Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 20.04.24 
Автомобили
   >> Honda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хелп - избор на коланови  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано08.10.03 17:26



Значи на майка ми трябва да и се купи нещо за градско - знам, че сивиците са много сериозни машини - та разкажете ми малко повече з атях - цени туй, онуй..
най ми харесват тези




пък и ще е на нормална цена.
Та коя генерация са тези машини, какви двигатели имат, колко излиза поддръжката нта такава машина и т.н.

Мерси ви много предварително.. попрегледах обявите, ама там такива имаше ли?



Тема Re: Хелп - избор на коланови [re: Чepнorлaв]  
Автор Cтac (CRX seeker)
Публикувано08.10.03 17:45




ох ,мамоооо, ама и ти знаеш какво да харесваш !!!!
да си призная и на мен тия наи-мирасват ама много парички бееее !
иначе , имам честта първи да ти представя на кратко този автомобил ! Та, това е Civic CRX с мотор 1.6l 16 V V-tec 160 hp. аз самият никога не сам има удоволствието да подкарам такъв ( 2-ра генерация ) но пък съм карал един 1-ва генерациа а мотор 1.5 л 12винтила и 101(105) конски сили и мога да ти кажа, че откак се качих на тази кола повече не ща да погледна друга ! просто не мога да си представя какво ще е усещането да караш такъв, като този който ти си харесал.иначе бих ти дал следниа съвет относно цената-акоискаш да добиеш реална представа за цените им иди на :



макар това да не са български сайтове, имайки предвид разходите по внасянето на такъв автомобил и средната му цена в Германиа, можеш лесно да си направиш сметката. и за да ти помогна ше ти кажа че митото на японските автомобили ( в това число и ДДС-то ) е $ 11 на конска сила по ДИН.
пиша ти всичко това защото в аналогичния на тези български сайт (www.mobile.bg) доста често има обяви-фантоми ! а и дори дадена особено атрактивна обява да е реална, то прекалено ниската цена би могла да е индикатор з ане много добро състояние на колата или многество катастрофи ( а за тези коли катастрофите не са рядкост !).
и в заключение ще ти кажа че най добре ще е ако можеш да навиеш майкати да ти купи на теб тази а на себе си да вземе някоя не толкова голямя резачка



Тема Re: Хелп - избор на коланови [re: Cтac]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано08.10.03 17:53



Аха - значи не е чист сивик ами CRX.. да знам как да го търся.. определено не ми трябват 160 коня - моля ви се.. ще се утепе жената някъде
100 са перфектни.
Не ми се ходи до Германия.. искам колата да си е тук и да си я гледам - и какво да им гледам на тези сивици??
добре де - кажете някакви цени, кажете също така и за поддръжката - откъде си купувате части, колко пари чинят и т.н. Щото знам, че японските истории са двойни, че и отгоре на европейските.

АЗ от понеделник съм с пасат 99г., V6 ТДИ, автоматик така че не ме мислете много много . Кефи си ме максимално колата, пък и ми трябва за пътувания до морето и Банско, така че сивика отпада в моя случай.. най-много да се утипя и аз някъде по магистралите с 160 коня на дзвер под 1000кг



Тема Re: Хелп - избор на коланови [re: Чepнorлaв]  
Автор C i v i C (RIPPER Inside)
Публикувано08.10.03 17:57



Да ти кажа тази е "малко" по спортна ,пъргава ,ниска и не е много удобна за жена.
Но има и друг вариант,става дума за много добър Сивик ,който е и по евтин от онзи CRX
за този става дума

Червеното
Ако имаш интерес ,свържи се със FROSTY!!! за повече инфо
И успех

Редактирано от C i v i C на 08.10.03 18:00.



Тема Re: Хелп - избор на коланови [re: Чepнorлaв]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Манияк)
Публикувано08.10.03 17:57



Хе хе Майка ти да не е майка и на Михаел Шумахер ?! Майтапа на страна но - сигурен ли си че това е ИДЕАЛНАТА кола (за мен Е), но за ЖЕНА ?!

Това е CRX 2-а генерация (1987-1992). Това е КУЛТОВ автомобил ! Истинска РЕЗАЧКА !!! По принцип - правен е на базата ан Сивик 4-а генерация (1987-1991) и по начало CRX-а си е спортна модификация на Сивик, но - както вече казах това ПСЕВДО СПОРТНА кола, която е правена БУКВАЛНО ЗА МАНЯЦИ !!!

За Европа са се предлагали следните мотори за тази кола:
D16A6 - 1.6 16V PGM-Fi, SOHC - 110 hp
D16A8 - 1.6 16V PGM-Fi, DOHC - 122 hp
D16Z5 - 1.6 16V PGM-Fi, DOHC - 125 hp
D16A9 - 1.6 16V PGM-Fi, DOHC - 131 hp
B16A1 - 1.6 16V PGM-Fi, DOHC VTEC - 150hp

