Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 26.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Терапевтичната езданови  
Автор Kobra3 (непознат)
Публикувано11.09.03 08:25



Искам да питам всички, които са се интересували, имат информация и евентуално се занимават с терапевтична езда. Това е езда като терапевтично средство и раздвижване на хора, болни от церебрална парализа. В нашата база се опитват и имат идея да се включи като дейност, аз пък имам задачата да напиша дипломна работа по въпросаДоколкото знам, тук в България е практикувано инцидентно, но на запад и в Русия си е утвърдена практика. Знам, че някаква жена - лекар от Стара Загора, която е била и жокей май го е прилагала в София. Трудността да се практикува идва от това, че ездата трябва да се предпише от физиотерапевт, да има наблюдение от него, да се обучат треньори за тази цел и естествено, да има условия и подходящи коне за целта.
А интерес има от деца най-вече, болни от церебрална парализа. Даже в базата едно момченце идва с майка си, то преди е идвало и е имало много добри резултати. Лично аз съм установила връзка с Британската асоциация за езда от хора с двигателни увреждания.
Кажете ми, някой знае ли нещо по въпроса и има ли интерес към това?



Тема Re: Терапевтичната езданови [re: Kobra3]  
Автор E3DA4KATAМодератор (Lexus_fan)
Публикувано11.09.03 11:46



аз знам-имам 2-3 броя на обичам те,животно,в които има материали и интервюта.....Знам,че бащата на Гангстера-Гений-отиде в София точно за кон за терапевтична езда

Здрасти,gipsy,как си?..уеуе майко


Тема Re: Терапевтичната езданови [re: E3DA4KATA]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано11.09.03 12:58



Бях видяла нещо за терапевти4ната езда във Войводиново-имаха листовки по масите и там мярнах нещо подобно.Ина4е винаги ми се е искало ТО4НО с нещо от сорта да се занимавам.
Ако направят нещо подобно в Стара Загора и организират курсове за треньори или подобно-свиркай!

Es ist nicht leicht Schwein zu sein


Тема Re: Терапевтичната езданови [re: 3Be3ga]  
АвторKobra3 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 13:13



Ами аз като си разменях мейли с Британската асоциация - една жена ми отговори, тя обясни, че могат да изпратят треньори в България, които да обучават хора, но трябва да им се поемат разходите за самолетен билет, квартира и издръжка - такса за обучение няма да вземат, защото организацията им е на доброволен принцип. Но в СЗ, поне нашите хора не могат да си го позволят, т.е. не виждат как ще си оправдаят разходите. Ако искаш, ще ти препратя писмото, на кой й-мейл?
Може би, ако се организира обучението на по-мащабно ниво, примерно от Българската федерация по конен спорт нещата ще се наредят...



Тема Re: Терапевтичната езданови [re: E3DA4KATA]  
АвторKobra3 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 13:15



А къде в София по-точно се прави това и имаш ли координати?



Тема Re: Терапевтичната езданови [re: Kobra3]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано11.09.03 13:28



ясно...
А!На федерацията изобщо не се и надявай.Те ще кажат 4е имат!За специалисти-ние в България просто сме най-добрите.Във вси4ко!

Es ist nicht leicht Schwein zu sein


Тема Re: Терапевтичната езда [re: 3Be3ga]  
АвторKobra3 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 13:50



Ами като имат, защо никой не знае и не обучават? Поне аз не съм чула да го правят.
Сега, знам че ще изтъкнат хиляди оправдания да не го правят, просто ме е яд на българската ни незаинтересованост и невъзприемане на смислени нови методи и практики... Виж, ако е някоя съвършенна глупост - веднага се приема с отворени обятия



Тема Re: Терапевтичната езда [re: Kobra3]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано11.09.03 14:24



Ами,аз имам малко материали по темата,ако ми дадеш е-маил-а си ще ти ги пратя с най-голямо удоволствие.



Тема Re: Терапевтичната езда [re: Kobra3]  
АвторEMlGRANT_ (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 14:56



Първо искам да те поздравя че точно с това ще си занимаваш, защото има мн хора които биха записали децата си на токова нещо...
А сега по същество, на Хан Аспарух има такъв специялно обучен кротък кон със специялизирано седло, треньор който да казва на детето какво да прави и всичко останало...Според мен са добри защото мн различни семейства идват и най-важното и родителите участват като държат детето докато язди, за да е спокойно...Това е което аз мога да ти кажа, защото само съм гледала от страни, но отношението към децата е страхотно,не като болни а кото нормални ездачи!
Повече информация можеш да видиш на сайта на Федерацията май беше www. horse.sportbg.com ,ако не излезе пусни го на търсачка...
УСПЕХ!!!



Тема Re: Терапевтичната езда [re: DAlZY]  
АвторKobra3 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 15:34



Еха Много ще ти бъда благодарна.
miramax74@abv.bg





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.