Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 28.06.24 
Автомобили
   >> Honda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: ADH-Honda]  
Авторfast (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 23:51



Ne mislq 4e 4astite v BGsa skapi.Na CONCERTO-to prednite diskove ,koyto sa dvoyni ,ventilirani struvat 100 lv. dvata ,nakladkite prednite sa 50 lv. i izkarvat 60-70000 km.Stava vapros marka BENDIX. Struva mi se napalno priemlivo..Za posledniq model ACCORD , koyto dokarah ot Germany si vzeh ot tam maslen, goriven i vazdu6en filtar.Tam struvaha tolkova kolkoto i tuk v Bultraco i po4ti na sas6tie ceni kato za CONCERTO-to .Sashto za sravnenie - edin kolega si kupi predi 6 meseca TOYOTA AVENSIS.Za neq filtara za klimatika v TM AUTO struva 120lv , a za posledniq model ACCORD v BULTRACO - 60lv .5 godini karah CONCERTO-to i vsi4kite tezi nakladki , auspusi , filtri , sve6ti, gi namirah na ceni blizki do tezi na drugte marki automobili ot tozi klas.Predpolagam , 4e nqkoy originalni 4asti za dvigatelq i hodovata 4ast sigurno sa po-skapi ,no na men ne mi se e nalagalo da smeniqm ne6to po-seriozno.A za ACCORD-a ostanah s vpe4atlenieto, 4e konsumativite mu struvat tolkova , kolkoto i na edin OPEL ZAFIRA ili ASTRA na 1-2 god , poneje imah vazmojnost za sravnenie sas ZAFIRA-ta na edin kolega.



Тема Re: Kakwo HARESWATE/NEHARESWATE wyw wa6ata Honda ?нови [re: fast]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано21.03.02 00:23



Imenno za takyw sort 4asti stawa wypros, kato hodowa 4ast, dwigatel i drugi takiwa. No, prosto 6e ima rqdko Honda koqto da e nuvdae6a se ot takyw sort rz. 4asti
Ama i da re4em komplekt far za Civic 5th. gen. e nov 600 dm - towa mi go kazwa 4owek koyto ima6e takawa, a na drugiqt mu awtomobil MB W124 komplekta e okolo 100 -150dm - prawete smetka, 4e W124 se wodi kola ot biznes klas, a Civic sreden, kakwo li 6e bade cenata na komplekt far za edna Honda LEGEND

A za NSX - tam sigurno prikazwame za **** suma, ama towa e kola za bogoizbrani, taka 4e...
Abe kato cqlo 4astite sa po-skapi, za6oto sprqmo Ford i Opel, naprimer koito modeli se darwat na pazara po 6, 7 i powe4e godini, samo s leki promeni, edna Honda, ta dori wsi4ki Japonci sa taka , edna Honda e ne powe4e 4 godini, kato prez tea 4 godini sa praweni desetki Face-lifta, taka 4e na turcite im ne e lesno, da prawqt da re4em za edna Honda Civic 3rd. gen kakwato e moqta, iam razlika dali e prozwodstwo 1985 ili 1986 - na wyn6en wid move s leki promeni, ama oka4wane, razni drugi elementi sa napylno razli4ni.

Pone takiwa sa moite nabludeniq.



Тема Dopulnenieнови [re: ADH-Honda]  
Автор MacGyver ()
Публикувано21.03.02 06:04



