Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 25.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Конски сили  
Автор Octagon ()
Публикувано12.06.04 18:26



Намирам в една статия следното:

Лошадь, надо сказать, животное маловыносливое, человеку, к примеру, уступает очень сильно, хотя человеку уступает в этом смысле и весь остальной живой мир. На первых Олимпийских играх марафонцев сопровождала конная полиция и она вынуждена была четыре раза менять лошадей, т.е. темп бегущего человека лошадь (правда, со всадником) выдерживает едва 10 км.

Това вярно ли е, че много ме учуди?

Хотели как лучше, а получилось как всегда


Тема Re: Конски силинови [re: Octagon]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.06.04 21:58



Маратонците на 40 км ли бягаха ?Май да ... А някой знае ли за какво време ?Вке си мисля , че не може арабски кон да не може да бяга с човек на тази дистанция !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Конски сили [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано12.06.04 23:11



Рени,те на гърците конете им ако оттогава са били като тия клюсендери от Самсунга,няма защо да се 4удиш толкова
Това в кръга на майтапа.
Другото,тоя изследовател да се пусне да ти4а с маратонците.Маратонците са хора изклю4ителни!Ако бяха толкова 4есто срещани,то едно време нямаше да са правили конници хората.Цялата войска щеше да е все маратонци!
Оба4е дано този 4ове4ец да е забелязал в какво темпо се движат.Ми то на конете силите им отиват само в спирането.Той не може и в тръс да се движи тоя кон с темпото на маратонците.Конят няма такъв ход-или трябва да е тръс ,но тогава ще изпреварва 4овека или трябва да е ход-тогава пък ще изостава.
Между другото ИСТИНСКИЯТ,първият маратонец,спартанеца ,който е бягал след битката при Маратон е било ВЪОРЪЖЕН и в БРОНЯ.Смятайте колко допълнителни кила е имал по себе си.И преди това се е БИЛ на бойното поле!

Хаха,представям си един маратонец в Казълкум на 45 км с един добър ахалтехински кон...Сигурно там ще трябва да сменят маратонците
Може и да е прав,ама пък и не е бил на първата Олимпиада,за да твърди със сигурност!

Мдаааа...

Тема Re: Конски силинови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано13.06.04 02:53



Бе не знам какви са им били конете , ама чаяк ТОЛКОЗ !
А онзи , първият маратонец , сигурно е бил свръхчовек . Уникален . Единствен . Няма сега ТАКИВА !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Конски силинови [re: vet]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано13.06.04 02:59



Ми то имаше състезание на Бен Джонсън / ако не греша / с кон - не помня дали на 50 или 100 метра - конят не може за толкова кратко да развие ТАКАВА скорост ... Ама наистина , както казва Дид , представям си маратонеца в пустинята - и еден ахалтекинец редом .... Май не би4х заложила на човека в този случай !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Конски сили [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано13.06.04 11:51



Няма такива,да,ама и примера беше даден с маратонците от първата Олимпиада.
А онзи,свръх 4овека...не съм сигурна дали не е издъхнал ,след като е предал съобщението..това е не4овешко.Спартанските брони са били по-опростени и недотам тежки,ама то само ме4а ти тежи 5 килограма сигурно и лека ,лека бронята ...десет килограма сигурно има-то си е метал.

В4ера гледах едни рицари в брони...Ми то ужасно бе!Да седиш под слънцето или студа с тия железа по тебе.Съжалявах си от сърце тия мъже...
Добре ,4е не бяха опаковали и конете в желязо,а бяха само с покривала-парадно,а не бойно натъкмени.Не се у4удвам 4е Калоян с леката куманска коница ги е мазал рицарите-хаха-ми те не могат да се ка4ат на коня без двама 4овека до тях.И като паднат трябва да стават с 4ужда помощ-сами не могат-то тежи.На земята са като 3РО-Трипио от междузвездни войни робота.
А как дрън4ат...сигурно ако е цяла рицарска конница са ги 4ули още от Унгария нашите
Но ина4е да гледаш турнир е много интересно!

Мдаааа...

Тема Re: Конски сили [re: 3Be3ga]  
Автор horse_mania (минаващ)
Публикувано13.06.04 14:00



Онзи , който е предавал съобщението ( спартанец май беше ) е издъхнал веднага след като е предал съобщението ..... ( учих го миналата седмица по история )



Тема Re: Конски сили [re: 3Be3ga]  
Автор horse_mania (минаващ)
Публикувано13.06.04 14:09



То какви ли трябва да са им били конете ... меча тежи около 5 кг .. бронята около 10 кг ... като сложат и малко броня и на конете ...... ми то направо горките животни ... как ли издържат толкова килограми в/у себе си ... а и като тръгнат галоп ....



Тема Re: Конски сили [re: horse_mania]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано13.06.04 14:16



Е,зна4и не ме е излъгала паметта
Ми то си е свръх4овешко това...И най-добрия от сегашните маратонци да го пуснеш да се бие за живота си половин 4ас поне и после да го накараш да ти4а с поне 10тина килограма желязо по него,и той ще издъхне...
Въпроса беше дали хората са наистина по-дръжливи на напрежение и дълъг преход от коня.Може и така да е.Зависи и от коня и от 4овека според мен.И от терена.В един планински ,скалист терен с тесни пътеки залагам на тренирания 4овек пове4е отколкото на тренирания кон.Но в една пустиня...залагам на тренирания кон.
Друго нещо се сетих.Как по време на дълги преходи,конницата спира за да си отдъхнат КОНЕТЕ.Това ,4е седиш на седлото в никакъв слу4ай не зна4и 4е като не ходиш ти си по4иваш по време на езда.И езда4а се уморява не по-малко,но коня има пове4е нужда от отдих,защото носи товар.

Мдаааа...

Тема Re: Конски сили [re: horse_mania]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано13.06.04 14:22



Ааааа,аз говорех за спартанската пехота.Това си е било направо леко въоръжение в сравнение с тежката рицарска конница.
За 5кг ме4 и 10 килограма броня само предполагам.Може да са по-малко,а може и да са пове4е.Ами ЩИТ?Ами КОПИЕ?Ами Нож(евентуално)...

Мдаааа...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.