Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 23.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Конски сили  
Автор Octagon ()
Публикувано12.06.04 18:26



Намирам в една статия следното:

Лошадь, надо сказать, животное маловыносливое, человеку, к примеру, уступает очень сильно, хотя человеку уступает в этом смысле и весь остальной живой мир. На первых Олимпийских играх марафонцев сопровождала конная полиция и она вынуждена была четыре раза менять лошадей, т.е. темп бегущего человека лошадь (правда, со всадником) выдерживает едва 10 км.

Това вярно ли е, че много ме учуди?

Хотели как лучше, а получилось как всегда


Тема Re: Конски силинови [re: Octagon]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано12.06.04 21:58



Маратонците на 40 км ли бягаха ?Май да ... А някой знае ли за какво време ?Вке си мисля , че не може арабски кон да не може да бяга с човек на тази дистанция !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Конски силинови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано12.06.04 23:11



Рени,те на гърците конете им ако оттогава са били като тия клюсендери от Самсунга,няма защо да се 4удиш толкова
Това в кръга на майтапа.
Другото,тоя изследовател да се пусне да ти4а с маратонците.Маратонците са хора изклю4ителни!Ако бяха толкова 4есто срещани,то едно време нямаше да са правили конници хората.Цялата войска щеше да е все маратонци!
Оба4е дано този 4ове4ец да е забелязал в какво темпо се движат.Ми то на конете силите им отиват само в спирането.Той не може и в тръс да се движи тоя кон с темпото на маратонците.Конят няма такъв ход-или трябва да е тръс ,но тогава ще изпреварва 4овека или трябва да е ход-тогава пък ще изостава.
Между другото ИСТИНСКИЯТ,първият маратонец,спартанеца ,който е бягал след битката при Маратон е било ВЪОРЪЖЕН и в БРОНЯ.Смятайте колко допълнителни кила е имал по себе си.И преди това се е БИЛ на бойното поле!

Хаха,представям си един маратонец в Казълкум на 45 км с един добър ахалтехински кон...Сигурно там ще трябва да сменят маратонците
Може и да е прав,ама пък и не е бил на първата Олимпиада,за да твърди със сигурност!

Мдаааа...

Тема Re: Конски силинови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано13.06.04 02:53



Бе не знам какви са им били конете , ама чаяк ТОЛКОЗ !
А онзи , първият маратонец , сигурно е бил свръхчовек . Уникален . Единствен . Няма сега ТАКИВА !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Конски силинови [re: vet]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано13.06.04 02:59



Ми то имаше състезание на Бен Джонсън / ако не греша / с кон - не помня дали на 50 или 100 метра - конят не може за толкова кратко да развие ТАКАВА скорост ... Ама наистина , както казва Дид , представям си маратонеца в пустинята - и еден ахалтекинец редом .... Май не би4х заложила на човека в този случай !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Конски силинови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано13.06.04 11:51



Няма такива,да,ама и примера беше даден с маратонците от първата Олимпиада.
А онзи,свръх 4овека...не съм сигурна дали не е издъхнал ,след като е предал съобщението..това е не4овешко.Спартанските брони са били по-опростени и недотам тежки,ама то само ме4а ти тежи 5 килограма сигурно и лека ,лека бронята ...десет килограма сигурно има-то си е метал.

В4ера гледах едни рицари в брони...Ми то ужасно бе!Да седиш под слънцето или студа с тия железа по тебе.Съжалявах си от сърце тия мъже...
Добре ,4е не бяха опаковали и конете в желязо,а бяха само с покривала-парадно,а не бойно натъкмени.Не се у4удвам 4е Калоян с леката куманска коница ги е мазал рицарите-хаха-ми те не могат да се ка4ат на коня без двама 4овека до тях.И като паднат трябва да стават с 4ужда помощ-сами не могат-то тежи.На земята са като 3РО-Трипио от междузвездни войни робота.
А как дрън4ат...сигурно ако е цяла рицарска конница са ги 4ули още от Унгария нашите
Но ина4е да гледаш турнир е много интересно!

Мдаааа...

