Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 26.09.24 
Автомобили
   >> Honda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помогнете с инфо за ACCORDнови  
Автор erix (neizvesten:))
Публикувано21.07.04 22:43



Поздрави на Honda феновете, днес разбрах и аз, защо толкова се кефите на колите си Става дума за Honda Accord 1997г. 1.8i ES, обаче колата няма нито една книжка към нея- няма откъде да прочетем малко повече за детайлите в колата: с какво масло е препоръчително да се кара, на колко се сменя ремък, как се работи си автопилотът, има и някаква опция Cruise control, и разно други нещица:)

От къде мога да дръпна упътването, което върви с колата или подобна информация .

Като за начало кажете какво масло и колко горе долу струва ремъка.





Тема Re: Помогнете с инфо за ACCORDнови [re: erix]  
Автор ADH-HondaМодератор (Просто...ФЕН !)
Публикувано21.07.04 23:26



Здравей

Масло се сменя на НЕповече от 10 000км, да е полу синтетика или пълна синтетика, КАЧЕСТВЕНО (примерно, REPSOL е много добро ).

Ремъка АКО е оригинален се сменя на МАКС. 100 000км, ако е НЕ оригинален - 50 000 - 60 000 МАКС !

Cruise control и автопилот (нарича се още и "темпомат") е едно и също нещо

Относно опътването - трудна работа. Рег-ни се в новия форум

- там може и да ти помогнат



Тема Re: Помогнете с инфо за ACCORDнови [re: ADH-Honda]  
Автор erix (neizvesten:))
Публикувано21.07.04 23:51



Здрасти, 10000 ми се виждат много малко..особено за синтетика, защо така?

Вече видях новия форум и чакам да ми пристигне регистрацията на мейла:)

Почти бях сигурен за това "Cruise control и автопилот (нарича се още и "темпомат") е едно и също нещо " обаче незнайно защо се усъмних дали не е версия на Хонда на Traction control който обаче си е съвсем друго нещо:)

Намерих някакви мануали ама още не сам ги видял подробно, приемам още предложения:)

Значи доколкото разбирам е английско дело, предполагъм в на Роувър заводите...

Търсим стълко за шофьорско огледало - гледах една смазана подобна хонда в другия форум и май огледалото и беше цяло..




Тема Re: Помогнете с инфо за ACCORDнови [re: erix]  
Автор ADH-HondaМодератор (Просто...ФЕН !)
Публикувано22.07.04 00:05



Защо питаш мен - питай производителите (в случая ХОНДА) Те са казали - масло (заедно с маслен филтър) се сменя на всеки 10 000км и точка по въпроса.

Крюз контрол няма нищо общо с Тракшън контрол. Едното е за постоянно потдържане на скоростта (най-общо казано), а другото - система за възможно най-плавно потегляне БЕЗ приплъзване на двигателните колела.

Акорд 5-а генерация е произвеждана в Англия - ДА, но в никакъв случай НЕ и в заводи на РОВЪР В Хондов завод си е правена. Друг е въпроса че, има "брат близнак" - РОВЪР 600 е направен на базата на този модел Акорд. Някога е имало "джоинт-венчър" между Хонда и Ровър - ХОНДА дават готово шасито, оборудването (фактически, интериора), някои ХОНДОВИ двигатели "наготово" за да се направи РОВЪР 600, а РОВЪР дават в замяна 2.0 TDi (Турбо Дизел Интеркуулър) мотор (с мощност 105 коня) който се е слагал на Акорд 5-а генерация и Сивик 6-а генерация 5 врати хечбек/ комбито "Aerodeck" правени също в Англия.
По принцип, ако трябва да сме точни - първата Хонда произвеждана в Англия е CONCERTO и ДА - ТЯ е сглабяна в завод на РОВЪР !!! Но тя е първата и единствена Хонда правена в завод на Ровър - след това Хонда построяват свой собствен завод и всички следващи, Англииско произвеждани Хонди са си правени там, в този Хондов завод (не му помня точно името и къде точно се намираше , но ВТОРИЯ ХОНДОВ завод в Англия който се откри преди няколко години се намира в Суиндън).



Тема Re: Помогнете с инфо за ACCORDнови [re: ADH-Honda]  
Автор erix (neizvesten:))
Публикувано22.07.04 00:14



Мерси за инфото!!!

Почти нищо не знам за Хонда, като цяло у нас не са много разпространени, особено Акордите като тази..но първите ми впечатления са прекрасни

Да, ясно ми е че няма нищо общо :) но за всеки случай питам



Тема Re: Помогнете с инфо за ACCORDнови [re: erix]  
Автор ADH-HondaМодератор (Просто...ФЕН !)
Публикувано22.07.04 00:18



Ти си се сдобил с него наскоро - така ли ?

В такъв случай - да ти е честит Много безавариини километри и умната



Тема Re: Помогнете с инфо за ACCORDнови [re: erix]  
Автор lS3OO (c230)
Публикувано22.07.04 08:46



predpolagam che za tozi Accord se preporachva 5W30 maslo. inache az na moita kola smeniam masloto na seki 5K km(3K mili), nezavisimo che e sintetika. v kraina smetka masloto mi izliza po evtino ot edin rezervoar benzin, ta sto da ne go smeniam.



Тема Re: Помогнете с инфо за ACCORD [re: ADH-Honda]  
Автор erix (neizvesten:))
Публикувано22.07.04 10:28



За да бъдем по-точни баща ми го купи, аз карам Рено, но това изобщо не ми пречи да му се кефя и да го карам де Благодаря за пожеланието и да ти се връща !



Тема Re: Помогнете с инфо за ACCORDнови [re: lS3OO]  
Автор erix (neizvesten:))
Публикувано22.07.04 10:31



Учудих се за маслото защото досега при другите автомобили сме го сменяли на малко повечко КМ, та затова:)



Тема ИС300нови [re: erix]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано22.07.04 22:44



е гъзарин - живее в Щатите и резервоар бензин не му излиза особено скъпо !

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.