Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 27.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Проблемнови  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано19.07.04 18:47



Хора,не знам...аз съм дале4е...Петя е на топа...ама и идва на нагорнище.Звездин е изпохапал вси4ко живо наоколо-Елито е с рани по гърба от него,кравите на комшиите са станали лекоатлетки(оба4е и те с рани и хората с право мрънкат-и на мен някой 4ужд кон ако ми нахапе стоката ще мрънкам не,ами ще се карам)В4ера дотър4ал 4ак от полето и за малко не си утрепал брат4ето.То бива игра бива,ама неговото е прекалено.Не можем да го държим затворен все пак.Конете нямат отделни падоци за да ги отделим-вси4ки заедно са на полето.Ама докато кобилите си пасат кротко,той ходи та ги зака4а.Засилвал се отдале4е и се мятал върху тях и хапел.В4ера Звезда го погнала защото за малко не минал по брат4ето си.За малко да се потрошат майка и син.ДОбре 4е Янко бил там ,та ги разтървал.Петя вика ,4е не може да го удари.Да,ама ТРЯБВА понякога според мен.КАКВО ДА ПРАВИМ.Няма време да се занимават само с него-има и други коне в конюшнята.Вързан не може-ако го вържат за крака ще измъкне някое рамо каза Петя-не ще да го вързва за краката.С оглавник-абсурд!Най-много 5 минути да издържи.С веригата на ЕЛ Грант пак не става-едно 4е ще се стресира,друго 4е може да направи беля.Расте малкия проклетник и все по-проклет става.Май много го разглезихме.Никога не е удрян,не знам ,понякога се 4удя дали не е грешка това-защото в природата конете се наказват един на друг все пак.
Дайте някакви съвети.Не можем все пак затврен да го държим.Налага се да е в полето с другите коне.Те не му досаждат,но той постоянно ги тормози.Опасен е и за малкияНяма как да ги отделим.Просто няма как



Тема Re: Проблемнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано19.07.04 20:35



Да си призная , не сме имали такъв проблем . Нямам идея как бих го решила . За връзвансето - защо да не е с оглавник ? Какво ще му стане , ще се обеси ли ? Много коне по принцип си стоят вързани в боксовете !А той е малък и може да се научи !
За самото хапане не знамв ....Може би наказанието зависи от ситуацията ...Но наистина времето , което им се отделя , е решаващо - ако го кониш всеки ден определено време на корда , сигурно ще се кротне !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Проблемнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано19.07.04 20:49



Абе това с кордата и аз и го предложих.Да го кара на корда пове4е,да го изморява достатъ4но за да не мисли за щуротии пакостникът му неден.
А за оглавника.Къса ги!Тя за това казва-5 минути и толкоз.Ел Грант ги измушваше по най-невероятни на4ини тез оглавници,и махаше оглавниците на Звезда като бяха един до друг.По едно време и той ги късаше и бяхме се принудили да го вързваме с една верига през врата.Тогава се беше кротнал той.
Ина4е съм с две ръце ЗА оглавник.Така поне ще свикне да бъде вързван дори и навън ако се наложи.Ще знае 4е има ограни4ения.
Сериозно се страхувам най-ве4е за малкия Елмаз4о.
Ина4е Петя е свободна едва след 5 4аса следобяд.И сега лятото се стъмнява по-късни4ко и Тошко помага детето,ама като по4нат у4илище и като вземе да се стъмнява рано рано няма да имат време за корда 4е 4ак да го уморяват.
И не хапе със злоба малкия гад,хапе уж на игра ,а кожа къса!



Тема Re: Проблемнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано19.07.04 21:01



И аз това казвам - ако се набяга достатъчно , и после и го погониш , докато наистина се измори / е , не докато падне от умора ! /, ще се кротне неипременно .
А за оглавника ...Ами ЗДРАВ , ако трябва - ДВА . И верига може ...Който не стои мирен ...

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Проблемнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано19.07.04 21:04



Бе аз съм взела едни оглавници тука,ама са за понита(уж ги поръ4ах за по-малки главици,а като ги видях...наистина са за понита-сигурно само на Елмаз4о ще станат)
Дали има намордници за коне?



Тема Re: Проблемнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано19.07.04 21:19



Аз вече съчм се убедила , че терминът " пони " е много разтегливо понятие !
Има - поне в циркща съм виждала - нещо , като плетена кошничка ппод юздечката

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Проблемнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано19.07.04 21:27



Бе вси4ки оглавници дето ги бях поръ4ала от немския каталог бяха за ПОНИ.И стават и до сега и на Ел Грант и на Звездин и на Звезда.
От норвежкия каталог миналия път поръ4ах за COB(уж за по-голям от пони,ама не за голям кон)И се оказа,4е на Звездин му е голям тоз оглавник И тоя път викам "Айде да е за пони!"Ама сега НАИСТИНА са за пони.
А за намордника...гледах пак в каталога ,ама не виждам такива неща.А сигурно има и други хапливи коне.Не може да няма...Звездин заслужава да го пуснат с баща му и да го напердаши едно хубаво,ама е опасно,4е може да го потроши.
Как нито баща му нито майка му хапят ,а той се нау4и така не знам.



Тема Re: Проблемнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано20.07.04 04:12



Бе те тез стандарти са нещо много разтегливо явно ! Юздечката на Мери , нали и тя е за пони - а не е отпусната до край - даже мисля , че не само на среден кон , ама и на кон с доста голяма кратуна ще стане !
А за намордниците ...Сега се сетих , чме съм виждала освен в цирка , на времето , 80 - и някоя , бях абонирана за едно конско списание на ГДР - черно - бяло , и повечето от него беше програма за техни бягантия - ще излъжа дали с двуколки или гладки , но имаше и интересни картинки . Поне за тогава . Та там имаше как товарят 2 или 3 коня в самолет , и единиян беше с намордник ! Май беше закачен към оглавник или юздечка , ще излъжа . Трябва да погледна дали не пазя някъде картинката ...

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Проблемнови [re: 3Be3ga]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.07.04 00:03



просто преместете коня на друго място да е на хотел или да спи на вън по някакъв навес.все пак едно време конете и доста други селскостопански животни са спели на вън не в боксове и така нататък....боя нема да помогне според мене или го спъвайте доста коне съм виждал спънати и се укротяват . няма ли спокойствие между конете ще има доста проблеми според мене :)

съдба



Тема Re: Проблемнови [re: zoomaniak]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано21.07.04 01:58



А като е навън под навес , кой ще го пази ?

Чуть помедленнее,кони...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.