Тема Re: Конски силинови [re: 3Be3ga]  
Автор horse_mania (минаващ)
Публикувано13.06.04 14:00



Онзи , който е предавал съобщението ( спартанец май беше ) е издъхнал веднага след като е предал съобщението ..... ( учих го миналата седмица по история )



Тема Re: Конски силинови [re: 3Be3ga]  
Автор horse_mania (минаващ)
Публикувано13.06.04 14:09



То какви ли трябва да са им били конете ... меча тежи около 5 кг .. бронята около 10 кг ... като сложат и малко броня и на конете ...... ми то направо горките животни ... как ли издържат толкова килограми в/у себе си ... а и като тръгнат галоп ....



Тема Re: Конски силинови [re: horse_mania]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано13.06.04 14:16



Е,зна4и не ме е излъгала паметта
Ми то си е свръх4овешко това...И най-добрия от сегашните маратонци да го пуснеш да се бие за живота си половин 4ас поне и после да го накараш да ти4а с поне 10тина килограма желязо по него,и той ще издъхне...
Въпроса беше дали хората са наистина по-дръжливи на напрежение и дълъг преход от коня.Може и така да е.Зависи и от коня и от 4овека според мен.И от терена.В един планински ,скалист терен с тесни пътеки залагам на тренирания 4овек пове4е отколкото на тренирания кон.Но в една пустиня...залагам на тренирания кон.
Друго нещо се сетих.Как по време на дълги преходи,конницата спира за да си отдъхнат КОНЕТЕ.Това ,4е седиш на седлото в никакъв слу4ай не зна4и 4е като не ходиш ти си по4иваш по време на езда.И езда4а се уморява не по-малко,но коня има пове4е нужда от отдих,защото носи товар.

Мдаааа...

Тема Re: Конски силинови [re: horse_mania]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано13.06.04 14:22



Ааааа,аз говорех за спартанската пехота.Това си е било направо леко въоръжение в сравнение с тежката рицарска конница.
За 5кг ме4 и 10 килограма броня само предполагам.Може да са по-малко,а може и да са пове4е.Ами ЩИТ?Ами КОПИЕ?Ами Нож(евентуално)...

Мдаааа...

Тема Re: Конски силинови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 08:24



Абе не е оживял , доколкото знам , ама в наши дни всеки друг ще е умрял още хпреди да хукне !Та си е свръхчовек това !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Конски силинови [re: horse_mania]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 08:28



Да , и аз така знам

Чуть помедленнее,кони...

Тема БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: Octagon]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано14.06.04 14:17





Мдаааа...

Тема ...и снимки от миналата годинанови [re: 3Be3ga]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано14.06.04 14:27





Мдаааа...

Редактирано от 3Be3ga на 14.06.04 14:48.



Тема ...и официалната страницанови [re: 3Be3ga]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано14.06.04 14:46





Мдаааа...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 15:19



Не го бях виждала това ! Поне даде отговор на някои от въпросите ! Жалко , че не казват каква порода са били конете

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: ...и снимки от миналата годинанови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 15:23



Готино !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано14.06.04 15:36



Не знам ,ама коментара на Петя беше ,4е коня сигурно е бил стар и куц
Аз след първона4алния шок се взех в ръце и им разгледах официалния сайт.И видях ИЗКЛю4ИТЕЛНО ИНТЕРЕСНИ РЕЗУЛТАТИ!Зна4и конят от тази година е пристигнал на финала след 2 4аса и 11 минути.ВСИ4КИ коне без изклю4ение предишни години са вземали разстоянието за по-малко от два 4аса.Даже имаше един дето го е взел за 4ас и половина.Ами не знам какви породи са ,ама срешнах имена като СУЛТАН,СУЛТАН РАШИД,АХМААР...Как ти зву4ат на тебе

Мдаааа...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 15:50



Ха - ха , това ми хареса ! Ми може и да е права - я му е паднала подкова на коня , я нещо ...
Интересно ви е нашите за колко време го правят , трябва да разпитам !
Значи аз с Галя , дето беше хафлингерка , към 14 км ги правя за около 2 часа и половина примерно , като накрая е свежа като репичка .Авма без юркане , с много пазене - бе кон , дето не е трениран въобще за проход .

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано14.06.04 16:04



Онези коне съЩо не са тренирани.Става въпрос за хора ,местни,любители.Не се състезават професионалисти-нито от бега4ите,нито от езда4ите.И терена като го гледам хи4 не е лесен-има скали,високи скалисти пъте4ки,реки и т.н,оба4е що ли си мисля 4е един киргизки или кабардински кон ще ги откъса на тоя терен вси4ки.Ми той ще припка като по равна ливада по тези скали4ки.
Но тоя кон ,тазгодишния просто излага расата...Аааааа,не може така...Това е първият първи финиширал кон за такова време...Дето казах на Петя ,ми то за това време и аз ще го мина тоз кон.Пък и за толкоз пари....

