Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 29.09.24 
Автомобили
   >> Honda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Cena na chasti i konsumatiwiнови [re: gkb]  
Автор Pockaтa (непознат )
Публикувано24.09.02 23:48



Цените на частите е безпредметно да се сравняват ,щото вашите нали идват от далече и това ги оскъпява доста.
А за БМВ зависи откъде си купуваш железата ,може да ти излезне и доста скъпо и доволно евтино,всичко е според зависи!

За цените на труда е също според зависи ,аз не смятам че има някаква разлика от ,която едната от двете марки може да извлече Бонус!

А за маслото говориш малко на изуст!
От 1982 година на автомобилите БМВ се инсталира OIL SERVICE ,който е отражател на характера ти на каране и естествено според този фактор смяната е винаги на различен пробег и такова нещо като 8000 километра естествено не съществува.Абе и в Баварците има по някой друг ЕПРОМ , но малко ,не много!
Друго интересно е че един 6 цилиндров редови двигател 2.0,2.3,2.5 ,проектиран преди 30 години събира 4 литра масло заедно с филтъра,ако няма маслен радиатор!

Да му мислят чикиджийските Поршета дето са с 3 маслени помпи!Ама те и без това нали вече отпаднаха от борбата!



Тема Re: Izdarvliwostнови [re: Pockaтa]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Maniac)
Публикувано24.09.02 23:51





Мнението ми е че - трудно се намира кола след 16 годишнина в добнро състояние !!!

Виждал съм Хонди по на 12 - 13 години ГРОХНАЛИ от каране ! Виждал съм Акорд 2-а генеарция ПОНЕ на 17 години - БЛЕЗТИ като чели е от магазин !

Виждал съм Е30-а изгнила толкова много че може ръката да си бръкбне в нея !

Виждал съм Е36 - 94 произведена - вече задните вежди ИМАТ РЪЖДА !!!

Виждал съм Е2* (5-ца, но предишният модел преди Е28 мисля се наричаше - преди Е28) В ПЕРФЕКТНО - БЛЕСТЯЩО СЪСТОЯНИЕ !!!

Виждал съм ЖИГУЛА (не лада - ЖИГУЛА) на 20 години - в момента е на 20 няклъде , цял живот е седяла в гараж и дали има и 20 000км - дали е микта НАД 10 пъти - перфектна !!! Ама.............

Много зависи КАК се поддържа една кола ! Дали е в гараж стояла, дали е поддържана, дали се е грижел някой за нея - да я мие, лъска и т.н. а не сам ода я кара !!! Много са относителни теа неща за корозията и т.н.


Всичк ое толкова ИНДИВИДУАЛНО че....

Само с АЛУМИНИЕВА каросерия може да се хвалиш че колата ти е на 30 годин и е ПЕРФЕКТНА, ама ....



Тема Порше?нови [re: Pockaтa]  
Автор Caмo Дизeл (нинджа)
Публикувано25.09.02 00:13



Поршетата са не с 3, а с 6 маслени помпи защото са с dry-sump lubrication и това е едно от нещата, по което истинския спортен автомобил се различава от обикновените возила. Събират 11 литра масло, което не е недостатък, а предимство.
Въобще, не намесвайте тука Поршетата, щото те нямат нищо общо с вашите возила.

Само Дизел


Тема Re: Оф, пак ли бе гъзаре ?нови [re: jamie]  
Автор Pockaтa (непознат )
Публикувано25.09.02 00:26



МЕГА ГАЗАРИ ни нарече ,едно Хондаджийче с влажно носле и малко пишле!Аз не съм се провъзгласявал като такъв,но ти нали си четеш бавно пък и сричаш ,та попрескачаш някой и друг ред неграмотнико!
Та щях да ти казвам МУНЧО ,че преди аз да дойда да СЕРАтук във форум ХОНДА,ПАРАДОКСАЛНИЯ ГОМНЬО дойде в клуба ни,в дира и се напраи на МЪЖ ,как като земел книжка ,щял да ни покаже!Е кажи ми ТЪПАКО ТЪП ,кво заслужава тоя!

Ок!Признавам ,че съм селянин и че обичам чесън,но си мия и зъбите!Същото не съм убеден за теб гражданче!Никога не съм твърдял ,че не съм селянин,аз твърдя че:

БМВ МОЖЕ И ДА НЕ СА НАЙ-ДОБРИТЕ В СВЕТА ,НО ОТ ХОНДА СА СЪС СИГУРНОСТ ПО-ДОБРИ И ТОВА ГО ЗНАЕ И НАЙ ПРОСТИЯ ЧОВЕК.



Тема Re: Порше?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Pockaтa (непознат )
Публикувано25.09.02 00:35



Така ли?Я виж ти и кое е това Порше със 6 маслени помпи?
А аз се чудя къде им отива силицата,пък тe помпи въртeли!Е как няма да падне от S2000!



Тема Re: neka TUK srawnim BMW vs HONDAнови [re: gkb]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано25.09.02 00:54



Dovoda nema za kvo da go izkarvam

Dovoda e napisan cherno na bqlo vyv price listite na 2-te kompanii

A koito iska da prai laf ,verno moze da sravqva nesto - na dobyr mu pyt:)



Тема Re: Порше?нови [re: Pockaтa]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано25.09.02 02:26



Be i spored mene za da imas dry sump lubrication ti trqbvat ne povece ot 2 malseni pompi - edna da natikva masloto vyv vynsniq cilindyr ,i edna da go vadi. Ne znam kak e pri porshetata ,no Ferdinandskiq W12 motor izpolzva daze edna pompa ,koqto obache se vodise "dual-line suction pump".



Тема XA XA XAнови [re: Pockaтa]  
Авторgkb (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 08:55



twa za porvheto mi haresa :))))
ama eka ne se obivdame de :)) (imam predwid poche fenowete)

mi ne znam az gledah katalozi na proizwoditeli na maslo i ot tam ti kazwam

osobeno za MB tam si beshe normalno okolo 6 litra ebasi

a kato razbirach da te pitam neshto

wsichki hondi sa s motorno maslo w skorostite
twa kwi predimstwa i nedostataci ima spored teb?? (pitam shtoto winagi sam se chudil kak moje da sa im tolkowa gotini skorostite - lesno wlizat, kasi sa i t. n. dori i na 20 god. hionda. move bi raskownicheto e w twa???



Тема Re: Порше?нови [re: Pockaтa]  
Авторgkb (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 08:56



towa go priemam kato goliama cherwena tochka za honda ot teb :))))))



Тема Re: Ama tova ne zna4i.....нови [re: ADH-Honda]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 10:12



Това не значи, че Легенда не е конкурент на 7-ма серия на БМВ само заради мотора. Всички знаем че Хонда може успешно да конкурира по-големия мотор на немците с по -малък техен.
И като мощност, върт. момент, динамика, разход и не на последно място надежност и качество.Например Z3 с S2000.
Така че за себе си слагам Легенда до 7 серия на БМВ. А и по екстри не виждам с какво БМВ е по напред в материала. Е, няма DVD диск и телевизор, но ..... и цената е съвсем друга. Освен това смятам, че кола, по мощна от 200 к.с. е безмислено, само гъзария..... а и подръжката е "космическа".





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.