очите,но не забравяй,че това си е само твоята истина!Радвам се ,че не се впусна в дълги спорове!
Точно в този момент,един човек ми казва какво е направил.Не се хвали,определено,просто сподели какво прави.Направил е едно мъничко добро дело.Колко е хубаво-един съвсем малък жест,а топли!
Бъдете добри!
Весели празници на всички!



Тема Re: За КондОмннови [re: Poccko]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 13:37



Мисля , че тя просто искаше да ти каже , че тук не толерираме захвъэрлянето на коня след езда ...Поне аз бих го казала . Не е лично отношение , но не уважавам никой , който го прави - все едно какви са му причините . Просто НЯМА смекчаващи вината обстоятелства в такъв случай !
Нагледала съм се точно на такива , дето си захвълят конете - и съм се отвратила .

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За КондОмннови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 13:39



Дид , откакто спорихме с Деси , избягвам да вземам крайни мнения , бих предпочела да седя и да гледам сеира на някого отстрани ...То после пак ще си стане както съм го казала или съм щяла да го кажа ...
Ама съм сигурна , че и ти би се възмутила , ако някой дойде , качи се на оседлания и изчистен , при това НЕГОВ кон - и после го захвърли като парцал , с който си е изчистил обувките !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Примерно Петя...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано30.12.04 14:07



Всъщност не си мисля точно за захвърлянето на коня след езда, а за цялата грижа към него. Както например Петя, която е имала проблем с ЕлГрант и коликите, които е получил. Тя също става всяка сутрин рано за работа, но три нощи не е спала заради него...Или както ти си била готова да спиш на хиподрума, за да си при Голди.

Иначе в другата тема ставаше въпрос за областния управител, виждала съм го изпоцапан и в дрехи за езда, веднъж даже му дадоха Памела да язди, и той си я възседна и я разхождаше из плаца, не е отказал да я язди



Тема Re: За КондОмннови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 14:07



Ами не останах с впечатление,че коня се захвърля като парцал.
Възмущавала съм се от пиян каруцар,който се хвали как оставил изпотения кон вън на студа пред кръчмата,после като излязал по коня имало лед и въпреки това НИЩО МУ НЯМАЛО НА ХАЙВАНИНА!
Не мога да се възмутя от някой,който е сигурен,че конят ще бъде разседлан,почистен,оставен на топло и нахранен.
Просто не го намирам за възмутително-важното е конят ти да се чуства добре.Да не бъде тормозен.
Аз също не вземам крайни мнения.Особено такива,които не се отнасят лично до мен.Но специално тази тема ме засегна,защото според това,аз също не обичам конете-защото само си плащам(и то даже НЕ АЗ,А МЪЖА МИ!) да се грижат за животното ми и да се чуства добре.Никакви извинения нямам за това!Също чакам да ми оседлаят Ел Грант и да ми го изморят,та да пояздя ходом десет минути.
А за Звездин пък съвсем не знам как ще стоят нещата.
За мен е важно конят ми да се чуства добре и да е здрав и нахранен.Сигурно това не значи,че го обичам-оставила съм го да го чистят други.Освен да го дам на циганите дето ще го подсушават и покриват след работа,ама ще го държат гладен(и то не защото няма,а защото ако се наяде-става буен)и ще яде камшиците цял ден и ще тегли каруцата.Те ще го обичат!Непременно ще го обичат,защото ще го почистват след това.Отделят му време.
Не може да се слага на кантар любовта!Аз това правя-значи го обичам повече от тебе,ти това правиш-не го обичаш.
Как надникна в човешкото сърце и душа да прецениш и кажеш какво изпитва този човек?Как съдиш по постъпките му,какво изпитва вътрешно?
И значи ли,че ако някой не те наранява и се грижи за теб,те обича?Може да има много причини да го прави и въпреки това да не чуства обич!
Не можем да си правим генерални заключения...



Тема Re: "Малкият принц" [re: KATЛA]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано30.12.04 14:13



Извън темата за циганите, спомни си какво се казваше в "Малкия принц" - за връзката между положените грижи и обичта към дадено същество...



Тема Re: Примерно Петя...нови [re: CondAmn]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 14:15



Петя не само не спа,а стоя в конюшнята и през ноща,сигурно е полягвала за малко на сламата.Въпреки ,че Янко си е там по принцип и винаги може да го наглежда.Тя и на работа не ходи тогава-добре,че има разбран шеф!И тичаше по докроти през деня,ходи до Пловдив да вземе от там лекар дето да му направи промивки на стомаха,защото при нас просто няма такъв доктор.
Ей сега тръгна да им чисти боксовете.Предновогодишно.
Но оставя понякога и на Янко да върши тия неща.Или едно мило дете,което идва да язди срещу почистване на боксовете.Или Йоанка и Стела чистят.
Значи щом те почистват конете и боксовете им ,значи Петя само наполовина обича конете-няма време да им чисти всеки път.
Така излиза.Ако го чистиш всеки път-значи го обичаш 10 по десетобалната.Ако го чистиш само понякога-значи 5 по десетобалната.Щом не му чистиш,но оставяш някой друг да чисти, то ти никога не си обичал коне,а само си мислиш ,че ги обичаш.



Тема Re: Да не те познаят... [re: KATЛA]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано30.12.04 14:16



Това е много неприятно - да имаш даден кон или каквото и да е животно, и то да е на хиляди километри от теб. Спомням си как през лятото беше много разочарована, когато Звездин въобще не те е разпознал, когато се върна в България




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.