Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 08.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема За КондОмн  
АвторPoccko (Нерегистриран)
Публикувано30.12.04 12:33



А , за Ния дето я спомена .....
Не съм я виждал . Може и да не я видя . Шегувах се , както разбра и тя . Ти ме заяждаш , макар , че никога не съм виждал и тебе и нищо лошо не съм ти направил . С конете може и да си добра , с мен не си . И какво от това ? Кой му пука хе хе хе .
Веднага определи момчето ми като "пияница" от село ...
Все едно аз да те определя като курва от града без да те познавам ... и да добавя , че ако сметнем колко конярски кура си строшила , ако са дърва за огрев има да се грееш с тях цяла зима ...
Този разговор ли искаш да водим ? Едва ли . Доказвал съм се бил и те дразня . Ми много си раздразнителна бе .
Е , добре . Можеш да си доволна . Показа на всички колко съм лош , надговори ме , доказа се и ти , че можеш да поставяш такива като мен на местото им .
Поздравления .
Ще се възползвам от възможноста в писаното до тебе да пожелая на форума всичко най-хубаво .



Тема Re:нови [re: Poccko]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано30.12.04 12:45



За момчето сам написа, че прекалява с алкохола. Шегата към Ния беше в друг смисъл като че ли, не по повод пиянството.

Весели празници!



Тема Re: За КондОмннови [re: Poccko]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 13:15



Сори,хора,че се намесвам в разговора!
Исках само да ви кажа,че са празници и не е хубаво баш по празниците да се заяждаме!
Росско,мойте уважения-можеше да отговориш по съвсем друг,много по-груб начин-не го направи!А аз си направих изводите!За мен!
Боре,хубаво,че си казваш истината в очите,но не забравяй,че това си е само твоята истина!Радвам се ,че не се впусна в дълги спорове!
Точно в този момент,един човек ми казва какво е направил.Не се хвали,определено,просто сподели какво прави.Направил е едно мъничко добро дело.Колко е хубаво-един съвсем малък жест,а топли!
Бъдете добри!
Весели празници на всички!



Тема Re: За КондОмннови [re: Poccko]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 13:37



Мисля , че тя просто искаше да ти каже , че тук не толерираме захвъэрлянето на коня след езда ...Поне аз бих го казала . Не е лично отношение , но не уважавам никой , който го прави - все едно какви са му причините . Просто НЯМА смекчаващи вината обстоятелства в такъв случай !
Нагледала съм се точно на такива , дето си захвълят конете - и съм се отвратила .

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За КондОмннови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 13:39



Дид , откакто спорихме с Деси , избягвам да вземам крайни мнения , бих предпочела да седя и да гледам сеира на някого отстрани ...То после пак ще си стане както съм го казала или съм щяла да го кажа ...
Ама съм сигурна , че и ти би се възмутила , ако някой дойде , качи се на оседлания и изчистен , при това НЕГОВ кон - и после го захвърли като парцал , с който си е изчистил обувките !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Примерно Петя...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано30.12.04 14:07



Всъщност не си мисля точно за захвърлянето на коня след езда, а за цялата грижа към него. Както например Петя, която е имала проблем с ЕлГрант и коликите, които е получил. Тя също става всяка сутрин рано за работа, но три нощи не е спала заради него...Или както ти си била готова да спиш на хиподрума, за да си при Голди.

Иначе в другата тема ставаше въпрос за областния управител, виждала съм го изпоцапан и в дрехи за езда, веднъж даже му дадоха Памела да язди, и той си я възседна и я разхождаше из плаца, не е отказал да я язди



Тема Re: За КондОмннови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 14:07



