Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 29.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема КОНКУРСИнови  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано07.02.04 23:11



Като видях одеве постинга на Рени за Санадик ел Шаклан,се сетих да питам някой знае ли нещо за конкурсите ,които се провеждат за порода?Какви са критериите?Само за араби ли са?(не съм виждала за други)Къде се състоят?Други шампиони за порода освен Санадик ел Шаклан?Той определено е красив ,но май е шампион отпреди няколко години...

Og din mor ogsaa!

Тема Re: КОНКУРСИнови [re: 3Be3ga]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано07.02.04 23:32



Аз съм чувала и за други породи,но доколкото знам не са тъй извесни-чувала съм за фрезийските,за южногерманските,за едни мънинки поннеца имаше...май за други не се сещам,но 100% има.
Мисля че критериите им са по походка,по лекота на движението,по мерки-там за стандартите и имаше още нещо,но не се сещам.В интерес на истината много напомня кучешките например и е много забавно да гледаш как стопанина се мъчи да бяга със все сили за да тръгне коня галоп


Only God will judge me


Тема Re: КОНКУРСИнови [re: DAlZY]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано08.02.04 00:25



Гледала съм и аз.Голям майтап е
Няма шампион на света,който бих сменила за щастието на Звездин...
Но пък да ги гледааааааааааааааааааш...приготвила съм ви нещи4ко аааааз

Og din mor ogsaa!

Тема Re: КОНКУРСИнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.02.04 09:27



Не съм много убедена ТОЧНО как ги оценяват . Виждала съм МНОГО снимки , и няа видео съм гляадала , обикновено ги спират на място пред комисия , и бягат с тях на тръс ...И после ги дават с по една лъскава лента през шията ... Или цветя ...
Може и да не са само за араби , но тях най ги дават .

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: КОНКУРСИнови [re: DAlZY]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.02.04 09:27



В галоп не съм виждала ! Само на тръс !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: КОНКУРСИнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.02.04 09:29



И Мери не я виждам като победителка точно в такъв конкурс ... Но , он друга страна , поне мое виждане е , че и Нейшъл - онзи , вносният арабин от Иран , също няма да спечели ! Сигурна съм , че има родословие по - дълго от моето , но арабче , дето струва към 2000 долара ...А и като го сравня с ОНИЯ ...

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: КОНКУРСИнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано08.02.04 15:52



Бе понякога и дългото родословие май не помага
А за Мери,ти нали беше казала ,4е не си сигурна колко арабско има в кръвта.Ли4и си 4е има нещо,ама не можем да кажем 100% араб4е.
Ама от друга страна съм виждала полу-араби,които застанали до истински арабски коне са ми се стрували по-арабски и от 4истокръвните(имам предвид ония кобилки от Стара Загора,дето тая дето беше от Залез се оказа,4е е само наполовина арабка ,а другата си била 4истокръвна.Ама тая от Залез ми се видя по-арабска на мен хихихихихи)
Зависи от излъ4ването.На Ел Грант ако му сложа едни пискюли и една арабска амуниция няма да изглежда по-разли4но,нищо 4е не му е много щу4а главата и 4е е малко едри4ък за арабин.Как ме е яд ,4е то4но с хановер са омешили тая кръв...Не можеше ли с нещо по-дребни4ко...
Както и да е.Ел Грант си е ЕЛ Грант -наполовина Ел(хахаха в една книга 4етох как слагаха АЛ пред думите за да се правят на араби едни герои)и наполовина Грант хановер4е.И се полу4ава цял ГАД хехехе

Og din mor ogsaa!

Тема Re: КОНКУРСИнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.02.04 16:05



Eдинственото , което е почти 100 % сигурно при Мери ,е че не е родена в
" Кабиюк " . Би била таврирана . Разбрах , че там ВСИЧКИ ги таврират . От малки . Но не знам от колко малки и дали не са имали случаи като при нас да продадат в гладното време малки кончета на търг , само да събелат някой лев да не гладуват всички коне ... Би трябвало да е родена около 97 -а , баш големия глад - и като знам при нас , в нашия конезавод какво беше ....А имат алести араби в " Кабиюк " . Аз се сещам поне за две кобили !Едната беше от линията на Злотник / той е бил алест / , а другата не попитах от кого е .
Във втоприя вариант някой частник си е купил арабка / може и Шагия _ ,и я е пуснал на жребец от " Кабиюк " , защото според легендата по - предният й собственик я купува от някакво село край Шумен ...
Но според външния вид и меррките / и характера ! / , арабското й е наистина МНОГО . Повече от 50 % !Виждала съм много араби и много кръстоски с арабски коне .

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: КОНКУРСИнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано08.02.04 16:17



Скромна си за 50%.Аз бих дала 80%
Макар 4е щеше да си я оби4аш и да си я обли4аш хи4 арабско да нямаше!Това не е най-важното,за да оби4а 4овек коня си!
То и Звездин като има арабска кръв пък какво му е арабското?Дядо му!хихихи!
Аз не съм виждала 4ак толкова много араби,ама не е пък като да не съм виждала.
Нали дадох пример за двете кобилки.Истинската арабка не ми се видя толкова истинска...
Добре де ,какво зна4еше това N клас(дано не бъркам) за Санадик Ел Шаклан?
Всъщост аз от там по4нах въпроса...как стигнахме до Мери ,ЕЛ Грант,Звездин и Старозагорките не разбрах...Ама сме...само за нашите си гарджета си говорим

Og din mor ogsaa!

Тема Re: КОНКУРСИнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.02.04 16:56



Може и нагоре да е - доста е ! И инатесто да го ... Така де !
ГОЛЯМА ЧЕРВЕНА ТОЧКА ЗА ВСИЧКИ ПОД 18
Много ми се прави на силно днес , адски противно скачане беше ... Застуди се , взе да духа вятър , пилки и пръст до над бабките , а тя се ежи , засилва се мята се ...По аедно време се сборихме , щото вече се ядосах ...
И на единия аксер тя като нсе метна като куче през стобор , едва не паднах . Почти й се бях прехвърлила през шията , ама странично - как не паднах - жива магия ! То препятствието метър , ама тя като затъне , все едно 115 - 120 скача !
По едно време даже се питах за пореден път де съм тръгнала да си троша главата и врата ... Ама го скочих втори път - разкошно беше ! Струваше си зялата гадна трен5ировка за тнози точно скок !
Който , за съжаление , не беше запечатан - Тишо снима с фотоапарата и толкоз е замазано ...

Чуть помедленнее,кони...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.