Дори и с най-слабия мотор, тази кола е лудница ! Много бърза, много динамична. Никой не е казла че човек като се качи зад волана на една кола и трябва да я кара до дупка, но - седнеш ли зад волана на тази кола.....просто от вътре те кара да я натиснеш. Всичко те предрасполага - дизана на таблото, формата на седалките, разполойението/ позицията на седалките - ВСИЧКО ти внушава че става въпрос за нещо специално !!! Може преувеличено да звучи, но - трябва човек да седне в такава кола, за да усети за какво говоря !!!
По принцип - в България е меко казано ТРУДНО да се намери за продан CRX, бил той и читав. Разбираш ли - това са коли ЗА маняци, те се карат от луди хора, които значт за какво става дума, буквално казано - собствениците на тезиу коли са ХОНДА фенове и по-специално - фенове на CRX. За тях, тази кола е като първата и последна любов !!! Такъв човек - фен, МАНЯК, трудно би се разделил със своята любов !!! И евентуално ак осе намери нещо - то или ще е мноооооого удряно (защото такава кола без удра отпред почти не се среща) или много издухана - карана като за последно.
За подръжка, здравина и т.н. - ами това е ХОНДА ! Много яка машина, НО - тук говорим за коли по на 12+ години, на един бог знае колко КМ, които ВИНАГИ са карани "до червеното" !!! Демек - говори мза СУПЕР натоварване и каране. Двигатели и т.н. деянат и то много !!! Но - всичко зависи от това НЕ до там как е карана тази кола, ами КАК е поддържана - с какво масло и т.н. За цени - ами, ако отидеш в Бултрако за нещо по мотор примерно - трябва да си продадеш апартамент примерно, за да си поръчаш тази част ! Мисълта ми е че - онези са меко казано ЛУДИ ! Части втора ръка се намиратм пък и нови също. Но - това не е кола която да създава проблеми. Тя или е ОК или НЕ Е ! Т.е. - или си личи че тази кола е карана от ФЕН, че е поддържана и штадена или си личи че е някоя штайга която е карана от КРЕТЕНИ !

За цени на автомобила - мнооооого относителен въпрос !!! С някой от по-слабите мотори може да се намери и за 3000 и за 4000, може и за 5000лв. За версията с VTEC мотора - 150 коня (каквато всъщност е версията от снимките) - никой НЕзнае ! Такава кола е МНОГО рядко срещана да се продава, но - едно 7, 8 хилки за един запазен и почитан екземпляр е нещо нормално. В някои случаи, 5 цифрени суми също не са за очудване - за виси до колко този човек е МАНЯК, до колко я е накичил тази кола и т.н.
За разход на гориво - всички мотори,разхода им зависи от начина по който се карат. Може да изгори и 5.5/100 дори, може и 10 ! Зависи как се кара !

Но - има хора от клуба с таквиа машини, нека Те сами кажат личните си впечатления от собствените си автомобили.

Виж ся - нямам нищо против това някоя жена (даже напротив ) да е фенка на тема Хонда и да има, кара и обича CRX, но - дали тази кола става за НОРМАЛЕН човек, който да кара нормално и да спазва правилник, ограничения и т.н. ?! Демек - дали това е най-подходящата кола за кротък по нрав човек ?! Според мен НЕ !
Предполагам - майка ти е спокойна жена кяото кара внимателно и не я интересува за колко най-кратко време ще се дръпне от сфетофара, примерно казано. По-скоро - да гледа икономичта на гориво.
Аз в такъв случай препоръчвам - СИВИК 5-а генерация (1991-1995) хечбек, с 1.5 16 клапана 90 коня моноинжекция (D15B2) мотор. Прекрасен избор за градска кола. А пък - ако изпадне D15Z1 - 1.5 16V PGM-Fi SOHC VTEC-E - 90 коня - това е СУПЕР мотор за градско ползване - гори ДОРИ ПОД 5, до 6 и нещо литра бензин на 100км ! Много икономичен и същевременно динамичен мотор, но рядко се намира. Повечето Хонди са с "обикновения" 1.5 90 коня мотор, който също не е кой знае колко по-лаком.

Незнам, ти си прецени. Каквото и да вземеш с марката Хонда - майкати ще остане очарована със сигурност. Въпроса е - по кое повече би си паднала и кое повече би и харесала - практичността и икономията на СИВИК или ЛУДОСТТА, НЕУБОЗДАНОСТТА и КЕФА (не че в СИВИК няма КЕФ, напротив, но този който се получава от шофирането или возенето на CRX е много по-голям) на CRX ?! Каквото и да "изпадне на далавера" - взимай го Това е моя съвет.

Редактирано от ADH-Honda на 08.10.03 18:06.



Тема ?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано08.10.03 20:16



"Щото знам, че японските истории са двойни, че и отгоре на европейските. "
Ти много си знаел бе ! Бас държа че Сивика на Фрости е с по-евтина поддръжка от Пасата ти.

UB40 !



Тема Staseeee ,Staseee !нови [re: Чepнorлaв]  
Автор lnjector (man)
Публикувано08.10.03 22:06



*Kolko pati ti obiasnqvah 4e toq CRX e 150ps. nooo.......


*Vijte VW Club ,tema "Informaciq za Golf GTI " .



*Avtor - Stas


4injectors & 16valves
Не се ядосваи , винаги има по бързи !

Редактирано от lnjector на 08.10.03 22:08.



Тема Re: Хелп - избор на коланови [re: C i v i C]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано09.10.03 01:31



БАСИ РЕКЛАМАТА ми направихте на колата бре шЪ черпя
А иначе колата се продава....



Тема Re: Staseeee ,Staseee !нови [re: lnjector]  
Автор Cтac (CRX seeker)
Публикувано09.10.03 10:43



Injectoreeeee, ти видя ли какво пише мааалко по-горе ? -" ..в ЕВРОПА тази кола се предалга с еди си кавки мотори...
ами в Япония с какви ли се предлага примерно ,а ?



Тема Ето примерно какво намерих в мобиле-тонови [re: Чepнorлaв]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано09.10.03 10:54



на втора страница като се търси всичко по Хонда - сивик

5850 ЛВ.

Данни:
пробег - 170000
година на производство - декември 1996 г.,
цвят - Червен

Особености:
4(5) Врати

Допълнителна информация:
нов внос от Германия 1.4/16V изгаря 5.5 на 100 км. с платена регистрация.

Продавач:
София
тел.: 0889735380
e-mail: niama@email

Това защо се дава толкова тънко? нещо му има явно.. но цената е върхъ за тази година - пък и външно добре изглежда




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.