Znachi moyata ya karam samo s mineralno maslo 10W30 Pennzoil smeniam go na Wal Mart tam e nai tunko, ne che ne moga da i sloja neshto po dobro no i s tova kolata si vurvi super i gram maslo ne gori. Sega sum slushal da mi razparviat che pri edi kakuv si probeg triabvalo da gori, ma az na 3000 mili, t.e 5000km kakto mu davat v serviza da se smenia gram ne mi sliza nivoto. Poznavam i drugi bulgari deto karat Hondi i te sus suhtoto maslo karat i niamat nikakvi problemi. Na edin Hondata mu e prednia model predi moyata kato tazi na snimkata i na 238000mili, t.e kum 380000km bez nikakvi problemi po dvigatelia. E tuk iskam da dobavya che sum chel vuv foruma na BMW che ako edno edno BMW se karalo samo sus nai dobroto maslo Castrol sintetika dvigatelite im izdurjalido nad 300000km (tova go citiram po pamet). E kakvo izliza che Hondite s nai obiknoveno maslo i moje bi na nikomu neizvestnoto Pennzoil izkarvat 300000km dori goniat 400000km puk ako vzemem da im slagame sintetika Castol moje da izkarat i dvoino. Po otnoshenie na gorivoto kolata sushto e nepretenciozna. Zarejdam ya samo s regular 87, po katalog i davat min 86, predpolagam che po standart otgovaria na tozi koito v Europe e 91, neznam kak amerikancite im opredeliat oktanovite chisla ma tuk nai silnia benzin e 93. Nikakvi takiva dobavki i nadbavki ne slagam kum benzina deto niakoi gi polzvat da im chisti injektiona i uj im namaliavalo razhoda. Edinstvenia problem koito mi dava ot izvestno vreme e che na prazen hod na dvigatelia na svetofar i pri mnogo goreshto vreme klimatika ne raboti dobre, inache kato vdigna okolo 30 mph si ohlajda idealno. Predpolagam che tova e el. magnitnia prvkluchvatel kum vala na kompresora ne zacepva pri niskite oboroti, no zasega niama da go pravia shtoto pochti ne ya karam veche. A neshto deto ne mi haresva v Honda e che niamat mejdinen model m/u Civic i Accord, kakto da rechem e pri Nissan, t.e. m/u Sentra i Maxima e Altima. Ne zadrugo mi karam dosta na dulgi raztoyania i mi triabva neshto malko po goliamo ot Civic, ne che me burka koi znae kolko de.
Bye do utre



Тема Re: Dopulnenieнови [re: MacGyver]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано21.03.02 13:39



Wiz sega, to i az na moqta ne slagam nikakwi dobawki i drugi takiwa. W serwiznata mi knivka pi6e 4e trqbwa da e s Castrol, ama ot kakto q imam wse s Shell simwam i t.n.
Ama mi prawi wpe4atlenie 4e Hondite w USA kazwat da se smenq masloto na 3000 ml, t.e. 5000 km, naqkade, a za Europe tazi smqna e na wseki 11 000 km.

A za towa 4e nqma mevdinen model, to Integra ima i s 3 i s 4 wrati (za USA tq e Acura Integra, a we4e se zameni ot Acura RSX) - ta tq e ne6o po sredata, ama w Europe da widi6 intefra e naprawo sybitie - mnogo malko integri ima, wicdat se ot Integra 1st. gen. 1985 s d\iga6ite farowe, ama mnogo malko sa.

A za towa 4e move da izkara i 500 000 km, zawisi kak se kara - estestweno ako se kara samo gradsko i kato lud q qrka6, move i 300 000 da ti ne izkara, ama ako wse na dalag pyt i spokoyno, bez da q qri6, togawa we4e...

A nay we4e wsi4ko e na kysmet.

A mevdo drugoto twoq Civic e 5th. gen a moq e 3rd (tozi koyto e na snimkata) mevdu tqh e 4th. gen, koqto sy6o otzad pi6e nadpisa na mestoto na nomera CIVIC.

Kavi sega koi e twoq i koy e na priqtelq ti :

- Civic 3rd. gen


- Civic 4th. gen


- Civic 5th. gen


Bye for now. See U again.



Тема Re: Dopulnenieнови [re: ADH-Honda]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 19:01



I moiata e 5-th generation, sashtata kato tazi na snimkata, samo che biala. Na 205000 km e, no varvi mnogo dobre. Hondite s tova sa izvestni, che sa mnogo zdravi, ikonomichni i nepretenciozni.
Kusurite - vseki gi znae. Malko shumna, malko tiasna /osobeno otzad/ i sklonna kum rajdiasvane. Ama polojitelnite strani sa i mnogo poveche, sus sigurnost.
Na miata ne i raboti cruise control-a, no ne znam zashto. Ako niakoi znae neshto po vaprosa molia da mi pishe.
Shte vi spomena i edin problem, koito mai se poiaviava samo v Canada. poiaviavat se puknatini po chernite plastmasi krai prozorcite na vratite, v tiah vliza voda, zamrazva i posle se seshtatae kakvo stava - zeivat edni procepi ot 1 mm shirina. No ne sum zabeliazal ot tam da vliza voda ili neshto takova. Dreben "canadski" kusur.



Тема Re: Dopulnenieнови [re: Peter]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано21.03.02 21:43



Zatowa 4e e malko 6umna az sym swiknal, ta dori towa mi e stanalo kato predimstwo, prosto sled 3500rpm dwigatelq zapo4wa da izdawa edin stra6n gotin zwuk, kato ot systezatelen awtomobil!!!