Ами не останах с впечатление,че коня се захвърля като парцал.
Възмущавала съм се от пиян каруцар,който се хвали как оставил изпотения кон вън на студа пред кръчмата,после като излязал по коня имало лед и въпреки това НИЩО МУ НЯМАЛО НА ХАЙВАНИНА!
Не мога да се възмутя от някой,който е сигурен,че конят ще бъде разседлан,почистен,оставен на топло и нахранен.
Просто не го намирам за възмутително-важното е конят ти да се чуства добре.Да не бъде тормозен.
Аз също не вземам крайни мнения.Особено такива,които не се отнасят лично до мен.Но специално тази тема ме засегна,защото според това,аз също не обичам конете-защото само си плащам(и то даже НЕ АЗ,А МЪЖА МИ!) да се грижат за животното ми и да се чуства добре.Никакви извинения нямам за това!Също чакам да ми оседлаят Ел Грант и да ми го изморят,та да пояздя ходом десет минути.
А за Звездин пък съвсем не знам как ще стоят нещата.
За мен е важно конят ми да се чуства добре и да е здрав и нахранен.Сигурно това не значи,че го обичам-оставила съм го да го чистят други.Освен да го дам на циганите дето ще го подсушават и покриват след работа,ама ще го държат гладен(и то не защото няма,а защото ако се наяде-става буен)и ще яде камшиците цял ден и ще тегли каруцата.Те ще го обичат!Непременно ще го обичат,защото ще го почистват след това.Отделят му време.
Не може да се слага на кантар любовта!Аз това правя-значи го обичам повече от тебе,ти това правиш-не го обичаш.
Как надникна в човешкото сърце и душа да прецениш и кажеш какво изпитва този човек?Как съдиш по постъпките му,какво изпитва вътрешно?
И значи ли,че ако някой не те наранява и се грижи за теб,те обича?Може да има много причини да го прави и въпреки това да не чуства обич!
Не можем да си правим генерални заключения...



Тема Re: "Малкият принц"нови [re: KATЛA]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано30.12.04 14:13



Извън темата за циганите, спомни си какво се казваше в "Малкия принц" - за връзката между положените грижи и обичта към дадено същество...



Тема Re: Примерно Петя...нови [re: CondAmn]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 14:15



Петя не само не спа,а стоя в конюшнята и през ноща,сигурно е полягвала за малко на сламата.Въпреки ,че Янко си е там по принцип и винаги може да го наглежда.Тя и на работа не ходи тогава-добре,че има разбран шеф!И тичаше по докроти през деня,ходи до Пловдив да вземе от там лекар дето да му направи промивки на стомаха,защото при нас просто няма такъв доктор.
Ей сега тръгна да им чисти боксовете.Предновогодишно.
Но оставя понякога и на Янко да върши тия неща.Или едно мило дете,което идва да язди срещу почистване на боксовете.Или Йоанка и Стела чистят.
Значи щом те почистват конете и боксовете им ,значи Петя само наполовина обича конете-няма време да им чисти всеки път.
Така излиза.Ако го чистиш всеки път-значи го обичаш 10 по десетобалната.Ако го чистиш само понякога-значи 5 по десетобалната.Щом не му чистиш,но оставяш някой друг да чисти, то ти никога не си обичал коне,а само си мислиш ,че ги обичаш.



Тема Re: Да не те познаят...нови [re: KATЛA]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано30.12.04 14:16



Това е много неприятно - да имаш даден кон или каквото и да е животно, и то да е на хиляди километри от теб. Спомням си как през лятото беше много разочарована, когато Звездин въобще не те е разпознал, когато се върна в България



Тема Re: "Малкият принц"нови [re: CondAmn]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 14:18



Не извън темата за циганите.Защото знам ,че има такива хора.Които ще почистят и колата си след работа и ще я поддържат.Не защото я обичат,а защото им вади пари!И с конете е така-грижи се за него,защото работи за да му изкара пари.И ако се разболее,няма да има парички.
Никога не слагам никого под общ знаменател!
И не слагам скала за това кой колко обича!
Няма скала!



Тема Re: Да не те познаят...нови [re: CondAmn]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 14:22



Да,бях разочарована,беше ми много болно.Не ме позна!
Исках да го дам на някой дето ще си се грижи само за него.Но после разбрах,че където е сега си му е най-добре-свикнал е със всичко,там е домът му и никой не го тормози.Щастлив е там и е добре.
Но аз разбира се,не го обичам или го обичам всъщност само 50%,защото не му чистя и не го реша.



Тема Re: "Малкият принц"нови [re: KATЛA]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано30.12.04 14:22



Някой ми разказваше за дядо си, който всяка година отглеждал и угоявал прасе, за да го заколи предколедно. И всяка година плачел горчиво в деня преди да го заколи, но...прасето си е прасе Тоест тези грижи, които е полагал за него, го карат да свикне и да се привърже към животното, не точно обич, но привързаност - да.

Редактирано от CondAmn на 30.12.04 14:24.



Тема Re: "Малкият принц"нови [re: CondAmn]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 14:33



Не се съмнявам,4е той с обич го е колел!
Да,де-от привързаност!
Дет са вика-любовта на дядото е погубила прасето!
Лошо няма.
Друго си е да те заколят с любов!
Щастливи прасета е имал дядото!