Мдаааа...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 16:20



Да бе , ама все пак не се състезават с ДЕБЕЛА хафлингерка , която сума и време не е излизала от бокса !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано14.06.04 16:47



Знам ли,те са си местни!Колко ли коне имат там.Като ги знам какви са ентусиазирани англи4аните понякога ей така заради шоуто...За хафлингери не знам,ама на едната снимка гледах пинто.
42 километра не са много въпреки това.Не мисля 4е един кон дето излиза всеки ден ще се затрудни.
Звезда и Ел Грант си минаха 25 км за три 4аса.САМО ХОДОМ!При това навръщне с не толкова добър езда4 като Иво го взеха за 2 4аса и половина.Само 2 км тръс и галоп при това,не пове4е.Звезда не беше изкарвана с МЕСЕЦИ на тренировка или за работа.И беше ве4е бременна.
Ако Петя беше сама или с тебе или с Йоанка ,изобщо някоий дето седи добре в седлото,това разтояние щеше да се лъбхне за 4ас и половина.

Мдаааа...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: 3Be3ga]  
Авторdedomraz (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 17:30



Ама като чета някои коментари, оставям с впечатление, че конете още от древността са използвани само за да натренират хората. Значи, старите прабългари не са минавали по 120 км дневен преход, а щом се измори коня, го мъкнат на гръб.
За справка -
-леко въоръжена конница по равен терен - мах 120 нкм дневен преход.
- тежко въоръжен конник - 60 км
- тежък обоз - 50 км. преход



Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 19:49



Бе зависи . При нас до Образцов чифлик е може би към 15 км , едва ли са 20 , и го правихме по около два часа и нещо в двете посоки , ама карахме хоздом и сравнително малко тръс , защото конете отиваха там да скачат , а не да направят преход и дза се върнат .
Но си е доста яздене !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: dedomraz]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 19:53



Това , с носенето на гръб , много ми хареса !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано14.06.04 22:06



Ми носели са ги-нали са по-дръжливи хората
А днеска като казах на елфа за тоя дето надбягал коня...и той попита:
"Тоя кон сляп и само с един крак ли е бил?"
Така ме разсмя.И после като му обяснявам 4е за прув път от 24 години 4овека побеждава коня,той добавя:
"Е,да ако за 24 години пускат един и същи кон!"
Скоро не съм се смяла с глас на улицата да ме гледат хората,ама днеска нямаШе как

Мдаааа...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 23:12



Ха - ха , не му липсва чувство за хумор !!!!

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Конски силинови [re: 3Be3ga]  
Автор Kaнтaka (мечтателка)
Публикувано15.06.04 16:32



Дид, тези маратонци не ти ли приличат на аийлците от Колелото на времето? Мисля, си че е възможно такова нещо, колкото и невероятно да изглежда. Ние хората сме по-издръжливи и приспособими и от хлебарките! А за тичането в пустинята не съм съгласна, че само конете биха издържали. Ако сте забелязали кой печели в маратонските бягания - повечето случаи са кенийци. Едни такива дребнички, слабички и чернички, но страшно издръжливи хорица!



...всички са мои роднини...


Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: 3Be3ga]  
Автор Kaнтaka (мечтателка)
Публикувано15.06.04 16:41



Наистина страхотно чувсто за хумор!



...всички са мои роднини...


Тема Re: Конски силинови [re: Kaнтaka]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано15.06.04 20:34



Напротив.Пове4ето от маратонските бега4и са бели.Кенийците и другите от тяхната раса са много по-добри в късия спринт.Там нямат равни,но за дълги разстояния 80% от победителите са бели.
Но ако трябва да заложа за бягане в пустинна местност на най-добрия маратонец и един бушменски вода4 в разцвета на силите си,доста ще се замисля...
В пустинята също не вси4ки коне биха издържали.То за това хората си създават раси.Един тежковоз би умрял на третия ден.Гаранция!Оня дето беше тръгнал от Франция някъде за Йерусалим нали му беше умрял тежковоза в Унгария.От слън4ев удар!
Щом Унгарската пуста го ликвидира,представи си да го пуснеш в Гоби или Сахара тоя тежковоз.
Аийлците ми харесват,но за съжаление са само герои от книга.От цялата книга най-се кефя на салдейците,а Файле ми е любимка,нищо ,4е не е Айез Седай!

