Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 27.09.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За загубените любимцинови  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано12.09.04 00:48








Станете част от глутницата в мрежата!!!

Тема Re: За загубените любимцинови [re: zoomaniak]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано12.09.04 01:34



Това всъщнност е нещо вдъхновено от една американска идея,4е любимците ни,когато им свършат земните дни,отлитат към полята пред Моста на Дъгата и ни 4акат там за да го пресе4ем заедно.
За животните,които никога са нямали стопани идва Спасител и те преминават на група заедно с него,а други са върнати обратно на земята за да намерят своя дом и стопани,които да ги оби4ат и да се грижат за тях и да преминат заедно през Моста.Какво има от другата страна на моста-това не знам,но приказката ми хареса и ме вдъхнови за стихотворението.
А от другата страна,както казват някои може да е това,което сам о4акваш-зависи как си вървял житейския си път и в какво си вярвал...
Някои вярват,4е там е пустинята,която трябва да пресе4еш.И както се казва в една песен "...добре би било да имаш приятел..."

ALL YOU NEED IS LOVE!

Редактирано от 3Be3ga на 12.09.04 01:38.



Тема Re: За загубените любимцинови [re: zoomaniak]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.09.04 05:45



Много е ХУБАВО !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: За загубените любимцинови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.09.04 06:04



Много ...красиво ...Напомни ми един мой сън ...От преди време ...За Агран . Аз няколко пъти все сънувам , че го крада и го крия , за да не го убият ...Може би , защото в действителност не можах да го направя ...Не ДА ГЪО ОТКРАДНА - ДА ГО КУПЯ - но никой нищо не ми каза ...Аз и не бях на хиподрума него ден !
В съня той се разхождаше по тревата на брега на някакво езеро ...Както си и куцаше заради предните крака ...Имаше някакви хора там , и те нарочно го блъснаха - защото ако му се налага да плува , за да се спаси , щял да си раздвижи краката ...Нящкаква подобна простотия казаха ! Той падна във водата и се изплаши - а не беше дълбоко , някъде до кръст ..Взе да пляска и да се мята , и аз скочих до него и го прегърнах през шията да го успокоя - и го изведох от другия край на езерото , защото там брега беше по - полегат и щеше да му е по - лесно ...Странно , но езерото в другия си край излизаше в градинките до нас - впрочем , на това място в действителност има басейни , които преди няколко години ги напълниха с пръст и засяха някаскви храсти ...Защото който може , хвърляше боклуци в тях , а като деца махахме боклуците , пълнехме ги с вода и се къпехме там ...
Беше сутрин , мократа конска кожа блестеше - както само неговата кожа можеше да блести - с всички оттенъци на кестявото , ама ахалтекинско кестеняво - от шоколодаво през медно , чак до златисто - зависи от осветлението ...А аз го бях прегърнала през шията , пристисках го силно към себе си , водех го към къщи и му шепнех , че този път няма да дам на никого да го нарани !
Не плаках , когато разбрах , че са го убили , нито когато Тишо намери къде точно е станало това ...Не плаках , когато се прибрах в къщи , нито след години , когато Тишо ми даде черепа му ...Не , че не знаех , че е у него - той мислеше да го дава на някой друг , защото свързваше друг с този кон , не мен ...Защото точно тогава не беше на хиподрума ... Но това е ДРУГА история ...
Правех се на СИЛНА - вътрешно можех да умирам , но нямаше да го покажа ! Но човек трябва да си го позволява поне понякога ...Това - да се наплаче , да бъде за мъничко слаб ....Примерно сега

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: За загубените любимцинови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано12.09.04 12:46



Всъщност,както ми писа жената,идеята първона4ално е била за ку4енца,които никога не са си имали истински дом и стопани или такива,които са били развъждани единствено заради породата(предполагам бойните ку4ета),но после идеята се приела и за коне и сега ,когато хора,които знаят "легендата" и някое тяхно животин4е умре,казват,4е е отишло при моста на дъгата.
Хубав на4ин за успокоение.За това казвам,4е е хубаво 4овек да си има вярата и да не разбива вярата на другите.Нищо не бива да се натрапва,всеки сам е свободен да вярва в това,което си избере.Дори вярата в Нищо си е вяра.



Тема Re: За загубените любимцинови [re: 3Be3ga]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано12.09.04 16:32



красиво казано но все пак силата на думите си казва думата прекрасна е тая американска идея


Станете част от глутницата в мрежата!!!

Тема Re: За загубените любимцинови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано12.09.04 16:35



служиме на република Зоомания


Станете част от глутницата в мрежата!!!

Тема Re: За загубените любимцинови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.09.04 21:10



Всеки си го тълкува по свой начин , нали ? А и картинката беше с конче ...

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: За загубените любимцинови [re: zoomaniak]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано13.09.04 20:54



Дали наистина съществува подобно място....


Only God will judge me


Тема Re: За загубените любимци [re: DAlZY]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.09.04 03:05



В бог може да не вярвам , но в това - да !

Чуть помедленнее,кони...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.