Може да е бил мазохист и всяка година да е изпитвал естествената нужда да мъчи душата си как ще заколи обичаното същество!

Редактирано от KATЛA на 30.12.04 14:44.



Тема Re: За КондОмннови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 17:05



Е , не , де ще е ! Идва гаджето на треньора , примерно , ти си станал рано , поил си , хранил си , чистил се коне , седлаеш - че и я вдигаш на коня - и после ти го захвърля мръсен и отива да се ...Айде ...Нагледала съм се на всичко ! Мерси от такава ЛЮБОВ към конете !
При теб е ДРУГ случай - ти като си си там , се грижиш за коня си и не мислиш , че някой ти е длъжен , пък ти си голямата работа - собственичка на кон !
Аман от ТАКИВА собственици . Намразила съм ги до дъното на душата си .

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: "Малкият принц"нови [re: CondAmn]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 17:07



Плаках , когато съм изпращала най - кривия кон , за който се грижех , и който бая ме беше сръбал за рамото ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: "Малкият принц"нови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 17:08



И за Голд Мен са се грижили . Някак си . Колкото да не умре от глад - щото като го пуснешна кобила , вземаш пари за това ! Ама дори обезпаразитяващо не са му давали , да не говорим , че за съществуването на такива неща като захар и моркови даже не беше и подозирал . За ласки пък въобще не говоря ! И Мери така .

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: "Малкият принц"нови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 17:11



Аз не бих могла , предполагам . За колата . Затова и нямам

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: "Малкият принц"нови [re: CondAmn]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 17:13



Аз затова не мога да гледам животно за ядене . Няма да мога да го ям после !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Да не те познаят...нови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 17:21



Това и аз ти го казах - че там си е най - добре . Там е роден , там си е свикнал и се грижат добре за него ...Малко коне го имат това !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Примерно Петя...нови [re: CondAmn]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 17:23



Не става въпрос само за Голди - аз съм стояла така и за всички коине , на които им е имало нещо . Без да са мои .Ако ми се обадят , защото не съм там денонощно , всичко друго ще зарежа и ще стоя колкото трябва .
За кончето на Грикола с колегата дежурехме по 12 часа , за да го вдигаме да суче ...Едната нощ аз спах на хиподрума ..Така де , " спах " е силно казано , защото малката на половин час я вдигахме да суче ...Но дремех на две креслра пред бокса , завита с попона ....
Но аз просто обичам конете като такива - а не защото даден кон е МОЙ и се чувствам длъжна да направя нещо за него ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Да не те познаят...нови [re: CondAmn]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 17:23



Мен ме познават дори и след много години коне , за които съм се грижила ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Примерно Петя...нови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 17:24



Дид , ставаше въпрос НИКОГА да не изчистиш коня си , НИКОГА да не го измиеш или разведеш ...Не става въпрос ако НЯКОЙ ПЪТ нямаш възможност ...
И аз може да имам час за зъболекар , или нещо друго , което няма как да отложа ...Но тогава бих яздила и по - малко , или бих извела животното просто да попасе ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За КондОмн :)))))))))))))))нови [re: Poccko]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано30.12.04 18:18



пич кво става бре
недей така момата е добра и ти си добър момък я си стисснете ръцете и се цункайте

Обичам да си казвам квото мисля. Обичам свободата на словото....обичам и тебе....


Тема Re: За КондОмн :)))))))))))))))нови [re: zoomaniak]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано30.12.04 19:40



И аз тва казах,ама стана едно мазанооооо
Айде весели празници на всички!
Важното е конете да са ни добре!



Тема За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
АвторPoccko (Нерегистриран)
Публикувано30.12.04 20:11



Хм !!!!
Не мисля да дразня аудиторията на този мил форум със снобските си възгледи и тая реплика сигурно ще е една от последните ми изяви тука .
Не знам , любезна Олга , дали коне с коне се срещат , но хора с хора вероятноста е над 90 % . В този ред на мисли , отмятам в бележника си , че будя отвращение /ако не греша и ненавист в една от предните теми/ в Олга Прайд от Русе , а също и в КондАмн .
Доколкото намеренията ми , комерсиални или не , са да се настаня трайно в тая сфера , то ще имам предвид тези факти , ако по стечение на обстоятелствата се случи да се срещнем по линия на хобито ни .
Освен това смятам , на първо време поне веднъж месечно да се грижа за конете си от-до и да видя , като как ще ми се отрази тая дейност и какви промени ще настъпят в мен . Ако са положителни промените , ще увелича на два-три пъти , докато стигна до ежедневен фул-контакт .
Абе ... ще видим ...
Както се казва , здраве да е , другото ще си го напазаруваме ....



