Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 04.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ReSeatle 2нови [re: samiunaknakonia]  
Автор Oлra Пpaйд (коняр)
Публикувано02.11.02 19:21



Не знвам , аз се шашнах , като намерих листчето . Много пострадало , но факт ! И точно сега ! Това е най - странното !
Ха - ха , за вещиците звучи много мило ! Ама да ти кажа честно , майка ми въобще не слиза от метлата !

" Все мы немножко лошади -
каждый из нас по - своему лошадь ! "


Тема Re: ReSeatle 2нови [re: samiunaknakonia]  
Автор Oлra Пpaйд (коняр)
Публикувано02.11.02 19:24



Преписах го дословно , явно е било с печатна грешка !
Какво копие - мога да ти го пратя като оригинал - ако ми пратиш истински адрес , веднага мога да го пусна по пощата ! Аз мога да си го преснимам , за теб със сигурност ще е по - ценно ! За мен беше просто интересна находка !
За гфамилията е много интересно - не го знаех !

" Все мы немножко лошади -
каждый из нас по - своему лошадь ! "


Тема Re: ReSeatle 2нови [re: samiunaknakonia]  
Автор Oлra Пpaйд (коняр)
Публикувано02.11.02 19:27



Ей , супер ! Понякога светът е малък , нали ? А какъв цвят беше ? Че е дребен го разбрах . Не знам , аз харесвам повече дребни коне . Големите някак си ме респектират . Сигурно познаваш Глук от Русе ? Той е от дребните , но много сърцат ! И Глюкоген .

" Все мы немножко лошади -
каждый из нас по - своему лошадь ! "


Тема Re: ReSeatle 2нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор samiunaknakonia (profesional)
Публикувано03.11.02 02:04



Разбира се ,че ги познавам!Аз съм дърто куче и си спомням долу-горе линиите.На цвят беше почти червен,с нюанс на кафеникаво.Със стръмен склон на крупа с много силно изразена мускулатура.Малка,суха глава-типична за чистокръвните и сравнително нежна предница. Не по-висок от 165см.А как скачаше...Гошето Панев правеше бързи паркури,на които биеше с по 7-8 сек.Можете да си представите за какво говоря..7-8 сек.Това може би беше прецедент на 130 и 140см.Абе нямам думи!Днес съм като зомб.Вие просто ме разбихте!Очите ми цял ден са пълни...особено след като видях протокола...стареца ще се разплаче със сигурност.Това е животът му.Той си спомня всички коне с всичките им данни от 1965 до 2000г.без пропуски.
...думите са излишни...



Тема Re: ReSeatle 2нови [re: samiunaknakonia]  
Автор Oлra Пpaйд (коняр)
Публикувано03.11.02 15:53



