Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 29.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Път  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано27.11.03 01:55



Умирам за съм-спала съм снощи два 4аса,ама не мога да не ви разкажа накратко за днес.
Зна4и в 5 сутринта Петя ми звъни-имахме работа в София и трябваше да сме там към 9 ,така,4е в 6 най-късно трябваше да сме потеглили от Хасково.
За пътя до София няма какво да разказвам-вси4ки сме наясно,4е в цялата страна е мъгливо ,влажно и хладно...дрън дрън...
В София си свършихме работата(вси4ко беше ОК!)и решихме да идем на ХАН АСПАРУХ,4е Петя иска да си вземе опас,а с нас пътува Илиан(собственика на ИСАК ,дето го бях споменала преди няколко постинга )И той търсеше нещо за Ицо и решихме,4е ще ходим на базата.Обадих се на Криста ,за да я 4уя и за да и пожелая лек ден.Тя даже още не беше отишла в офиса,та 4ак неудобно ми стана да не съм я притеснила или събудила,но се оказа,4е просто има много работа жената!
Беше 10 като пристигнахме на базата.Тренираха някакви каскадьори.Много им се накефих отстрани.ТАм беше и онова русото каскадьор4е,дето ги направи смешни вси4ките ска4а4и миналата есен.С едно араб4е мина целия паркур на майтап и накрая направи едно-две номерца с кон4ето и цялата публика го аплодира въодушевено!
ТА той даваще наставления на две мом4ета с големи клюсендери.Имаше още двама с два сиви арабски коня,които успях да наснимам,и един възрастен 4овек с брада,който управляваше само с крака грозноват,но о4евидно опитен каскакдьорски кон и му се покефихме и на него с Петя и Илиан.
После отидохме в магазина АСТЕРИКС и Петя взе опас на Звезда.Илиан си купи някои необходими неща за Ицо ,а аз се сдобих с една джаджа за кордиране дето я прика4ат отдолу на оглавника и зака4ат кордата за нея-НЕ ЗНАМ КАК СЕ КАЗВА то4но .
После обядвахме в заведението КОНЕ В ПО4ИВКА и потеглихме обратно.
По пътя решихме да минем през едно пловдивско село,за да видим един познат на дядото на Йоанка,дето гледа няколко дузини коне.
Обадихме му се.Той ни посрещна в Асеновград и ни заведе в конюшнята.
Ходила съм там веднъж и съм разказвала за ЗАМЪК и ЕМБРИОН и за ИМПЕРИАЛ(ама не рисака Империал!)и други коне.Там беше и бащата на Йоанкината Гепина-ГЕНАДИ.
Още при слизането видях в мъглата конски силуети.4овекът обясни,4е това са кобилите,които са пуснати на паша.Познайте кой се изстреля с фотоапарат в ръка да снима.Бяха поне 10-12.В мъглата изглеждаха толкова призра4но прекрасни.Спокойно пристъпваха и пощипваха треви4ка.Минавах между тях и снимах и снимах в паметта си...НЕ!-рисувах в паметта си...АКо бях умряла в този момент,щях да умра щастлива.Имаше две арабки,които нащраках пове4е от другите,защото се сливаха с бялото на мъглата...
После отидох в конюшнята и пощраках малко жребците,ама не с такъв мерак...Друго си е свободния кон на поляната.В бокса ве4е са друго нещо...питомно!Снимах ги-Годолфин,Замък,Генади,Ембрион,Империал...Имаше още два или три,ама не ги снимах вси4ки.
Ембрион и Замък ги помня от предишния път.Араб4ета.Единия бял а другия кестеняв(прили4а малко на ШАМ от КРАЛЯТ НА ВЯТЪРА)Красавци.
Империал се гушкаше в Петя както преди,ама светкавицата определено го дразнеше и той ръмжеше срещу апарата-какво да се прави-и конете не оби4ат папараци)
Тръгнахме ,но вси4ката тежест за последните дни остана там...А може би бе разбита от красотата,която видях и преживях...Нищо не ми тежеше.Пяхме в колата на връщане и беше толкова хубаво-в мъглата ,в студа,в мокрото...
След това ,което видях,целият свят ми се стори добър и спокоен и красив...
Знам,4е дале4 не е така,но...преживявах щастливи мигове след досега с прекрасното!
Пожелавам на вси4ки да имат пове4е такива моменти.Пожелавам го и на себе си,защото това дале4 не е моето ежедневие...
Нека имаме пове4е такива мигове в живота си!