Тема Re: За КондОмн :)))))))))))))))нови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 21:13



Абе Дид , това е малко като да дойде някой и да каже , че яде конско , и да очаква да го посрещнат с червен килим и пита ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Poccko]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано30.12.04 21:18



Знаеш ли , не знам кой с кого се среща , ама аз с достатъчно надувки съм общувала , дето ИМАТ коне . Или по - скоро ГЛЕДАТ коне . През ключовата здуепка . И пестят и жълтите си стотинки , че някой им подгъзува . Затова реаггирам по този начин . Нагледала съм се на такива , дето си тръскат задника 5 минути - и си захвърлят после животното ...
При нас , дето наистина обичаме конете си , нещата не са комерсиални . Даже напротив - конят е в графа големи разходи . Член от семейството .
Не знтайм дали има смисъл да се грижиш за контя си , защото някой е каздал нещо - ако сам не изпитваш потребност от това . Ако е по задължение , мани я такава загриженост ...Не ти ли идва отвътре и да ти доставя удоволствие ...Айде мерси !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор dedomraz (грозен)
Публикувано05.01.05 18:38



Който умее да слага точка над и - то, си го умее. Аве, Рени!



Тема Re: За Олга Прайднови [re: dedomraz]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано05.01.05 23:51



Това в какъв смисъл го казваш ?

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
АвторSarav4eto (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 01:04



И аз съм на същото мнение. Отношението към животните също е от голямо значение. Много се дразня на хора, които слизат от коня и друг им го прибира, мие....чудя се не и ли се иска те да си го приберът? На базата, на която съм е развито доста занимаването с клиенти...е на 90% от клиентите на Св. Георги аз им прибирам конете и ги мия...не че не могат сами просто със слизането от коня всичко свършва, те са доволни и щастливи, качват се в колата или отиват в кръчмата Мисля си, че все пак трябва да се отблагодариш на животното някак...



Тема Re: За Олга Прайднови [re: Sarav4eto]  
Автор wild_spirit (непознат)
Публикувано08.01.05 04:56



ne zabravqai , 4e gi osedlavahme ( ve4e samo ti )

ama na men li4no mi be6e mnogo priqtno i sega dokato ne se varna lqtoto 6te si me4taq da go pravq

Редактирано от wild_spirit на 08.01.05 05:02.



Тема Re: За Олга Прайднови [re: Sarav4eto]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано08.01.05 09:16



Аз не се дразня на такива хора, но мисля че те губят от това. Губят общуването с коня. На мен ми доставя удоволствие да чистя конете и да ги разхождам след езда. Така те свикват с мен, а и аз с тях. Виждам разликата между различните коне... Така например кобилата с най-тънка и нежна кожа във Войводиново е Голдън Гърл - английска (не знам доколко е чистокръвна).

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: За Олга Прайднови [re: Sarav4eto]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.01.05 13:20



Някои мислят , че като имат малко повече пари , и вече са много велики , и всички трябва да им правят поклони и да им се въртят на пета ...
И аз може да си плащам , защото физически не мога да хвърча до хиподрума сутрин и вечер да си нахраня коня / но не защото не искам ! /, но ако съм там , си го храня , чистя - и всичко останало . И не бих дала на конегледача да го прави . Защото си е МОЕТО животно ...Аз съм го правила , когато не съм имала свой кон , какво остава за сега ?
А в Софшя е още по - страшно от при нас - там надувките са повече !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: wild_spirit]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.01.05 13:20



То и оседлаването си влиза в процедурата ! Някой може да си счупи маникюрите , ако го направи сам !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Kaнтaka]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.01.05 13:23



Защото не си била на работа като конегледач - и всички тия неща , като да разхождаш след работно време изпотения кон на еди - кой си , да чакаш да почине , че тепърва да го храниш и поиш , без някои неща въобще да са ти работа ...Е , тогава нямаш личен живот - пари нямаш , защото ти плащат абсолютния минимум , всеки ден си там от тъмно до тъмно , и даже няма как да излезеш с приятели - за гадже не говоря .
Майка ми затова казваше , че само някое от нашите конярчета ще ме вземе ...Така де , конярчето аз си го избрах ...За по - добър мъж не мога и да мечтая !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Де тоя късмет!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано08.01.05 14:18



То хубаво, ама ние като си нямаме достатъчно конярчета, аз какво да правя?