Благодаря ! Беше ми интересно как е изглеждал . Защото в протокола такива неща като цвят и особени белези липсваха . Само едно тавро . Впрочем - след 92 - а , или по - скоро на кончетата , родени след 92 -а в Русенския конезавод , не им слагаха тавра . Но номерата си присъстваха в есенния преглед . И това стана причина по - късно , след като ликвидираха конезанвода , да продадат 3 ГАЛКАРИИ , от които едната със сигурлност е Гарантика , и май две Грасинии ! Като няма тавро - върви разбери кого ти продават !
От тази линия - на Сатяго - май си спомням само Самурай , Самос и Сайгон . Самос беше от обездкаджиите , много красиво животно . Другите два бяха мноаго бързи и скачаха страхотно . И трите бяха алести , с бяла проточина на челото , и дребни . Май само на Самурай имам снимка , от Светльо . Стетлозар Славчев - сигурно го познаваш .
Беше ми дал да разгледам едно куфарче стари снимки , и аз насканирах доста от тях . Но са черно - бели . По него време нямаше друго .
Пратих ти още нещо , сигурно ще ти се стори вече прекалено като съвпадение , но е факт ! Да си призная , изглежда ужасно нагласено , а не е .
Първо , аз от 12 години се каня да отида до Щръклево . Приятелката ми , с която яздехме там , все не можеше са се накани , а сега е в чужбина , и аз се амбицирах да отида . Защото отново е есен , както в стихотворението , което написах . Простичката ми цел беше да стигна до Щръклево / най - после ! / , да седна на коритото , от конете пиеха вода , да държа китара / макар , че за мое огромно съжаление така и не се научих да свиря ! / , и зад мен да се виждат черниците с жълти листа .... Простичко , нали ? Затова отидох точно СЕГА . Табелките на нашите коне си ги бяхме прибрали още след като ги бяха взели , пазя си ги . Даже участваха в моя клип към песента . Там не търсех нищо , даже очаквмах да е изоставено . А имаше хора .
До конезавода можеше и да не стигнем . Бях видяла разрухата още миналото лято от камиона , а аз някак си не обичам такива места . Където нещо е процъфтявало , а после - пустош . Тъжно е ! И даже се колебаехме дали да слизаме , или да продължим . Не знаехме и колко ще струват билетите от Щръклево до конезавода , а не бяхме тръгнали с много пари . Това го казвам , за да разбуля мистерията защо точно сега се оказах точно там ! Съжалявам , че не отидох февруари 99 -а . Щяхме да намерим сигурно повече неща . Не знам защо тогава не ни хрумна тази мисъл . Такива откачени неща обикновено все през моята глава минават , ама понеже съм си взла на мъж конярче , като тръгна , той ме следва винаги . И обратното . Страшен тандем сме ! И ако скочим на такива развалини , той рови по - усърдно от мен . Лично аз обожавах Шерлок Холмс като дете , но съм прекалено емоционална , и тръгвах нанякъде с точно определена нагласа . В случая , след като стигнахме все пак конезавода , исках да снимам това , което е останало . Бурленясалия двор и разбитите конюшни . Не съм репортерка от " Актуално " и на кого ли му пуука в Русе и в България . Я има една шепа хора , я не . Та седнах на оградат , пак с китара , върху металните тръби , и се снимах като главната героиня от разказите ми . След което влязохме в конюшните . До последно тайната ми мисъл бе да намеря някоя табелка , и кой знае защо се надявах това да е именно табелката на Счибор . Защото беше на латиница и изглеждаше екзотично . Но за съжаление вратите бяха насечени и табелки нямаше - открихме после 3 , и то в бившите амуничници . Последните години гледачите просто пишеха с тебешир по врлатите имената на конете . По - лесно е , особено като ги местят !
И точно ТОЗИ лист хич не съм си мислела , че мога да го намеря . Имаше още 4 протокола - единия се повтаряше - той беше на Серапис , който са разтикали през 74 -а , и в два екземпляра , и два други на тежковози . Серапис е заминал безвъзмездно за Кубрат , и той е от децата на Сантяго . Това то казвам , за да не излезе , че в целия конезавод е останал само един лист - и точно ТОЗИ . Но по конюшните са палили огън , други хартиии са били използвани за хигиенни нужди , и само това се беше запазило . Плюс некролога на Савата - бащата на Димо Савов . Него го взех като за спомен . Научихме за смъртта му малко преди да напуснем хиподрума . Звучи ли правдоподобно ? Или е като в сапунен сериал ? Ама тук никой нищо не си измисля - нещата просто сами си стават . А защо точно СЕГА - това вече не знам !

" Все мы немножко лошади -
каждый из нас по - своему лошадь ! "


Тема Re: sedlaнови [re: samiunaknakonia]  
Авторlskra (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 18:44



Kakva cena sa sedlata ? Pishimi na iskra_bm@abv.bg za cenite i snimki na sedlata ako ima6.



Тема Re: sedlaнови [re: lskra]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано26.05.06 19:02



Боже , аз не съм го виждала от две години тоя човек , а той седлата ги продаде още преди последната ни среща !





Тема Re: sedlaнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор KATЛA (голяма ламя)
Публикувано26.05.06 19:17



И аз това се опитвах да обясня-да се гледат все пак АКТУАЛНИТЕ обяви.

Uti ,non abuti


Тема Re: sedlaнови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано26.05.06 19:30



Ами така е - то минали 2 - 3 години , някои от конете , за които говорим , вече може и да не са живи !






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.