Мдаааа...

Тема Re: военните коненови [re: dedomraz]  
Автор Octagon ()
Публикувано16.06.04 10:20



Тая тема е много интересна, но нямам инфо. Откъде са тези данни?
Срещал съм някои интересни конски детайли по историята на войните - например, че немците влизат в СССР с тежкотоварни коне, които обаче се оказват негодин - бързо измират и не издържат на студ. Та се налага да търсят местните. Ама не е точно за тоя клуб.

Хотели как лучше, а получилось как всегда


Тема Re: военните коненови [re: Octagon]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.04 11:30



И от ГЛАД . Аз затова бях казала , че такива тежковози не са добро средство за придвижване - ядат МНОГО и де факто не могат да мъкнат само храната , която ще изядат !
Вършат страхотна работа , ако си ги гледаш на място .

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: военните коненови [re: Octagon]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано16.06.04 12:53



Що да не е за тоя клуб?Нали става въпрос за коне!Всеки факт си е интересен!Тук се обсъждат не само предимствата ,но и недостатъците.Не е клуб конен спорт,а КОНЕ така 4е вси4ко свързано с тези животни живо ни интересува...Я кажи кажи за немците...(аз съм им фен[пазя си главата от литналите домати и развалени яйца] )
Та истори4ески детайли от войните или от мирно време свързани с коне,са си добре дошли в клуба.
ХА-ХА,сега ти видях сигнатурата!Готино!

Мдаааа...

Тема Re: военните коненови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано16.06.04 12:59



Много вярно!
Ина4е са мили гушковци,които само да има 4овек възможност и дори по-малко стопанство,е добре да си вземе за тежката работа.
Аз най-големите тежковози ,които съм виждала ,бяха в Москва на ВДНХ 1987.И аз тогава бях малка де,та може за това да ми са се сторили огромни,ама имаше в един бокс майка с малко...малкото беше сигурно колкото Звезда.Само 4е с по-дебел задник.И бяха обърнали задниците към вратата. Хората минаваха,протягаха ръце през решетките и ги потупваха,и побутваха.Реакцията беше...НИКАКВА
Големи сладури са!Много ми се ще да си имам тежковоз4е,ама мноооооого космато.ДА не му се виждат копитата от косми

Мдаааа...

Тема E, щом не е само спортнови [re: 3Be3ga]  
Автор Octagon ()
Публикувано16.06.04 13:21



Като любител на военната история съм виждал следните по-интересни работи:
1) Споменатите проблеми на немците
2)Руснаците са имали такъв проблем - за армията са нужни тежковози и тях са били длъжни да ги отглеждат колхозите. Във военно време са се предавали на армията. Обаче тези коне са неизгодни за колхозите в мирно време - много ядат. Та прочутият кавалерист С. Будьони създал порода, годна и за двете. Такъв жребец бил закупен на търг за 1 млн. долара. Ей това ми е интересен случай! Малко детайли

. За съжаление не мога да открия нищо повече.
По каруците отделна работа.

Подписът ми е една фраза на незабвенния Виктор Черномирдин, по едно време министър-председател. Универсална и общочовешка

Хотели как лучше, а получилось как всегда

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: Octagon]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.04 17:51



Странно ми е някой да даде толкоз пари за будьоновски кон точно ...За араб - не се съмнявам въобще , ама ...Не , че е НЕВЪЗМОЖНО по принцип - под девиза " имал си бол пари - дал си " , ама не си струва въобще !
Подписът наистина е готин

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: военните коненови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.04 18:00



Да , и аз много си харесвах Лупинг !

Ако имах малко дете , спокойно бих го оставила в бокса му !
Аз най -з0 големия тежковоз , който съм виждала , беше Лос в коневода . Не , че беше толкова ВИСОК , колкото ДЕБЕЛ . Винаги съм казвала , че 4 души могат карти да играят нса гърба му и пети на шията да пише резултата !
А аз като ходих на ВДНХ , нямаше тежковози !И ахалтекинци нямаше !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: военните коненови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.04 18:06



Определено не е клуб КОНЕН СПОРТ само !Защотко , реално погледнато , колко от нас са истински спортисти ?