Pone na men tozi 65um ne mi pre4i.

A ina4e towa e stranno za tezi procepi deto kazwa6, ama kakto i da e.

Ni6o nemoga da ti pomogna za Cruiza, sorry.

Bye for now.



Тема Re: Dopulnenieнови [re: ADH-Honda]  
Авторfast (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 22:12



Ne sam saglasen za shuma i rajdata.Za CONCERTO-to mnogo hora mi kazvaha , 4e ne se 4uva kak raboti dvigatelia na prazen hod ,a samo se use6tat leki vibraciy v kupeto , koito spored men se daljaha na niakoy tampon ,no taka i ne ostana vreme za smiana,a sled tova kato se ka4ih na ACCORD-a na 2 pati mi se slu4i da se opitvam da palia povtorno dvigatelia za6toto ne go use6tah , 4e raboti [goliam sram].Naviarno navic ot vibraciite na CONCERTO-to.Pri ACCORD-a 6uma ot gumite v intervala 60-180km/h e po-silen ot shuma na dvigatelia-siaka6 , 4e se spuska6 po stramen pat na prazen hod.A kolkoto do rajdata , CONCERTO-to e na 9 god. , na poda otdolu ima malki mesta , na koito vsledstvie udar ot kamani ,ostargvane v bordiuri , popadane v dupki i t.n. [vse pak v BG sme] e padnal vsi4kiq za6titen sloi vklu4itelno i boiata i tova ne e ot v4era , no rajda niama absolutno nikakva.



Тема Re: Dopulnenieнови [re: fast]  
Автор ADH-HondaМодератор (Honda-Man)
Публикувано21.03.02 23:14



Stawa wypros za 6um sled 3500 rpm togawa se use6a 6um, a na prazen hod, ne se use6a, po4ti, akato ti kazwa6 ima leko wibracii, no towa ne e problem. Pyk i gyrnetata sym gi smenil ,ama ne sa original, a i otzad imam ot onezi nakraynici deto ot tqh PYRDI i stawa mnogo 6umno, za nekoy towa moge da go kefi ama mem na dylyg pyt me drazni, ta 6a wzema da go mahna toq nakraynik.

Za ravdata - zawisi w koi strana sa karani pyrwona4alno o moqta pyrwite 8 w Austriq, a ostanalite we4e 7 w BG ta zatowa e taka. Drugo 6e e ako e bila w Germany ili Switzerland, ili BG - twoqta Concerto ot BG nowa li si q kupil ?



Тема Re: Dopulnenieнови [re: fast]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 23:50



Shuma na dvigatelia e naistina neznachitelen, no pri Civic vse pak se useshta.
A rajdata si ia ima - vse pak az karam v Canada. Znaesh li kakvo e tuka - 6 meseca zima - sniag, led, sol, luga i vsichki takiva ekstri. Eto veche vtori den vali sniag i ne spira - navan ima kaji rechi 30sm, a i tuka e parva prolet. Niama neshto, koeto da moje da rajdiasa i da ne go napravi - vervai mi
Tuk Hondite sa desetki hiliadi i az gi gledam - sled edni godini /8-9 obiknoveno/ zadnite kalnici pochvat zdravo da izbivat. Niama spasenie, osven da ia prodadesh dokato rajdata e oshte malko.
Ama inache e goliama kola - nai-mnogo darji cena ot vsichki marki na staro tuka. Moiata ia vzeh za blizo 5000CAD na pochti 10 godini. Za tezi pari tuka moga da si vzema 8 cilindrov FORD Crown Victoria ili Pontiac Boneville sas vsichki ekstri na sashtite godini, ama prez den shte sum v serviza - a tuka stavkata na maistora e minimum 35CAD na chas, nai-chesto 50. Ei zatova Honda gi tachat. Pri -25 gradusa samo vartish i palish ot raz. A tragne li - spirane niama. I kade e serviza ne znaesh.



Тема Re: Dopulnenieнови [re: LordDigital]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано22.03.02 06:23



Prav si za Castrol GTX, ama ako e tuka v Amerika. Ne zabraviai, che v BG ima nai-mnogo falshifikati imenno na tazi marka. Uj nalivash maslo, ama edin gospod znae kakvo e vsashtnost. Az v BG karah sus jult Shell - biah mnogo dovolen. Posle minah na Mobil 1, ama po ne mi s haresa neshto.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.