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: Де тоя късмет!нови [re: Kaнтaka]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.01.05 18:08



Тогава ще ходиш по състезания - във Войводиново поне правят . И оглеждаш ! Като на конски пазар . Важното е да уцелиш дербиста от първия път Аз успях

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор wild_spirit (непознат)
Публикувано08.01.05 18:14



Някои хора са ужасни . Има трениори които карат клиентите след езда да си оправят коня , оба4е от липсата на желание да го направят коня се прибира мрасен , амуницията не се оставя на място и юздечката не си измива . Има един руснак ,които язди в Свети Георги , е тои един пат язди Дансинг , така галопира , че целия кон се изпоти и тои му изми краката и го прибра , след пет минути като отидох да го видя целя се беше оваргалял в трици и изглеждаше невероятно направо След това една приятелка го чисти един час ( то и аз 6тях да го направя , ама тя като се ядоса не ми дава да правя нищо ) .

Е може ли толкова да не помислиш , можеше да го даде на мен да го разхождам докато изсахне , ама на кои му пука за коня , нали тои си е направил кефа !



Тема Re: За Олга Прайднови [re: wild_spirit]  
Автор Poccko (непознат )
Публикувано08.01.05 18:20



Пробвай някой път , да му дадеш на руснака да поязди безплатно , може и да го загризе съвеста и да си свърши работата хи хи хи
Ако правилно съм разбрал , искаш коня да ти го изкарат , да го оседлаят , да го пояздят , да го измият , да го приберат , да го нахранят и накрая да ти платят .
Признавам ви , жестоки сте ха ха ха



Тема Re: За Олга Прайднови [re: wild_spirit]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.01.05 19:01



Да , но Poccko го намира за нормално и според него такива хора , дето се захвърляат коня , са велики ...Аз си казах , че това ме отвращава - стотици такива случаи съм виждала !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Poccko]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.01.05 19:01



Ми няма смисъл ТОГАВА да кажа какво ме е отвратило - ти просто не можеш да го разбереш .

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор wild_spirit (непознат)
Публикувано08.01.05 21:07



Страшно гадно е , ама техен проблем те незнаят какво изпускат !



Тема Re: За Олга Прайднови [re: wild_spirit]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано09.01.05 23:27



Да имаш кон , който обича някой друг ...Дето се грижи за него ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Poccko]  
Авторmalkija (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 02:07



Това е същността на този спорт / хоби - конете не са спортни уреди, а живи същества. Защото и те усещат студ, жега, болка, радост... За някои конете са просто символ на социалния им статус (реален или само илюзия), за други нещо повече. И ако е само заради надувката, няма смисъл човек да се цапа - по-добре да играе голф.
И малко правопис: пише се "иЗточно".



Тема Re: Де тоя късмет!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано10.01.05 12:42





Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: За Олга Прайднови [re: malkija]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано10.01.05 20:53



С това съм мното съгласна . Няма смисъл да казвам , че не съм от хората , дето всичко друго са си оправили , та само кон да им е кусура да покажат колко са добре материално - на нас ни е просто мечта да имаме свой кон , да си го чистим , храним , пасем , яздим - и т . н. - всичко , което е свързано с него . Само с подрязване и подковаване не се занимаваме , здащото не можем - не защото не бихме !
В общи линии спасихме един кон от гладуване .

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevil (игрив)
Публикувано10.01.05 20:59



Като каза подковаване. Есперо е толкова шантав, че не търпи никой друг освен Таня да му подрязва копитата, особено задните. А за самото коване Петър седи мирно и тихо назад в бокса, Таня наглася всичко, Пътър бързичко чук-чук-чук, единия клинец, после другия, третия и т.н. бавничко един след друг. Да знаеш в началото близнаците са се опитвали да им помагат и са се катерили по решетките на бокса. Така че, зор заман, се е научила... Това е си имаш пък шантав кон...

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: За Олга Прайднови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано11.01.05 23:33



Като каза за коване ..Днес за първи път подрязахме на Голди задните крака - трябва да ти кажа , че стоя невероятно кротко !

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Как?!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано12.01.05 00:03



Винаги съм ти се радвала за това, че всеки кон омеква и се укротява в твоите ръце. Как го постигаш?!....



Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevil (игрив)
Публикувано12.01.05 00:19



Браво! Радвам се, че е минало безпроблемно. Наистина си факир!

