Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 25.06.24 
Автомобили
   >> Honda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано19.03.02 21:28



Kato "kopiram" ot klubowe Audi & BMW, re6ih da zadam i az w klub Honda podoben wypros, za towa kakwo hareswate i kakwo nehareswate wyw wa6ata Honda.

Hayde i ne se stesnqwayte Honda ownerite da si kavete towa koeto wi e na du6ata !!!

Редактирано от ADH-Honda на 19.03.02 22:18.



Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: ADH-Honda]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано19.03.02 22:15



Eto go i moq otgowor :

imam Honda CIVIC GL 1.5 12valve karburator 86hp. - CIVIC 3rd. generation (1983-1987).

Towa koeto hareswam:

-ka4estwo na Engine; gear box; suspension; materialite izpolzwani w interiora (bili te i plastmasowi, no ka4stweni). karam tozi Civic ot 1995 - we4e 7 years i sum minal okolo 140 000 km, kato e smeneno : kareta (dokarah go ot Austria, i man6onite se bqha razqli ot lugata i pqsaka koto hwargat tam i zatowa trakaha), ausposi, nakladki, remaci, akomulator, radiator (blagodarenie na edin gligan s 120 km/h, prawete smetka...Towa si be i edinstweniq put kogato me e teglil, nqkoy, ta bilo to i Ford) kakto i predi 2 sedmici smenih nakraynik na dqsno predno kolelo. Towa e i se nadqwam towa da bade. Prez tea kilometri i tea 7 godini, ne mi see nalagalo da reguliram prednica, da dosipwam maslo, da se prawqt centrowki na dwigatel i t.n. Bukwalno kazano - sipwa6 benzin i kara6.

-srawnitelno nisyk razhod na goriwo- na men mi warira ot 5 do MAX 7-7.5 l/100km A tuk ima edno TAXI s takawa sy6ata Civic, kazwa 4e mu har4i GAZ okolo 7, 8 litra na 100km - powe4e ne move da izgori na GAZ !!!

-Dobri dinami4ni pokazateli - za wremeto si dave mogat da se narekat otli4ni - max. speed (pokatalog) ~180 km/h ; 0-100 km/h-9.9

-prekrasen dizayn na EXTERIOR/INTERIOR spored men - sy6ata godina izliza na pazara Golf 2/Jetta 2 i kato dizayn, te sa minimum 5 godini nazad kato tendencii na razwitie i t.n. (da ne mi se syrdqt nakoi zakleti fenowe na narodnite ma6ini, OK)
Za INTERIORA sy6o moga da dawam samo superlatiwi - za wremeto si tazi kola s tea preliwa6i linii po tabloto i tazi ergonomiq, deto samo si premestwa6 dqsnata raka po-nadqsno i tam e sy4ko na kup. Mnogo udobni predni sedalki - mnogo udobni - hem te darwat w zawoy, hem sa meki, pyk i tapiceriqr\ta e kato nowa za auto na 280 000km e kato nowa, tabloto i senici, kori na wrati sa perfektno systoqnie, a nikoga pri men ne e sedqla w garav.

-prekrasna widimost - tabloto i sedlakata sa tolkowa inteligentno nastroeni edni sprqmo drug, 4e prosto, widimostta e perfektna. Ako 6e te wqrwayte, w Golf, Eskort/ Orion, kadett, W201 (Mirsedis 190) i drugi imat otwratitelna widimost, osobeno posledniq (190-kata). Towa se zabelqzwa i w drugi Hondi, bili te po-nowi Civic ili Accord, koyto e dosta po-6irok, no widimostta e perfektna.

Towa koeto NEHARESWAM e:
-srawnitelno lo6a antikorozionna obrabotka na kupeto, osobeno 4uwstwitelni sa zadnite wevdi i pragowe, kadeto nqma podkalnici.

-mestoto na patnika do drivera, poda, kadeto se slagat krakata na patnika, ne e gladak, a e izpaknala ot ednata strana, zaradi koleloto - tozi problem e eliminiran pri po-nowite Civic.

-tesni zadni mesta ( wsmisul nqma mesto za krakata na pytnicite otzad, osobeno ako sym drypnal nazad sedalkata , pyk i zadnata e mnogo wisoko razpolovena i ne e za wisoko hora prosto), osobeno ako indiwidite sa nad 170 sm (pitate li me men kato sym 185sm i okolo 105 kg)

Kato cqlo towa sa ne6ata koyto me draznqt NAY-mnogo, a sy6o taka ima i ne6o drugo - driver-skara sedalka ima prekrasna strani4na opora, koqto te poema w zawoy i ne e da kav6 twyrda i neudobna\, a meka , oba4e sedalkata ne move da se regulira w wiso4ina, no wolana e 4upe6, ta donqkade kompensira tozi "nedostatak". Pyk i na men towa ne mi pre4i, za6oto w interes na istinata sedalkata e nastroena w perfektna wiso4ina, taka 4e towa ne me osobeno barka.



