Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 29.06.24 
Автомобили
   >> Honda
*Кратък преглед

Тема Ще купувам Сивик, какво трябва да знам?нови  
АвторHaчинaeщ_Xoндaджия (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 22:38



Здравейте!
Налага ми се да си купя нова кола и много се огледах в Хондите Сивик около
95-96 (мисля е хечбек, едно такова резнато отзад - абе кукла ).
Понеже съм пълен лаик си я избрах на дизайн. Някой може ли да каже как
се справят с разхода в града моделите 1.5i, такава май намерих. Също ме
интересува как е въпроса с частите защото чувам страшни неща за тия
японски коли (навремето имах един Колт де.. и спомените ми от него са все
добри, така и нe разбрах цената на частите щото не се наложи да правя
нищо, после ми го откраднаха ).
До момента съм карал VW Passat и ме интересува как е въпросната Хонда
спрямо него (возия и т.н.). Aбе... Какво трябва да знам за тази кола?
Искам да си взема нормална, вярна кола с която да съм спокоен, че ще мога да
пътувам нормално. Не ме интересуват разни тунинги и прочее младежки
забавления (одъртехме).


Та, всяко едно мнение ще ми помогне в избора. Ще помоля да се въздържате
от фенски изказвания, просто искам да чуя нещо обективно. Това (дай боже)
ще е първата ми Хонда

Ето една примерна снимка на това което съм харесал (в случай, че говоря глупости и не съм обяснил добре модела):
http://www.parkers.co.uk/choosing/carreviews/getImage.aspx?file=/images/archive/Honda/Civic%20Hatchback%20(91-95)/8_Civic_3D_91-95_Side.jpg&width=590



Тема Re: Ще купувам Сивик, какво трябва да знам?нови [re: Haчинaeщ_Xoндaджия]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано11.08.05 04:04





Взимай я!
Аз няма да говоря повече, защото един човек ще се включи след мен и ще каже, че говоря глупости!

Малко се пие в тая държава! Истината, цялата истина или 30% от нея - стари 50!

Редактирано от Kykepa на 11.08.05 04:04.



Тема Re: Ще купувам Сивик, какво трябва да знам?нови [re: Haчинaeщ_Xoндaджия]  
Автор Radocar (16V)
Публикувано20.08.05 17:35



Взимай я!
И аз няма да говоря повече, защото (един човек) ще се включи след мен и ще каже, че говоря глупости!

Когато говоря, не приказвам!


Тема Re: Ще купувам Сивик, какво трябва да знам? [re: Haчинaeщ_Xoндaджия]  
Авторnta (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 13:08



давай, карам същата кукла вече 3 години и нямам никакви грижи

наскоро убих някой и друг кон като си сложих газ, ама то си стана непосилно с тея бензинища

сега пак си е ок, само не е толкова пъргава

а ти си помисли какъв двигател искаш щото има доста широка гама

а и между другото е прави до 95 година тази кола, така че ако някой ти говори, че е произведена тогава те баламосва - може и да е регистрирана тогава но не и произведена

айде със здраве



Тема Re: Ще купувам Сивик, какво трябва да знам?нови [re: Haчинaeщ_Xoндaджия]  
Автор Adam Opel (bulgarin :))
Публикувано08.09.05 19:36



Samo shte spodelia fakta,che v USA kolite sa podredeni taka po zdravina i nadejnost:

#1 Toyota Motors (Lexus,Toyota ,Scion)

#2 Honda Motors ( Acura,Honda)

#3 Nissan Motors (Infiniti,Nissan)

Ti si prezeni kakuv klas kola vzimash



Тема Re: Ще купувам Сивик, какво трябва да знам?нови [re: Haчинaeщ_Xoндaджия]  
Авторbufi (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 10:27



vij 4ove4e 6te napravij ebati i izbora hondata e mnogo dobra i zdrava az karam CRX sportniq variant i sam mnogo dovolen samo da ne se obidi6 ama pasata e ebati dirvoto zemi si honda za da se radi6 tq e po ikonomi4na voziqta e po4ti sa6tata a i e po barza ot pasata ako si q krotka6 ti davam garanciq 4e 6te q kara6 dosta dulgo bez seriozni problemi



Тема Re: Ще купувам Сивик, какво трябва да знам?нови [re: Haчинaeщ_Xoндaджия]  
АвторOтkaзaл ce (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 13:53



И аз в момента си търся кола, пробвах два сивика и то следващия модел, бяха 96 година, едната 1.5 другата 1.6. Уж запазени, с екстрите му там, на сравнително висока цена, и двете бяха над 7000 лв. обаче нещо не можах да ги харесам Технически всичко им е наред, и двете ги водих в сервиз, ама возят неприятно, само на идеален асфалт са добре, по волана се усещат и най-малките неравности. За динамиката - също не е кой знае какво, дори и 1.6 двигатела който е някъде около 115 коня има прилична но не впечатляваща каквато би трябвало да има една хонда динамика. Ако си сложиш ръката на ск. лост се усеща някакво слабо но неприятно стържене. Иначе като външен вид и интериор са доста симпатични коли. Като разход също предполагам ще са добре,а пък здравината на хонда е пословична. Ама как да я купя като не ми харесва усещането при каране. За мен колата е повече от средство за придвижване от точка А до точка Б и удовлствието от шофирането е важно. Така че, отказах се от модела сивик.



Тема Re: Ще купувам Сивик, какво трябва да знам?нови [re: Oтkaзaл ce]  
АвторUFO (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 16:12



трябва да знаеш 4е сивик е изка подражка но за сметка на това колата е страхотна моята сивик е 93г. но е страшна 1,5 90коня и марка като коте бега здражо и 4астите са здрави но ако нешто сложно ти се ш4упи дупе да ти е яко ж тиа времена здраво дерад за 4асти на сивик но аз ли4но ти препора4жам зимаи не познавам някои оплакал се хондата е кола приказка 100% бега4ка и спортна ниска е 16v пали от 1-а пат вдига 230 ама моита оспя 215 и одари на прекасва4 ма е на 13 години се пак абе моито мнение зимаи по наи барзия на4ин



Тема удоволствие от шофиране?нови [re: Oтkaзaл ce]  
Автор Wishbone (night wish)
Публикувано20.02.06 17:38



Никой няма днамерение да твърди, че Сивик е най------- най--- най----, не съм фен все още, но:
Би ли дал алтернатива на Сивика при колите от същия клас, 1996, която да носи "удоволствие от шофирането". Не знам каква хонда си карал, къде и как си я карал, но нито едно от споменатите неща не усещам, дори ги търся след като ти прочетох мнението, защото отскоро карам един Сивик, вярно 1998, но 1.4, 90 коня.
- не усещам подобни драматични вибрации по волана при неравностите
- лоста на скоротси- при градски условия, може и да има леко "обтягане" за момент при втора предавка, но пък чак "стържене" ... Ако искаш да усетиш лоши скорости, пробвай с Рено Меган, 1998... например...
- за двигателя пък въобще не усещам това, за което говориш. го вярвам. Предавки- двигател са много добре синхронизирани. Много добра динамика за такъв мотор. При нужда, на втора ускорява до 80- 90! Естествено, за да се усети това,трябва повече да се покара мааалко повечко, за да се усети. С едно качване за 5 мин не става... Удоволствие определено има, естествено не задръстванията ...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.