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: Как?!нови [re: CondAmn]  
Автор Poccko (новак)
Публикувано12.01.05 01:55



Аз знам как го прави , щото ръцете и са такива , че ...ъъъъъ...... каквото и да пипне /леле щях да кажа една глупост/ , ще изсъхне и ще се укроти хи хи хи хи хи хи хи .



Тема Re: Как?!нови [re: Poccko]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.01.05 02:34



Късмет , че си далече , нали ? Току виж нещо ти изсъхнало ...Впрочем , при трето поколение вещици и от разстояние хваща .

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: Как?!нови [re: CondAmn]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.01.05 02:35



Не всеки ! Повярвай ми , има няколко коня в живота ми , вярно , ще ги преброя на пръстите на едната си ръка , които и да ми ги подаряват , сигурно не бих ги взела ! Абе накрая вероятно ще стане на моята , защото съм имат и не падам по гръб , но не ми си воюва . Не искам да постигам нещо с цената на налагане и насилие . Не убедиш ли животното доброволно да иска да прави нещо за теб - не се занивавай по - добре ...
Важното е да ги обичаш - за да поискат .

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.01.05 02:37



Не съм аз . Аз държах коня опред , Тишо му вдига задните крака ...Ама ние си го научихме . Всеки ден след тренировки му ги вдигаме да му чистим копитата . Той първоначално въобще не знаеше - не са му вдигали задните крака , явно от страх ...Не риташе , дърпаше се , но не е първи кон , който учим . Като ни ги караха от конезавода , не бяха пипвани въобще . Важното е да си търпелив и настоятелен . И да не се отказваш . Всеки кон може да се научи , това е от елементарните неща , дето трябва да ги знае - да стои да го изчистиш , оседлаеш , измиеш ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevil (игрив)
Публикувано12.01.05 10:20



Специално за чистенето Фати ми е голям проблем. Върти се ужасно, не спира! И посяга със задия десен. А имаше един период, в който не я чистех аз. След това започна и да посяга да подхапва. Какво ли не пробвах, същата си е!

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: За Олга Прайднови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.01.05 17:13



Аз само веднъж имах проблеми с подобно чудо ...Посяга да хапе и рита и гледа да те навре в ъгъла , че да няма къдае да бягаш ...И реших да пробвам да я вържа - поне да не се върти много . Знаеш ли какво стана ? Щом й сложех оглавника , и кротваше ! Мислеше , че е вързана .
И стоеше мирна

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevil (игрив)
Публикувано12.01.05 18:52



И аз стигнах до там да я връзвам. Но това премахва само въртенето. другото остава...

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: За Олга Прайднови [re: DustDevil]  
Автор horse_mania (ентусиаст)
Публикувано12.01.05 19:40



Пробвай и с много лакомства... примерно когато е вързана и не хапе ...



Тема Re: За Олга Прайднови [re: horse_mania]  
Автор DustDevil (игрив)
Публикувано12.01.05 19:52



Лакомствата бяха пърото нещо, което пробвах. и се получаваше от части. тогава не я връзвах изобщо. но след това не я чистех аз за известно време и нещата се влошиха. вече и захарите не помагат, а без да я вържеш ще я гониш цял ден из бокса. а и не е особено малка!

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: За Олга Прайднови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.01.05 22:45



Ако е вързана , е по - безопасна - не може да сеу извърти и да те затисне или ритне , ако решиш да я избегнеш

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: horse_mania]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.01.05 22:46



Да , добре е да я наглаждаваш , когато не хапе . И да й се скараш , когато прави глупости . Схващат разликата

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.01.05 22:46



Няма лошо в това да се връзва , докато свикне да стои и невъзрана

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevil (игрив)
Публикувано12.01.05 22:54



Лошото е, че вече доста време мина, а не е свикнала да не се върти, когато е свободна. А и измисли, когато се чисти от лявата й страна, понеже там стената на бокса е по близо, да опъне въжето до края и да притисне чистещия до стената с тялото си. а ако е вързана на по-късо въже започва да се дърпа назад с всичка сила. не знам. сега съм си намислила нещо и утре ще го изпробвам.

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: За Олга Прайднови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.01.05 23:35



Понякога трябва повече време ...

Goodbye My Love,Goodbye

Тема Re: За Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevil (игрив)
Публикувано12.01.05 23:37



Ще видя аз дали новата ми тактика ще е успешна...

Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: За Олга Прайднови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано13.01.05 00:20



Успех ! Ще чакаме да разказваш !

Goodbye My Love,Goodbye


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.