Редактирано от ADH-Honda на 19.03.02 22:23.



Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: ADH-Honda]  
Авторhonda maniac (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 01:34



znae6 li koe ne haresvam na hondite my dear friend...4e ne napraviat edna super bega4ka ot poriaduka na 5000 cm3 i 12 zilindura i togava vsi4kite mu tam bugatita i lambordjinita da go izduhat...: ina4e ne haresvam 4e originalnite 4asti sa skupi!!!spezialno na crx-a ,koito imah predi 3 meseza mu triabvaha po-dobri spira4ki za vurveneto koeto ima6e.ne 4e spira mnogo zle,ama ako ne go kara6 s edno naum 6te svur6i6 na 2 metra pod zemiata(to sus vsi4ki koli e taka de).taka 4e priateli na visokite skorosti vnimavaite-tova e moia apeil kum vas...mnogo narod se iztrepa i nedeite si dokazva kolata,ako ima neprezenen risk,ne si struva...



Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: ADH-Honda]  
Автор MacGyver ()
Публикувано20.03.02 01:55



Znachi imam Honda Civic 1994 1.5 Automatic i ya karam ot pochti dve godini, vzeh ya na 80000 mili sega e na pochti 150000 mili.


Tova koeto nai mnogo mi haresva na purvo miasto e che tezi koli v America strashno mnogo durjat cenata. Sega moga da i vzema pochti sushtite pari za koito sum ya kupil, viarno che pri pokupkata i svalih dosta ot cenata. Vsushtnost se zamisliah da ya zameniam za poslednia model Civic ili Integra second hand, makar che i poslednia model na Nissan-Altima dosta me privlicha, no tui kato predi dve sedmici mi dadoha slujebna se otkazah, zasega pone, shte si durja moyata kato kola za rezerva.

Tova koeto oshte mi haresva e che za tezi dve godini i 70000 mili osven konsumativi kato remuci, nakladki, gumi i masla absolutno nishto ne e praveno po kolata. Dvigatelia niama nikakvi techove, suh e otvsiakade. Osven tova neshto v koeto dori ne mi se viarvashe otnachalo no angrenajnia remuk mu davat 90000 mili probeg ili 6 godini. Karal sum koli v BG za koito se iziskva podmiana na 60000km koeto e pochti 2.5 po malko ot Honda.
Drugo koeto zaslujava vnimanie e otlichnite spirachki koito ima Civic-a. V dujdovno vreme bez ABS niamam nikakvi problemi, razbira se vinagi karam s hubavi gumi
( Goodyear v momenta). Kato se kacha na slujebnia mi taraliasnik chisto nov pick-up Ford F150 s ABS na niakolko puti kato nabia spirachki i spira na sredata na krustovishteto - ujas. V sniag ne sum ya karal i ne moga da kaja nishto. V dujd dori po zavoite se durji otlichno na putia.

Za razhoda na gorivo - makar che tova ne me interesuva mnogo, no vse pak
na dulug put pri 75-80 mph i vkluchen klimatik niakolko puti mi e davala v poriaduka na 5.6-6 litra na 100 km. V Houston sum ia zasichal i dava pri nai golemite goreshtini i vkluchen klimatik okolo 6.7-7.2. Znachi si mislia che tazi kola ako e 5 speed manual i e bez klimatik spokoino moje da svali razhoda nezavisimo gradsko/izvungradsko s pone polovin litur.
Za tova che lamarinite rujdiasvat pri men ne e problem pri 300 slunchevi dni v godinata.
Tova koeto ne mi haresva e che kolata e Automatik, no tuk vzimash kakvoto namerish na izgodna cena che utre moje i da go niama. Vsushtnost automatika me drazni samo kogato iskam da uskoria ot miasto. Inache kogato si karam da rechem s 65 mph i iskam da izprevaria niakoi proosto vkluchvam losta ot D na 3 im kolata si nabira.
Aide Bye zasega che me vikat otnovo ( pisha ot rabotnoto si miasto) puk dovechera ili utre kato se setia oshte neshto shte produlja.



Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: honda maniac]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано20.03.02 14:49



E, to zaradi tea SKAPI rezerwni 4asto w BG, zatowa mnogo hora gi e strah da ne wzimat Japan car i osobeno Honda, za6oto ako stane ne6o ... A ina4e na wsi4ki im e qsno 4e ne se 4upi tolkowa mnogo - za dwigatel sa lideri po ka4stwo, ama te wsi4ki se natiskat na German-cars, bili ewtini 4astite i t.n.
Men towa ne me interesuwa, za6oto sym widql kakwo e towa Honda i kolko se 4upi - towa e qsno na wseki Honda owner

A ina4e za Super car - to nowiqt NSX koyto dogodina 6e izleze na pazara 6e e movebi hibrid, 3.5 V6 VTEC s elektro dwigatel, dawa6 ob6ata mo6nost ot 400 hp i razho okolo 5 l /100 km - towa e w stila na Honda - awangardnite tehnologii, i te ne si padat po golemite kubaturi i pro4ie. Tipi4en primer e S2000 - towa e Honda, ama tipi4na Honda, kakto i CRX-a koto si imal - ot malak dwigatel da izkarwa takiwa dani 4e da ne powqra6!!!



Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: MacGyver]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано20.03.02 14:55



Ni6o nowo ne kazwa6 - towa e Honda!!!

Altima-ta e hubawa na dizayn, pyk i dannite kato i gledam sym wpe4atle, ama az sym na principa sled kato edna marka mi ne e iznewerila , za6o da q smenqm, ama towa e moe mnenie.

Bye.



Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: ADH-Honda]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано20.03.02 19:23



Абе и аз имам Сивик 1.5, 12 клапана, 1985. Харесах си я, защото като си избирах кола и седнах в хондата, веднага разбрах, че това е моята. Тая кола има дух, срастваш се моментално с нея.
Вече е на 350 000 български километра и сменям само консумативи. По двигателя и ходовата част - нищо. Е, нещо дрънчи отдолу, но щом дрънчи - значи е там. Като спре да дрънчи, ще го търся какво е било. Ауспухът също го броя за консуматив. Прекрасна кола.
Та хондата я взе жена ми и аз си купих Опел Омега 2,4 i комби, 1990. Хубава кола, но безлична. И не е резачка като хондата. Бачкаторско изпълнение.
Във фирмата имам и Ситроен ВХ и Форд Скорпио. Така че имам възможност за съпоставка. Категорично в полза на Хондата.
Имам познат, собственик на магазин за японски авточасти. Един ден се тюхкаше, че нищо не е продал за основен ремонт на Хонда. Тия с части за корейски, френски и италиански коли под пари останали.
Не съм във възторг и от немските коли. Опелът е на 210 000 и вече дрънчи отвсякъде, преди това карах Ауди 100 - същата работа.
Така че, ако ми се размърда бизнеса, ще си купя нова Хонда.
Чао.



Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: AK47M]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано20.03.02 21:15





Moq e sy6iqt (na snimkata).

Super ma6ina - karburator, 12v. Ne iskam da izglevdam glupawo, ama mnogo hora kazwat 4e tezi stari Civic sa BETON - nema 4upene. Az zatowa q imam 7 godini i ne q smenqm - viwot i zdrawe da e lqtoto edno Civic po-nowo, ama 6e widim.

Ako trqbwa da byda to4en, ot kakto sym q dokaral, ot zad i na men wse po klopwa - tu klopne, tu zapre - znam li kwoe, ama we4e 7 godini karam, pyk nema problem.

Mayko mila - kak si mogal da izneweri6 na markata

Da ne bada banalen, ama kogato hodq da si kopuwam maslo (Shell) kato kava markata i sobstwenika na magazina kave 4e towa sa mu nay-otwratitelnite koli - nay mnogo da doydat za nakladka, remyl - ni6o se ne 4upi. A Golf-ovete sa mu lubimci (4udno za6o li)

Hayde Bye, pyk obavday se ot wreme na wreme.





Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: ADH-Honda]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано20.03.02 21:21



400 konq? I za tova ste ima 400 generator i da recem 2x200 konq motori?? hmmm - osven da imat nqkakvi genialno/kosmichesko malki el.motori/generatori ,prosto po drug nacin ne vizdam kak moze da se napravi tova.

Nekyv Link imas li?



Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: LordDigital]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано20.03.02 21:35



Mnogo sorry, az nedouto4nih 4e stawa wypros za concept-car Honda Dualnote, koqto e Hybrid - 4x4 i zatowa e 400 hp - sumarna mo6nost.

Kazwat 4e dogodina nowiqt NSX 6e e takaw Hybrid. Taka pokazaniq na Tokyo-motor show 2001 Dualnote kazwat 4e takowa ne6o 6e e i NSZ 2nd !!!

6e dam link, ama na Japan, a ina4e 6e potarsq i na Engli6, am asega barzam 4e 6e hodq na diner



Kakto i Acura DN-X, koqto e sy6ata, no 6e bade predstawena na NY motor Show, za USA :



Bye for now, and sorry for my absent !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.