Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 30.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ЧАК СЕ РАЗТРЕПЕРИХ ОТ ЗЛОБАнови  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано27.08.04 07:58



Канех се да полегна , и по случайност си обърнах телевизора на БТВ - казаха , че щели да дадат за някаква конеферма - и реших да изчакам - оказа се първата конеферма с френски коне за МЕСО !
Конете имали много вкусно и крехко месо , и се изкупуват кончетата на 7 - 8 месеца за клане - първата партида ще замине за Италия в края на този месец !
Репортерката пита собственика не му ли е жал коне за месо , а той вика , че не - конят бил животно като всички други !Баси , как можеш да сравниш едно прасе с кон ! Примерно !
Е , пък на мен хич няма да ми е жал тоя ако умре .
"конете ни ще станат на колбаси ..." - както беше в песента
Без коментар !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: ЧАК СЕ РАЗТРЕПЕРИХ ОТ ЗЛОБАнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevil (луд)
Публикувано27.08.04 08:34



И аз го гледах, дори заради това влязох рано в клуба... Но всеки случай останах в впечатлението, че България трябва да се похвали с тази ферма.
Точно и аз си помислих за сравнението прасе-кон...


Live your dreams, don't dream your life!

Тема Re: ЧАК СЕ РАЗТРЕПЕРИХ ОТ ЗЛОБАнови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано27.08.04 09:04



Ами то преди време излезе статия в някакъв вестник , че ще правят такава ферма , и даже я обсъждахме ...Явно вече е факт ! Изроди !
Може би някой ще каже , че много лично го приемам , ама след конете от Щръклево , които бяха СПОРТНИ , а не ЗА МЕСО , няма как другояче да го приема ! Аз съм много месоядна , обожавам свинско , но да умирам от глад , кжонско не бих яла !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: ЧАК СЕ РАЗТРЕПЕРИХ ОТ ЗЛОБАнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано27.08.04 10:11



ГАДОВЕ!!!

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: ЧАК СЕ РАЗТРЕПЕРИХ ОТ ЗЛОБАнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано27.08.04 11:53



Защо, какво му е на прасето, и то е живо същество, и него го боли, когато го колят, на мен и за прасетата ми е жал.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait...

Редактирано от CondAmn на 27.08.04 11:55.



Тема Re: ЧАК СЕ РАЗТРЕПЕРИХ ОТ ЗЛОБАнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор EMlGRANT (Black)
Публикувано27.08.04 12:20



О, гадове!Не знам вече се чудя дали няма да направят ферма и за ЧОВЕШКО, щото на някой канибал му е вкусно!!!???Ето защо всички трябва да бъдем вегетариянци!



Тема Re: ЧАК СЕ РАЗТРЕПЕРИХ ОТ ЗЛОБАнови [re: CondAmn]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано27.08.04 12:50



Така е - и мен ме е жал за прасетата, за гъските, за теленцата и т.н. Дори мисля че по интелигентност прасетата стояха над конете. Що ли не зема да стана най-после вегетарианка!?

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: ЧАК СЕ РАЗТРЕПЕРИХ ОТ ЗЛОБАнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано27.08.04 13:12



кофти макар че има много народи, които при некви обстоятелства ядът конско месо :(((( това е живота скапан но красив


Желая здраве на Вас, и на Вашите коне

Тема Пристрастни сме...нови [re: zoomaniak]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано27.08.04 16:12



Ами и прабългарите са ядяли конско месо, а и не се знае в днешните салами какво слагат! Ние сме пристрастни затова така бурно реагираме, но за някои хора яденето е по-важно.... В Южна Америка пък традиционно си ядат морски свинчета...

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Пристрастни сме...нови [re: Kaнтaka]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано27.08.04 16:26



да кажа честно не ям месо освен на рожденият ден на мама - просто не харесвам това нещо - но винаги ми е било интересно да проследявам консумирането на месо по народите в миналото трябва да синтезирам една статия и да видиш кво интересно става + твоята инфо е абсолютно правилна аз лично едно време имах от тея породи свинчета ле ле като млади зайци бяха :))))))))))


Желая здраве на Вас, и на Вашите коне


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.