Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 23.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР! [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 16:20



Да бе , ама все пак не се състезават с ДЕБЕЛА хафлингерка , която сума и време не е излизала от бокса !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР! [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано14.06.04 16:47



Знам ли,те са си местни!Колко ли коне имат там.Като ги знам какви са ентусиазирани англи4аните понякога ей така заради шоуто...За хафлингери не знам,ама на едната снимка гледах пинто.
42 километра не са много въпреки това.Не мисля 4е един кон дето излиза всеки ден ще се затрудни.
Звезда и Ел Грант си минаха 25 км за три 4аса.САМО ХОДОМ!При това навръщне с не толкова добър езда4 като Иво го взеха за 2 4аса и половина.Само 2 км тръс и галоп при това,не пове4е.Звезда не беше изкарвана с МЕСЕЦИ на тренировка или за работа.И беше ве4е бременна.
Ако Петя беше сама или с тебе или с Йоанка ,изобщо някоий дето седи добре в седлото,това разтояние щеше да се лъбхне за 4ас и половина.

Мдаааа...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР! [re: 3Be3ga]  
Авторdedomraz (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 17:30



Ама като чета някои коментари, оставям с впечатление, че конете още от древността са използвани само за да натренират хората. Значи, старите прабългари не са минавали по 120 км дневен преход, а щом се измори коня, го мъкнат на гръб.
За справка -
-леко въоръжена конница по равен терен - мах 120 нкм дневен преход.
- тежко въоръжен конник - 60 км
- тежък обоз - 50 км. преход



Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 19:49



Бе зависи . При нас до Образцов чифлик е може би към 15 км , едва ли са 20 , и го правихме по около два часа и нещо в двете посоки , ама карахме хоздом и сравнително малко тръс , защото конете отиваха там да скачат , а не да направят преход и дза се върнат .
Но си е доста яздене !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: dedomraz]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 19:53



Това , с носенето на гръб , много ми хареса !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано14.06.04 22:06



Ми носели са ги-нали са по-дръжливи хората
А днеска като казах на елфа за тоя дето надбягал коня...и той попита:
"Тоя кон сляп и само с един крак ли е бил?"
Така ме разсмя.И после като му обяснявам 4е за прув път от 24 години 4овека побеждава коня,той добавя:
"Е,да ако за 24 години пускат един и същи кон!"
Скоро не съм се смяла с глас на улицата да ме гледат хората,ама днеска нямаШе как

Мдаааа...

Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР! [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано14.06.04 23:12



Ха - ха , не му липсва чувство за хумор !!!!

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Конски силинови [re: 3Be3ga]  
Автор Kaнтaka (мечтателка)
Публикувано15.06.04 16:32



Дид, тези маратонци не ти ли приличат на аийлците от Колелото на времето? Мисля, си че е възможно такова нещо, колкото и невероятно да изглежда. Ние хората сме по-издръжливи и приспособими и от хлебарките! А за тичането в пустинята не съм съгласна, че само конете биха издържали. Ако сте забелязали кой печели в маратонските бягания - повечето случаи са кенийци. Едни такива дребнички, слабички и чернички, но страшно издръжливи хорица!



...всички са мои роднини...


Тема Re: БЕЗ КОМЕНТАР!нови [re: 3Be3ga]  
Автор Kaнтaka (мечтателка)
Публикувано15.06.04 16:41



Наистина страхотно чувсто за хумор!



...всички са мои роднини...


Тема Re: Конски силинови [re: Kaнтaka]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано15.06.04 20:34



Напротив.Пове4ето от маратонските бега4и са бели.Кенийците и другите от тяхната раса са много по-добри в късия спринт.Там нямат равни,но за дълги разстояния 80% от победителите са бели.
Но ако трябва да заложа за бягане в пустинна местност на най-добрия маратонец и един бушменски вода4 в разцвета на силите си,доста ще се замисля...
В пустинята също не вси4ки коне биха издържали.То за това хората си създават раси.Един тежковоз би умрял на третия ден.Гаранция!Оня дето беше тръгнал от Франция някъде за Йерусалим нали му беше умрял тежковоза в Унгария.От слън4ев удар!
Щом Унгарската пуста го ликвидира,представи си да го пуснеш в Гоби или Сахара тоя тежковоз.
Аийлците ми харесват,но за съжаление са само герои от книга.От цялата книга най-се кефя на салдейците,а Файле ми е любимка,нищо ,4е не е Айез Седай!

Мдаааа...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.