Es ist nicht leicht Schwein zu sein


Тема Re: Пътнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано27.11.03 12:49



Тъкмо щях да питам как е минала работата , защото ти нищо не ми писа ... А аз стоях бая до късно и чаках ... Тази сутрин набързо прочетох , и хукнах към спирката , и не съм видяла , че всичко е ОК ! Сега го видях !
Аз каскадьорите така и не ги видях ! На турнира " Свети Георги " трябваше да правят демонстрации , поне в програмата го имаше , ама поне аз не видях !
За опаса мога да завиждам благородно . Ама аз май ще трябвма да си направя специално ... Да оплетем със сарача .. Че ми трябва МАЛЪК !
Дид , Замък и Ембрион ги познавам ! Замък бягаше 94 -а , аз не го видях на откриването , но снимах Ембрион , и ако не греша , той спечели . От Елиот е . Замък го видях после на тренировки , но отдалеч . Той е кестеняв . Имам го сниман в " Нощен труд " - как го обяздват , но снимката е черно - бяла и доста лоша .
Този Генади да не е чистокръвен ? Познат ми е отнякъде ... Може да е бягал в София , трябва да хвърля едно око на програмите ...

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Пътнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано27.11.03 14:05



Да,Ембрион е от Елиот и майка Нелма.Симпатяга е.
А Генади е 4истокръвен английски,да.Но не му видях годините.
Империал също е бягал и '93 пе4ели нещо ,ама не разбрах то4но какво-дали крос или на гладко бягане.Тя Петя него си го е харесала от един куп време,ама още не сме спе4елили милиона от тотото.
Имаше и една дъщери4ка на РацаПуц-много я похвали 4овека.Ама каза името много набързо и не успях да го запомня.
Както и да е,пожелавам на вси4ки коне такава заслужена по4ивка ,след усърдна работа за 4овеците...

Es ist nicht leicht Schwein zu sein


Тема Re: Пътнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано27.11.03 14:22



Е , майката не я помня ! То да беше един кон за толкоз години ... Не съм го ниждала 9 години , все пак !
А Генади ми е познат отнякъде ... Май имаше един плевенски Генади ... Дали не беше от Галего ? Ще погледна тия дни !
Империал не го познавам . Познавах само рисак , и даже съм го карала на софийската писта ...
Хе - хе , и аз си харесах Фокс ! Но първо , Здравко сигурно ще иска МНОГО пари / той така си иска - все едно дали конете скачат ! / , и второ - нямам възможност !

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Пътнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор E3DA4KATAМодератор (Lexus_fan)
Публикувано27.11.03 18:42



каква РАБОТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
АКО НЕ Е ТАЙНА

Ai papiiiii...dum durum dum duuum


Тема Re: Пътнови [re: E3DA4KATA]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано27.11.03 22:25



Ми да кажем 4е не ми се разправя с подробности.Малко здравословни проблеми,но се оказа,4е не е нещо фатално.
ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИ4КИ!Много същества имат нужда от нас.Понякога и най-нео4акваните от нас!Говоря за хора,коне,ку4ета и вси4ки ,които оби4аме...
Бих споделила пове4е,но не засяга темата за конете,а и е твърде ли4но,за да го пиша публи4но.Вси4ко е наред с нас,благодаря за загрижеността!Много сте мили!

Es ist nicht leicht Schwein zu sein


Тема Re: Пътнови [re: 3Be3ga]  
Автор EMlGRANT (Black)
Публикувано28.11.03 15:16



Eйййй Дид!Трябваше да звъннеш!
Но се радвам че сте си изкарали добре!
Тия каскадьори какви нещо правят, а тоя русичкия дето казваш вчера яздеше един жребец, който приличаше на породата на Сиянка!Мн красиво....
И аз мн се радвам че сте добре!

Being happy is the feeling to fly without wings!


Тема Re: Пътнови [re: 3Be3ga]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано28.11.03 15:17



Е,по притеснихме се малко,но много се радвам,че ВСИЧКО Е НЕРИД!!!!


Only God will judge me


Тема Re: Пътнови [re: E3DA4KATA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано28.11.03 17:05



Дид трябва да каже ...

Чуть помедленнее,кони...

Тема Re: Пътнови [re: 3Be3ga]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано28.11.03 17:06



Да това е най - важното - всички да сме живи и здрави ... Другото е поправимо обикновено !

Чуть помедленнее,кони...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.