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано16.06.04 18:26



Всъщност най-скъпия кон се казва Сиатъл Денсър ,продаден е за $13,1 милиона в Кентъки,САЩ и хи4,ама хи4 не ми изглежда на арабин ,за мое голямо съжаление



Мдаааа...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: 3Be3ga]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано16.06.04 18:33



Продаден е през 85 година оба4е и ми се струва ,4е трябва да има някъде и нов рекорд.Струва ми се невъзможно за толкоз много години някой да не е с4упил рекорда.
Ако някой се интересува и от други рекорди--->


Та изобщо не ми е 4удно 4е са продали един донски жребец за тая цена.Рени ,все пак хората са с разли4ни вкусове.Може да го е купил някои милионер с много пари дето като елфа намираарабите за грозни и деформирани...Като знам колко пари се лъхат за големите коне,от хора дето имат средства ,пък не се сещат кой знае колко.
Норвежеца Петер Солберг,дето им е автомобилен състезател си купи бегови кон и сега го пуска по състезания.Коня му струва луди пари.И пе4ели луди пари.Ама след една победа го дадоха него,гордия собственик до коня...Ми той се стряска като мръдне коня...беше ми много смешен...Тааааа....такива хора има...разни...

Мдаааа...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.04 19:40



Все си мисля , че е чистокръвен английски !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.04 19:42



Да бе , съгласна съм , ама да вложиш в нещо , дето да си върнае парите ? За какъв дявол ти е да дадеш милион долара за кранта , с извинение ?Мисля , че имат само ЕДИН добър кон , Рейс , от тази порода и го прецакват ! Ама дори той не е струвал ТОЛКОВА - дето е скачал , и то достка ! Като гледах едното препятствие , поне 180 е !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано16.06.04 19:58



На какво ти прилича ?



Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано16.06.04 20:53



Не знам какъв е,признавам си!Мога да кажа-хубав кон,но нищо пове4е.Един Алаа ел Дин до него ми е къде къде по-хубав...Ма нито мога да го имам,нито дори наследници негови мога да имам ,нито имам толкоз пари да го купя
Аз се радвам на това дето имам-не ме интересува каква раса е-нали познавам майката и бащата и това ми стига...Нито ще го правим шампион ,даже и парите дето съм дала за него може да не си върне.Ама пак си го оби4ам.Сигурно не по-малко,отколкото са оби4али оня за 13 милиона!
Има хора дето и плюшен кон4е нямат.Пък заслужават!

Мдаааа...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано16.06.04 20:53



Ха-ха-забеляза ли кой е бащата-последния грабнал Англиското ТРИПЪЛ КРАУН!
Тоя дето е вложил в NIJINSKY2 със сигурност не е загубил от тоя кон
А по май4ина линия две от пра-пра бабите са дъЩери на WAR ADMIRAL.Не знам за другите,ама на тебе съм сигурна какво ти говори

Мдаааа...

Редактирано от 3Be3ga на 16.06.04 21:00.



Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: 3Be3ga]  
АвторOлra Пpaйд (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 16:21



Чистокръвен английюски , разбира се !
Другото е вярно . И аз не съм взела Мери , защото е на еди - кого си там от линията - и я обичам сигурно повече от тези за по няколко милиона !



Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: 3Be3ga]  
АвторOлra Пpaйд (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 16:22



дА де , ама за будьоновския кон не можеш да кажеш същото !



Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано17.06.04 20:13



Не мога,ама и той не струва 13,а "само" някакъв си 1 милион

Мдаааа...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано17.06.04 21:30



Бе аз и нашенско арабче не мога да си купя !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано17.06.04 21:42



Майтапя се!
За араб4ето никой не знае.То месец преди да земеш Мери не ти минаваше през ума ,4е след 30 дни ще яздиш собствен кон ,нали?
Не знаеш какви дарове може да ти изпрати съдбата!
Сега отивам на поЩата да гледам снимки.

Мдаааа...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано18.06.04 02:58



Бе знам само , че дори да ми го подарят , няма да има с какво да го храня ! Или не и ДВАТА коня ! А аз не бих се отказала от Мери дори и заради Санадик Ел Шаклан !Това поне е сигурно !
На дадения етап повече бих се зарадвала на каравана или въобще на нещо , с оето бих могла да отида до някое любителско състезание .... Дори и най - тъпото !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: E, щом не е само спортнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано18.06.04 12:50



Знам,ама вси4ко се слу4ва...Пускай тото

Мдаааа...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.