Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 21.09.24 
Автомобили
   >> Honda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им)нови  
Авторsigurno (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 18:32



ADH-Honda имам една молба към теб.

Моля те, много ти се моля!
Напиши ни видовете двигатели и годините през които са били монтирани на моделите Civic и CRX и маx. скорост, която може да се развие със съответния сериен модел (примерно от 84г. насам). Според мен водачите на тези два модела Хонда са склонни към голямо преувеличаване на възможностите на возилата си.
Това депресира другите техни колеги който имат подобни коли и си мислят че Хондичката им нещо не е наред.
Понеже има много сайтове с тех инфо по темата, но цифрите посочени там много се различават от скоростите с който карат нашите приятели от форума

Каквото напишеш това е! Само на теб вярвам!



Тема Re: [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им)нови [re: sigurno]  
Автор Radocar (16V)
Публикувано28.07.05 22:22



Ха-ха-ха!Абе ти малоумен ли си??!!!Какво си мислиш?Че всички в този клуб лъжат ли????Е как пък един честен не се намери???!!!...Ооо,или можи би километражът ми отчита грешно...ВИЖ:има една тема,в която ми пишеш да не оспорвам мнението ти(мисля че нямя смисъл),и няма да го направя.Не помня точно къде съм си писал,и съм "спорил" с теб, но не желая да го правя,така че моля те и ти не го прави.
В отговор на въпроса ти:ADH-Hondaси е направил труда и е оставил доста линкове в една от темите на клуба(виж и там ако още не си),и мисля че няма смисъл да се хаби напразно заради .......както и да е.Пък и това което е по документация,не винаги отговаря на действителноста.Хората правят преработки на своите автомобили и те стават по-добри,по-мощни и по-бързи.Това че на Трабанта километражът е разграфен до 150км/ч(примерно),не значи, че може да развие тази скорост.Ладата например по книжка развива максимално 165 км/ч, но ако се поразгледаш малко из клубовете, дори може да намериш снимки на Лада 1600 движеща се с 180 км/ч...
ps(All):ако някой не е съгласен с мен, спокойно може да изкаже мнението си...Не ям хора!
ps(sigurno):Извинявай, че те обидих по-нагоре в мнението си, но просто не издържах....)

Когато говоря, не приказвам!


Тема Re: [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им)нови [re: Radocar]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано29.07.05 08:23



Спидометъра на Трабанта(601S '84g. 6volta) е до 120км/ч и го изпълва без проблем, ако е в нормално техн. състояние. Баща ми го е показвал многократно!
Трабанта не се разпада! Пробвали сме го многократно!

Малко се пие в тая държава! Истината, цялата истина или 30% от нея - стари 50!


Тема Re: [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им)нови [re: sigurno]  
Автор ADH-HondaМодератор (УНИКАЛЕН !)
Публикувано29.07.05 10:05



Добре де. Поне напиши за кои точно модели, точно коя генерация (поколение) и с кой точно двигател искаш информация. Иначе изказването:

В отговор на:

видовете двигатели и годините през които са били монтирани на моделите Civic и CRX...




...е почти НЕизпълнимо Сивик има и с 1,2 50 коня мотор, има и с 2,0 литра - 215 коня ! Подробна информация "от до" и Господ НЕ би могъл да ти даде както се казва.

Питай за нещо конкретно, ако имам инфо и мога да помогна....

Редактирано от ADH-Honda на 29.07.05 10:07.



Тема Re: [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им)нови [re: ADH-Honda]  
Автор Radocar (16V)
Публикувано29.07.05 20:43



Ima Honda Civic 2.0,216 konia?Tova da ne e novo izpulnenie?

Когато говоря, не приказвам!


Тема Re: [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им)нови [re: Radocar]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано29.07.05 22:40



Той говори предполагам за Сивик S-Type, който в Амрика е Аcura RSX S-Type.

E tazi kola в Европа е Хонда Сивик, а в САЩ Акюра RSX 90% от обурудването е еднакво, двигателя също.

Малко се пие в тая държава! Истината, цялата истина или 30% от нея - стари 50!


Тема Re: [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им)нови [re: Radocar]  
Автор ADH-HondaМодератор (УНИКАЛЕН !)
Публикувано30.07.05 00:51



Радо, НЕ 216, а 215 ! Това е Сивик "ЕР3" - 7-а генерация Type R версия за Японския пазар е 215 коня (за Евро пазара е 200).

Към Кукера: Acura RSX няма нищо общо със Сивик Сивик си е едно, Acura RSX (Хонда Интегра за Японския пазар, пък и НЕ само за него), си е съвсем отделен клас. НЕ бъркай кюфтетата с бЕлото вино драги - това са коренно различни коли
Това че Acura RSX версия "Type S" (модел на шаси DC5) ползва K20A2 (200 коня) мотор, който се ползва и в Евро версията Civic Type R (ЕР3 модел), няма никакво значение Грешно и смешно е това което си написал.
Това е като да сравняваш (пак сравнението не е точно) Мерцедес W124 E500 с Мерцедес W140 S500 - вярно, с един и същ мотор (5.0 V8 326 коня), ама говорим за коренно различни коли и като изпълнение и като характеристики и като предназначение дори

Редактирано от ADH-Honda на 30.07.05 00:56.



Тема Re: [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им)нови [re: ADH-Honda]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано30.07.05 02:50



Аз не занех, че има Хонда Интегра, при положение, че има Акюра Интегра?!?
Не занех, че слагат еднакви имена на Хонда и Акюра, независимо, че едан и съща фирма. Иначе тук RSX e наследника на Интеграта.

Ами не знам дали говорим за едно и също?!?
RSX-a идва в САЩ в 2 версии 160к.с. и Type-S 210к.с.!
Ето:



Малко се пие в тая държава! Истината, цялата истина или 30% от нея - стари 50!

Редактирано от Kykepa на 30.07.05 02:51.



Тема Re: [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им)нови [re: Kykepa]  
Автор ADH-HondaМодератор (УНИКАЛЕН !)
Публикувано30.07.05 12:55



Аз немога да разбера... сам ли си говоря, не ме ли разбираш...

Виж какво съм написал в предния си постинг, прочети го още няколко пъти да ти се изясни !

Как незнаеш че слагат еднакви имена на Акюра и Хонда. Ами модела NSX какво е според Теб ?! Ами предишния модел на Integra който и при Хонда и при Акюра си се наричаше Интегра ? Както и старите поколения на Acura RL се наричаха както се наричат и като Хондови модели - LEGEND ! Преди това им беше политиката - едни и същи модели, в САЩ/Канада само марката (от Хонда към Акюра) се сменя а името на модела си остава, но впоследствие започнаха да сменят имената и на моделите:

Legend - RL
Integra - RSX

Само NSX си остана... NSX

И пак ти казвам - това че в САЩ една кола се нарича примерно Acura RSX, НЕзначи че тази същата кола не се предлага и в други страни и континенти но под друго име (Honda Integra).



Тема Re: [red]ADH-Honda[/red] моля те кажи ми (им) [re: ADH-Honda]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано31.07.05 05:39



За имената го знам това, само незанех, че имало Хонда Интегра или по-точно бях забравил.

Иначе двигателя на Acura RSX(US) i Honda Integra(EU) не разбрах дали е един и същ?!? Разбрх, че не става ? за Сивик!

Малко се пие в тая държава! Истината, цялата истина или 30% от нея - стари 50!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.